Nesreca aviona Air France-a

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#101 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Toto »

jefferson wrote:
Toto wrote:kako on moze da slobodno pada a da izgubi gravitaciju ...valjda to sto on slobodno pada je zato sto je iskljucio motore pa fasovo gravitaciju i pici na zemlju

i koji je to NASA-in avion sto "izgubi graitaciju spicio u okean
To je kontrolisani efekat!

http://www.incredible-adventures.com/ze ... y-usa.html
Ako je to kontrolisan efekat kako je onda ovaj avion pao zbog gubitka gravitacije??? :lol: :lol: Sto piloti nisu kontrolisali taj efekat??? Nemoj mi samo reci da nisu imali anti-G odijela pa izgubili gravitaciju negdje nad okeanom i nisu bili efektni pri kontrolisanom efektu???
Proguglaj malko o gubitku sile uzgona a ne gravitacije.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#102 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by jefferson »

Toto wrote:
jefferson wrote:
Toto wrote:kako on moze da slobodno pada a da izgubi gravitaciju ...valjda to sto on slobodno pada je zato sto je iskljucio motore pa fasovo gravitaciju i pici na zemlju

i koji je to NASA-in avion sto "izgubi graitaciju spicio u okean
To je kontrolisani efekat!

http://www.incredible-adventures.com/ze ... y-usa.html
Ako je to kontrolisan efekat kako je onda ovaj avion pao zbog gubitka gravitacije??? :lol: :lol: Sto piloti nisu kontrolisali taj efekat??? Nemoj mi samo reci da nisu imali anti-G odijela pa izgubili gravitaciju negdje nad okeanom i nisu bili efektni pri kontrolisanom efektu???
Proguglaj malko o gubitku sile uzgona a ne gravitacije.
O cemu ti pricas covjece? Kakav ba gubitak gravitacije? Ja ti samo kazem da putnici mogu dozivjeti na trenutak "efekat gubitka gravitacije" a ne da avion izgubi gravitaciju! Nisam ja taj koji je spomenuo da je avion pao zbog gubitka gravitacije (boze me sacuvaj) niti nesto slicno. Samo sam ti rekao da putnik moze da dozivi efekat koji je slican beztezinskom stanju usljed odredjenih manevara aviona!
Nadji neku drugu temu pa ubijaj vrijeme!
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#103 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by corolla02 »

jaa o cemu vi majke ti !?
:D
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#104 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by simpozijum delirijum »

mnogi forumasi su iskazali svoj strah od letenja , mora se znati da svaki udes putnickoga aviona izaziva veliku medijsku paznju, i zbog veceg broja izgubljenih zivota u momentu i spektakularnosti ( negativne naravno ) takvih nesreca ( mnogo dima i plamena , explozija i tako dalje ) i praiskonskoga straha od letenja , a nismo ptice , kopno , zemlja je nas elemenat a ne vazduh ( nego na primjer u automobilskim nesrecama koje masakriraju na desetine hiljada ljudi sirom svijeta svaki dan !)
avion je i dalje najsigurnije prevozno sredstvo , tesko je prezivjeti udes i na auto-putu gdje svi furaju oko 100-140Km/h takodjer ( ma kakav air-bag i pojas !) pa se zakucavaju u betonske zidove i u druga vozila
mene je toga vise strah!
a ovaj Airbus se izgleda raspao od turbulencija jos u zraku, pa nije ni bilo poziva za pomoc , majka priroda je ponekada nemilosrdna , znate li da u jednom olujnom oblaku (kumuluninbusu) zna biti skoncetrirana snaga ekvivalentna sa deset atomskih bombi ! :roll:
zapanjujuce! samo obratite paznju na elektricna praznjenja u jednoj tipicnoj ljetnoj oluji i obratite paznju na udare vjetra na nivou zemlje a snaga vjetra koji su u samom oblaku ( i iznad njega ) znaju dostici brzine i do 360Km/h! i to kod nas u evropi !
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#105 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by ljubav_aha »

