Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#26 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by she+ »

sheilak wrote:Ps. Kako ce obaviti uvidjaj ako ga ja od dana zapisivanja i opemene premjestim tek za 5 dana u ponoc jer sam tada nabavio prevoz za isto?(r)
mislila sam da kao vlasnik budeš dužan prijavit policiji šta si uradio sa autom, da im dostaviš neki valjan dokaz (nova reg il račun nekog auto otpada, ne znam) ili da oni pošalju osobu da uradi zapisnik, ako je auto i dalje na njihovoj teritoriji, ako nije onda jave drugoj PU da pošalju nekog na to i to mjesto i eto
mayab wrote:
Cossack wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Prijaviću na e mail sa slikama. Auta stoje kao napuštena minimalno godinu dana.
Obavezno pa javi sta je bilo.
Takođe, obavezno javi, kod mene oko zgrade u krugu 200 m ima barem 4 auta oko kojih je počela rasti trava :(
I mene zanima.. čisto onako, informativno. :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#27 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by studiorum_tuzlaensis »

Automobil bez registracije na javnom parkingu se tretira kao olupina ili kabasti otpad, neće policija otvarat haubu pa nagađati čije je auto i ganjat vlasnika. Nisi ga registrovao, nemaš pravo zauzimat javnu površinu i vozdra.

Što se tiče teme.. govori mi komšija inače PEV, jučer su došli prašinari i popisali napuštena auta na parkingu, vjerovatno kao reakciju na moju prijavu. Sad čekamo 30 dana i vjerovatno ih voze na Butmir, kako mi reče. :thumbup:

Javim šta bude.

:evil:
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#28 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by she+ »

pa ja bih ipak da nagađa vlasnika po šasiji il kako već jer je onda on dužan snositi troškove odvoza i to, a ne država (kanton)

i super da su bar toliko napravili

i tebi evo da zahvalim na ispunjavanju građanske dužnosti :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#29 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by sheilak »

Mogli mi mi kao gradjani se vise ukljuciti u rjesavanje nekih problema konkretno ovaj
Ima zakon ima sve rijeseno samo je na nama da javimo ili da dignemo neku kampanju da policija uradi tako neku akciju kao sto pise kazne (r)
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#30 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by konektovan »

studiorum_tuzlaensis wrote:Automobil bez registracije na javnom parkingu se tretira kao olupina ili kabasti otpad, neće policija otvarat haubu pa nagađati čije je auto i ganjat vlasnika. Nisi ga registrovao, nemaš pravo zauzimat javnu površinu i vozdra.

Što se tiče teme.. govori mi komšija inače PEV, jučer su došli prašinari i popisali napuštena auta na parkingu, vjerovatno kao reakciju na moju prijavu. Sad čekamo 30 dana i vjerovatno ih voze na Butmir, kako mi reče. :thumbup:

Javim šta bude.

:evil:
Aferim... :thumbup:
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#31 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by funeral blues »

studiorum_tuzlaensis wrote:Automobil bez registracije na javnom parkingu se tretira kao olupina ili kabasti otpad, neće policija otvarat haubu pa nagađati čije je auto i ganjat vlasnika. Nisi ga registrovao, nemaš pravo zauzimat javnu površinu i vozdra.

Što se tiče teme.. govori mi komšija inače PEV, jučer su došli prašinari i popisali napuštena auta na parkingu, vjerovatno kao reakciju na moju prijavu. Sad čekamo 30 dana i vjerovatno ih voze na Butmir, kako mi reče. :thumbup:

Javim šta bude.

:evil:
Sta bi na kraju, odose li auta? :)
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Logovan »

studiorum_tuzlaensis wrote: Javim šta bude.

:evil:
Ne javi ti ništa studiorume. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#33 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Nisu još riješili gdje će deponovati auta. Sada sam opet prijavljivao.

Samo da kažem da su u kantonu idioti par ekselans. Ne krivim policiju ništa. Već političare. Donesu zakon, a ne riješe u praksi ništa. A mogli su uzeti predizborne poene na ovoj priči više nego otvaranje 100 metara trotoara. Toliki kanton, a ne mogu naći prostor da ostavljaju auta. Ludilo.
Nestea31
Posts: 58
Joined: 21/01/2012 10:57

#34 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Nestea31 »

Prije dva mjeseca prijavila napušteno vozilo u svojoj ulici, pozivajući se na aktuelni zakon, i zaprimila ovaj odgovor:

"Poštovana,

Obavještavamo vas da je članom 102. Zakona o uređenju saobraćaja na području Kantona Sarajevo, predviđeno donošenje podzakonskih propisa koji pobliže regulišu oblast premještanja i odlaganja vozila i olupina, kao i drugih pitanja vezana za vozila i olupine, koja su parkirana na javnoj cesti, parking prostoru, javnoj garaži, trotoaru i drugim saobraćajnim površinama.

Imajući u vidu da propis o visini troškova premještanja vozila i olupina, lokacije odlaganja vozila i olupina, način utvrđivanja vlasništva vozila te druga pitanja vezana za vozila i olupine, nije donesen, iz navedenih razloga nije moguće preduzimati mjere i radnje po ovom pitanju do donošenja navedenog propisa.


S poštovanjem.

