Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#51 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by photo »

ima li gdje da se nabavi vise ove kafe, mislim pakovanje od nekih 100 patrona, da ne kupujem ove 16 po 16?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#52 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by kokuz_sa »

koliko sam ja samo ovakvih aparata imao.4 eno stoje u kuhinji ali od njih nikakve fajde..rade par mjeseci i crknu radi sedre u nasoj vodi..
izjede sve unutra i ode filter..
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#53 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by photo »

kokuz_sa wrote:koliko sam ja samo ovakvih aparata imao.4 eno stoje u kuhinji ali od njih nikakve fajde..rade par mjeseci i crknu radi sedre u nasoj vodi..
izjede sve unutra i ode filter..
imam posudu sa filterom za kamenac i iz nje sipam vodu u ove uredjaj za kafu tako da nemam problem sa tim.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#54 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Eborg »

kokuz_sa wrote:koliko sam ja samo ovakvih aparata imao.4 eno stoje u kuhinji ali od njih nikakve fajde..rade par mjeseci i crknu radi sedre u nasoj vodi..
izjede sve unutra i ode filter..
Hm, nisam o ovome razmišljao. Ima nešto u tome.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

da li onaj Brita filter cisti kamenac?
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#56 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by jesaha »

kokuz_sa wrote:koliko sam ja samo ovakvih aparata imao.4 eno stoje u kuhinji ali od njih nikakve fajde..rade par mjeseci i crknu radi sedre u nasoj vodi..
izjede sve unutra i ode filter..
Ja Manuelov aparat,intezivno,koristim vec treca godina,nikad ga nisam odkalkala i koristim vodu sa cesme ;-)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#57 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by strong69 »

Skupa ova zezancija...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#58 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by chuchumbamayumbe »

strong69 wrote:Skupa ova zezancija...
Jašta je ba.
Mislim, respect ko može i kome je ćeif, meni je to preskupa zajebancija.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#59 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Dr.Mr.Fr. »

Najbolja stvar za espresso je :


Image
Zvoncica123
Posts: 81
Joined: 05/11/2011 17:09

#60 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Zvoncica123 »

Ja sam svoj kupila u Austriji, na akciji bio 40 eura :-) Melody, odličan je mama ga koristi svakodnevno, zbog kamenca koristimo vodu iz aparata. Miris kafe ujutro je divan, ukus ne znam ne pijem kafu :)
Najviše kupujemo Espresso, i ne ispada previše skupa kafa ispod 1km, iako izgleda skupo kad kutiju platis skoro 10km. Kod nas nisam vidjela Chai Tea Latte, to mi izgleda privlacno.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#61 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by shalla »

Koja je razlika između ova 3 aparata? Jel u broju različitih kafa koje mogu napraviti ili?

Sorry ako je glupo pitanje al ne znam koja je razlika između ovog od 180 i onog od 270 KM... :mrgreen:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#62 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Dr.Mr.Fr. »

shalla wrote:Koja je razlika između ova 3 aparata? Jel u broju različitih kafa koje mogu napraviti ili?

Sorry ako je glupo pitanje al ne znam koja je razlika između ovog od 180 i onog od 270 KM... :mrgreen:

u spremniku vode, ovaj od 180km ima možda pola litre vode :mrgreen:
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#63 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Tahta »

Zvoncica123 wrote:Ja sam svoj kupila u Austriji, na akciji bio 40 eura :-) Melody, odličan je mama ga koristi svakodnevno, zbog kamenca koristimo vodu iz aparata. Miris kafe ujutro je divan, ukus ne znam ne pijem kafu :)
Najviše kupujemo Espresso, i ne ispada previše skupa kafa ispod 1km, iako izgleda skupo kad kutiju platis skoro 10km. Kod nas nisam vidjela Chai Tea Latte, to mi izgleda privlacno.
sve ima jeftinije ja gledao 50 eura i kontam jeftino al eto ima i jeftinije 8-)
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#64 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

odusto sam od kupovine, a to sam reko i onoj trebi promoterki u konzumu, zato sto su kod nas masine duplo skuplje nego u njemackoj ili cak i u sloveniji. mozda bih i dao 300 maraka za masinu, ali kad sam na dolce-gusto.de vidio da je ta ista masina 80 eura, reko sam da me nece oni budalom praviti. a evo vidim da se nekad na akciji mogu naci i sa 40-50 ko sto vi kazete.
eto ko ja imam duplo vecu kupovnu moc od shvabe pa mi masina treba da bude duplo skuplja.
a mozda se nekad i ode do austrije ili germanije pa se donese.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#65 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by zateznistub »