ooooo,cccccc,ma ljudi imala sma predmet o vremenskim prilikama i ponasanju aviona u takvim slucajevima,nigdje nije bilo iskljucivih upozorenja,naravno da je sve moguce,ali je procenat "bliskih susreta" vrlo nizak
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#106 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

corolla02 wrote:jaa o cemu vi majke ti !?
:D
Jaaah, umjesto da saslusaju novosti Atlantide.... :run:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#107 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Toto »

corolla02 wrote:jaa o cemu vi majke ti !?
:D
@Crimson i @sistem pola ove teme nabilavaju o "gubitku gravitacije" ovaj treci ekspert tvrdi kako se avion raspao u zraku od turbulencija a piloti i sjede u avioni da se avion ne zaleti u turbulencije a niko da ih demantuje.
JA samo cekam kad ce optuzit nas Bosance i Hercegovce da smo nesto sjebali. Prije rata su se u BiH pravili dijelovi za dosta AIRBUS-ovih aviona. Francuzi su poznati ko veliki lopovi, nacionalisti i narcisi i sad ce trazit nekoga koga ce okrivit sto im padaju avioni.
AIRBUS je bankrotiro prije par godina sa onim A280 sad im jos samo trebaju pocet padat.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#108 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Toto »

ljubav_aha wrote:ooooo,cccccc,ma ljudi imala sma predmet o vremenskim prilikama i ponasanju aviona u takvim slucajevima,nigdje nije bilo iskljucivih upozorenja,naravno da je sve moguce,ali je procenat "bliskih susreta" vrlo nizak
a jeste li imali predmet o vremenskim neprilikama??
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#109 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by ljubav_aha »

simpozijum delirijum wrote:a ovaj Airbus se izgleda raspao od turbulencija jos u zraku, pa nije ni bilo poziva za pomoc , majka priroda je ponekada nemilosrdna , znate li da u jednom olujnom oblaku (kumuluninbusu) zna biti skoncetrirana snaga ekvivalentna sa deset atomskih bombi ! :roll:
ovo vrijedi samo u slucaju ako avion leti vrlo nisko :!: gubljenje alitutude blizu zemlje :!:

iskljuciva snaga vjetra ne igra glavnu ulogu u leta aviona :!:

ocevidno je oktazao rad ADIRU

air data inertial reference units or ADIRU

http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Data_I ... rence_Unit

niko do pilota u zadnjem javljanju nije rekao mayday ili pan pan :!:



P.S.danasnji uredjaji u avionima entertainemnt sets su odlicna opasnost z,jer se prilikom zagrijavanja kablova moze desiti pozar/vatra u avioni,i dalje ne razumijem sto ne moze biti postalvjeno nekoliko tv ekrana u avionu,a ne za svako sjedalo,jer upravo iz takvog luksuza,slijedi jos bolji luksuz,pozar u avionu :!:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#110 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by ljubav_aha »

Toto wrote:
ljubav_aha wrote:ooooo,cccccc,ma ljudi imala sma predmet o vremenskim prilikama i ponasanju aviona u takvim slucajevima,nigdje nije bilo iskljucivih upozorenja,naravno da je sve moguce,ali je procenat "bliskih susreta" vrlo nizak
a jeste li imali predmet o vremenskim neprilikama??
ha ha ha ha ha ,sad sam vidjela sto sam napisala :lol: smisao je smijesan,ali nije neispravan :-)

eh,nemam pri ruci knjigu,no jedan dio je bio posvecen o vremenskim neprilikama,naravno predmet je bio o vremenskim uslovima,kao i o "ponasanju" tijela aviona
User avatar
Lawrence
Posts: 202
Joined: 16/04/2008 15:46
Location: Arabia

#111 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Lawrence »

Ma dajte ljudi sto ste se toliko uzbunili.

