Neredi u Francuskoj

Post Reply
Frankfurt05
Posts: 387
Joined: 08/06/2020 10:58

#1626 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Frankfurt05 »

salik79 wrote: 19/06/2020 09:32 "Demokracija" i "ljudska prava", kao i uvijek, na najvisem nivou :thumbup:

I ovo zeli da se pita u svijetu ovakva Francuska. Pa 35% stanovnistva su im Alzirci, Tunizani, Marokanci. Nigerijanci :D
Neka se pripazi da ne postanu sami nova Libija. :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1627 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

Frankfurt05 wrote: 19/06/2020 10:29
salik79 wrote: 19/06/2020 09:32 "Demokracija" i "ljudska prava", kao i uvijek, na najvisem nivou :thumbup:

I ovo zeli da se pita u svijetu ovakva Francuska. Pa 35% stanovnistva su im Alzirci, Tunizani, Marokanci. Nigerijanci :D
Neka se pripazi da ne postanu sami nova Libija. :lol:
:lol: Kakvo je stanje u holandiji ili njemackoj dje si vec zbjego :lol:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1628 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Grean »

France calls on Arab countries to stop boycott of French products

https://www.france24.com/en/middle-east ... h-products
Sramota sta im rade
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1629 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

Grean wrote: 26/10/2020 00:59
France calls on Arab countries to stop boycott of French products

https://www.france24.com/en/middle-east ... h-products
Sramota sta im rade
Teski klosari, pljunu ti u facu i onda te jos pitaju sto nes da budes jaran.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1630 Re: Neredi u Francuskoj

Post by LBVIEW »

Grean wrote: 26/10/2020 00:59
France calls on Arab countries to stop boycott of French products

https://www.france24.com/en/middle-east ... h-products
Sramota sta im rade
Hej, to bi se da ih se pita po sjevernoj Africi. :pisnuo: :pisnuo:
Last edited by LBVIEW on 26/10/2020 09:11, edited 1 time in total.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1631 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

LBVIEW wrote: 26/10/2020 08:45
Grean wrote: 26/10/2020 00:59
France calls on Arab countries to stop boycott of French products

https://www.france24.com/en/middle-east ... h-products
Sramota sta im rade
Hej, to bi se da ih sepita po sjevernoj Africi. :pisnuo: :pisnuo:
Jok pitat ce se Turska 20 ekonomija svijeta koja je moze da turboprop motor za “svoj dron” proizvede a nece Francuska 7 ekonomija svijeta :lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1632 Re: Neredi u Francuskoj

Post by LBVIEW »

MorningStar wrote: 26/10/2020 09:10
LBVIEW wrote: 26/10/2020 08:45
Grean wrote: 26/10/2020 00:59

Sramota sta im rade
Hej, to bi se da ih se pita po sjevernoj Africi. :pisnuo: :pisnuo:
Jok pitat ce se Turska 20 ekonomija svijeta koja je moze da turboprop motor za “svoj dron” proizvede a nece Francuska 7 ekonomija svijeta :lol:
Boga mi, vidi se kome pucaju iznad glava. :izet:
Boli, a? :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1633 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

LBVIEW wrote: 26/10/2020 09:12
MorningStar wrote: 26/10/2020 09:10
LBVIEW wrote: 26/10/2020 08:45

Hej, to bi se da ih se pita po sjevernoj Africi. :pisnuo: :pisnuo:
Jok pitat ce se Turska 20 ekonomija svijeta koja je moze da turboprop motor za “svoj dron” proizvede a nece Francuska 7 ekonomija svijeta :lol:
Boga mi, vidi se kome pucaju iznad glava. :izet:
Boli, a? :D
Evo caj da popijem sve me oko srca steze :lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1634 Re: Neredi u Francuskoj

Post by LBVIEW »

