Neredi u Francuskoj

Post Reply
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1726 Re: Neredi u Francuskoj

Post by bogoljub »

General War wrote: 27/10/2020 23:18
bogoljub wrote: 27/10/2020 21:49 Nakon Brexita, Macron se stvarno gura da se pokaže kao neki bitan faktor u Europi, računajuči da Merkel polahko odlazi. Francuska je direktno pomogla teroristima da svrgnu Gadafija. Zatim je nastavila podržavati iste likove na rušenju Sirije .
Nakon ubistva nastavnika zbog karikature, Makron umjesto da osudi teroriste , on osuđuje Islam. njegova Izjava "Islam je u krizi" će se vratiti kao bumerang
I njega dovesti u pravu političku kriziu.
Kako nije islam u krizi, pa sve se bliskoistocne zemlje marisu i one u africi...predominantno radi siti-suniti odnosi.
Hm,
Sukob u Sjevernoj irskoj je trajao tri decenije i nikom nije palo na pamet da kaže da je kršćanstvo u krizi. A pri tome moram dodati da se niko sa strane nije miješao i to.
Na bliskom istoku je potpuno obrnuta situacija. Zemlje zapada se miješaju, koriste resurse zemalja gdje su muslimani kao svoje, zavađaju, troše velike pare na smutnje i žele smjene svih onih koji stanu na put nezasitih kolonijalni usta, i za to su spremni upotrijebiti sve resurse savremenog oružja ( Smjena Gadafija je još svježa)
I onda pričaju priču o demokratskom sistemu i slobodama.
Kriza je u takvom dvostrukom vrednovanju sloboda.
Kriza je u takvom dvoličnom ponašanju .
Kriza je očigledna, i sve dođe- na naplatu jednog dana, kako je rekao Gadafi umirući.
Podržali su teroriste da ga sruše.
Zamisli obrnutu situaciju. Da neka islamska zemlja otvoreno podržava i realizuje smjenu i ubistvo nekog predsjednika republike na Zapadu npr. Macrona. Da li bi to bio terorizam?
Ako da!
Zašto onda to Fancuska nije? Kada je bez srama to uradila indirektno?
Ko je u krizi, može li odgovor?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1727 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

