NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

kostarikanac
Posts: 86
Joined: 26/10/2015 15:41

#1 NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by kostarikanac »

Dvije oružane pljačke u razmaku od sat vremena, ranjen slučajni prolaznik. Prije dva dana pucnjava iz vozila u pokretu i pukom srećom čovjek u drugom autu nije stradao. Noći su nam obilježene "vatrometom" i ludacima za volanima. Dnevno se prosječno otme dvadeset mobitela, svaki treći maloljetnik je naoružan, droga i oružje su dostupniji nego ikad. Automobili se neprestano kradu i pale, pljačkaju se prodavnice, banke, kladionice, benzinske pumpe... Kriminalci sve smjeliji i drskiji, čak se zbog slobodnog mjesta na parkingu potežu pištolji!

Ljudi više ne smiju otići do obližnje prodavnice, sigurnosna situacija je katastrofalna!

NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!!!

EVO SADA I OTMICE POČELE, OVDJE NIKO VIŠE NIJE SIGURAN... SITUACIJA JE VIŠE NEGO ALARMANTNA! Prije par dana je u Sarajevu pokušana otmica, oni nas ubjeđuju da je u pitanju šala. Sad kad se stvarno desila prava otmica neko mora odgovarati što je nije shvatio ozbiljno prije 7 dana i spriječio to!
Last edited by kostarikanac on 21/10/2016 10:08, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11417
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by mali_balon »

Najlakse je biti forum/fb/internet revolucionar....idi pred vladu KS i tamo iznesi zahtjeve
kostarikanac
Posts: 86
Joined: 26/10/2015 15:41

#3 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by kostarikanac »

mali_balon wrote:Najlakse je biti forum/fb/internet revolucionar....idi pred vladu KS i tamo iznesi zahtjeve
Bio prošle godine iako su me takvi kao ti ismijavali i govorili kako se ljepše diše na Bjelašnici. Rekoše čak i da je bio nekakav besplatni ručak gore na planini a ja plaćao sendvič dvije marke i još se mrznuo ispred predsjedništva da nam svima bude bolje (čak i vama koji ste uživali na planini).
User avatar
karanana
Posts: 47319
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by karanana »

ranjen zlatko lagumdzija?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#5 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by Drinski »

kostarikanac wrote:
mali_balon wrote:Najlakse je biti forum/fb/internet revolucionar....idi pred vladu KS i tamo iznesi zahtjeve
Bio prošle godine iako su me takvi kao ti ismijavali i govorili kako se ljepše diše na Bjelašnici. Rekoše čak i da je bio nekakav besplatni ručak gore na planini a ja plaćao sendvič dvije marke i još se mrznuo ispred predsjedništva da nam svima bude bolje (čak i vama koji ste uživali na planini).
A onda ste ga zapalili da se ogrijete?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by insomnia78 »

#
Last edited by insomnia78 on 05/11/2015 11:16, edited 1 time in total.
kostarikanac
Posts: 86
Joined: 26/10/2015 15:41

#7 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by kostarikanac »

Drinski wrote:
kostarikanac wrote:
mali_balon wrote:Najlakse je biti forum/fb/internet revolucionar....idi pred vladu KS i tamo iznesi zahtjeve
Bio prošle godine iako su me takvi kao ti ismijavali i govorili kako se ljepše diše na Bjelašnici. Rekoše čak i da je bio nekakav besplatni ručak gore na planini a ja plaćao sendvič dvije marke i još se mrznuo ispred predsjedništva da nam svima bude bolje (čak i vama koji ste uživali na planini).
A onda ste ga zapalili da se ogrijete?
Ja sam mirno protestvovao, i nikad u životu ne bih bacio ni smoki, a kamoli šta drugo na policiju. Oni su tad samo radili svoj posao, a kad su došli plaćenici sa benzinom ja sam se izmakao i protestvovao sa strane. :bih:
mali_balon
Posts: 11417
Joined: 12/09/2012 09:57

#8 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by mali_balon »

kostarikanac wrote:
mali_balon wrote:Najlakse je biti forum/fb/internet revolucionar....idi pred vladu KS i tamo iznesi zahtjeve
Bio prošle godine iako su me takvi kao ti ismijavali i govorili kako se ljepše diše na Bjelašnici. Rekoše čak i da je bio nekakav besplatni ručak gore na planini a ja plaćao sendvič dvije marke i još se mrznuo ispred predsjedništva da nam svima bude bolje (čak i vama koji ste uživali na planini).