MorningStar wrote: 26/10/2020 09:40
LBVIEW wrote: 26/10/2020 09:12
MorningStar wrote: 26/10/2020 09:10
Jok pitat ce se Turska 20 ekonomija svijeta koja je moze da turboprop motor za “svoj dron” proizvede a nece Francuska 7 ekonomija svijeta :lol:
Boga mi, vidi se kome pucaju iznad glava. :izet:
Boli, a? :D
Evo caj da popijem sve me oko srca steze :lol:
Tebe stvarno dotice jacanje Turske, ne kontam zasto? :D
Salu na stranu, Turska se polako vraca na svjetsku scenu, sto je, s obzirom na geostratesku poziciju i
brzinu ekonomskog razvoja zadnjih par desetljeca bila neminovnost. A ako mislis da ih ja nesto gotivim zbog vjere ili slicno, zajebao si se-
imperijalizam i projicranje moci na druge generalno ne podrzavam, samo se "ospem" na licemjerstvo jedne jebene Francuske koja je i najvise odgovorna za svo sranje po Africi, a pametuju drugima. Da ne spominjem sramnu ulogu iste u Bosni 90-tih kada su, manje vise, otvoreno podrzavali srpski fasizam.
S toga mi je i godra kokad ih Turci jebu. :izet:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1635 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

LBVIEW wrote: 26/10/2020 10:02
MorningStar wrote: 26/10/2020 09:40
LBVIEW wrote: 26/10/2020 09:12
Boga mi, vidi se kome pucaju iznad glava. :izet:
Boli, a? :D
Evo caj da popijem sve me oko srca steze :lol:
Tebe stvarno dotice jacanje Turske, ne kontam zasto? :D
Salu na stranu, Turska se polako vraca na svjetsku scenu, sto je, s obzirom na geostratesku poziciju i
brzinu ekonomskog razvoja zadnjih par desetljeca bila neminovnost. A ako mislis da ih ja nesto gotivim zbog vjere ili slicno, zajebao si se-
imperijalizam i projicranje moci na druge generalno ne podrzavam, samo se "ospem" na licemjerstvo jedne jebene Francuske koja je i najvise odgovorna za svo sranje po Africi, a pametuju drugima. Da ne spominjem sramnu ulogu iste u Bosni 90-tih kada su, manje vise, otvoreno podrzavali srpski fasizam.
S toga mi je i godra kokad ih Turci jebu. :izet:
Turska i treba da bude na svjetskoj sceni tj. Da nadje svoje mjesto kao regionalna sila sto i jeste.Medjutim eto osipas se na projekciju sile a Turci nema dje nisu uletili i zabelajisali - sto je najgore slabe vajde (koristi) od toga imaju. “Zakacili” su se sa Njemackom,Francuskom,Grckom,Sirijom-Iranom,Jermenijom,Amerikom,Egiptom,Rusijom (jesu li ih ono Rusi povaljali avijacijom u Siriji ?) ... da li to zvuci kao pametna stretegija ? Meni lici kad sa 85 kg uletis u supertesku kategoriju tj precjenis se.

Turska ok i treba da jaca - medjutim mi nikakve koristi od toga nemamo a ovdje se bacaju po forumu pod noge istim da sluze kao tepih :lol: Mislim smijesni su Srbi koji su se facali rusije al barem su ih isti podrzavali u UN-u bacali veta dje mogu pa im malo aviona posalju itd - mada ilje dotle doslo da su i Srbi skontali nakon 99 a o danas da nema od Rusije pomoci kad ih nato napenali.

Jasta su nego “zajebali” francuze eno macron sa flasom konjaka jadan ne zna sta ce jer je sultan rekao da nije normalan :lol:

Dok BiH od Turaka dobi sipcinu al zato , boze moj sultan je od samog Boga poslan :lol:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1636 Re: Neredi u Francuskoj

Post by neko_sa_strane »

Tursku treba otkačiti od BiH i uopšte ovog dijela Balkana koji nije u Evropskoj uniji. Sarađivati ekonomski da ali i oni i Rusi neka odskakuću i ne miješaju se u unutrašnju i vanjsku politiku tih zemalja.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#1637 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Palmalma »

Kazu da nevalja generalizovati stvari, ali to radi i Macron - sa onom izjavom "da je islam u krizi", pa da i ja nesto kazem.

