Neredi u Francuskoj

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1501 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:Posmo je autenticno i nije mu prvo. Pis’o je on i Sarkoziju i Holandu.
Ko sto rekoh nije to nikakva “vojska” likovi su penzioneri
haha znao sam. penzija :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1502 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

muhafuca wrote:
sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.
da je ovo u Siriji ove demonstrantica ne bi bila u zutom prsluku vec u samoubilackom prsluku spremna za kabooom cim joj se neko priblizi

zato je niko nebi ni grlio - a nia sto metara prilazio vec bi vjerovatno sa sigurne distance dobila metak u celo.


A i od kada ti to podrzavas grljenje zena koje nisu mahrem muskarcu koji grli?
Odlično, o tome i govorimo. Zašto na Bliskom istoku toliki strah i nepovjerenje i obratno, otkud toliko povjerenja između policije i naroda u Francuskoj? Zbog tamo nekog Jakoba? Ja ne mislim tako. Diktatura je zaostao sistem, demokratija kakva god da je, najbolji je trenutno i u tome je poenta. Ne može te Jakob natjerati da obučeš samoubilački prsluk, ali može okruženje, mito i korupcija, bezakonje, gdje su oni koji bi trebali poštivati zakone prvi ih krše i nepoštuju. Kako siješ tako ćeš i požnjeti. Sirija je 40 godina sijala mržnju i zlo i na kraju je to i dobila.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1503 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

jeza u ledja wrote:
insomnia78 wrote:Posmo je autenticno i nije mu prvo. Pis’o je on i Sarkoziju i Holandu.
Ko sto rekoh nije to nikakva “vojska” likovi su penzioneri
haha znao sam. penzija :lol:
:thumbup:

Cheli los ti ti taj izvor, pod hitno traži drugi, mada tolika opsjednutost i ljubav prema diktatorima ne vjerujem da ćeš naći nešto dobro ili realno ,a da će tebe zadovoljiti.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#1504 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Matzan »

sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.

A da su kojim slučajem ovo uradili u KSA ili nekoj sličnoj demokratiji po tvom svjetonazoru, oboje bi bili javno bičevani.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1505 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
:mrgreen:

Bas mu nista drugo nisi mogao naci, pa si se za prezime uhvatio!? Tanka ti je ta slamka. ;-)

Mogao si se, barem, pozvati da je bio ucesnik bilderbergske konferencije i tako to... :oops:
Vjeruj mi, ne citam bas puno gluposti koje vam daju da prenesete. Samo sam vidio poznato prezime.
Eto, tebi "poznato prezime" :mrgreen: Da cujem, sta imas konkretno prigovoriti von Bülowu, osim sto govori ono za sta je meritoran da govori (tesko da postoji neko kompetentniji od njega)?! Zasto povlacis Markale i Srebrenicu kada von Bülow nikada nista, u tom kontekstu, nije izjavio, niti napisao?!
nije moj problem sto ti nemas pojma sta postavljas.

objasnio sam vec zasto povlacim paralele
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1506 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Molim lijepo.

LN
i naravno, nigdje u clanku kojeg si postavio se ne spominje da se radi o generalima u penziji, sto je kljucno. jer vijest da je grupa generala napisala pismo da je predsjednik pocinio “izdaju”, sto je na granici vojnog puca, zvuci drasticno drukcije od vijesti da je to ucinila grupa penzionisanih oficira, od kojih su neki u politici.

pises namjerno lazi sa fasistickih stranica jer ti je cilj propaganda sirenja haosa, mrznje i straha.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1507 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

Matzan wrote:
sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.