bogoljub wrote: 27/10/2020 23:56
General War wrote: 27/10/2020 23:18
bogoljub wrote: 27/10/2020 21:49 Nakon Brexita, Macron se stvarno gura da se pokaže kao neki bitan faktor u Europi, računajuči da Merkel polahko odlazi. Francuska je direktno pomogla teroristima da svrgnu Gadafija. Zatim je nastavila podržavati iste likove na rušenju Sirije .
Nakon ubistva nastavnika zbog karikature, Makron umjesto da osudi teroriste , on osuđuje Islam. njegova Izjava "Islam je u krizi" će se vratiti kao bumerang
I njega dovesti u pravu političku kriziu.
Kako nije islam u krizi, pa sve se bliskoistocne zemlje marisu i one u africi...predominantno radi siti-suniti odnosi.
Hm,
Sukob u Sjevernoj irskoj je trajao tri decenije i nikom nije palo na pamet da kaže da je kršćanstvo u krizi. A pri tome moram dodati da se niko sa strane nije miješao i to.
Na bliskom istoku je potpuno obrnuta situacija. Zemlje zapada se miješaju, koriste resurse zemalja gdje su muslimani kao svoje, zavađaju, troše velike pare na smutnje i žele smjene svih onih koji stanu na put nezasitih kolonijalni usta, i za to su spremni upotrijebiti sve resurse savremenog oružja ( Smjena Gadafija je još svježa)
I onda pričaju priču o demokratskom sistemu i slobodama.
Kriza je u takvom dvostrukom vrednovanju sloboda.
Kriza je u takvom dvoličnom ponašanju .
Kriza je očigledna, i sve dođe- na naplatu jednog dana, kako je rekao Gadafi umirući.
Podržali su teroriste da ga sruše.
Zamisli obrnutu situaciju. Da neka islamska zemlja otvoreno podržava i realizuje smjenu i ubistvo nekog predsjednika republike na Zapadu npr. Macrona. Da li bi to bio terorizam?
Ako da!
Zašto onda to Fancuska nije? Kada je bez srama to uradila indirektno?
Ko je u krizi, može li odgovor?
-Koliko ja znam s Irska je dio V.Britanije, ne znam kakvu sad paralelu nalazis u tome...
-Cekaj stani, sta se zapad mjesa? Kad te iste izbjelige ne pobjegnu u Rusiju ii Kinu..kud nadjose taj zapad da tamo strugnu? Kakve resurse...vise je amerika ulozila u Irak i Avganistan nego sto im nafta objektivno vrijedi zajedno sa stanovnistvom.
-Aha, a kad je Gadafi smjenjivao avione iznad Lokerbija ili rusenje Berlinskih kafica...to je onako u afektu, izvinuo se coJk, a i onaj poraz sa ratom sa Cadom nije vrijedan pomena.
-Tako je, gadafi je vidio da mu se vratilo...i to mu njegovi zabili sipku.
-Pa najbolja je taktika da jednu budalu nagovoris da se bije sa drugom budalom...a ti na stranu i dobacujes.
- Sa onakvim rezimimima na bliskom istoku tesko je i zamisliti bilo sta da su u stanju uraditi.
- Ja ne znam ko je vise pozvan da neku pridiku da ili iznese frustraciju ako nije maKaron poslije svirepog odrugljivanja glave nevinom covjeku, zalijetanjem kamionom u nevine ljude i djecu, rafalanje po kaficima...i jos pridika sta da objavljuje u svojoj zemlji...zamisli ti sta bi ovi rekli da vise sjasu nekakvi kraljevi, mule...sa vlasti i demokratski izaberu sebi vodju.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1728 Re: Neredi u Francuskoj

Post by bogoljub »

Nisam ja našao nikakvu paralelu, ti si opravdavajući valjda Macronov stav da je Islam u krizi spomenuo sukobe na BI. Kao potvrdu tome. A ja sam ti odgovorio o sukobima na zapadu i međusobnom ubijanju kršćana . i činjenicu da niko normalan to nije okarakterisao kao kršćanstvo je u krizi. Pored niza neistina koje iznosiš o nekakvom ulaganju u Afganistan i Iraq, Nismo valjda NEMO ribice da pamtimo samo šta je bilo prije par sekundi . Dobro znamo koliko su srazorili svojom demoNkratijom ta društva.
nisi odgovorio na moja moja pitanja koja glase samo da obrneš situaciju i da zamisliš reakciju.
U Francuskoj je ubijen čovjek nastavnik ubio ga je terorista. Svako normalan će to osuditi .
Ista ta Francuska napada svojim avionima drugu državu i pomaže teroristim da ubiju predsjednika ?
Logično pitanje ;
Zašto osuđuje ubistvo u svojoj zemlji a ubija u tuđoj?
Nije li to kriza? Koja je to dijagnoza ???
Benjo34
Posts: 1988
Joined: 21/01/2018 00:49

#1729 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Benjo34 »

@General War Ne bih volio da idemo dalje u off jer tema nema veze sa Rafalom ali, ako nije problem da mi linkaš neke dokumente, stranice, bilo šta, što potvrđuje tvrdnju da je Rafale avion 5 generacije, ili šta više, začetnik iste. 20 godina se bavim izučavanjem vojne tehnologije pa bi volio naučiti nešto novo. Rafale se pojavio devedesetih ali to što se pojavio nešto prije Raptora ga ne cini začetnikom aviona 5 generacije. 5 generacija je posebno definisana. Država može sad proizvesti avion, to ga autimatski ne cini avionom 5 genetacije. Rafale spada u onu klasu 4+ zajedno sa Typhoonom, sa nekim verzijama F15, sa Su35.


