Neredi u Francuskoj

Post Reply
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1476 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1477 Re: Neredi u Francuskoj

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
:mrgreen:

Bas mu nista drugo nisi mogao naci, pa si se za prezime uhvatio!? Tanka ti je ta slamka. ;-)

Mogao si se, barem, pozvati da je bio ucesnik bilderbergske konferencije i tako to... :oops:
Vjeruj mi, ne citam bas puno gluposti koje vam daju da prenesete. Samo sam vidio poznato prezime.
Eto, tebi "poznato prezime" :mrgreen: Da cujem, sta imas konkretno prigovoriti von Bülowu, osim sto govori ono za sta je meritoran da govori (tesko da postoji neko kompetentniji od njega)?! Zasto povlacis Markale i Srebrenicu kada von Bülow nikada nista, u tom kontekstu, nije izjavio, niti napisao?!
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1478 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:Ne znam je li vijest tacna, ili je spinovana, ali...
Pa šta onda pametuješ kad ne znaš?

Dva-tri dana takve tvrdnje kruže društvenim mrežama i ovo što sam postavio je neuporedivo više od toga da sam prekopirao tu masu twittova bez izvora, sa propratnom porukom, "vidi mu glave postavio twitt anonimusa".
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1479 Re: Neredi u Francuskoj

Post by rajv0sa »

sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.
Jesi naporan sa tom usporedbom, svaku stranicu bar jednom arapski fasisti gadovi zlikovci. Ok nije vlast ista, al Bogami nisu ni prosvjednici.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1480 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

vivaldi wrote:ne sjecam se kad sam zadnji put cuo za nekog pojedinca da mu je u cilju istina, a kamoli za drzavu
Što će ti ovo? Itekako ima ljudi koje interesuje samo "istina, istina i ništa drugo osim istine".
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1481 Re: Neredi u Francuskoj

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.
Da ti postavim koji gdje mlati zenu, vucara je okolo za kosu, izbija oko gumenim metkom i tako to?! Ili si to sve, slucajno, preskocio?

Kod Asada bi, kao i u Iraku, postojala velika vjerovatnoca da se ta zena samoraznese... Sjetimo se samo irackih snaga sigurnosti, kada docekuju zenu s djetetom i usmjeravaju je u sigurnost, a netom nakon toga ona raznese i sebe i dijete (postavljao sam taj snimak).
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1482 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
:mrgreen:

Bas mu nista drugo nisi mogao naci, pa si se za prezime uhvatio!? Tanka ti je ta slamka. ;-)

Mogao si se, barem, pozvati da je bio ucesnik bilderbergske konferencije i tako to... :oops:
Vjeruj mi, ne citam bas puno gluposti koje vam daju da prenesete. Samo sam vidio poznato prezime.
Eto, tebi "poznato prezime" :mrgreen: Da cujem, sta imas konkretno prigovoriti von Bülowu, osim sto govori ono za sta je meritoran da govori (tesko da postoji neko kompetentniji od njega)?! Zasto povlacis Markale i Srebrenicu kada von Bülow nikada nista, u tom kontekstu, nije izjavio, niti napisao?!
Čovjek ti fino objasnio da to što radiš na ovoj temi i na onoj o Siriji, slično je onima ili isti ti je modus operandi kao kod onih koji bi da Srebrenicu ili Markale prikažu kao zavjeru da se izazove vojna intervencija. Kod tebe ne postoje fakti, događaji, već zavjera, teorije. Nije krivac ubica koji je izbacio pola tone TNT-a na civile u Halebu, kriv je Jakob. Nije kriv ubica koji je ispalio granatu na Markale, ima tu nešto dublje, koje znaju samo oni pravi koji su spoznali teoriju zavjere :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1483 Re: Neredi u Francuskoj

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote:
salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:
Vjeruj mi, ne citam bas puno gluposti koje vam daju da prenesete. Samo sam vidio poznato prezime.
Eto, tebi "poznato prezime" :mrgreen: Da cujem, sta imas konkretno prigovoriti von Bülowu, osim sto govori ono za sta je meritoran da govori (tesko da postoji neko kompetentniji od njega)?! Zasto povlacis Markale i Srebrenicu kada von Bülow nikada nista, u tom kontekstu, nije izjavio, niti napisao?!
Čovjek ti fino objasnio da to što radiš na ovoj temi i na onoj o Siriji, slično je onima ili isti ti je modus operandi kao kod onih koji bi da Srebrenicu ili Markale prikažu kao zavjeru da se izazove vojna intervencija. Kod tebe ne postoje fakti, događaji, već zavjera, teorije. Nije krivac ubica koji je izbacio pola tone TNT-a na civile u Halebu, kriv je Jakob. Nije kriv ubica koji je ispalio granatu na Markale, ima tu nešto dublje, koje znaju samo oni pravi koji su spoznali teoriju zavjere :-)
Tako je, nista dok nas isil i alkaida ne zastite :thumbup:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1484 Re: Neredi u Francuskoj

