Nesporazum u Briselu!

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#1551 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Styling »

Hafis wrote:
Styling wrote: Da su glavni problem Sejdić-Finci davno bi se naši dogovrili, nego Čović hoće preko leđa Sejdić-Finci da osigura da ga više ne mogu Bošnjaci na izborima zeznuti i da utvrdi pazar da će isključivo Hrvati birati hrvatskog predstavnika.
Odlično, čista petica :thumbup:
Međutim, to se doživljava kao izdaja i cijepanje države i izaziva ovoliku buru negodovanja.
A stvar je tako jednostavna i ne grožava ničiji interes u ovoj državi (mislim ne bi trebala ugrožavati, normalno osim onima koji imaju neke drugačije planove za budućnost). Čini mi se nazire se polako kraj ''madžorizaciji''
Tačno. Pitam se kako bi se Bošnjaci ponašali u poziciji Hrvata?
Međutim, nehrvatskim strankama u FBiH to ne odgovara jer onda recimo SDP, SBB, NS ili SBiH (da pomenem samo neke) ne bi mogli kandidovati kandidate koji nisu Bošnjaci jer bi mogli doći u situaciju da u Predsjedništvu nema Bošnjaka a oni su većinski narod i onda bi mogla nastati pobuna, pa bi gorenavedene stranke morale kandidovati Bošnjake, a to bi bilo tumačeno kao diskriminacija drugih kandidata. Pravo "Vrzino kolo".
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1552 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Hafis »

dede merdzane wrote:
Hafis wrote: Čini mi se nazire se polako kraj ''madžorizaciji''
Neka se omoguci hrvatima da biraju hrvata, to je fer. Ali neka se omoguci i meni da biram koga hocu bez da gledam sta je covjek po nacionalnosti.
Svakako da je fer.
što se tiče tvog problema, imaš Sud u Strazbourgu pa se žali.
Vidiš koliko je nama trebalo. Da ne bi onog Sejdića i Fincija (Bog im lijepo zdravlje dao obojici) ne bi ništa pored onih naših HDZ-ovskih sjecikesa.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#1553 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by baxul »

Mister Yes wrote:
palermo wrote: Pokušavam zamisliti u praksi.....npr, Bakir dobija najviše glasova (recimo zahvaljujući kantonu sarajevo), ali Fahro dobija u goraždanskom, unskosanskom, i tuzlanskom kantonu (ono minimalna većina) i onda Bakir i Fahro u predsjedništvu :D ...
Karikiram malo, al kad je oportunizam vodilja tvoje politike onda i dobijaš ovakva nesuvisla rješenja
Moguće samo teoretski. U praksi onaj kandidat koji dobije najveću podršku u Sarajevu dobije najveću podršku i u Tuzli i u Zenici i u Bihaću. Samo primjeni sistem na prošle izbore i vidjet ćeš da upada HDZ kandidat. Ali teoretski je sve moguće. Zato i kažem da je neloš prijedlog :wink:
određenim inženjeringom i usmjerenom kampanjom mogla bi se desiti situacija da imas dva SDA-ovca u predsjedništvu :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1554 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Mister Yes »

palermo wrote:
Mister Yes wrote:
palermo wrote: Pokušavam zamisliti u praksi.....npr, Bakir dobija najviše glasova (recimo zahvaljujući kantonu sarajevo), ali Fahro dobija u goraždanskom, unskosanskom, i tuzlanskom kantonu (ono minimalna većina) i onda Bakir i Fahro u predsjedništvu :D ...
Karikiram malo, al kad je oportunizam vodilja tvoje politike onda i dobijaš ovakva nesuvisla rješenja
Moguće samo teoretski. U praksi onaj kandidat koji dobije najveću podršku u Sarajevu dobije najveću podršku i u Tuzli i u Zenici i u Bihaću. Samo primjeni sistem na prošle izbore i vidjet ćeš da upada HDZ kandidat. Ali teoretski je sve moguće. Zato i kažem da je neloš prijedlog :wink:
Znači,misliš da ne moraju biti različite nacionalnosti ?

Al opet, mislim da je prijedlog prilično neshvatljiv i sa puno rupa (doduše, raspravljamo samo na osnovu jednog citata).
Naravno da ne moraju biti različite nacionalnosti. Nacionalnost kao bilo kakav uslov se izbacuje iz priče.