Osnivač Stratfora a mislim da svi znamo sta je Stratfor i koliko novca su u njeg upumpali Američki vojni giganti, je prije nekih 6 godina rekao da su poslije Britanaca, najjozbiljnija vojska u Europi oni. Također je spominjao Poljsku kao silu u usponu, regionalnu što možemo potvrdit zadnjih godina, ekonomski, a i u vojsku ulažu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1730 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Bloo »

bogoljub wrote: 28/10/2020 00:53 Nisam ja našao nikakvu paralelu, ti si opravdavajući valjda Macronov stav da je Islam u krizi spomenuo sukobe na BI. Kao potvrdu tome. A ja sam ti odgovorio o sukobima na zapadu i međusobnom ubijanju kršćana . i činjenicu da niko normalan to nije okarakterisao kao kršćanstvo je u krizi. Pored niza neistina koje iznosiš o nekakvom ulaganju u Afganistan i Iraq, Nismo valjda NEMO ribice da pamtimo samo šta je bilo prije par sekundi . Dobro znamo koliko su srazorili svojom demoNkratijom ta društva.
nisi odgovorio na moja moja pitanja koja glase samo da obrneš situaciju i da zamisliš reakciju.
U Francuskoj je ubijen čovjek nastavnik ubio ga je terorista. Svako normalan će to osuditi .
Ista ta Francuska napada svojim avionima drugu državu i pomaže teroristim da ubiju predsjednika ?
Logično pitanje ;
Zašto osuđuje ubistvo u svojoj zemlji a ubija u tuđoj?
Nije li to kriza? Koja je to dijagnoza ???
Sukob na relaciji Sjeverna Irska - UK nije bio religijske prirode. Osnova je nacionalizam.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#1731 Re: Neredi u Francuskoj

Post by espn »

General War wrote: 27/10/2020 23:14
Benjo34 wrote: 27/10/2020 22:35
General War wrote: 27/10/2020 21:47
Ne, rafale je prvi avion pete generacije, Altay zavisi od njemaca od motora do elektronike...a tu je vec popuslic...i da se ne masiramo...samo pogledaj ko je stao uz Francuze a ko uz Turke i bit ce ti jasno...ako nesto nije jasno, ostalo je navijanje bez veze.
Rafale je avion 4.generacije. Jedini avion 5. generacije potpuno u upotrebi je F22 Raptor. F35 ulazi u upotrebu, Su57 je u završnim testovima. Odlika aviona 5.generacije je stelth tehnologija, Rafale to nije. Altay je tenk rađen u suradnji sa Koreancima, samim tim većinu tehnologija su preuzeli od njih, motor je bio KTU, zbog toga je odgođeno uvođenje u upotrebu, to jest kasni nesto vise od godinu.

Činjenica je da je Turska sa Francuskom vojno egal, glupo je spominjati nuklearno oružje, ima ga i Sjeverna korea pa nije vojno top 10. Hrpu videa američkih generala po youtube imate koji kažu da u EU nemate vise ozbiljnu vojnu silu i da bi ih veliku većinu sem Britanije Turci pregazili. Jednostavno su se zadnjih 50 godina krili iza amerikanaca, podizali sebi životni standard i šutirali na zemlji protivnike nakautirane od strake Amera i to prosljali kao svoju pobjedu i pokazivanje misica.
Ne, "jedna" od odlika aviona pete generacije je stealth tehnologija, to sto neki avion lici na raptora kao ruski ili kineski ne znaci da je peta generacija, a ta generacija je definisana prije raptora...rafale je zacetnik pete generacije raptor je...raptor, peta generacija ali klasa za sebe.
Ma gdje je turska sa francuzima vojno egal? Turska nema niti jedno vojno sredstvo da ga je 100% proizvela.
Jednom sam citao tekst namijenjen vojnoj tematici (o hipersonicnom oruzju) tekst i brojevi su toliko slozeni da je nemoguce razumijeti sta tu pise, kao da se cita sasvim drugi jezik, strani koji se ne razumije.