Post by vivaldi »

Challenger_ wrote:Što će ti ovo? Itekako ima ljudi koje interesuje samo "istina, istina i ništa drugo osim istine".
vjerujem, samo se ne sjecam kad sam zadnjeg takvog upoznao (naravno tu ne mislim na parcijalnu niti na ad hoc istinu)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1485 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

vivaldi wrote:
Challenger_ wrote:Što će ti ovo? Itekako ima ljudi koje interesuje samo "istina, istina i ništa drugo osim istine".
vjerujem, samo se ne sjecam kad sam zadnjeg takvog upoznao (naravno tu ne mislim na parcijalnu niti na ad hoc istinu)
Spoznaja istine je naporan proces a ne ničim zaslužena mana s neba.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1486 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

Bez obzira na sve, demonstracije u Francuskoj i one u Siriji se ne mogu porediti. Niti jedna osoba nije ubijena, broj ozlijeđenih sveden na neki minimum, a bilo je pljačke i huliganstva, ljudi su provaljivali u prodavnice, palili auta, neko će odgovarati za taj kriminal.

Makron izlazi kao pobjednik, bar meni je pokazao baš ono što sam i mislio o Francuskoj. Svidio mi je se njegov govor u kojem je dijelom priznao krivicu, svidjelo mi je se što je od svih mogućih reformi izabrao povećanje plata.

Nije mi se svidio taj pokušaj svaljivanja krivice na Rusiju, to je baš Asadovski, ono klasični spin diktatora.(ne što ne mislim da Rusija ne stoji iza njih, ali ne treba biti ni naivan, a naivnost je izači u javnost sa tim navodima)

Ja da sam na Makronovom mjestu organizovao bih kontra demonstracije. Francuska ima šta da brani i imaju vrijednosti, treba to poštovati. Uostalom ne bježe Francuzi kod diktatoora na Bliski istok, već oni iz tog dijela svijeta većini njih san im je da dođu u Francusku raditi i zarađivati sebi za život.
Last edited by sarajevoxxxx on 16/12/2018 22:49, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1487 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

sarajevoxxxx wrote:Bez obzira na sve, demonstracije u Francuskoj i one u Siriji se ne mogu porediti.
Naravno da ne mogu. Nisu francuski protestanti pjevali "Bretonce u kabur, Baske u Španiju".
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1488 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

Niti ruše spomenike kulture, groblja, crkve i džamije, niti djevojčice, djevojke i žene prodaju u roblje.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1489 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sarajevoxxxx »

Challenger_ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Bez obzira na sve, demonstracije u Francuskoj i one u Siriji se ne mogu porediti.
Naravno da ne mogu. Nisu francuski protestanti pjevali "Bretonce u kabur, Baske u Španiju".
Bez obzira, to ne mijenja suštinu. Nije poenta je li demonstrant opasan, ili koju parolu pjeva, vjerovatno je i u Parizu bilo fašističkih parola, to su huligani, oni su svugdje isti. Poenta je u sistemu, kulturi, društvu, mentalitetu. Društvo na Bliskom istoku pet para ne valja, a ako nećemo razlog tražiti u tome u diktaturama i kraljevinama ja ne znam gdje. Naravno ti imaš pravo da misliš da im je loše zbog nekog Jakoba na zapadu, ja ne mislim tako. Smatram da ovo danas što gledamo na bliskom istoku od barel bombi pa do sjeckanja Hašokdžija rezultat je vladajućih sistema. Diktatura i kraljevina su nazadni sistemi, i u to se uvjeravamo svaki dan.
Last edited by sarajevoxxxx on 16/12/2018 22:54, edited 2 times in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1490 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

Niti bez sankcija, u po bijela dana, rulja na sred pijace, siluje nezaštićenu djevojku.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1491 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

Ne interesuje me šta pišeš. Eto ti Ježa, jedan drugom dižite palac. On svakako podržave ratove i ratne zločine kao što je satanistička likvidacija Muamera Gadafija. Sa njim ti to.