Nema vecih govana od Francuza, znam ih na Skenderiji, kao curica, dok je bio rat. Bolje bi prosli da tada nisu ni dosli u Sarajevo.

Eto toliko!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1638 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Kikibombona »

Palmalma wrote: 26/10/2020 13:02Kazu da nevalja generalizovati stvari, ali to radi i Macron - sa onom izjavom "da je islam u krizi", pa da i ja nesto kazem.
Religije su nespojive sa modernim vremenima. Ili se moraju modernizirati ili ih nece biti.

Pogledaj kako je Vatikan ozbiljno shvatio vrijeme u kojem živimo pa danas papa brani prava homoseksualaca. A isti taj Vatikan je nekada spaljivao ljude na lomaci.

...

Kome se ne svidjaju zapadne vrijednosti uvijek moze preseliti u Afriku ili Aziju.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#1639 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Puf »

aj kiki ne lupetaj
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1640 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Grean »

neko_sa_strane wrote: 26/10/2020 10:31 Tursku treba otkačiti od BiH i uopšte ovog dijela Balkana koji nije u Evropskoj uniji. Sarađivati ekonomski da ali i oni i Rusi neka odskakuću i ne miješaju se u unutrašnju i vanjsku politiku tih zemalja.
Iskreno, bi li radje da ti opet Francuska kroji mirovne sporazume, tipa Miteranovo deblokiranje Sarajeva ili Morrionova demitlitarizovana zona u Srebrenici?

Ne znam kojih si godina bio u ratu ali vjeruj mi ovi te ne mogu smisliti ni pod zemljom. A da nikad ni o kom od velikih neces ovisiti to neces dozivjeti, sve male zemlje a pogotovo ne mi.

Jebo' Tursku ali neka Turske. Radje nego ovi koji su se vec pokazali.

Sto se karikatura tice, i ovo je bila sloboda govora 1898 a znamo cemu je dovelo 1939. I ovdje je zbijana sala sa jednom porodicom a zaplatio je jedan cijeli narod.

Image

Cilj je drugi a sredstvo je isto i neka svoju mrznju ne sakrivaju iza blasfemije i slobode govora. Muhamed A.S. je nedodirljiv, milijarda i kusur ljudi su dio onog sto je iza sebe ostavio a cilj ovih karikatura su neki drugi, tj. svi oni koje oni vide tako.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1641 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

Grean wrote: 26/10/2020 16:43
neko_sa_strane wrote: 26/10/2020 10:31 Tursku treba otkačiti od BiH i uopšte ovog dijela Balkana koji nije u Evropskoj uniji. Sarađivati ekonomski da ali i oni i Rusi neka odskakuću i ne miješaju se u unutrašnju i vanjsku politiku tih zemalja.
Iskreno, bi li radje da ti opet Francuska kroji mirovne sporazume, tipa Miteranovo deblokiranje Sarajeva ili Morrionova demitlitarizovana zona u Srebrenici?

Ne znam kojih si godina bio u ratu ali vjeruj mi ovi te ne mogu smisliti ni pod zemljom. A da nikad ni o kom od velikih neces ovisiti to neces dozivjeti, sve male zemlje a pogotovo ne mi.

Jebo' Tursku ali neka Turske. Radje nego ovi koji su se vec pokazali.

Sto se karikatura tice, i ovo je bila sloboda govora 1898 a znamo cemu je dovelo 1939. I ovdje je zbijana sala sa jednom porodicom a zaplatio je jedan cijeli narod.