A da su kojim slučajem ovo uradili u KSA ili nekoj sličnoj demokratiji po tvom svjetonazoru, oboje bi bili javno bičevani.
jel to savox navija za saudiju ? :-)
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1508 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Point. »

Zašto "sirijaši" sa one teme smatraju ovu temu interesantnu i na njoj obituju danonoćno?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1509 Re: Neredi u Francuskoj

Post by славянин »

Point. wrote:Zašto "sirijaši" sa one teme smatraju ovu temu interesantnu i na njoj obituju danonoćno?
Pa pokusava se napraviti pararela izmedju Sirije i Francuske a uz to i pokazati kako je stanje u Siriji bolje a Francuske “elite” padaju a zemlja u haosu :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1510 Re: Neredi u Francuskoj

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:
Vjeruj mi, ne citam bas puno gluposti koje vam daju da prenesete. Samo sam vidio poznato prezime.
Eto, tebi "poznato prezime" :mrgreen: Da cujem, sta imas konkretno prigovoriti von Bülowu, osim sto govori ono za sta je meritoran da govori (tesko da postoji neko kompetentniji od njega)?! Zasto povlacis Markale i Srebrenicu kada von Bülow nikada nista, u tom kontekstu, nije izjavio, niti napisao?!
nije moj problem sto ti nemas pojma sta postavljas.

objasnio sam vec zasto povlacim paralele
Kao sto rekoh, postavio sam covjeka koji je itekako pozvan da govori o obavjestajnim sluzbama.

Paralele sa von Bülowom mozes povlaciti, ali samo u krugu svojih istomisljenika. To povlacenje paralela me neodoljivo podsjeca na cionisticko pozivanje na holokaust po bilo kojem pitanju koje im se ne svidja...
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1511 Re: Neredi u Francuskoj

Post by ioannes »

šta bi sa Straßburgom.... delikvent je koliko sam čuo neutraliziran. jel pravosuđe pokrenulo postupak da se ustanovi jel kriv bio za ono što ga terete ili nije?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1512 Re: Neredi u Francuskoj

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1513 Re: Neredi u Francuskoj

Post by insomnia78 »

Nije. Kazu hoce skolu po njemu da nazovu. Cim vojska skine predsjednika.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1514 Re: Neredi u Francuskoj

Post by ioannes »

to je nepotrebno... za početak je dovoljno da se provede postupak.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1515 Re: Neredi u Francuskoj

Post by muhafuca »

sarajevoxxxx wrote:
muhafuca wrote:
sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.
da je ovo u Siriji ove demonstrantica ne bi bila u zutom prsluku vec u samoubilackom prsluku spremna za kabooom cim joj se neko priblizi

zato je niko nebi ni grlio - a nia sto metara prilazio vec bi vjerovatno sa sigurne distance dobila metak u celo.


A i od kada ti to podrzavas grljenje zena koje nisu mahrem muskarcu koji grli?
Odlično, o tome i govorimo. Zašto na Bliskom istoku toliki strah i nepovjerenje i obratno, otkud toliko povjerenja između policije i naroda u Francuskoj? Zbog tamo nekog Jakoba? Ja ne mislim tako. Diktatura je zaostao sistem, demokratija kakva god da je, najbolji je trenutno i u tome je poenta. Ne može te Jakob natjerati da obučeš samoubilački prsluk, ali može okruženje, mito i korupcija, bezakonje, gdje su oni koji bi trebali poštivati zakone prvi ih krše i nepoštuju. Kako siješ tako ćeš i požnjeti. Sirija je 40 godina sijala mržnju i zlo i na kraju je to i dobila.
Lahko je biti demokratija kod kuce dok krades pljackas ubijas i otimas sirom svjeta - nema potrebe po vlastitom narodu udarati, ima blaga u Africi, Juznoj americi, Aziji itd. Bliski Istok naravno tu je uvijek bio glavna krava muzara. Namaknnut ce se.