Su 57 je avion na kojem se radi 30 godina, zar mislis da avion na kojem se radi 30 godina, samo lici na stealth? 2027 bi trebao uci u upotrebu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1732 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

espn wrote: 28/10/2020 07:01
General War wrote: 27/10/2020 23:14
Benjo34 wrote: 27/10/2020 22:35

Rafale je avion 4.generacije. Jedini avion 5. generacije potpuno u upotrebi je F22 Raptor. F35 ulazi u upotrebu, Su57 je u završnim testovima. Odlika aviona 5.generacije je stelth tehnologija, Rafale to nije. Altay je tenk rađen u suradnji sa Koreancima, samim tim većinu tehnologija su preuzeli od njih, motor je bio KTU, zbog toga je odgođeno uvođenje u upotrebu, to jest kasni nesto vise od godinu.

Činjenica je da je Turska sa Francuskom vojno egal, glupo je spominjati nuklearno oružje, ima ga i Sjeverna korea pa nije vojno top 10. Hrpu videa američkih generala po youtube imate koji kažu da u EU nemate vise ozbiljnu vojnu silu i da bi ih veliku većinu sem Britanije Turci pregazili. Jednostavno su se zadnjih 50 godina krili iza amerikanaca, podizali sebi životni standard i šutirali na zemlji protivnike nakautirane od strake Amera i to prosljali kao svoju pobjedu i pokazivanje misica.
Ne, "jedna" od odlika aviona pete generacije je stealth tehnologija, to sto neki avion lici na raptora kao ruski ili kineski ne znaci da je peta generacija, a ta generacija je definisana prije raptora...rafale je zacetnik pete generacije raptor je...raptor, peta generacija ali klasa za sebe.
Ma gdje je turska sa francuzima vojno egal? Turska nema niti jedno vojno sredstvo da ga je 100% proizvela.
Jednom sam citao tekst namijenjen vojnoj tematici (o hipersonicnom oruzju) tekst i brojevi su toliko slozeni da je nemoguce razumijeti sta tu pise, kao da se cita sasvim drugi jezik, strani koji se ne razumije.

Su 57 je avion na kojem se radi 30 godina, zar mislis da avion na kojem se radi 30 godina, samo lici na stealth? 2027 bi trebao uci u upotrebu.
Pa u stvarnim uslovima upotrebe je razlika izmedju karaktreistika na papiru i stvarnih karakteristika nekog sistema.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1733 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

Rafale nije avion 5 generacije, tkz. 4.5++, dobar ali preskup, tesko ga tuse.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1734 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

Benjo34 wrote: 28/10/2020 06:37 @General War Ne bih volio da idemo dalje u off jer tema nema veze sa Rafalom ali, ako nije problem da mi linkaš neke dokumente, stranice, bilo šta, što potvrđuje tvrdnju da je Rafale avion 5 generacije, ili šta više, začetnik iste. 20 godina se bavim izučavanjem vojne tehnologije pa bi volio naučiti nešto novo. Rafale se pojavio devedesetih ali to što se pojavio nešto prije Raptora ga ne cini začetnikom aviona 5 generacije. 5 generacija je posebno definisana. Država može sad proizvesti avion, to ga autimatski ne cini avionom 5 genetacije. Rafale spada u onu klasu 4+ zajedno sa Typhoonom, sa nekim verzijama F15, sa Su35.