Image

Cilj je drugi a sredstvo je isto i neka svoju mrznju ne sakrivaju iza blasfemije i slobode govora. Muhamed A.S. je nedodirljiv, milijarda i kusur ljudi su dio onog sto je iza sebe ostavio a cilj ovih karikatura su neki drugi, tj. svi oni koje oni vide tako.
Vidis interesantno je kako mumini skacu na krikature i izjave i nastaje opsto osidjivanje itd. A kad degenerik zakolje profesora zbog karikature to se ono lagano preskoci zaobidje nevazno - u tome je otprilike sazeto stanje uma “vjernika”
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1642 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Point. »

Meni nisu jasni ni jedni ni drugi. Ovi ultra vjernici se pale na svaku stvar, da iskuliraju ove debilne karikature ovi bi prestali sa tim jer bi vidjeli da nema reakcije sa druge strane. Ne mogu ovi odlučivati šta će Francuzi raditi u sopstvenoj državi. A ni Francuzi mi nisu jasni, ako vidiš da nekome nešto smeta i da se nađe uvrijeđen, nemoj jebemu mater. Razumijem, sloboda govora al ako će zbog te slobode govora zaplatiti nevina glava negdje, je li vrijedno?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1643 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

Point. wrote: 26/10/2020 17:41 Meni nisu jasni ni jedni ni drugi. Ovi ultra vjernici se pale na svaku stvar, da iskuliraju ove debilne karikature ovi bi prestali sa tim jer bi vidjeli da nema reakcije sa druge strane. Ne mogu ovi odlučivati šta će Francuzi raditi u sopstvenoj državi. A ni Francuzi mi nisu jasni, ako vidiš da nekome nešto smeta i da se nađe uvrijeđen, nemoj jebemu mater. Razumijem, sloboda govora al ako će zbog te slobode govora zaplatiti nevina glava negdje, je li vrijedno?
Ako zavedes strah po zivot ako nesto izgovoris-napises-objavis sto nekome ne odgovara onda nema slobode govora. Prividno i po zakonu u pola svjetskih diktatura je bila dozvoljena sloboda govora samo sto te neka preko noci nit ko sta vidio nit cuo- dakle zastrasivanjem gusis misljenja.

Taj charlie hebdo nema sta nije objavljivao ismijavajuci sve i svasta pa nitko nije klao ljude zbog crteza - ali evo sad ucitelja zakla na po ulice a ovamo se zgrazavaju na izjave ovog makrona....
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1644 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

Rane moje, kako popose tuzbu kad su sakozija prozivali da je jevrej ili tako nesto, tzv. sloboda izrazavanja, tako da i taj sto je zaklo ucitelja samo malo doslovnije shvatio slobodu izrazavanja.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1645 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Grean »

[youtube][/youtube]
MorningStar wrote: Vidis interesantno je kako mumini skacu na krikature i izjave i nastaje opsto osidjivanje itd. A kad degenerik zakolje profesora zbog karikature to se ono lagano preskoci zaobidje nevazno - u tome je otprilike sazeto stanje uma “vjernika”
Pricas gluposti, kako o muminu tako o klanju, pogotovo muminu koji cita ovo uz zestoko.

Vidi, mladi jevrej je ubio ambasadora njemacke nekad u Parizu cini mi se 40', ne vjerujem da ga iko danas osudjuje. Ubijanje nije opravdano ali ako imas potrebu da pokazujes karikature o naciji, vjeri, racunaj da ce se naci budala koja ce ti posvetiti dovoljno paznje. Ja se ne bih ni popiso' na njega a kamo li da ga ubijem ali ima svakakvih.
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#1646 Re: Neredi u Francuskoj

Post by smijesni_ste »

Srbi se malo zanijeli u ratu, jbg.

Uostalom, prošlo je 25 godina, ne treba se vraćati u prošlost.