Ali u pravu si da iz jednog citata ne možemo zaključiti dovoljno. Zato sam i napisao da moramo vidjeti detalje. Ovako na prvu ja shvatam da bi se vidjelo u kojim je kantonima pobjedio prvoplasirani pa bi se ti kantoni izbacili iz računice a onda bi se vidjelo ko je dobio najviše ukupno glasova u skupu kantona koji ostanu kada se izbace kantoni u kojima je pobjedio prvoplasirani. Ali moramo vidjeti detalje.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#1555 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Lakat Jebić »

baxul wrote:
Mister Yes wrote:
palermo wrote: Pokušavam zamisliti u praksi.....npr, Bakir dobija najviše glasova (recimo zahvaljujući kantonu sarajevo), ali Fahro dobija u goraždanskom, unskosanskom, i tuzlanskom kantonu (ono minimalna većina) i onda Bakir i Fahro u predsjedništvu :D ...
Karikiram malo, al kad je oportunizam vodilja tvoje politike onda i dobijaš ovakva nesuvisla rješenja
Moguće samo teoretski. U praksi onaj kandidat koji dobije najveću podršku u Sarajevu dobije najveću podršku i u Tuzli i u Zenici i u Bihaću. Samo primjeni sistem na prošle izbore i vidjet ćeš da upada HDZ kandidat. Ali teoretski je sve moguće. Zato i kažem da je neloš prijedlog :wink:
određenim inženjeringom i usmjerenom kampanjom mogla bi se desiti situacija da imas dva SDA-ovca u predsjedništvu :D
i to bez nekih vecih problema
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#1556 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Styling »

baxul wrote:
Mister Yes wrote:
palermo wrote: Pokušavam zamisliti u praksi.....npr, Bakir dobija najviše glasova (recimo zahvaljujući kantonu sarajevo), ali Fahro dobija u goraždanskom, unskosanskom, i tuzlanskom kantonu (ono minimalna većina) i onda Bakir i Fahro u predsjedništvu :D ...
Karikiram malo, al kad je oportunizam vodilja tvoje politike onda i dobijaš ovakva nesuvisla rješenja
Moguće samo teoretski. U praksi onaj kandidat koji dobije najveću podršku u Sarajevu dobije najveću podršku i u Tuzli i u Zenici i u Bihaću. Samo primjeni sistem na prošle izbore i vidjet ćeš da upada HDZ kandidat. Ali teoretski je sve moguće. Zato i kažem da je neloš prijedlog :wink:
određenim inženjeringom i usmjerenom kampanjom mogla bi se desiti situacija da imas dva SDA-ovca u predsjedništvu :D
A, kad je izborni inžinjering i kupovina glasova u pitanju tuje SDA bez premca.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1557 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by JoseMujica »

dede merdzane wrote:
Hafis wrote: Čini mi se nazire se polako kraj ''madžorizaciji''
Neka se omoguci hrvatima da biraju hrvata, to je fer. Ali neka se omoguci i meni da biram koga hocu bez da gledam sta je covjek po nacionalnosti.
pa svaki Hrvat može da zaokruži Hrvata na listi i ti možeš da zaokrušiš koga hoćeš ali to nije poanta Sejdić-Finci presude. Poanta Sejdić-Finci je univerzalno ljudsko pravo da svako može da bude biran na svaku funkciju zemlje čije državljanstvo ima, a to pravo ko god nije B/H/S u ovoj zemlji nema i isto tako ko god nije Srbin iz RS (presuda koaj tek stiže Pilav vs. BiH).

I nije cilj puta u Brisel rješavanje izbora člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda već rješavanje dva ključna pitanja iz Mape puta za aktivaciju SSP-a, a to su : 1. Sejdić-Finci 2. Mehanizam koordinacije

A sad što je i kako u prvi plan izbilo Čirilićino kmečanje o majorizaciji :? :shock:
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1558 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Mister Yes »

baxul wrote:
Mister Yes wrote:
palermo wrote: Pokušavam zamisliti u praksi.....npr, Bakir dobija najviše glasova (recimo zahvaljujući kantonu sarajevo), ali Fahro dobija u goraždanskom, unskosanskom, i tuzlanskom kantonu (ono minimalna većina) i onda Bakir i Fahro u predsjedništvu :D ...
Karikiram malo, al kad je oportunizam vodilja tvoje politike onda i dobijaš ovakva nesuvisla rješenja
Moguće samo teoretski. U praksi onaj kandidat koji dobije najveću podršku u Sarajevu dobije najveću podršku i u Tuzli i u Zenici i u Bihaću. Samo primjeni sistem na prošle izbore i vidjet ćeš da upada HDZ kandidat. Ali teoretski je sve moguće. Zato i kažem da je neloš prijedlog :wink:
određenim inženjeringom i usmjerenom kampanjom mogla bi se desiti situacija da imas dva SDA-ovca u predsjedništvu :D
Uz mnogo truda može se inžinjeringom postići da budu dva Bošnjaka. Zato i kažem da je prijedlog za nas neloš. Ali trebalo bi puno više truda nego što smo uložili da imamo Komšića. Puno puno više truda. I to je nešto za Čovića. Bolje išta nego ništa :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1559 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:Dayton, a prije njega i Washingtonski sporazum, su nas zakovali i svezali, a danas se od nas očekujemo da se sami raskujemo i odvežemo. Ove budale iznad, sve i da jesu sposobni i pametni, ne mogu rješiti problem jer je problem nerješiv kozmetičkim uredbama koje su predlagane.