Osnivač Stratfora a mislim da svi znamo sta je Stratfor i koliko novca su u njeg upumpali Američki vojni giganti, je prije nekih 6 godina rekao da su poslije Britanaca, najjozbiljnija vojska u Europi oni. Također je spominjao Poljsku kao silu u usponu, regionalnu što možemo potvrdit zadnjih godina, ekonomski, a i u vojsku ulažu.
Ok poslat cu ti nije problem....pa i Sadam je imao na papiru cetvrtu vojsku na svijetu pa padose za 48 sati...a Strasfor ocito nije uzeo u obzir da je tu tursku vojsku policija razoruzala i narod bacao preko mosta a komandni kadar zavrsio u bukagijama.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1735 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

The 51st State wrote: 28/10/2020 08:21 Rafale nije avion 5 generacije, tkz. 4.5++, dobar ali preskup, tesko ga tuse.
The website, quoting unnamed experts claimed, that “Rafale is only a third-plus generation fighter jet, and does not stand much of a chance against a stealth, fourth generation one like the J-20,” the report said.

Ex-IAF chief Dhanoa, who has described the 4.5 generation Rafale fighter jets as a “game changer” for the IAF, responded to the Chinese claim with two questions.

“If the J-20, also called the Mighty Dragon, is indeed a fifth generation stealth fighter, then why does it have canards while genuine 5th generation fighters such as the F-22, F-35 and Russian fifth generation Su-57 don’t,” Dhanoa asked.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1736 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

General War wrote: 28/10/2020 08:53
The 51st State wrote: 28/10/2020 08:21 Rafale nije avion 5 generacije, tkz. 4.5++, dobar ali preskup, tesko ga tuse.
The website, quoting unnamed experts claimed, that “Rafale is only a third-plus generation fighter jet, and does not stand much of a chance against a stealth, fourth generation one like the J-20,” the report said.

Ex-IAF chief Dhanoa, who has described the 4.5 generation Rafale fighter jets as a “game changer” for the IAF, responded to the Chinese claim with two questions.

“If the J-20, also called the Mighty Dragon, is indeed a fifth generation stealth fighter, then why does it have canards while genuine 5th generation fighters such as the F-22, F-35 and Russian fifth generation Su-57 don’t,” Dhanoa asked.
Ovi ga jos vise popljuvase, ti rece da je peta..., rafel, f16, eurofighter, sve avioni 4.5 plus sa zadnjim ugradjenim blokovima...
Benjo34
Posts: 1988
Joined: 21/01/2018 00:49

#1737 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Benjo34 »

General War wrote: 28/10/2020 08:44
Benjo34 wrote: 28/10/2020 06:37 @General War Ne bih volio da idemo dalje u off jer tema nema veze sa Rafalom ali, ako nije problem da mi linkaš neke dokumente, stranice, bilo šta, što potvrđuje tvrdnju da je Rafale avion 5 generacije, ili šta više, začetnik iste. 20 godina se bavim izučavanjem vojne tehnologije pa bi volio naučiti nešto novo. Rafale se pojavio devedesetih ali to što se pojavio nešto prije Raptora ga ne cini začetnikom aviona 5 generacije. 5 generacija je posebno definisana. Država može sad proizvesti avion, to ga autimatski ne cini avionom 5 genetacije. Rafale spada u onu klasu 4+ zajedno sa Typhoonom, sa nekim verzijama F15, sa Su35.