Zvuči poznato? :wink:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1647 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

The 51st State wrote: 26/10/2020 17:59 Rane moje, kako popose tuzbu kad su sakozija prozivali da je jevrej ili tako nesto, tzv. sloboda izrazavanja, tako da i taj sto je zaklo ucitelja samo malo doslovnije shvatio slobodu izrazavanja.
Eto ti i tvoj nacin “razmisljanja” je najbolji primjer knoga sto je makron izjavio.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#1648 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Sara03 »

Image
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1649 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

MorningStar wrote: 26/10/2020 18:14
The 51st State wrote: 26/10/2020 17:59 Rane moje, kako popose tuzbu kad su sakozija prozivali da je jevrej ili tako nesto, tzv. sloboda izrazavanja, tako da i taj sto je zaklo ucitelja samo malo doslovnije shvatio slobodu izrazavanja.
Eto ti i tvoj nacin “razmisljanja” je najbolji primjer knoga sto je makron izjavio.
Dupli standardi i od balvana ne vidite sumu,. Klasicna zloupotreba slobode izrazavanja u politicke svrhe da se prikupi koji poen rejtinga, a kako to u praksi izgleda kad se nacepi skupina koja ima vise uticaja, vidimo u clanku ispod. Hipokrizija pa to ti je, ironicno da si ti satro anti toga.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sin%C3%A9

I da dodam, jedno je kad novinari karikatirusi koliko god bilo kontroverzno, a drugo kad drzavne vlasti to prekopiraju na sluzbene institucije, isto ko da je tog nesretnika svih 6 mil francuskih muslimana dekapitiralo, sa tim su pljunuli na svoje gradjane koji isto placaju porez i dadzbine te dodatno otudjili ih od drzava, da ne spominjem ranija makronova brabonjanja.
Last edited by The 51st State on 26/10/2020 18:25, edited 1 time in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1650 Re: Neredi u Francuskoj

Post by neko_sa_strane »

Grean wrote: 26/10/2020 16:43
neko_sa_strane wrote: 26/10/2020 10:31 Tursku treba otkačiti od BiH i uopšte ovog dijela Balkana koji nije u Evropskoj uniji. Sarađivati ekonomski da ali i oni i Rusi neka odskakuću i ne miješaju se u unutrašnju i vanjsku politiku tih zemalja.
Iskreno, bi li radje da ti opet Francuska kroji mirovne sporazume, tipa Miteranovo deblokiranje Sarajeva ili Morrionova demitlitarizovana zona u Srebrenici?

Ne znam kojih si godina bio u ratu ali vjeruj mi ovi te ne mogu smisliti ni pod zemljom. A da nikad ni o kom od velikih neces ovisiti to neces dozivjeti, sve male zemlje a pogotovo ne mi.

Jebo' Tursku ali neka Turske. Radje nego ovi koji su se vec pokazali.

Sto se karikatura tice, i ovo je bila sloboda govora 1898 a znamo cemu je dovelo 1939. I ovdje je zbijana sala sa jednom porodicom a zaplatio je jedan cijeli narod.

Image

Cilj je drugi a sredstvo je isto i neka svoju mrznju ne sakrivaju iza blasfemije i slobode govora. Muhamed A.S. je nedodirljiv, milijarda i kusur ljudi su dio onog sto je iza sebe ostavio a cilj ovih karikatura su neki drugi, tj. svi oni koje oni vide tako.
Nije mi jasan taj stav u kojem se skače na karikature neke ličnosti iz srednjeg vijeka i da se odrubljuje glava zbog toga. Islamska zajednica u evropskim zemljama šuti o događajima ovog tipa i tu je Francuska u pravu. Mene lično boli neka stvar ukoliko neko crta karikature Isusa ili bilo čega drugog iz Biblije ili nekog drugog rukopisa čak i da sam vjernik. Vidi kada si nebitan poput BiH svi ćete nastojati iskoristiti za svoje interese. U politici i ekonomiji nema prijateljstava. Najbolji primjer ti je upravo Turska. Zbog čega bi neko u Turskoj čekao na birokratske procedure u Bosni i Hercegovini kada mnogo brže može registrovati firmu u Srbiji.
Last edited by neko_sa_strane on 26/10/2020 18:44, edited 2 times in total.
Post Reply