Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#176 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by studiorum_tuzlaensis »

bilo kakvo stavljanje zakona u ruke pojedinca je kontraproduktivno.

Vlasti moraju reagovati, a to ćeš postići ako digneš buku.
Dajdja
Posts: 37
Joined: 23/01/2017 19:50

#177 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Dajdja »

moet-perignon wrote: 04/12/2019 13:02
mayab wrote: 01/12/2019 22:50 Slikajte ih i prijavite na onaj Viber broj 062 00 22 44 , dva auta koja sam im ja poslao su odvezena ,
već poodavno, znači radi se nešto na tom planu, do nas je da prijavimo!

da li bi to bilo izvodljvo u slucaju gdje se spominje ulica patriotske lige, kod austrijske kuce? doslovno je zagradio nekim starudijama, dva kombija bocno, i cetiri neka stara auta. simptomaticno je da su se ta auta izbacila na tom parkingu za stanare tek nekoliko sedmica kada se otvorio taj odvratni parking sa sljunkom.

stanari su ranije zvali inspekciju i policiju, ali nije bilo ikakvih rezultata. da li je moguce poslati fotke na taj broj koji spominjes, i da uklone te starudije i kombije?

vec tri mjeseca tamo stoje. gazda ili ko god ih je vec tamo instalirao je beskrupulozno smece.
https://imgur.com/a/GEK4Zal - evo situacije, vrhunac bezobrazluka je ovaj izliveni prilaz parkingu i postavljanje čunjeva da se zauzme još par mjesta, to traje već sigurno 3-4 mjeseca

Inače po katastarskim podacima ta parcela pripada Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo - http://prntscr.com/q6aeon, http://prntscr.com/q6afeq. Pitanje je odakle mu i da li ima dozvolu za naplaćivanje parkinga, o neizdavanju računa da ne govorim.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#178 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by moet-perignon »

Dajdja wrote: 04/12/2019 21:48
moet-perignon wrote: 04/12/2019 13:02
mayab wrote: 01/12/2019 22:50 Slikajte ih i prijavite na onaj Viber broj 062 00 22 44 , dva auta koja sam im ja poslao su odvezena ,
već poodavno, znači radi se nešto na tom planu, do nas je da prijavimo!

da li bi to bilo izvodljvo u slucaju gdje se spominje ulica patriotske lige, kod austrijske kuce? doslovno je zagradio nekim starudijama, dva kombija bocno, i cetiri neka stara auta. simptomaticno je da su se ta auta izbacila na tom parkingu za stanare tek nekoliko sedmica kada se otvorio taj odvratni parking sa sljunkom.

stanari su ranije zvali inspekciju i policiju, ali nije bilo ikakvih rezultata. da li je moguce poslati fotke na taj broj koji spominjes, i da uklone te starudije i kombije?

vec tri mjeseca tamo stoje. gazda ili ko god ih je vec tamo instalirao je beskrupulozno smece.
https://imgur.com/a/GEK4Zal - evo situacije, vrhunac bezobrazluka je ovaj izliveni prilaz parkingu i postavljanje čunjeva da se zauzme još par mjesta, to traje već sigurno 3-4 mjeseca

Inače po katastarskim podacima ta parcela pripada Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo - http://prntscr.com/q6aeon, http://prntscr.com/q6afeq. Pitanje je odakle mu i da li ima dozvolu za naplaćivanje parkinga, o neizdavanju računa da ne govorim.

kome ta pitanja da se postave?
vec nekoliko puta smo prijavljivali pa ako ne grijesim neko od susjeda je i dosao do Zavoda za izgradnju KS, ali nije bilo pretjerane brige od strane nadleznih.
ovo smece od auta i kombija su postavili tacno nakon sto su izgradili taj divlji parking sa sljunkom.

iskreno mi ovo smrdi na dzentrifikaciju. mozda imam paranoju, ali svi shopping centri koje danas imamo po Marin Dvoru su krsteni sa parkingom i sljunkom. narocito onaj gdje je SCC.
ova lokacija u Patriotskoj ligi je idealna za kakvu "novogradnju" ili shopping. stanare ce istisnuti nekom puknutom cijevi ili, ne daj Boze, nekim trikom za neuslovni zivot.