Skoro svi putnici su prezivjeli. Jedino sto im vec od danas probleme pocinju da prave polarni medvjed, crni dim i Mira Furlan.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#112 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Fair Life »

Image
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#113 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by nosara »

Juce na hrtu neki ekspert rece da ce ovi iz erfransa morat promijenit pricu, jer ni jedan od navedenih mogucih uzroka ne pije vode na visini na kojoj je taj avion letio (tzv. "kruzerska visina" gdje nema ni turbulencije, ni oluja ni bilo sta slicno)... :-)
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#114 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by atko »

Pao avion - nesreca :(
Sanse da ima prezivjelih su minimalne - neka pocivaju u miru :(

Istraga ce dati vise detalja... prakticno postoji ogroman broj razloga koji mogu dovesti do pada aviona ... sta sad nagadjate :roll:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#115 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by nosara »

atko wrote:Pao avion - nesreca :(
Sanse da ima prezivjelih su minimalne - neka pocivaju u miru :(

Istraga ce dati vise detalja... prakticno postoji ogroman broj razloga koji mogu dovesti do pada aviona ... sta sad nagadjate :roll:
Naravno... Ako se iskljuci terorizam... :?
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#116 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Dori »

Mrzim da letim.....Uskoro idem na put i ovo me sad tek istraumiralo. Uzas! :(
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#117 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by cHupjahalic@ »

.....................................
Last edited by cHupjahalic@ on 13/06/2009 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#118 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by zambaklija »

maaajke mi baš mi žao :D
znam da će se neko možda uvrijediti ali koliko je francuzima bilo nas žao eto toliko mi je i njih žao,dabogda im svaki dan po jedan pao :run:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#119 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by karanana »

zambaklija wrote:maaajke mi baš mi žao :D
znam da će se neko možda uvrijediti ali koliko je francuzima bilo nas žao eto toliko mi je i njih žao,dabogda im svaki dan po jedan pao :run:
bas si bezveze
User avatar
Ateista
Posts: 46581
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#120 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Ateista »

micki125 wrote:
zambaklija wrote:maaajke mi baš mi žao :D
znam da će se neko možda uvrijediti ali koliko je francuzima bilo nas žao eto toliko mi je i njih žao,dabogda im svaki dan po jedan pao :run:
mnogi su zaboraviti i curenje informacija iz nato-a, koje su francuzi dostavljali srbima, te ponašanje francuskih generala u unproforu.
E sigurno su ih dostavljali oni koji su se vozili u avionu...

Daj, sto ne mogu tih generalizacija i okrivljavanja cijelog naroda zbog gresaka pojedinaca, ali vjerovatno su i ta djeca zasluzila da poginu zato sto su neki generali koje oni ni ne znaju radili sta su radili...
User avatar
Ateista
Posts: 46581
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#121 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by Ateista »

Dena wrote:Mrzim da letim.....Uskoro idem na put i ovo me sad tek istraumiralo. Uzas! :(
Koliko sam ja upoznat, statisticki gledano, aviosaobracaj spada u najsigurniji vid prevoza.

Ne znam koliko je utjesno, ali statistika tako govori. :)
krkkrkkrk
Posts: 62
Joined: 23/05/2009 14:25

#122 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by krkkrkkrk »

micki125 wrote:
zambaklija wrote:maaajke mi baš mi žao :D
znam da će se neko možda uvrijediti ali koliko je francuzima bilo nas žao eto toliko mi je i njih žao,dabogda im svaki dan po jedan pao :run:
mnogi su zaboraviti i curenje informacija iz nato-a, koje su francuzi dostavljali srbima, te ponašanje francuskih generala u unproforu.
Budi ti veci co'ek od takvih papaka. Ne moras ti bit' veci skot od jednog drugog skota.
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#123 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by avicena »

I al-Qaida voli avione... :P

A sada ozbiljno...200 mrtvih (najvjerovatnije) nije mali broj... :sad: ....ali sa druge strane, da je potonuo neki indijski ili somalijski brod sa 200 putnika ne bi bila vijest ovoliko značajna.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#124 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by JThomas »

nije te stid da ovako nešto okrećeš na politiku i gluposti?
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#125 Re: Nesreca aviona Air France-a

Post by avicena »

JThomas wrote:nije te stid da ovako nešto okrećeš na politiku i gluposti?
Meni kazes?

avicena wrote: A sada ozbiljno...200 mrtvih (najvjerovatnije) nije mali broj... :sad: ....
Locked