Ta vremena lagano prolaze moj savoxxxe - dolazi demokratija na test - dolazi vrijeme stezanja kaiseva na Zapadu - a znas ko treba stegnuti prvi kais kad se uvode mjere stednje i slicno - sirotinja i najnizi sloj - pa bumo vidjeli demokratiju kad protesti uceste malo.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1516 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

muhafuca wrote:
Lahko je biti demokratija kod kuce dok krades pljackas ubijas i otimas sirom svjeta - nema potrebe po vlastitom narodu udarati, ima blaga u Africi, Juznoj americi, Aziji itd. Bliski Istok naravno tu je uvijek bio glavna krava muzara. Namaknnut ce se.

Ta vremena lagano prolaze moj savoxxxe - dolazi demokratija na test - dolazi vrijeme stezanja kaiseva na Zapadu - a znas ko treba stegnuti prvi kais kad se uvode mjere stednje i slicno - sirotinja i najnizi sloj - pa bumo vidjeli demokratiju kad protesti uceste malo.
Prava prijetnja su evropski desničari i ultranacionallisti, a oni su na istoj liniji sa Asadom i Rusijom. Evropa je morala agresivnije odgovoriti na masakre režima u Siriji, a nakon toga Rusije i Irana.

Sirijska revolucija kako god je otkrila svu bijedu, laž, i crnilo muslimanskog svijeta isto tako pokazala je kako Evropa i Zapad svojim nijemim posmatranjem Asadovih masakara da je sve vezano za ljudska prava, rezolucije UN-a o ratovanju, da je sve jedna velika laž.

Desničari i ultranacionalisti samo koriste jad i čemer koje su ostavile evropske vlade iza sebe. Arapskom fašizmu se trebalo odlučno suprostaviti, trebalo je biti 0 % tolerancije na prvi veliki Asadov masakr u Homsu ili Damasku.

Umjesto toga oni su pokazali slabost, ušli u nekakve igre i igrice, a ljudski život i ljudska prava nešto najzadnje što im je bilo bitno. Nijemo posmatrali Asadovo i rusko ubijanje hiljada žena i djece, pustili da se Asadova i ruska politika razmašu, i danas imaju to što imaju.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1517 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Nadzornik »

sarajevoxxxx wrote:
Desničari i ultranacionalisti samo koriste jad i čemer koje su ostavile evropske vlade iza sebe. Arapskom fašizmu se trebalo odlučno suprostaviti, trebalo je biti 0 % tolerancije na prvi veliki Asadov masakr u Homsu ili Damasku.
:thumbup:

Tako je,na prvi nagovjestaj povecanja akciza na gorivo od strane Makrona zvanog Mikron se trebalo odlucno suprostaviti a ne
cekati da zahladi i padne snijeg.
Ko ce po ovakoj hladnoci izaci na ulice i protestovati... :?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1518 Re: Neredi u Francuskoj

Post by muhafuca »

sarajevoxxxx wrote:
muhafuca wrote:
Lahko je biti demokratija kod kuce dok krades pljackas ubijas i otimas sirom svjeta - nema potrebe po vlastitom narodu udarati, ima blaga u Africi, Juznoj americi, Aziji itd. Bliski Istok naravno tu je uvijek bio glavna krava muzara. Namaknnut ce se.

Ta vremena lagano prolaze moj savoxxxe - dolazi demokratija na test - dolazi vrijeme stezanja kaiseva na Zapadu - a znas ko treba stegnuti prvi kais kad se uvode mjere stednje i slicno - sirotinja i najnizi sloj - pa bumo vidjeli demokratiju kad protesti uceste malo.
Prava prijetnja su evropski desničari i ultranacionallisti, a oni su na istoj liniji sa Asadom i Rusijom. Evropa je morala agresivnije odgovoriti na masakre režima u Siriji, a nakon toga Rusije i Irana.

Sirijska revolucija kako god je otkrila svu bijedu, laž, i crnilo muslimanskog svijeta isto tako pokazala je kako Evropa i Zapad svojim nijemim posmatranjem Asadovih masakara da je sve vezano za ljudska prava, rezolucije UN-a o ratovanju, da je sve jedna velika laž.

