nesreca kod predsjednistva...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#1 nesreca kod predsjednistva...

Post by JD »

vidim niko nista ne pise, ima vijest na glavnoj stranici...

a strucnjak koji je pregazio pjesaka je ovaj

http://www.ntvhayat.com/home/voditelji/index.php?pid=98

satro neki voditelj, a inace sin od nekog koji je nesto u onom kaficu metropolis, gazda il sta vec...
kad god sam ga vidio na cesti, vazda je nesto divljao i ubacivao se tako da me ni ne cudi sto je zaljepio negdje, steta covjeka sto ga ubi, nadam se da ce zaglaviti u zatvoru kad mu vec nije nista bilo osim ogrebotine na koljenu...
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#2

Post by Šandor »

Iz ugla pješaka (taj sam), 90% vozača se ne pridržava elementarnih pravila. Sjećam se kad sam bio na štakama...kad dođem do prelaza uvijek mi je iz usta izlazilo: "e kurac ćeš preći"....zato što 90% vozača koji dolaze sa strane ne stanu (a trebali bi).

A kolko ih samo ima što ne daju žmigavac ili prolaze 150 km/h u kasnim noćnim satima kroz crveno (kod ovakvih mi uvijek izlazi: "da Bog da noćas pogino" ). Najugroženiji su oni pješaci koji se slijepo drže pravila da imaju prednost. Ja uvijek pričekam da vidim hoće li stati. Jebo i zeleno i sve.
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by JD »

ma dobro to je skroz druga prica, ovdje pise da je vozacina izletio na trotoar i pokupio pjesaka... zao mi covjeka, stoji na stanici ceka tramvaj i onda na trotoar uleti jedan ovakav da se dokaze pred drustvom kako je on najbrzi u gradu i pokupi jadnog covjeka...

a ko sto u ovoj drzavi nista ne funkcionise, tako ni saobracajna signalizacija ne valja. zeleno za pjesake na vecini raskrsnica se pali u pogresan momenat, bas kad nailaze auta koja skrecu pa rijetko ko propusta pjesake, a postoji bolji momenat kada je puno sigurnije za pjesake da prelaze, ali niko ne razmislja o tome...

mada ima i pjesaka da te bog sacuva gdje i kako pretrcavaju ulicu umjesto da se strpe 20 metara pa predju normalno na pjesackom rizikuju zivot...
User avatar
ja_sarajevo
Posts: 390
Joined: 25/05/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by ja_sarajevo »

Gledam danas u vijestima, cuo za ovo ali nisam znao da je Nedžad Rašidagić pregazio pjesaka. Je li ovo sigurno ? Svasta
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#5

Post by Šandor »

U Sarajevu ima mnogo obilježenih pješačkih prelaza koji su opasni po život. Jedan od najopasnijih je u Ivana Krndelja (Azize Šaćirbegović). Tu ako isključiš glavu i gledaš signalizaciju....halali Huso materi.... U toj ulici je najsigurnije preći mimo obilježenog prelaza. Dole kod džamije.

Puno je slučajeva u kojima auto ili motor dolazi na prepad (najčešće iza ćoška) i pravi pokolj na ulici. I većina vozača u tom slučaju kao krivca vidi pješaka. Zato ja ne volim prelaze na kojima ima ono iza ćoška. Jer ko zna šta se tamo iza ćoška dešava. :cry:

Meni je samo žao što Rašid nije vozio kakvo slabije auto (ako je ovo uradio da pokaže da je laf). Da je bilo kakvo slabije auto možda više nikad ne bi stao na noge.

Možda bi ovakvih slučajeva bilo manje kad bi TV malo zavirila u Koševo i napravila emisiju o nekima koji su se tako kurčili pa im se presto dizat sa 20-tak godina života.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#6

Post by Celicna_saka »

Mamu mu jebem, linc na licu mjesta.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14430
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7

Post by DaysleepeR »

Bio sam na licu mjesta malo nakon nesreće, vidio i mrtvog jadnog čovjeka kako leži na asfaltu.

Baš užas.

Pitao sam se ko je hairlija, eto sad i to znamo.

Treba ipak saznati sve činjenice prije nego što počnemo suditi čovjeku.
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#8

Post by quantum »

Vijest je vrlo stura. Zna li neko vise detalja? Kako je uletio na tramvajsku stanicu? Ondje je prilicno ravno i siroko, kako je uspio uletiti na stanicu?? :shock:
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#9

Post by Celicna_saka »

DaysleepeR wrote:Bio sam na licu mjesta malo nakon nesreće, vidio i mrtvog jadnog čovjeka kako leži na asfaltu.