Najvažnije:

... u narednom periodu Evropska unija preuzeti na sebe da razradi koncept implementacije presude Evropskog suda za ljudska prava u predmetu "Sejdić-Finci".
Jedva čekam da vidim kako će Evropa - koja je u velikoj mjeri kumovala ovom čudovištu u kojem živimo - riješiti ovo pitanje, kako implemetirati neimplementivo, jer bez temeljite reforme ustavnog sistema i tumbanja cijele države, pitanje Ostalih, u ovim dejtonskim gabaritima, je jednostavno neizvedivo.
Baš me zanima ...
nece nikako

da su imali kakav ozbiljan prijedlog, ili da su imali interesa da ga razrade, ponudili bi ga prije tri godine...

presuda je samo dio price, jedan mali detalj koji se odnosi na neodrzivost cijelog ustavnog poretka zasnovanog na principu konstitutivnih naroda kao nosilaca suverenosti... jednostavno nemre
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1560 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by madner »

Opa, imamo Borgove.

Problem sa tim genijalnostima je sto ljudi glasaju za covjeka koji im je najdrazi, ne da ispune sistem.

Ako cemo se baviti izbornim inzinjeringom mozemo ukinuti RS. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1561 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Mister Yes »

Lakat Jebić wrote:i to bez nekih vecih problema
:? Kako misliš bez većih problema? Moralo bi se nekako uticati na narod da jedni kantoni glasaju za jednog a drugi za drugog Bošnjaka. Nije to baš tako jednostavno. Ljudi glasaju za onoga ko im se sviđa. Većina bar.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#1562 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by baxul »

Mister Yes wrote: Uz mnogo truda može se inžinjeringom postići da budu dva Bošnjaka. Zato i kažem da je prijedlog za nas neloš. Ali trebalo bi puno više truda nego što smo uložili da imamo Komšića. Puno puno više truda. I to je nešto za Čovića. Bolje išta nego ništa :D
iskreno jbga mene ne predstavljaju ni baki ni komšić, ali to je demokratija većina odlučila, ja prihvatio odluku i to je to. hoću reći podjednako je "majoriziran" i radončićev i silajdžićev i ragužov i krištin i onog dnz-ovca glasač.
:D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1563 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Hafis »

Znači, kako god da bude rješenje, probat će se pronaći kakva ''rupa'' i mogući inžinjering.
Pa misle li ikada ovi ljudi odrasti. Zamislite da u Švicarskoj većinski ''oni koji govore njemački jezik'' (bolje rečeno Njemci) odluče tražiti ''rupe'' u brojnim NEPISANIM i OBIČAJNIM pravilima i načelima koja vrijede za tu državu. Konkretno Predjedničko vijeće - koje po nepisamom i usmenom dogovoru uvijek sačinjava formula 3 (NJ)+2 (F)+2 (I), koja su divnim čudom izabrana tu iz svojih govornih kantona. A odluke se donose većinom i na taj način izbijaju svaku prizemnu pomisao.
I sad se nađe neki pametan ''delegat'' poput ovih naših domaćih i dosjeti se da ovih jednih nema ni 5-6% i ''šta će njima dva člana u predsjedništvu kada su gotovo na rubu nestanka'', hajmo mi to malu kakva inžinjeringa, ta ne mogu još oni odlučivati ko će tu sjediti.
E tako i ovo izgleda, samo što su Švicarci Švicarci. Nešto su naučili iz povijesti, i to iz mnogo, mnogo dalje povijesti, ali im ostalo još urezano u svijest.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#1564 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Lakat Jebić »

Mister Yes wrote:
Lakat Jebić wrote:i to bez nekih vecih problema
:? Kako misliš bez većih problema? Moralo bi se nekako uticati na narod da jedni kantoni glasaju za jednog a drugi za drugog Bošnjaka. Nije to baš tako jednostavno. Ljudi glasaju za onoga ko im se sviđa. Većina bar.
fahro kampanju radi u 3 kantona, bakir u 3, jos se ljudima naglasi sto je tako. ofirno je, al jebiga, kad je sve nakaradno, ni to me ne bi ni najmanje iznenadilo
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1565 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by palermo »