Desničari i ultranacionalisti samo koriste jad i čemer koje su ostavile evropske vlade iza sebe. Arapskom fašizmu se trebalo odlučno suprostaviti, trebalo je biti 0 % tolerancije na prvi veliki Asadov masakr u Homsu ili Damasku.

Umjesto toga oni su pokazali slabost, ušli u nekakve igre i igrice, a ljudski život i ljudska prava nešto najzadnje što im je bilo bitno. Nijemo posmatrali Asadovo i rusko ubijanje hiljada žena i djece, pustili da se Asadova i ruska politika razmašu, i danas imaju to što imaju.
Radikali na obje strane - lijeva i desna - cvjetaju u vremenima kriza, neimastina, nezaposlenosti.

Kad je sve uredu i ima se za pojest popit i poklopit a i vise - ljudi (narod) nemaju potrebu okretati se radikalnim opcijama da bi zapretili vlasti.

Dakle prava prijetnja na zapadu u demokracijama su oni koji namecu mjere stednje najsiromasnijim slojevima dok oni sami ne stezu kais vec dobijaju porezne olaksice na vile jahte planinske kucice i druge k...e i palceve - tj elita.

Ne bi se niko okretao ni radikalnoj desnici ni radikalnoj ljevici da nije pocelo do guse dolaziti - a nemoze se vise pljackati po svjetu - poceli se mali sirom svjeta braniti odupirati i boriti prottiv zapadnog imperijalizma i za sad sa tu i tamo polovicnim uspjehom ili potpunim - kako gdje.

Smanjio se transfer bogatstva prema zapadu a narod u demokracijama naucio fino zivjeti - eh sad oni i dalje hoce fino zivjeti a elita ne zna kako da im objasni da se fino zivjelo zato sto se pljackalo po svjetu i izrabljivalo pa nesto kapalo i obicnom narodu u Evropi i S Americi a sad to pljackanje i izrabljivanje ne ide glatko kao prije.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1519 Re: Neredi u Francuskoj

Post by muhafuca »

Point. wrote:Zašto "sirijaši" sa one teme smatraju ovu temu interesantnu i na njoj obituju danonoćno?
pa insomnija nas navukao :D

On tamo redovno ulece i trolla (sve redom) pa kad je pocelo ovo u Fra - vecina nas uletila trollati insomniju.

Tako je bar ispocetka bilo - a onda ostali, kad si vec tu sjedi, popi findjan kafe, sta ima tako to :D


to ono ugrubo i ukratko a ima tu svega i svacega - Macron i Fra su relativno aktivni u Sirijskom ratu i sire pa onda ima i ta poveznica


i jos neke stvari al sad da ne idem nasiroko oko toga ...
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1520 Re: Neredi u Francuskoj

Post by muhafuca »

ioannes wrote:šta bi sa Straßburgom.... delikvent je koliko sam čuo neutraliziran. jel pravosuđe pokrenulo postupak da se ustanovi jel kriv bio za ono što ga terete ili nije?
ma false flag - da se narod malo prebaci sa protesta na druge vjesti - ne bi li se smirilo i tako to :D
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1521 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

muhafuca wrote:
sarajevoxxxx wrote:
muhafuca wrote:
Lahko je biti demokratija kod kuce dok krades pljackas ubijas i otimas sirom svjeta - nema potrebe po vlastitom narodu udarati, ima blaga u Africi, Juznoj americi, Aziji itd. Bliski Istok naravno tu je uvijek bio glavna krava muzara. Namaknnut ce se.

Ta vremena lagano prolaze moj savoxxxe - dolazi demokratija na test - dolazi vrijeme stezanja kaiseva na Zapadu - a znas ko treba stegnuti prvi kais kad se uvode mjere stednje i slicno - sirotinja i najnizi sloj - pa bumo vidjeli demokratiju kad protesti uceste malo.
Prava prijetnja su evropski desničari i ultranacionallisti, a oni su na istoj liniji sa Asadom i Rusijom. Evropa je morala agresivnije odgovoriti na masakre režima u Siriji, a nakon toga Rusije i Irana.