Baš užas.

Pitao sam se ko je hairlija, eto sad i to znamo.

Treba ipak saznati sve činjenice prije nego što počnemo suditi čovjeku.
Kakve ba cinjenice, halo ba, preso sa ceste na TRAMVAJSKU stanicu.[/b]
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14430
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#10

Post by DaysleepeR »

Celicna_saka wrote:
DaysleepeR wrote:Bio sam na licu mjesta malo nakon nesreće, vidio i mrtvog jadnog čovjeka kako leži na asfaltu.

Baš užas.

Pitao sam se ko je hairlija, eto sad i to znamo.

Treba ipak saznati sve činjenice prije nego što počnemo suditi čovjeku.
Kakve ba cinjenice, halo ba, preso sa ceste na TRAMVAJSKU stanicu.[/b]
Jesi li bio na licu mjesta?

Jesi li vidio kako je auto stajalo?

Ja sam bio i nije mi jasno sta je bilo.

Auto je jednim tockom na trotoaru i zabijeno u banderu a ostatak auta je na cesti, tacnije na sinama.
Mrtav pjesak je dva metra dalje na trotoaru ispod stajalista.
Potpuno je nejasno gdje je udario pjesaka.

ZATO KAZEM DA TREBA SACEKATI SVE CINJENICE.
JEL SAD JASNO?
User avatar
jazzer
Posts: 7178
Joined: 20/12/2004 14:44

#11

Post by jazzer »

Ako je stvarno oval lik u pitanju onda je to
Merecedes A klase, slovenacke table, licno
sam vidio jednu njegovu demonstarciju
'' voznje po gradu''.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#12

Post by zena21 »

DaysleepeR wrote:
Celicna_saka wrote:
DaysleepeR wrote:Bio sam na licu mjesta malo nakon nesreće, vidio i mrtvog jadnog čovjeka kako leži na asfaltu.

Baš užas.

Pitao sam se ko je hairlija, eto sad i to znamo.

Treba ipak saznati sve činjenice prije nego što počnemo suditi čovjeku.
Kakve ba cinjenice, halo ba, preso sa ceste na TRAMVAJSKU stanicu.[/b]
Jesi li bio na licu mjesta?

Jesi li vidio kako je auto stajalo?

Ja sam bio i nije mi jasno sta je bilo.

Auto je jednim tockom na trotoaru i zabijeno u banderu a ostatak auta je na cesti, tacnije na sinama.
Mrtav pjesak je dva metra dalje na trotoaru ispod stajalista.
Potpuno je nejasno gdje je udario pjesaka.
ZATO KAZEM DA TREBA SACEKATI SVE CINJENICE.
JEL SAD JASNO?
Pjesak je stajao naslonjen na stub, cekao tramvaj. Od siline udara ja odbacen par metara od stuba :(
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14430
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#13

Post by DaysleepeR »

zena21 wrote:
DaysleepeR wrote:
Celicna_saka wrote: Kakve ba cinjenice, halo ba, preso sa ceste na TRAMVAJSKU stanicu.[/b]
Jesi li bio na licu mjesta?

Jesi li vidio kako je auto stajalo?

Ja sam bio i nije mi jasno sta je bilo.

Auto je jednim tockom na trotoaru i zabijeno u banderu a ostatak auta je na cesti, tacnije na sinama.
Mrtav pjesak je dva metra dalje na trotoaru ispod stajalista.
Potpuno je nejasno gdje je udario pjesaka.
ZATO KAZEM DA TREBA SACEKATI SVE CINJENICE.
JEL SAD JASNO?
Pjesak je stajao naslonjen na stub, cekao tramvaj. Od siline udara ja odbacen par metara od stuba :(
Šta reći nego užas.

Kao čovjek koji je izgubio oca u saobraćajnoj nesreći, mogu samo pretpostaviti kako je sada porodici nesretnog čovjeka.

Znam samo da se meni juče vratilo milion filmova kad sam vidio scenu.

