Nerad Zimske službe KJKP Rad

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#51 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by MaxPayne »

zamalo me njihova grtalica ne pregazi na zebri,piče žure negdje a ulice kod Klasa zaobilaze
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by spreca »

lajkujMe wrote:Vidi, realno ljudi rade najbolje sto mogu.
Vecina ljudi se zali zasto se mahale ne ciste, e pa prvo opstina nece da finansira to.
Drugo zakon postoji koji kaze da stanari moraju ocisti ispred svoje kuce.
Međutim nas mentalitet grozni to ne dozvoljava.
Mene komsija napade sto sam cistio ispred svoje kuce eto napravio si gore a sramota za ostale.
Ma mrs a ja za 20 minuta sam ocistio 50 metara ulice.
Ispred svoje kuce....to je ono sto ti je u gruntu a ulica to nije ...Ulicu je duzan da cisti grad preko odredjenih organizacija..."zakon"to je samo pokusaj da to prebace na vas...jebes takav zakon,to je lahko osporiti
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#53 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Matijevic_Vlado »

Ja kad cistim avliju sve izbacim na cestu. Ko ga jebe auta ce to rastjerati i so otopiti.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#54 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by kabal1337 »

Logovan wrote:
kabal1337 wrote:bolje da ste uzeli lopate u ruke nego sto serendate po forumu
A ti znači čistiš sve trotoare i ulice? :oops: Spremiš se, uzmeš lopatu i lagano trotoar po trotoar, ulicu po ulicu završavaš? :oops:
Naravno da cistim ispred svoga ulaza, i dio ulice. Cak i komsiji cistim jer supak ne zna sta je lopata, al neka dobit ce on po nosu jednoga dana.

Sta ti ocekujes? Snijeg pada, da bi bili cisti trotoari skroz mora se toliko cesto cistiti. Ako pjesaci ugaze snijeg to se pretvara u led. Znas li ti koliko je ljudi potrebno ?
Isto ko sto ovi kmece 3- ca kategorija, padinske ulice. Pa skupite se svi ispred svoga ulaza i ocistite ulicu a ne da cekate. Samo niko nece lopatu da uzme. Odes vas 10 komsija, komsiji mici auto ne moze grtalica...
Isto ko sto ima supaka, ti ocistis parking mjesto i samo gleda da se uvali tu gdje cisto. Sve to treba nasamarati
Last edited by kabal1337 on 05/01/2019 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#55 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by un1ted »

Čovječe, skroz cisti? Pa nisu prošli ni jednom po trotoarima jebo ga ti.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#56 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by kabal1337 »

un1ted wrote:Čovječe, skroz cisti? Pa nisu prošli ni jednom po trotoarima jebo ga ti.
Nemaju vise ili nemaju ko prije masina za trotoare (kolicinski), ljudski se cisti.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#57 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Logovan »

kabal1337 wrote:
Logovan wrote:
kabal1337 wrote:bolje da ste uzeli lopate u ruke nego sto serendate po forumu
A ti znači čistiš sve trotoare i ulice? :oops: Spremiš se, uzmeš lopatu i lagano trotoar po trotoar, ulicu po ulicu završavaš? :oops:
Naravno da cistim ispred svoga ulaza, i dio ulice. Cak i komsiji cistim jer supak ne zna sta je lopata, al neka dobit ce on po nosu jednoga dana.

Sta ti ocekujes? Snijeg pada, da bi bili cisti trotoari skroz mora se toliko cesto cistiti. Ako pjesaci ugaze snijeg to se pretvara u led. Znas li ti koliko je ljudi potrebno ?
Isto ko sto ovi kmece 3- ca kategorija, padinske ulice. Pa skupite se svi ispred svoga ulaza i ocistite ulicu a ne da cekate. Samo niko nece lopatu da uzme. Odes vas 10 komsija, komsiji mici auto ne moze grtalica...
Isto ko sto ima supaka, ti ocistis parking mjesto i samo gleda da se uvali tu gdje cisto. Sve to treba nasamarati
Ne pitam te za dio ispred tvog ulaza, nego za ostale trotoare, pa i ulice? Ovdje je priča oko čistih trotoara i ulica, a ne samo ispred ulaza. Čistim i ja ispred svog ulaza, redovno bude čisto, ali neću čistiti sve ostalo. Tvoj post "bolje da ste uzeli lopate u ruke..." mi govori da bi građani trebali sve čistiti, a Rad će primati platu za njihov rad.

Zar je bitno koliko je ljudi potrebno? Čovječe bolan snijeg padne, utaba se i stvori se led i onda se taj isti led otopi u dosta slučajeva. Znači niko sedmicama nije ništa uradio. A nekad dođu da sklone led dok se topi. Jesi svjestan koliko vremena prođe od padanja snijega, dok se on utaba, stvaranja leda, pa sve do otapanja? A kod mene neadvno u naselju jedan radnik radio na sklanjanju leda. :-) Mlatara nekakvom šipkom i lopatom i sam razbija. :-)

I još nešto se treba napomenuti. Trebali bi se konačno pozabaviti sklanjanjem snijega iz Ferhadija. Nabaca se snijeg na sredinu i to tako stoji sve dok se ne otopi. Ne trebam ni govoriti kako Ferhadija izgleda u toku otapanja.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#58 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Haris033 »