Pa ti opet idi pred preCednistvo...
User avatar
Haris.ba
Posts: 25017
Joined: 08/09/2005 20:08

#9 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by Haris.ba »

Hoće l' bit kake dnevnice?
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#10 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by saja_dj »

Nije vise ranjen slucajni prolaznik, mrtav je.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41040
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by dječak sa šibicama »

Image

aaaa sta rece...
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#12 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by jao_situacije »

zajebanciju na stranu ovo više nema smisla granapi se pljačkaju automatskim puškama 2000+ policajaca u mup ks
banka na ilidži u blizini policijske stanice, to dovoljno govori koliko se pljačkaši boje mup ks
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#13 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by Trebam te »

Sarajevo postade Mexico City
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41040
Joined: 29/06/2011 23:39

#14 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by dječak sa šibicama »

Nazalost, ali ovo je neminovnost.

20 godina se zatvaraju oci, zabija glava u pijesak, bavi se Dodikom, umjesto da se pomete u svom dvoristu.

Dosao djavo po svoje. Jedini izlaz je potpuna promjena stanja svijesti, ali to je nemoguce. Za 20 godina stvoren je mentalitet nerada, neposluha, jaci tlaci, nepotizma, korupcije, sad uzivajmo u onome sto smo sami napravili.
User avatar
hrasno38
Posts: 31567
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#15 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by hrasno38 »

jao_situacije wrote:zajebanciju na stranu ovo više nema smisla granapi se pljačkaju automatskim puškama 2000+ policajaca u mup ks
banka na ilidži u blizini policijske stanice, to dovoljno govori koliko se pljačkaši boje mup ks
I ne trebaju da se boje MUP-a jer kod nas policija nema na zalost ovlasti kao recimo u USA nego trebaju da se boje sudova i presuda jer recimo za ovo ubistvo kad bi osudili ubicu na dozivotnu, pa sljedeceg opet i krimosi bi poceli razmisljati da li im se isplati raditi to sto rade.
User avatar
hrasno38
Posts: 31567
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Nazalost, ali ovo je neminovnost.

20 godina se zatvaraju oci, zabija glava u pijesak, bavi se Dodikom, umjesto da se pomete u svom dvoristu.

Dosao djavo po svoje. Jedini izlaz je potpuna promjena stanja svijesti, ali to je nemoguce. Za 20 godina stvoren je mentalitet nerada, neposluha, jaci tlaci, nepotizma, korupcije, sad uzivajmo u onome sto smo sami napravili.
:thumbup:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#17 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by Zokipfc »

Nobody wants to do it - not real change, not soul change, not the painful molecular change required to truly become who you need to be. Nobody ever does real transformation for fun. Nobody ever does it on a dare. You do it only when your back is so far against the wall that you have no choice anymore.
- Elizabeth Gilbert
Negdje, za nekih sto godina... Kad pukne, ima dobrano da pukne.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#18 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by dezurni_ucenik »

Vazno je da je Erdogan pobjedio :oops: i da su turkofobi i djikani na aparatima. :oops:
User avatar
jazzer
Posts: 7226
Joined: 20/12/2004 14:44

#19 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by jazzer »

dječak sa šibicama wrote:Nazalost, ali ovo je neminovnost.

20 godina se zatvaraju oci, zabija glava u pijesak, bavi se Dodikom, umjesto da se pomete u svom dvoristu.