Sirijska revolucija kako god je otkrila svu bijedu, laž, i crnilo muslimanskog svijeta isto tako pokazala je kako Evropa i Zapad svojim nijemim posmatranjem Asadovih masakara da je sve vezano za ljudska prava, rezolucije UN-a o ratovanju, da je sve jedna velika laž.

Desničari i ultranacionalisti samo koriste jad i čemer koje su ostavile evropske vlade iza sebe. Arapskom fašizmu se trebalo odlučno suprostaviti, trebalo je biti 0 % tolerancije na prvi veliki Asadov masakr u Homsu ili Damasku.

Umjesto toga oni su pokazali slabost, ušli u nekakve igre i igrice, a ljudski život i ljudska prava nešto najzadnje što im je bilo bitno. Nijemo posmatrali Asadovo i rusko ubijanje hiljada žena i djece, pustili da se Asadova i ruska politika razmašu, i danas imaju to što imaju.
Radikali na obje strane - lijeva i desna - cvjetaju u vremenima kriza, neimastina, nezaposlenosti.

Kad je sve uredu i ima se za pojest popit i poklopit a i vise - ljudi (narod) nemaju potrebu okretati se radikalnim opcijama da bi zapretili vlasti.

Dakle prava prijetnja na zapadu u demokracijama su oni koji namecu mjere stednje najsiromasnijim slojevima dok oni sami ne stezu kais vec dobijaju porezne olaksice na vile jahte planinske kucice i druge k...e i palceve - tj elita.

Ne bi se niko okretao ni radikalnoj desnici ni radikalnoj ljevici da nije pocelo do guse dolaziti - a nemoze se vise pljackati po svjetu - poceli se mali sirom svjeta braniti odupirati i boriti prottiv zapadnog imperijalizma i za sad sa tu i tamo polovicnim uspjehom ili potpunim - kako gdje.

Smanjio se transfer bogatstva prema zapadu a narod u demokracijama naucio fino zivjeti - eh sad oni i dalje hoce fino zivjeti a elita ne zna kako da im objasni da se fino zivjelo zato sto se pljackalo po svjetu i izrabljivalo pa nesto kapalo i obicnom narodu u Evropi i S Americi a sad to pljackanje i izrabljivanje ne ide glatko kao prije.
Izbjeglice i emigranti su najviše pomogli usponu evropskih ultranacionalista.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1522 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
Kao sto rekoh, postavio sam covjeka koji je itekako pozvan da govori o obavjestajnim sluzbama.

Paralele sa von Bülowom mozes povlaciti, ali samo u krugu svojih istomisljenika. To povlacenje paralela me neodoljivo podsjeca na cionisticko pozivanje na holokaust po bilo kojem pitanju koje im se ne svidja...
Povlacis paralelu opisujuci povlacenje paralela. :lol:

Ja nisam dovodio u pitanje strucnost (mada se i o tome moze raspravljati), vec motiv, ali i profesionalne deformacije koje pojedinci imaju. Motiv moze biti politicki, ali i finansijski - prodaja knjiga, placeni govori na konferencijama, gostovanja na TV - to je biznis. A profesionalna deformacija (u nedostatku boljeg opisa) je konstantna zelja nekih akademika da razne fenomene objasne kroz prizmu tema svojih strucnih radova ili licnog svjetonazora. Tako neko kad prica o medjunarodnoj politici, onda mozda ima problem kada svrstava svaki rat na BI u isti kalup, ili uvijek staje na istu stranu, bez obzira na recimo ocite zlocine.
Na tome mnogi strucnjaci padnu. Djaba ti zivotni rad, djaba dugogodisnje iskustvo, djaba znanje o tom problemu.