Osnivač Stratfora a mislim da svi znamo sta je Stratfor i koliko novca su u njeg upumpali Američki vojni giganti, je prije nekih 6 godina rekao da su poslije Britanaca, najjozbiljnija vojska u Europi oni. Također je spominjao Poljsku kao silu u usponu, regionalnu što možemo potvrdit zadnjih godina, ekonomski, a i u vojsku ulažu.
Ok poslat cu ti nije problem....pa i Sadam je imao na papiru cetvrtu vojsku na svijetu pa padose za 48 sati...a Strasfor ocito nije uzeo u obzir da je tu tursku vojsku policija razoruzala i narod bacao preko mosta a komandni kadar zavrsio u bukagijama.
Nije problem zaista posalji volio bih to pročitati. Pa o tome ti i govorim, sem Britanije u EU nemaš trenutno ozbiljnu vojsku, svi se kriju iza Amerikanaca, pa zato ih je Tramp i stisnuo za izdvajanje za odbranu. Mislim ne vidim zaista poentu sad spominjanja puča, 70% vojnika jadnih koji su učestvovali u puču su bili obični regruti koji nisu znali ni šta ih je snašlo, nit bi iko normalan pucao na svoj narod. Francuska na papiru oke, ali na terenu, skroz druga stvar. Pa Turci su po meni kad su objavili da su kupili s400 trebali biti izbačeni iz NATO, ali im se gleda kroz prste jer za Amere su važni baš iz ovog svega navedenog. Ljudi u zadnjih 10 godina ulažu, kupuju tehnologiju, proizvode, testiraju uspješno na bojnom polju. Ako trenutno nisu na nivou Francuske vojno, biće tu ili ih prestić u narednih 10ak godina to je sigurno. Geopolitički trenutno su sa ovakvim stanjem važniji igrač od Francuza.

Ovo se sve pretvorilo u neki Turkey Vs France sukob a činjenica da će im ameri udariti ćušku nasamo kad pretjeraju i jednim i drugim. Ne vidim zašto Francuzi se petljaju u ovaj sukob Grčke i Turske jer u tom sukobu gube vise nego sto dobijaju
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1738 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

The 51st State wrote: 28/10/2020 08:57
General War wrote: 28/10/2020 08:53
The 51st State wrote: 28/10/2020 08:21 Rafale nije avion 5 generacije, tkz. 4.5++, dobar ali preskup, tesko ga tuse.
The website, quoting unnamed experts claimed, that “Rafale is only a third-plus generation fighter jet, and does not stand much of a chance against a stealth, fourth generation one like the J-20,” the report said.

Ex-IAF chief Dhanoa, who has described the 4.5 generation Rafale fighter jets as a “game changer” for the IAF, responded to the Chinese claim with two questions.

“If the J-20, also called the Mighty Dragon, is indeed a fifth generation stealth fighter, then why does it have canards while genuine 5th generation fighters such as the F-22, F-35 and Russian fifth generation Su-57 don’t,” Dhanoa asked.
Ovi ga jos vise popljuvase, ti rece da je peta..., rafel, f16, eurofighter, sve avioni 4.5 plus sa zadnjim ugradjenim blokovima...
Pa bas zato, da vidis raspravu kad svako komentira i to na visem nivou...i ispadne svaki cigo svoje magare hvali.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1739 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

Nego rece li micron jeli kvazi secularni francuski rezim u krizi, miskim ako ovo nije kriticno, ne znam sta je

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1740 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

Benjo34 wrote: 28/10/2020 08:57
General War wrote: 28/10/2020 08:44
Benjo34 wrote: 28/10/2020 06:37 @General War Ne bih volio da idemo dalje u off jer tema nema veze sa Rafalom ali, ako nije problem da mi linkaš neke dokumente, stranice, bilo šta, što potvrđuje tvrdnju da je Rafale avion 5 generacije, ili šta više, začetnik iste. 20 godina se bavim izučavanjem vojne tehnologije pa bi volio naučiti nešto novo. Rafale se pojavio devedesetih ali to što se pojavio nešto prije Raptora ga ne cini začetnikom aviona 5 generacije. 5 generacija je posebno definisana. Država može sad proizvesti avion, to ga autimatski ne cini avionom 5 genetacije. Rafale spada u onu klasu 4+ zajedno sa Typhoonom, sa nekim verzijama F15, sa Su35.