Skup pederluk.
Uzmi kafu, đevZu i zamuti, ha ya :D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#66 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by @mba »

e da i ja kazem nest...daleko najbolju aromu kafe je oanko kako se kod nas priprema znaci "ispeci kafu u dzezvi" negjde bosnska negdje turska

ja koristim ovu isto sa kapsulama stim da ko puno pije kafu ne isplati mu se jer su kapsule skupe previse...a i nisam nkei kahvedzija tako da vise pijemo bosansku kafu iz fildzana bas ono na tenane
Image


za raju koja uzia u kafi bih preporucio masine koje dirktno melju kafu i pripremaju sve vrste od espresso do latte machiatto itd. itd. neznam dali se kod nas u BiH prodaju ovakve ?
Image
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#67 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Eborg »

Fakat ima logike u ovome što se reklo za vodu. Kod nas ima puno kamenca, ko će znati koliko bi to izdržalo. :-?
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#68 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

e ovo sa ovim masinama gore vec govorimo o investiciji od 1000 KM i vise.
meni je trebalo nesto sto pravi espresso i sto samo po sebi kao masina nije skupo jer ne volim tursku/bosansku kafu a volim espresso. mozda popijem 2 dnevno tako da mi se ne bi ni isplatilo uzimati nesto od 1000 i vise maraka, a i zauzima puno prostora.

ovi u nestle BH su se zajebali sa cijenom ovdje. mjesto da guraju ove masine, da ih prodaju haman pa po nabavnoj cijeni, oni vako digli cijene u usporedbi sa zapadnim trzistima. u sustini, kajmak i zarada ovakvog necega bi trebala biti na kapsulama. dakle masivna distribucija i rasprostranjenost aparata = veca potrosnja kapsula = veci profit. jebes to ako on na meni zaradi 100 maraka jer me je ogulio na cijeni masine, ali zbog te cijene 5 ljudi ne kupi tu masinu. i odmah tih 100 maraka gubi na prilici koju je mogao imati da zaradi na kapsulama da je dodatnih 5 ljudi kupilo masinu.

cudi me da nestle nije to uzeo u obzir kada je odredjivao cijene masina za BiH. ili su u tome ucestvovali ovi nasi mesetari/zastupnici iz MCI listica.
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#69 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by *zena21 »

ceifi li iko vise kafu ono pravo.. ono iz dzezve naspes sebi i drugoj osobi/osobama.. pa onda opet... pa opet.. zavisno od velicin dzezve :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#70 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by muha_sa »

*zena21 wrote:ceifi li iko vise kafu ono pravo.. ono iz dzezve naspes sebi i drugoj osobi/osobama.. pa onda opet... pa opet.. zavisno od velicin dzezve :D
eeeeeeeee :-) neki novi vakat naša draga ženo :-D :kiss: :kiss:
u naske u SweCkoj pijemo naku filterušu :-) da bog mili sacuva i sakloni-turi se u aparat nakav papirni filter i u njeg nake kafe :D onda se pritisne naka puljka te kafa kaplje u naku casu :lol:
_jebla ih ta kafa :lol: ništa bRez džezve i kajmakuše :D
naspider nam po jeNNu-nebilo ti zapovjedjeno :lol:
Image
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#71 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by *zena21 »

e o tome ja govorim muha... sve naki aparati.. filteri... q*** :oops: :D

vala mi nista ne moze zamijeniti onaj ceif ispijanja.. kad mi je ono sve na stolu :D

omatorilo se valjda :lol: :lol: :lol: :lol:

nego... ha popijemo.. leti peri dzezvu i fildzane :x :x :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#72 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by muha_sa »