Mister Yes wrote:
Lakat Jebić wrote:i to bez nekih vecih problema
:? Kako misliš bez većih problema? Moralo bi se nekako uticati na narod da jedni kantoni glasaju za jednog a drugi za drugog Bošnjaka. Nije to baš tako jednostavno. Ljudi glasaju za onoga ko im se sviđa. Većina bar.
Ma štoviše razmišljam, to mi je prijedlog bezvezniji.......npr. ubija bilokakvu mogućnost višestranačja kod Hrvata...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1566 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by JoseMujica »

teško ćeš imati višestranačje u Hrvata jer ih ima malo, najmanje u Bih i već će to stvoriti paranoju koaj se lako politički eksploatiše
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#1567 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by baxul »

Hafis wrote:Znači, kako god da bude rješenje, probat će se pronaći kakva ''rupa'' i mogući inžinjering.
Pa misle li ikada ovi ljudi odrasti. Zamislite da u Švicarskoj većinski ''oni koji govore njemački jezik'' (bolje rečeno Njemci) odluče tražiti ''rupe'' u brojnim NEPISANIM i OBIČAJNIM pravilima i načelima koja vrijede za tu državu. Konkretno Predjedničko vijeće - koje po nepisamom i usmenom dogovoru uvijek sačinjava formula 3 (NJ)+2 (F)+2 (I), koja su divnim čudom izabrana tu iz svojih govornih kantona. A odluke se donose većinom i na taj način izbijaju svaku prizemnu pomisao.
I sad se nađe neki pametan ''delegat'' poput ovih naših domaćih i dosjeti se da ovih jednih nema ni 5-6% i ''šta će njima dva člana u predsjedništvu kada su gotovo na rubu nestanka'', hajmo mi to malu kakva inžinjeringa, ta ne mogu još oni odlučivati ko će tu sjediti.
E tako i ovo izgleda, samo što su Švicarci Švicarci. Nešto su naučili iz povijesti, i to iz mnogo, mnogo dalje povijesti, ali im ostalo još urezano u svijest.
zašto se krištin glasač smatra majoriziran a silajdžićev regularno poražen na izborima?
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#1568 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by weredsf »

JoseMujica wrote:teško ćeš imati višestranačje u Hrvata jer ih ima malo, najmanje u Bih i već će to stvoriti paranoju koaj se lako politički eksploatiše
Samo je Komsic pravi Hrvat
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1569 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by vivaldi »

JoseMujica wrote:teško ćeš imati višestranačje u Hrvata jer ih ima malo, najmanje u Bih i već će to stvoriti paranoju koaj se lako politički eksploatiše
tesko ga ima bilo gdje, u vecini slucajeva knjiga spadne na 2 slova
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1570 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by palermo »

JoseMujica wrote:teško ćeš imati višestranačje u Hrvata jer ih ima malo, najmanje u Bih i već će to stvoriti paranoju koaj se lako politički eksploatiše
Mislim, i sam termin višestranačje u Hrvata (Srba, Bošnjaka) je sam po sebi nekorektan (iako naravno u našem slučaju tačan i i korespondira sa stvarnošću jer se u nas životi i odvijaju unutar naciona).

Ali je prilično neshvatljivo da i EU svojim prijedlozima suštinski dokida čak i ovu našu manjkavu demokraciju.

Inače, naravno da je ovo tvoje tačno.
Black111
Posts: 797
Joined: 12/06/2011 13:48

#1571 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Black111 »

JoseMujica wrote:
dede merdzane wrote:
Hafis wrote: Čini mi se nazire se polako kraj ''madžorizaciji''
Neka se omoguci hrvatima da biraju hrvata, to je fer. Ali neka se omoguci i meni da biram koga hocu bez da gledam sta je covjek po nacionalnosti.
pa svaki Hrvat može da zaokruži Hrvata na listi i ti možeš da zaokrušiš koga hoćeš ali to nije poanta Sejdić-Finci presude. Poanta Sejdić-Finci je univerzalno ljudsko pravo da svako može da bude biran na svaku funkciju zemlje čije državljanstvo ima, a to pravo ko god nije B/H/S u ovoj zemlji nema i isto tako ko god nije Srbin iz RS (presuda koaj tek stiže Pilav vs. BiH).