Govorim generalno, i govorim o mnogo strucnijim ljudima, nevezano uopste za politiku.

Problem nekoga ko nema nikakvog akademskog ili profesionalnog iskustva o odredjenom fenomenu, je sto nema bas najbolju predstavu o tome kako se ta "strucnost" konkretno manifestuje u vidu naucnog rada, teze, metodologije, podataka, zakljucaka, te sveobuhvatnog istrazivanja literature, izjava, podataka, itd. On samo vidi finalni proizvod, odredjene fraze ili odredjene brojeve, i shodno tome prihvata ili odbija konacan rad. Svako danas moze napisati knjigu, objaviti clanak, napraviti web stranicu i hajmo. Ako neko ne razumije sta je to sto cini neciji naucni rad, istrazivanje, clanak - strucnim, onda on i nije u stanju razaznati izmedju istine i fikcije.

Dobar indikator ljudi sa takvim manjkom razumijevanja su oni koji neciju strucnost kvalifikuju sa titulama (obavezno onda kada ta "strucnost" treba valjda podebljati validnost tog argumenta). Ovo cesto pogotovo vidim u clancima na nasem jeziku (ili npr forumima).

Naravno, ljude poput tebe apsolutno ne interesuje niti istina niti necija strucnost, niti izvor. Bitno je sta kaze, a ko kaze bitno je samo onda kada ishod odgovara narativu.

Meni je potrebno 5 sekundi da utvrdim da li je nesto vrijedno daljeg istrazivanja ili ne, ali vasa fabrika trollova izbacuje toliko toga na dnevnoj bazi da bi bilo potrebno sate i sate samo da se to mentalno procesuira. I svaki put kad provedem vise od tih 5 sekundi da nesto istrazim, predjem se, jer sam onda utrosio cak 5 minuta da utvrdim da je nesto glupost. Pozitivna stvar je sto to onda samo dalje podeblja moja uvjerenja. (Reklo bi se cak da ove teorije zavjere imaju odlican efekat otupljivanja od razaznavanja fakata od gluposti, pa se onda cak i stvarni argumenti preskacu. Mogla bi se postaviti nova teorija zavjere upravo da ovolika kolicina gluposti ima za cilj namjerno otupljivanje mozdanih celija. :D Mozda to vase trolovanje plasiraju CIA i Mossad? Jesi siguran da znas za koga radis? :D) Helem, proveo sam 5 minuta istrazivajuci dalje tog von Bullowa, pardon dr.von Bullowa :D, i vidim da je plaho ismijana njegova knjiga.
The book has also been attacked for the quality of its journalism and research.[4] The author admitted that much of the material came from the Internet :lol: and discharged the burden of proof by claiming that it was for the American government to refute the allegations rather than for him to prove them.[2] This produced anger among authors using more conventional journalistic methods: "The line in the sand is when respectable media and publishers start serving up fiction as truth," was the response of Oliver Schrom (whose study of the 9/11 attacks pointed the finger at intelligence failures, rather than a more spectacular claim of CIA complicity).[6]

The CIA and September 11 was one of the subjects of a cover story in Der Spiegel in September 2003, along with Gerhard Wisnewski's TV documentary Aktenzeichen 11.9. ungelöst and the books Conspiracies, Conspiracy Theories and the Secrets of September 11th (Bröckers) and Operation 9/11 (Wisnewski).[3] The article, entitled "Panoply of the Absurd", sharply criticizes von Bülow's reliance on Internet research, in particular that he had used archived but inaccurate stories that had been written in the confusion of the immediate aftermath of the attacks and then dropped.