*zena21 wrote:e o tome ja govorim muha... sve naki aparati.. filteri... q*** :oops: :D

vala mi nista ne moze zamijeniti onaj ceif ispijanja.. kad mi je ono sve na stolu :D

omatorilo se valjda :lol: :lol: :lol: :lol:

nego... ha popijemo.. leti peri dzezvu i fildzane :x :x :D
-pa ko ce drugi vec ja :lol: neŠ valjda ti rucice kvasit i onom masnom telvom helacit :lol:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#73 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Dr.Mr.Fr. »

karanana wrote:odusto sam od kupovine, a to sam reko i onoj trebi promoterki u konzumu, zato sto su kod nas masine duplo skuplje nego u njemackoj ili cak i u sloveniji. mozda bih i dao 300 maraka za masinu, ali kad sam na dolce-gusto.de vidio da je ta ista masina 80 eura, reko sam da me nece oni budalom praviti. a evo vidim da se nekad na akciji mogu naci i sa 40-50 ko sto vi kazete.
eto ko ja imam duplo vecu kupovnu moc od shvabe pa mi masina treba da bude duplo skuplja.
a mozda se nekad i ode do austrije ili germanije pa se donese.

Ja koliko vidim ovdje je 20 eura


https://www.dolce-gusto.de/DE/Aktion/Pa ... hback.aspx
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#74 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

Dr.Mr.Fr. wrote:
karanana wrote:odusto sam od kupovine, a to sam reko i onoj trebi promoterki u konzumu, zato sto su kod nas masine duplo skuplje nego u njemackoj ili cak i u sloveniji. mozda bih i dao 300 maraka za masinu, ali kad sam na dolce-gusto.de vidio da je ta ista masina 80 eura, reko sam da me nece oni budalom praviti. a evo vidim da se nekad na akciji mogu naci i sa 40-50 ko sto vi kazete.
eto ko ja imam duplo vecu kupovnu moc od shvabe pa mi masina treba da bude duplo skuplja.
a mozda se nekad i ode do austrije ili germanije pa se donese.

Ja koliko vidim ovdje je 20 eura


https://www.dolce-gusto.de/DE/Aktion/Pa ... hback.aspx
ne razumijem bas najbolje, ali ovo je neka akcija gdje dobijes rabat od 20 eura (ako sam skonto). dakle na cijenu od 80 eura dobijes i rabata 20, znaci 60 eura je onaj melody2 koji je kod nas 290 KM.
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#75 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by vukojebina »

prosle godine kupih ovu srednju, patkicu kako je mi zovemo i platio sam je u austriji 70 eura...par dana posle jaran mi dolazio i istu masinu na nekoj dnevnoj akciji plati 50 eura..tad jos nije bilo kapsula u bosni, pa sam mu ja donosio iz austrije...medjutim sad ima i dole...ali fakat nisu normalni sa cijenama aparata...ko sto reko karanana, ko da je dole duplo veca kupovna moc,,,a i glupost je uopste placat aparat, po meni logicnije je da ga daju dzaba, ili nesto simbolicno, jer si primoran kupovat njihove kapsule..dok recimo kod ovih skupih aparata uzimas kafu koju ti hoces...

raja je vec skontala da ne treba uzimat ove kapsule gdje dodje samo 8 kafa i 8 mlijeka, pa uzimaju ove samo gdje je samo kafa..tak da vidim da je i proizvodjac skonto da je to los fazon, pa se sad pojavljuju nove vrste kafa i kapucina bez ovog mlijeka...moj favorit neka cafe au lait..preeeeejakaaaa, ukus boli glava, a dodje 16 kafa..i ovaj nesquik nije los..a i on je 16 kafa..u mene zena nadje negdje neke akcije, kupis 2 kutije, trecu dobijes dzaba...i da, i ovdje kutija kosta 4.99 eura...na pocetku su bile svugdje 4.55...

i jos nesto, razlika kod ove 3 masine je samo vizuelna, sve rade na isti princip, sve prave kafu na 15 bara...i da, spremnik za vodu je manji kod ove jeftinije verzije...sto je mozda i bolje, moras uvjek svjezu vodu sipat :)
Post Reply