Jedinica za saobraćaj
Sektor uniformisane policije
Uprava policije
MUP Kantona Sarajevo"
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#35 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by un1ted »

Mogu, ali nece talasanje.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#36 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by nineinchnails »

Ko uspije da makne barem jednu olupinu sa parkinga, svaka mu čast. Eno ih na Dobrinji, nikle k'o gljive poslije kiše. Ima nekih 10-ak auta sa tablicama, parkirana po 5-10 godina na jednom mjestu, i nikom ništa.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#37 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Kod naske u B-Fazi, 30.06.2018, zapalio se neki krš u vožnji, dopola izgorio. Frajer ga samo ostavio sa strane. I stoji tako, poluizgoren auto, na istom mjestu gdje su ga gasili (vidi se na slici), zauzima parking mjesto...
Image
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/cr ... bil/305050
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#38 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by amar1994 »

Naslovnica wrote:Kod naske u B-Fazi, 30.06.2018, zapalio se neki krš u vožnji, dopola izgorio. Frajer ga samo ostavio sa strane. I stoji tako, poluizgoren auto, na istom mjestu gdje su ga gasili (vidi se na slici), zauzima parking mjesto...
Image
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/cr ... bil/305050
Istruhnuce ona brzo , nista se ne sikiraj :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#39 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Haris.ba »

un1ted wrote:Mogu, ali nece talasanje.
Talasanje čega? Lobija vlasnika trulja po javnim parkinzima?

Neće da rade svoj posao. Suština svega.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#40 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Ima još jedan na 20m od ove izgorene trulje, doslovno mu auspuh otpao od hrđe i stoji ispod auta.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#41 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by studiorum_tuzlaensis »

[*]
Logovan wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote: Javim šta bude.

:evil:
Ne javi ti ništa studiorume. :D
Bio sam skoro mjesec dana van države pa ne stigoh ništa napisati.

Auta tu stoje, opet ću zvat...Izgleda da je bila šuplja. :twisted:

Ako me dočeka odgovor ko gore, onda je to to, nema se šta pričati.
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#42 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by mk ultra »

bogami nisu samo trulje ostavljene, ima i dobrih auta

b7 karavan u AB Šimića
jedno vrijeme i alfa 159 bez tablica na malti stajala

u mercator garazi na alipasinu stoje Golf 3 i Volvo 340 bez tablica, to me stvarno čudi kako su dozvolili

stvarno mi nije jasno koji je fazon auto u voznom stanju ostaviti, jbt odmah u oglase
isplativije je i 1000KM manje tražiti nego da truhne bezveze
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Truba »

bolest vlasnika
ostavinske rasprave
ljenost
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#44 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by mayab »

mk ultra wrote:bogami nisu samo trulje ostavljene, ima i dobrih auta

b7 karavan u AB Šimića
jedno vrijeme i alfa 159 bez tablica na malti stajala

u mercator garazi na alipasinu stoje Golf 3 i Volvo 340 bez tablica, to me stvarno čudi kako su dozvolili

stvarno mi nije jasno koji je fazon auto u voznom stanju ostaviti, jbt odmah u oglase
isplativije je i 1000KM manje tražiti nego da truhne bezveze
Ko ti kaze da su ti u voznom stanju?
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#45 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Stihy »

Na Vojničkom su proljetos odvukli dvije olupine. Sada stoji jedna već 3 mjeseca kako sam prijavio i ništa.
Ima jedan ne registrovan stoji 15 dana pa ga pomjeri, pa opet vrati.

Kontam da platim šlepanje da ga istovare kod mupa pored bbi, samo da vidim hoće li tu onda "biti zakona i procedure".
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#46 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Radio Sarajevo »

Nije mi jasno zašto vam smetaju olupine po parkinzima... :-) :-) :-)

Što se tiče ovih boljih auta koja nisu registrovana, možda neko živi van BiH, a želi imati auto kad i ako se vrati, i ne želi iz bilo kog razloga da ga proda. Onda će ga registrovati i ponovo voziti.

Bavite se ba svojim životima...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#47 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Radio Sarajevo wrote:Nije mi jasno zašto vam smetaju olupine po parkinzima... :-) :-) :-)

Što se tiče ovih boljih auta koja nisu registrovana, možda neko živi van BiH, a želi imati auto kad i ako se vrati, i ne želi iz bilo kog razloga da ga proda. Onda će ga registrovati i ponovo voziti.

Bavite se ba svojim životima...
Trolaš malo?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Dobro je on ovo načeo, imaš veliki broj parkiranih vozila koja su registrovana, ali nisu u pogonu, nego po pola godine, godinu skupljaju prašinu.
Dobro, ima dijasporskih, mada oni većinom gledaju da to bude sklonjeno u neku garažu ili bar avliju, ovo su uglavnom uvezena auta koja čekaju kupca.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#49 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Ne kontam.

Registrovano auto na javnom parkingu - nema problema.

Neregistrovano auto na javnom parkingu - to je problem.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Recimo da si stanar haustora i sad imate 30 parking mjesta (javni parking), onda skontaju šverceri, pa uzurpiraju redovno svojim uredno registrovanim vozilima 10-ak mjesta i sad ona tu stoje do konačne prodaje. Pa onda imaš nekoliko onih koji rade u nekoj od fabrika/firmi/radnji/čega već u blizini tvog haustora, pa koji šiša bar, ljepota. I da, par ovih olupina bez registracije.
Naravno, zakonski nema problema. Registrovano, parkirano. Javni parking. Stoji tu pola godine. Godinu. Nebitno.
Post Reply