An example of this is the assertion that at least six of the suspected hijackers named in the aftermath of the attacks turned up alive, the so-called "zombie hijackers" claim. Der Spiegel offers an explanation for this apparent mystery: BBC News used as a source the Arab News, an English-language Saudi newspaper, which in turn had compiled reports from Arabic newspapers, of people who obviously had nothing to do with the attacks but happened to share the same names with some of the suspected hijackers. No photographs of the suspected hijackers had been released at this point in time, and thus a few cases of mistaken identity occurred. In one instance, a man with the name of Said al-Ghamdi had given an interview to Asharq Al-Awsat newspaper in Tunis, outraged that he had been portrayed by CNN as one of the hijackers. CNN had broadcast his photograph after doing research on their own and finding a Saudi "Said al-Ghamdi" who had received flight training in the United States. CNN had found the wrong suspect, which only became clear once the FBI officially released the photographs of the suspected hijackers.[3]

The Spiegel article accuses von Bülow of accepting without due klix any fragment or urban legend that fits his suspicions of foul play, and describes him as a "dreamer". However, in his analysis of von Bülow's book and the response to it in Germany, Stefan Theil has contended that Der Spiegel is, itself, not unknown to publish speculative or conspiratorial theories, and suggests that the surprisingly strenuous article had deeper motivations than high feelings over journalistic quality. He speculates that the fact that Germans who claimed to believe that George W. Bush masterminded 9/11 were not actually demonstrating in the streets was a sign that they simply regarded the conspiracy theorist literature as "political entertainment". With American difficulties in Iraq intensifying, and the possibility of Europe becoming dragged in, politicians and journalists alike were being forced to turn away from the escapism the plots offered.[6]
Der Spiegel followed up several claims in an interview with the author. One of the claims in the book is that only one Israeli citizen died in the WTC attack (this was reported in the New York Times on September 22, 2001, but the Israeli Consulate later asserted that seven Israelis were among the dead in the WTC[8]), and that "a number of indications" exist "that point to some sort of connection between the Israeli Mossad and the act and perpetrators of 9/11." However, when interviewed by the magazine about the claim that 4,000 Jewish employees did not attend work at the WTC on the day of the attacks, he avoided concrete statements ("They didn't know about it. They had an idea"), an approach the magazine described as "convoluted". It concludes that his allegations were little more than "whispers in the dark", fueled by conspiracy myths circulating on the Internet.[3]

Mentions of the theory that Jews stayed away from the WTC on 9/11, and the idea of Mossad involvement in or foreknowledge of the attacks, has led to claims that the book feeds the "new anti-Semitism". A report by the American Jewish Committee accused the book, along with other so-called 9/11 conspiracy literature of 2003, of perpetuating myths and stereotyping Jews as criminal and conspiratorial.[9] The Anti-Defamation League has found evidence of Bülow being cited by anti-Semitic publications and websites keen to link Mossad to the 9/11 attacks.[8]

In a prominently placed TV interview ("Menschen bei Maischberger" - ARD, 9.9.2003), Andreas von Bülow said it was a "Medienmasche" (media scam) to accuse him of anti-Semitism. He denied that he ever said or believed anything about "Jews" being warned of the attacks (one of the urban legends). He said such claims were nonsense. He confirmed, however, that in his opinion a number of indications exist which point to some sort of connection between the Israeli Mossad and the act and perpetrators of 9/11.[10]
Ali boli ga kurko, knjiga se rasprodala:
The book caused a storm at the 2003 Frankfurt Book Fair, together with a number of other German books on the "real story" behind the 9/11 attacks, following the success of Thierry Meyssan's 9/11: The Big Lie in France. Other best-selling books included Mathias Bröckers's Conspiracies, Conspiracy Theories and the Secrets of September 11th and Gerhard Wisnewski's Operation 9/11 (ISBN 3-426-77671-5), but The CIA and September 11 became the best known.[4] The 271 page book has had a vast print run in Germany, with more than 100,000 copies being sold,[1] and became a number three best-seller on the Der Spiegel non-fiction chart.[5][6]

Piper Verlag is considered a reputable publisher.[6] The editor of Piper Verlag, Klaus Stadler, contended in an interview with

Deutsche Welle that:

We told ourselves that we would take it seriously, but we do not feel obligated to independently check each and every detail ... And my own personal position is that Mr. von Bülow poses a number of very interesting and important questions. The answers to these questions should be weighed by responsible readers, who should take time to consider them. We don't want to patronize people.