seronje!
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#179 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by Haris033 »

U roku od mjesec dana u ul. Hifzi Bjelevca na Stupu (kod dzamije) stvorila su se 4 vozila bez tablica na parkingu u radijusu 20m? Parking je prebukiran, a neko je sebi dao za pravo da od istog pravi salon za prodaju. :twisted:
Kome se obratiti za uklanjanje ovih vozila? Ima li neko ko je prijavio slučaj sličan ovome, a da mu je na prijavu odgovoreno pozitivno da dzaba ne slikam i šaljem slike i mailove?
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#180 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by elk »

Nema nista od toga. Sada vec stara vlada to nije rijesila(a morala ja barem poceti neku proceduru). Znamo iz iskustva da nece ni nova naravno. Stoje auta godinama na parkingu i nikom nista.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#181 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by strucnjakdemagog »

Meni nije jasno što je problem nečiju harabatiju podići paukom i odvući na nekakav otpad. Čega se boje, da će ih vlasnik tužiti?
Ove kanturine po parkinzima se u sređenim državama riješavaju sistemski, pa nek se vlasnici žale nailovoj materi.
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#182 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by mayab »

Slikaj, i sa adresom gdje se nalaze, posalji slike VIBERom na 062 00 22 44 , ja sam se uspio rijesiti nekoliko "auta" po komšiluku...
User avatar
mk ultra
Posts: 19464
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#183 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by mk ultra »

Gore na vrhu Bolnicke, kod pekare bosfor, 3 autastoje, a tu parking ko suho zlato :-)

Al stvarno ne znam kako se to i vlasniku auta isplati
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#184 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by strucnjakdemagog »

mayab wrote: 05/02/2020 06:19 Slikaj, i sa adresom gdje se nalaze, posalji slike VIBERom na 062 00 22 44 , ja sam se uspio rijesiti nekoliko "auta" po komšiluku...
Slikao i slao prije pola godine, eno ih još stoje.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#185 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ocigledno je da ovaj problem neće niko riješiti.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#186 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by konektovan »

strucnjakdemagog wrote: 05/02/2020 04:59 Meni nije jasno što je problem nečiju harabatiju podići paukom i odvući na nekakav otpad. Čega se boje, da će ih vlasnik tužiti?
Ove kanturine po parkinzima se u sređenim državama riješavaju sistemski, pa nek se vlasnici žale nailovoj materi.
Zasto se ne odvuku na kjkp rad parking, pauk sluzbe, gdje inace dovlace auta???? Evo kod mene na mojmilu preko 10 dana, peugeot 407 karavan sveckih tablica parkiran ispred ulaza na trotoaru, ostavio prostor da se moze prolaziti ali jednim dijelom blokirao kontejnere.....na parkingu iza zgrade ima sigurno 10 ak automobila koji leze vec 8davno. Neki su sa tablicama, a neki su bez, tj. vlasnici su ih skinuli nedavno....
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#187 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by drndalo »

Pa taj pred ulazom zovite pauka neka nosi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#188 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

strucnjakdemagog wrote: 05/02/2020 04:59 Meni nije jasno što je problem nečiju harabatiju podići paukom i odvući na nekakav otpad. Čega se boje, da će ih vlasnik tužiti?
Ove kanturine po parkinzima se u sređenim državama riješavaju sistemski, pa nek se vlasnici žale nailovoj materi.
samo prepisat od komsija u hr,stoji govno na ulici bez tablica,komunalci ostave obavijest,ako ne sklonis za 7 dana ,metis dodje i u presu ,mos pjevat borbene kad ga odnesu :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#189 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Tako i treba :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#190 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by nepass1 »

Nemaju gdje auta, bar tako policija kaze
User avatar
mk ultra
Posts: 19464
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#191 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by mk ultra »

Čika miro jedva čeka
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#192 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by mayab »

nepass1 wrote: 05/02/2020 15:41 Nemaju gdje auta, bar tako policija kaze
nemaju , jer po tom nekom zakonu oni planiraju da ih "čuvaju"" neoštećene :roll: , umjesto da idu u otpad gdje im je realno većini mjesto
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#193 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by elk »

I ja sam slao na taj broj i nista nisu odnijeli.
Od jednog renoa petice samo skoro skoljka ostala i nista.