________
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#1492 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Matzan »

insomnia78 wrote: U pitanju je Deborah de Robertis kontraverzna luksemburska “umjetnica”

Image
Koji je ovo kalibar?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1493 Re: Neredi u Francuskoj

Post by salik79 »

Challenger_ wrote:Ne interesuje me šta pišeš. Eto ti Ježa, jedan drugom dižite palac. On svakako podržave ratove i ratne zločine kao što je satanistička likvidacija Muamera Gadafija. Sa njim ti to.

________

Taman pod ruku sa "dzihadi" Petrom Stosicem, na kojeg svrsava. S njim "dijeli i misljenje" u vezi zutih prsluka...

Nego, danas im je (na index.hr) bio i ovaj prilog:
Image

Standardno ispiranje mozga, kako po pitanju Sirije i zutih prsluka, tako i po pitanju svih ostalih stvari... Bitno je da para lijeze.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1494 Re: Neredi u Francuskoj

Post by insomnia78 »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Ne znam je li vijest tacna, ili je spinovana, ali...
Pa šta onda pametuješ kad ne znaš?

Dva-tri dana takve tvrdnje kruže društvenim mrežama i ovo što sam postavio je neuporedivo više od toga da sam prekopirao tu masu twittova bez izvora, sa propratnom porukom, "vidi mu glave postavio twitt anonimusa".
Od ovih generala ne znas ko je gori

Charles Millon, bivsi ministar odbrane kod Širaka. 98-e na izborima ucestvovao sa FN. Propo

Didier Tauzin, suverenista. Kandidovo se na izborima 2017-e ali je morao povuci kndidaturu zbog nedostatka podrske i sponzora

Christian Piquemal 2016-e otpusten iz vojske nakon sto je organizovao proteste protiv imigranata
...
I naravno sam kolovodja rasisticki desnicarski supak cije su knjige i clanci omiljeno stivo za citiranje medju clanovima FN-a. Covjek za kojeg su arapi u francuskoj vojsci peta kolona

PS: nisu oni nikakva vojska nego hrpa penzionera i propalih politicara koji bi a iskoriste trenutak i preko naravno tudje krvi zasjednu u fotelje kad vec nisu mogli to uraditi legalnim putem
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1495 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

insomnia78 wrote:...
Pismo je, dakle, autentično?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1496 Re: Neredi u Francuskoj

Post by insomnia78 »

Posmo je autenticno i nije mu prvo. Pis’o je on i Sarkoziju i Holandu.
Ko sto rekoh nije to nikakva “vojska” likovi su penzioneri
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1497 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Challenger_ »

Molim lijepo.

LN
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1498 Re: Neredi u Francuskoj

Post by insomnia78 »

Mala cenzura :lol:
Image
Image
Dégage u ovom kontekstu znaci odjebi
I onda mali tvit “izvinjenja”
Nije bilo namjere da maskiramo ovaj pano sinoc. U pitanju je ljudska greska koja se nece ponoviti
Image
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1499 Re: Neredi u Francuskoj

Post by muhafuca »

sarajevoxxxx wrote:Video snimak na kojem uposlenik francuskih snaga sigurnosti na demonstracijama grli ženu sa žutim prslukom :-)

https://www.facebook.com/titofreee/vide ... 255010152/

Da su kojim slučajem demonstracije u Damasku ili Halebu, kako bi to Asadov fašista i gad, metak u čelo sa neke visoke zgrade :-) a nakon toga pola kvarta sravnio sa zemljom.
da je ovo u Siriji ove demonstrantica ne bi bila u zutom prsluku vec u samoubilackom prsluku spremna za kabooom cim joj se neko priblizi

zato je niko nebi ni grlio - a nia sto metara prilazio vec bi vjerovatno sa sigurne distance dobila metak u celo.


A i od kada ti to podrzavas grljenje zena koje nisu mahrem muskarcu koji grli?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45265
Joined: 29/12/2005 01:20

#1500 Re: Neredi u Francuskoj

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Ne znam je li vijest tacna, ili je spinovana, ali...
Pa šta onda pametuješ kad ne znaš?

Dva-tri dana takve tvrdnje kruže društvenim mrežama i ovo što sam postavio je neuporedivo više od toga da sam prekopirao tu masu twittova bez izvora, sa propratnom porukom, "vidi mu glave postavio twitt anonimusa".
a je li ti znas je li tacna info i ako jeste zasto nisi postavio izvor kojem cemo vjerovati, umjesto radikalnog far-right fake news sajta?
Post Reply