Osnivač Stratfora a mislim da svi znamo sta je Stratfor i koliko novca su u njeg upumpali Američki vojni giganti, je prije nekih 6 godina rekao da su poslije Britanaca, najjozbiljnija vojska u Europi oni. Također je spominjao Poljsku kao silu u usponu, regionalnu što možemo potvrdit zadnjih godina, ekonomski, a i u vojsku ulažu.
Ok poslat cu ti nije problem....pa i Sadam je imao na papiru cetvrtu vojsku na svijetu pa padose za 48 sati...a Strasfor ocito nije uzeo u obzir da je tu tursku vojsku policija razoruzala i narod bacao preko mosta a komandni kadar zavrsio u bukagijama.
Nije problem zaista posalji volio bih to pročitati. Pa o tome ti i govorim, sem Britanije u EU nemaš trenutno ozbiljnu vojsku, svi se kriju iza Amerikanaca, pa zato ih je Tramp i stisnuo za izdvajanje za odbranu. Mislim ne vidim zaista poentu sad spominjanja puča, 70% vojnika jadnih koji su učestvovali u puču su bili obični regruti koji nisu znali ni šta ih je snašlo, nit bi iko normalan pucao na svoj narod. Francuska na papiru oke, ali na terenu, skroz druga stvar. Pa Turci su po meni kad su objavili da su kupili s400 trebali biti izbačeni iz NATO, ali im se gleda kroz prste jer za Amere su važni baš iz ovog svega navedenog. Ljudi u zadnjih 10 godina ulažu, kupuju tehnologiju, proizvode, testiraju uspješno na bojnom polju. Ako trenutno nisu na nivou Francuske vojno, biće tu ili ih prestić u narednih 10ak godina to je sigurno. Geopolitički trenutno su sa ovakvim stanjem važniji igrač od Francuza.

Ovo se sve pretvorilo u neki Turkey Vs France sukob a činjenica da će im ameri udariti ćušku nasamo kad pretjeraju i jednim i drugim. Ne vidim zašto Francuzi se petljaju u ovaj sukob Grčke i Turske jer u tom sukobu gube vise nego sto dobijaju
Sa yeleFuna tupkam :mrgreen:
Sve se ubraja u stvarnu moc neke zemlje, vojska je samo jedan parametar...vojska bez saveznika je tek jos veci problem. Realno samo je Amerika imala potencijal sama voditi ratove, mada ni ona se nije usudjivala slati vojsku bez podrske saveznika...od koreje do Bosne.
Turci objavili da su kupili S 400, i kasnije kad su probali ispade da rade ko Fikretovi respiratori na manevrima.
Vojni pucevi pokazuju koliko je Turska ustvari nesigurna zemlja, znaci i da je politika nesigurna a u konacnici znaci da ciljevi vojske se mjenjaju a to je najgora situacija za vojsku....i imas krah JNA kao najbolji primjer toga. To da ce turska vojno biti snaznija...vidi sa kojom to zapadnom vojnom firmom imaju tehnicku saradnju...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1741 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

The 51st State wrote: 28/10/2020 09:05 Nego rece li micron jeli kvazi secularni francuski rezim u krizi, miskim ako ovo nije kriticno, ne znam sta je

...a sto ovi ugnjeteni Marokanci hodaju mi po Tuzli pokusavajuci nekako doci do ovih zlocinaca?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1742 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

General War wrote: 28/10/2020 09:14
The 51st State wrote: 28/10/2020 09:05 Nego rece li micron jeli kvazi secularni francuski rezim u krizi, miskim ako ovo nije kriticno, ne znam sta je

...a sto ovi ugnjeteni Marokanci hodaju mi po Tuzli pokusavajuci nekako doci do ovih zlocinaca?
Idu po svoje, sto su ih opljackali, sto pitas? Nek fracuzi plate postenu odstetu maroku, ne bi niko mako od tamo.
breuer
Posts: 7203
Joined: 06/07/2009 15:44

#1743 Re: Neredi u Francuskoj

Post by breuer »

preludu karikaturu Charlie objavio...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1744 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

The 51st State wrote: 28/10/2020 09:15
General War wrote: 28/10/2020 09:14
The 51st State wrote: 28/10/2020 09:05 Nego rece li micron jeli kvazi secularni francuski rezim u krizi, miskim ako ovo nije kriticno, ne znam sta je