Dosao djavo po svoje. Jedini izlaz je potpuna promjena stanja svijesti, ali to je nemoguce. Za 20 godina stvoren je mentalitet nerada, neposluha, jaci tlaci, nepotizma, korupcije, sad uzivajmo u onome sto smo sami napravili.
Bas tako. Ne promijeni ovo stanje niko, bar za nasih zivota.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#20 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by jao_situacije »

hrasno38 wrote:
jao_situacije wrote:zajebanciju na stranu ovo više nema smisla granapi se pljačkaju automatskim puškama 2000+ policajaca u mup ks
banka na ilidži u blizini policijske stanice, to dovoljno govori koliko se pljačkaši boje mup ks
I ne trebaju da se boje MUP-a jer kod nas policija nema na zalost ovlasti kao recimo u USA nego trebaju da se boje sudova i presuda jer recimo za ovo ubistvo kad bi osudili ubicu na dozivotnu, pa sljedeceg opet i krimosi bi poceli razmisljati da li im se isplati raditi to sto rade.
de ne valjaj gluposti molim te
kopirao sam dosad 6 puta zakon o policijskim službenicima i objašnjavao onim formuskim policajcima taksativno po članovima zakona da imaju iste ovlasti kao i ranije pa čak u nekim segmentima i veće
boli ih kurac
ne znam kako to dosad nije jasno ne zanima ih neće da rade svoj posao smiju se ljudima u facu i na telefon kad prijave kd sjede po čitav dan u kladarama i kafićima
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#21 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by ElDzidziIbnDzo »

HOCEMO OSTAVKE SVIH ONIH SUDIJA I TUZIOCA KOJI NE RADE SVOJ POSAO !!!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41040
Joined: 29/06/2011 23:39

#22 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by dječak sa šibicama »

Hocu i ja janjetine svaki dan, ali nema.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#23 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by channel10 »

dječak sa šibicama wrote:Nazalost, ali ovo je neminovnost.

20 godina se zatvaraju oci, zabija glava u pijesak, bavi se Dodikom, umjesto da se pomete u svom dvoristu.

Dosao djavo po svoje. Jedini izlaz je potpuna promjena stanja svijesti, ali to je nemoguce. Za 20 godina stvoren je mentalitet nerada, neposluha, jaci tlaci, nepotizma, korupcije, sad uzivajmo u onome sto smo sami napravili.
:thumbup: Ovo je kratki presjek stanja zadnjih 20 godina. Nesto slicno ovome:

User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#24 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by radiša »

dječak sa šibicama wrote:Hocu i ja janjetine svaki dan, ali nema.
ima kod mujanica,bajre,hodzica...
nemoras vazda platit, mores nekad i pobjec.
User avatar
hrasno38
Posts: 31567
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25 Re: NESIGURNI SMO, HOĆEMO OSTAVKE!

Post by hrasno38 »

jao_situacije wrote:
hrasno38 wrote:
jao_situacije wrote:zajebanciju na stranu ovo više nema smisla granapi se pljačkaju automatskim puškama 2000+ policajaca u mup ks
banka na ilidži u blizini policijske stanice, to dovoljno govori koliko se pljačkaši boje mup ks
I ne trebaju da se boje MUP-a jer kod nas policija nema na zalost ovlasti kao recimo u USA nego trebaju da se boje sudova i presuda jer recimo za ovo ubistvo kad bi osudili ubicu na dozivotnu, pa sljedeceg opet i krimosi bi poceli razmisljati da li im se isplati raditi to sto rade.
de ne valjaj gluposti molim te
kopirao sam dosad 6 puta zakon o policijskim službenicima i objašnjavao onim formuskim policajcima taksativno po članovima zakona da imaju iste ovlasti kao i ranije pa čak u nekim segmentima i veće
boli ih kurac
ne znam kako to dosad nije jasno ne zanima ih neće da rade svoj posao smiju se ljudima u facu i na telefon kad prijave kd sjede po čitav dan u kladarama i kafićima
Evo filozofe koja prava imaju.....

http://dnevni-list.ba/web1/pistolj-i-pa ... ni-u-zrak/

http://www.fmup.gov.ba/files/file/zakoni/17bos.pdf
Last edited by hrasno38 on 05/11/2015 11:53, edited 1 time in total.
Post Reply