Neka bude svima lekcija da smanje gas i svim pješacima da nisu sigurni ni onda kad bi to po svoj logici trebali biti.
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#14

Post by stripiii »

Kako god da se desila nezgoda treba ga objesiti ali bit če ono standardno kad su u pitanju guzonjini sinovi...Okrivit če pješaka što je stajao gdje jeste a on če dobiti jedno godinu uslova i to je to.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#15

Post by Celicna_saka »

Nemoj glumiti inspektora, da se nisam iz drugih izvora informisao ne bih ovako nekriticki ni nastupio, nema opravdnja ama bas nikakvog opravdanja, a ni olaksavajucih okolnosti ukoliko neko zgazi pjesaka koji stoji mirno na trotoaru.
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#16

Post by stripiii »

Para vrti gdje burgija neče...A samo se sjeti nezgode (ako znaš) na otoci kada je jedan guzonjin sin udario pješaka na rasksnici...Pješaka su našli na autobuskom stajalištu :? u pravcu grada...I znaš li koliko je dobio?Godinu uslova.Uz to dok je vozio i napravio nezgodu bio je pijan ko majka a zamisli čuda nije mu ni vozačka oduzeta :x
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#17

Post by Celicna_saka »

stripiii wrote:Para vrti gdje burgija neče...A samo se sjeti nezgode (ako znaš) na otoci kada je jedan guzonjin sin udario pješaka na rasksnici...Pješaka su našli na autobuskom stajalištu :? u pravcu grada...I znaš li koliko je dobio?Godinu uslova.Uz to dok je vozio i napravio nezgodu bio je pijan ko majka a zamisli čuda nije mu ni vozačka oduzeta :x
Iz tih razloga sam i rekao da ga je trebalo roknuti na licu mjesta.
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#18

Post by stripiii »

:thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14430
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#19

Post by DaysleepeR »

Kako me nervira ova šuplja priča.

Svi bi vješali, rokali na licu mjesta a šta onda kad se nama desi takva stvar?

Onda bi pravnu državu pa advokate, pa štele, itd....

Manimo se šuplje, radi porodice nesretnog čovjeka nadajmo se da će vozač odgovarati u skladu sa zakonom koji mora da bude isti za sve.
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#20

Post by Forsaken »

i ja sam bio tamo. uzas. kolko sam skonto frajer je preticao ostala auta vozeci sinama. naravno imbecil kakav jeste nije uracunao da su sine klizave i da jako lako auto proklizi. elem, jako mi je zao covjeka koji je nastradao. treba lincovat ovakve papke na licu mjesta.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#21

Post by uvjek dobar gost »

Crnjaka.... eee kad za silovanje dobiju kazno od pola godine do godinu dana.... možemo samo zamisliti koliko će lik dobiti.... bruka fakat...

Vrijeme je da se krene !!!
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#22

Post by stripiii »

DaysleepeR wrote:Kako me nervira ova šuplja priča.

Svi bi vješali, rokali na licu mjesta a šta onda kad se nama desi takva stvar?

Onda bi pravnu državu pa advokate, pa štele, itd....

Manimo se šuplje, radi porodice nesretnog čovjeka nadajmo se da će vozač odgovarati u skladu sa zakonom koji mora da bude isti za sve.

E ova ti je dobra...A da smo svi isti pred zakonom...Hmm...
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#23

Post by Celicna_saka »

--
Last edited by Celicna_saka on 06/11/2006 10:51, edited 1 time in total.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#24

Post by Celicna_saka »

DaysleepeR wrote:Kako me nervira ova šuplja priča.

Svi bi vješali, rokali na licu mjesta a šta onda kad se nama desi takva stvar?

Onda bi pravnu državu pa advokate, pa štele, itd....

Manimo se šuplje, radi porodice nesretnog čovjeka nadajmo se da će vozač odgovarati u skladu sa zakonom koji mora da bude isti za sve.
Ne peglaj, moraju raja dati sebi oduska, sta ti mislis da smo mi svi divljaci? Zbog nedostatka pravne drzave zato i prizeljkujemo da takvi najebu na licu mjesta kada ih vec drzava ne sankcionise.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14430
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#25

Post by DaysleepeR »

Celicna_saka wrote:
DaysleepeR wrote:Kako me nervira ova šuplja priča.

Svi bi vješali, rokali na licu mjesta a šta onda kad se nama desi takva stvar?

Onda bi pravnu državu pa advokate, pa štele, itd....

Manimo se šuplje, radi porodice nesretnog čovjeka nadajmo se da će vozač odgovarati u skladu sa zakonom koji mora da bude isti za sve.
Ne peglaj, moraju raja dati sebi oduska, sta ti mislis da smo mi svi divljaci? Zbog nedostatka pravne drzave zato i prizeljkujemo da takvi najebu na licu mjesta kada ih vec drzava ne sankcionise.
A čemu imaš davati oduška?

Svaki dan se dešavaju ovake nesreće u drugim gradovima i za njih ni neznaš niti te interesuje.

Što glumiti lažnog moralistu pa da te bezveze prozivam ovdje nakon pola godine kad skočiš sam sebi u usta.

Bolje nemoj se baviti šupljom.

Ili uzmi pištolj ili vješalo pa nađi frajera ili šuti.

Pametniji si tako.
Post Reply