Ovakvih auta sve vise i vise. Pa zar nije bolje uzeti nesto love i prodati ga na otpad ili nekona za dijelove?!! :? Ja prodao prije 10 godina jednog opela za 6 stoja jednom automehanicaru. Da nisam, sad bi dobio 6 feninga :mrgreen: . Nije mi se vise dalo popravljat i registrovati... trulja realno bio, ali ima auto neku vrijednost majku mu.
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#194 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by The BEN10 »

Tačno sam ljut na Fortinu vladu što nije ništa uradila po ovom pitanju. Mogli su i morali riješiti ovo.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#195 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by konektovan »

A to je hajmo reci sića, da se uradi nesto oko toga, uveo bi se napokon nekakav red na javnim parkinzima, a Boga mi, i od prodanog zeljeza se moglo imati koristi.....
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#196 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by drug_profi »

The BEN10 wrote: 06/02/2020 08:18 Tačno sam ljut na Fortinu vladu što nije ništa uradila po ovom pitanju. Mogli su i morali riješiti ovo.
I ja sam. Oko 30 vozila bez tablica ima u ulicama Brcanska i Z.fasizma, dok istovremeno ljudi kruze po 20 minuta trazeci parking. Ne mozes kuci s posla ko co'ek. Vazda jebada.

Ali od nekog sam cuo da je problem u nekom nedostajucem propisu. Navodno se ne mogu unistavati dok su god kompletni vec se mogu samo skloniti i cuvati negdje drugo. Beskonacno dugo.
tomhagen
Posts: 356
Joined: 16/10/2017 14:43

#197 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by tomhagen »

drug_profi wrote: 06/02/2020 11:49 Ali od nekog sam cuo da je problem u nekom nedostajucem propisu.
Pa zna li iko ko treba da donese hebeni propis? Nek ga donesu i rijesili stvar.
Nije sveto pismo da moramo cekati novog vjerovjesnika tobe jarabi.

Ako treba neki visi nivo vlasti da donese, onda nadjes rupu u zakonu. Nadjes zabacenu ledinu i tamo ih slazes, naravno ne osiguravas to, pa kad ga skupljaci sekundarnih sirovina opušu, zavedes ga ko otpad i u reciklazu il neka slicna finta
User avatar
holowey
Posts: 8427
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#198 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by holowey »

drug_profi wrote: 06/02/2020 11:49
The BEN10 wrote: 06/02/2020 08:18 Tačno sam ljut na Fortinu vladu što nije ništa uradila po ovom pitanju. Mogli su i morali riješiti ovo.
I ja sam. Oko 30 vozila bez tablica ima u ulicama Brcanska i Z.fasizma, dok istovremeno ljudi kruze po 20 minuta trazeci parking. Ne mozes kuci s posla ko co'ek. Vazda jebada.

Ali od nekog sam cuo da je problem u nekom nedostajucem propisu. Navodno se ne mogu unistavati dok su god kompletni vec se mogu samo skloniti i cuvati negdje drugo. Beskonacno dugo.
kako ciganija (karakterna osobina, ne etnicka grupa) pokrade sve sto je metalno, sahtove, saobracajne znakove, resetke, cijevi, itd., meni auto nekoliko puta obijali, a olupine stoje kako stoje... ne kontam...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#199 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by studiorum_tuzlaensis »

Danas me na ulazu u haustor dočeka ovo. Djeluje kao poziv da se sklone auta. Konačno, treba još žešće pritisnuti sada.

Image
what is image
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#200 Re: Neregistrovana auta po parkinzima u Sarajevu

Post by drug_profi »

Kod mene se u međuvremenu stanje popravilo. Od 7 krseva ostala samo dva. Nevjerovatno, ali postoje kupci i za to.
Post Reply