However, Deutsche Welle found other industry observers who credited an increasingly competitive German publishing market with persuading companies to take on books they previously might not have accepted. A representative from the Börsenblatt bookstore also suggested that in the past, companies would at least have waited longer before releasing such a sensitive book.[4]

The release coincided with widespread skepticism among the German public about the honesty and motivation of the George W. Bush administration, to the extent that a Forsa survey published in Die Zeit in July 2003 found that nineteen percent of Germans (rising to thirty one percent among under 30s) believed that elements within the United States government were behind the 9/11 attacks.[7] This provided fertile ground for The CIA and September 11, which sold strongly: von Bülow eclipsed the sales of writers who clung to a "conventional" interpretation of the 9/11 attacks, such as the intelligence expert Oliver Schrom.[6]

Cilj nije istina, vec zarada.


I sad ja trebam provesti jos sate i sate raspravljajuci se sa tobom oko lazi i gluposti koje postavljas, kad je tebi jedini cilj plasiranje propagande? Ti znas da je to tako, i znas da mi znamo da je to tako, ali opet te boli kurac, preskaces preko toga i nastavljas sa plasiranjem lazi jer nemas sekunde obraza.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1523 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:a je li ti znas je li tacna info i ako jeste zasto nisi postavio izvor kojem cemo vjerovati, umjesto radikalnog far-right fake news sajta?
Ko to "vi", šta fantaziraš... Tebe istina ne interesuje ni u prolazu, ali radi drugih evo zašto. Veliki mediji, da ne kažem mainstream, nisu prenijeli vijest. Masa malih, meni sasvim nepoznatih, jeste. Zašto baš ove? Random. Bitno je da se ima uvid u sadržaj pisma i njegove potpisnike.

To je svakako na tragu teme i dabome da je mišljenje francuskih generala, pukovnika i admirala, makar bili u penziji, bitnije od mišljenja froumaša iz BiH ili dijaspore.

Ontopic, 100 na sat.
jeza u ledja wrote:pises namjerno lazi sa fasistickih stranica jer ti je cilj propaganda sirenja haosa, mrznje i straha.
Liječi se.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1524 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

Point. wrote:Zašto "sirijaši" sa one teme smatraju ovu temu interesantnu i na njoj obituju danonoćno?
Prate trag Gadafijeve "metle" sa uvjerenjem da će umjesto u Bašarovom, završiti u Jakubovom anusu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1525 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:a je li ti znas je li tacna info i ako jeste zasto nisi postavio izvor kojem cemo vjerovati, umjesto radikalnog far-right fake news sajta?
Ko to "vi", šta fantaziraš... Tebe istina ne interesuje ni u prolazu, ali radi drugih evo zašto. Veliki mediji, da ne kažem mainstream, nisu prenijeli vijest. Masa malih, meni sasvim nepoznatih, jeste. Zašto baš ove? Random. Bitno je da se ima uvid u sadržaj pisma i njegove potpisnike.

To je svakako na tragu teme i dabome da je mišljenje francuskih generala, pukovnika i admirala, makar bili u penziji, bitnije od mišljenja froumaša iz BiH ili dijaspore.

Ontopic, 100 na sat.
jeza u ledja wrote:pises namjerno lazi sa fasistickih stranica jer ti je cilj propaganda sirenja haosa, mrznje i straha.
Liječi se.
Zasto nigdje u clanku kojeg si naveo ne pise da se radi o BIVSIM oficirima? Zasto ti to nisi napisao?

Zasto sto ti je cilj sirenje lazi.
Post Reply