I nije cilj puta u Brisel rješavanje izbora člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda već rješavanje dva ključna pitanja iz Mape puta za aktivaciju SSP-a, a to su : 1. Sejdić-Finci 2. Mehanizam koordinacije

A sad što je i kako u prvi plan izbilo Čirilićino kmečanje o majorizaciji :? :shock:
Lupas. To nikako nije univerzalno ljudsko pravo. Eno ti SAD pa njima objasnjavaj to. U SAD-u se ne moze kandidirati niko za predsjednika ukoliko 1. nije Amerikanac i 2. nije rodjena na tlu SAD-a. Dakle, ne samo sto moras biti Amerikanac, vec moras biti rodjeni Amer, koji se rodio na americkom tlu. Dakle, ti, ja itd. nikad ne bi mogli biti predsjednici SAD-a da tamo zivimo jod 50 god. Dakle, jos jednom, lupas.

Cirilicar se bori za prava Hrvata jer hoce da iskoristi priliku. Cirilicar nije glup i on vrlo dobro zna, kao i svim mi da nikad se nikom 5% nije jabalo za neke Sejdice Fincije nego je to jedna patka da se hrvati i de iure izbace iz Predsjednistva. Obilo vam se o glavu pa sad kmecis. Kme kme, Cirilicar. On vam je najmanji problem. nikad, ali nikad necete dobiti to sto zelite. Ili cemo se dogovoriti, ili cemo svi zajedno potonuti. Cuj Sejdic Finci. :lol:
Black111
Posts: 797
Joined: 12/06/2011 13:48

#1572 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Black111 »

JoseMujica wrote:teško ćeš imati višestranačje u Hrvata jer ih ima malo, najmanje u Bih i već će to stvoriti paranoju koaj se lako politički eksploatiše
Opet nije tocno. Visestranacje u Hrvata vi gusite s vasim ponasanjem. Ja osobno uopce ne volim HDZ i vise naginjem nekoj socijaldemokratskoj stranci (al istinskoj, ne ovim Zlatkovim poslusnicima i prikrivenim nacionalistima). Tako bih ja rado glasao za nekog drugog, al s obzirom na preglasavanja i da vi imate takav obicaj da ne postujete volju Hrvata i stranke koje dobiju najvise glasova, nego gurate neke dojucer mesare bez osnovne skole i ustase (prave ustase s kipom Pavelica) s minornim brijem glasova (koje su vecinom kupili) da bi izigrali Hrvate. Meni ne preostaje nista drugo nego glasati za ADZ.
Black111
Posts: 797
Joined: 12/06/2011 13:48

#1573 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Black111 »

weredsf wrote:
JoseMujica wrote:teško ćeš imati višestranačje u Hrvata jer ih ima malo, najmanje u Bih i već će to stvoriti paranoju koaj se lako politički eksploatiše
Samo je Komsic pravi Hrvat
Da. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1574 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by O'zone »

Još jedna epizoda zabave za široke narodne mase.

Jedni se ko fol brane drugi ko fol napadaju treći ko fol arbitriraju a niko pojma nema o čemu raspravljaju što i sami priznaju.

Što @stari reče maznule se dnevnice, narodu se malo glumio patriotizam, prekosutra će opet isto serendati a mi svršavati ko je kome bolje šuknuo.
Black111
Posts: 797
Joined: 12/06/2011 13:48

#1575 Re: Nesporazum u Briselu!

Post by Black111 »

baxul wrote:
Mister Yes wrote:
palermo wrote:

Moguće samo teoretski. U praksi onaj kandidat koji dobije najveću podršku u Sarajevu dobije najveću podršku i u Tuzli i u Zenici i u Bihaću. Samo primjeni sistem na prošle izbore i vidjet ćeš da upada HDZ kandidat. Ali teoretski je sve moguće. Zato i kažem da je neloš prijedlog :wink:
određenim inženjeringom i usmjerenom kampanjom mogla bi se desiti situacija da imas dva SDA-ovca u predsjedništvu :D
Uz mnogo truda može se inžinjeringom postići da budu dva Bošnjaka. Zato i kažem da je prijedlog za nas neloš. Ali trebalo bi puno više truda nego što smo uložili da imamo Komšića. Puno puno više truda. I to je nešto za Čovića. Bolje išta nego ništa :D
Pa dobro, al cemu to? Zasto to radite? Je l vi mislite da imate neku korist od toga? Da to niko ne vidi? Da vam je stvarno stalo do drzave onda bi sami odavno ponudili rijesenje ovog problema pa bi se danas bavili nekim drugim pitanjima, mozda kao sto je nezaposlenost, korupcija i sl. stvari kojim se normalne drzave bave. Posljedica sveg ovog da vi svakim danom sve vise Hrvate a i Srbe okrecete od bilo kakve zelje za nekim ajmo reci suzivotom. A opet silom postici nista necete jer ovo nije Afghanistan.
Post Reply