...a sto ovi ugnjeteni Marokanci hodaju mi po Tuzli pokusavajuci nekako doci do ovih zlocinaca?
Idu po svoje, sto su ih opljackali, sto pitas? Nek fracuzi plate postenu odstetu maroku, ne bi niko mako od tamo.
Pa onako, ako je tako...ima li ko da ode do Turaka da vidi jesul sta oni pokupili odavdje kad su bili 600 godina na exkurziji kod nas?
User avatar
Point.
Posts: 27728
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1745 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Point. »

Bloo wrote: 27/10/2020 23:08
Point. wrote: 27/10/2020 22:11 Ja sve kontam pojedini se zajebavaju kad pišu da su Turska i Francuska egal u bilo čemu. Ko da je bitno šta kupuju ili proizvode u vojnom smislu i tu je Francuska nuklearna sila tako da Turci mogu praviti milion Altaya džaba im.

Da ne spominjem druga tržišta poput automobila, turizma, kulture, modne industrije itd.
Nemoj tako, ne kupuju Turci od Airbusa nista niti Airbus ulaze u turske proizvodace...a s obzirom da je Francuska jedan od osnivaca...sta ce sad bitiiii moja ti...
A ufatili se nekih vojnih aviona i ko biva vidi Turaka sila nebeska. Turska nikad neće biti nivo Francuske ni u čemu, jebote jedan lik im predsjednik 20 i nešto godina, na hiljade i hiljade političkih suparnika mu čami po zatvorima, Brko se umislio da je vođa svih muslimana a forumski turkofili zapjenili namah.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1746 Re: Neredi u Francuskoj

Post by bogoljub »

To da se Erdogan umislio si tačno napisao. A sve ostalo pogrešno!
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1747 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

General War wrote: 28/10/2020 09:18
The 51st State wrote: 28/10/2020 09:15
General War wrote: 28/10/2020 09:14
...a sto ovi ugnjeteni Marokanci hodaju mi po Tuzli pokusavajuci nekako doci do ovih zlocinaca?
Idu po svoje, sto su ih opljackali, sto pitas? Nek fracuzi plate postenu odstetu maroku, ne bi niko mako od tamo.
Pa onako, ako je tako...ima li ko da ode do Turaka da vidi jesul sta oni pokupili odavdje kad su bili 600 godina na exkurziji kod nas?
Ne merete vi bez turaka, vazda tako kad se nema sta reci, a turci.
User avatar
Point.
Posts: 27728
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1748 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Point. »

bogoljub wrote: 28/10/2020 09:21 To da se Erdogan umislio si tačno napisao. A sve ostalo pogrešno!
Šta je pogrešno? Je li im predsjednik pun kurac godina? Je li zatvara političke neistomišljenike, samo im bubne etiketu Gulenovca? Jesu li egal sa Francuskom? Nisu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1749 Re: Neredi u Francuskoj

Post by General War »

The 51st State wrote: 28/10/2020 09:23
General War wrote: 28/10/2020 09:18
The 51st State wrote: 28/10/2020 09:15

Idu po svoje, sto su ih opljackali, sto pitas? Nek fracuzi plate postenu odstetu maroku, ne bi niko mako od tamo.
Pa onako, ako je tako...ima li ko da ode do Turaka da vidi jesul sta oni pokupili odavdje kad su bili 600 godina na exkurziji kod nas?
Ne merete vi bez turaka, vazda tako kad se nema sta reci, a turci.
Ma ja ba, samo sam cekao ovo, tacan u minutu :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1750 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Nadzorna_ploca »

Ziveci u drzavi u kojoj dominira francuski jezik i gdje radi dosta njih iz Francuske dosao sam do zakljucka da u cesto slucajeva mogu biti jako bahati i arogantni. Sa druge strane ni Erdogan nije sveta krava tako da molim lijepo da neko stavi sliku te karikature. :D
Post Reply