Da se razumijemo, svi mi koji placamo mjesecne racune, placamo iskljucivo za odvoz otpada i od tih racuna opstaje RAD.
Zimsko odrzavanje cesta u KS ovisi o Investitorima.
Opcine i Direkcija za puteve KS svake 2 ili 4 g. raspisuju tendere za z. odrzavanje i onaj koji dobije na tenderu odrzava iste.
Uvijek ce biti kriticara i onih koji hvale, ali je cinjenica da je RAD jedino komunalno preduzeće koju većina stanovnika Sarajeva podrzava...
User avatar
mk ultra
Posts: 19529
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by mk ultra »

User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#60 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Haris.ba »

Nije ni Njemacka sto je nekad bila. :mrgreen:

Ulicu ispred zgrade Rad redovni cisti. Prvo ocisti odmah i oko kontejnera da se moze smece nositi. Kasnije za nekoliko dana dovuku raju na ugovor o djelu i oni ociste trotoare.

Ono sto opcina cisti je slabo ocisceno.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#61 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by man_464 »

Ulica 1. Prioriteta. Live:
Image
Ulica 2. Prioriteta. Live:
Image
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#62 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Haris033 »

man_464 wrote:Ulica 1. Prioriteta. Live:
Image
Ulica 2. Prioriteta. Live:
Image
Nadji mi jednu zemlju ili jedan grad gdje su ulice 100% očišćene po ovakvim vremenskim uslovima?
Najlakse je sjesti uz comp ili mobitel i kritikovati.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#63 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by kokuz_sa »

Ja RADu ne mogu prigovorit za setalista i ulice..
Pogledam ispred svoje zgrade..auta parkirano mali milion..ne mozes pjeske proci a kamol masina za ciscenje..

Al zato RADu zamjeram sto ceste nisu ociscene kako treba..
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#64 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Deriguz »

Evo sad 3 grtalice predjose preko Malezijskog, treca smjena radi :izet:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#65 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by muha_sa »

imal neko od vas da je izašo pred svoju zgradu il ispred kuce pa ocistio snijeg ispred zgrade il trotoara :?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#66 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Matijevic_Vlado »

muha_sa wrote:imal neko od vas da je izašo pred svoju zgradu il ispred kuce pa ocistio snijeg ispred zgrade il trotoara :?
Da, sve sam izbacio na cestu. Zasto pitate gospodine, treba Vam neki savjet?
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#67 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by muha_sa »

Matijevic_Vlado wrote:
muha_sa wrote:imal neko od vas da je izašo pred svoju zgradu il ispred kuce pa ocistio snijeg ispred zgrade il trotoara :?
Da, sve sam izbacio na cestu. Zasto pitate gospodine, treba Vam neki savjet?
:lol:

hajmo dalje :D nek se kriticari zimske službe jave
il dottore
Posts: 1480
Joined: 12/04/2014 20:35

#68 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by il dottore »

Jbo lopatu, ja skupljam potpise za peticiju
Jest malo zajebano prikupljati po neociscenom snijegu ali peticija brale, ima da nam RAD jednog hamala zaduzi na 24h dok ovo ne prodje
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#69 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by muha_sa »

u moj ulaz se ulazi stepenicam kojih je ravno 10 :D

prodju pored lopate a mrsko im uzet pa malo ocistit sa stepeništa :-) :-) e takvi su najveci kriticari zimske službe :-)
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#70 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Matijevic_Vlado »

muha_sa wrote:u moj ulaz se ulazi stepenicam kojih je ravno 10 :D

prodju pored lopate a mrsko im uzet pa malo ocistit sa stepeništa :-) :-) e takvi su najveci kriticari zimske službe :-)
Pa sto bi cistili nisu na selu da moraju cistiti. Zive u zgradi i podrazumijeva se da svojim porezima placaju neradnike u Radu, Grasu, Vodovodu. Treba tebe dobro tom lopatom namlatiti kad im budes drugi put cistio.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#71 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by muha_sa »

Matijevic_Vlado wrote:
muha_sa wrote:u moj ulaz se ulazi stepenicam kojih je ravno 10 :D

prodju pored lopate a mrsko im uzet pa malo ocistit sa stepeništa :-) :-) e takvi su najveci kriticari zimske službe :-)
Pa sto bi cistili nisu na selu da moraju cistiti. Zive u zgradi i podrazumijeva se da svojim porezima placaju neradnike u Radu, Grasu, Vodovodu. Treba tebe dobro tom lopatom namlatiti kad im budes drugi put cistio.
:lol: :lol:

blago je rec da sam osupnut :(

Image

al sam ipak sebi ocistio
Image
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#72 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by konektovan »

Jutros iz nocne se vracam kuci, ispred ulaza u zgradu niko nije ni dotakao snijeg, valjda se ceka promjena vremena, da se samo otopi i ocisti. Razumio bih kad bi u ulazu bili samo stari ljudi, ali pun quratz testosteronaša ali nece masu da gube, sta li..... :-)
Uzmem fino lopatu i jutarnju gimnastiku uradim, šta cu, nece se samo očistiti...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#73 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by muha_sa »

konektovan wrote:Jutros iz nocne se vracam kuci, ispred ulaza u zgradu niko nije ni dotakao snijeg, valjda se ceka promjena vremena, da se samo otopi i ocisti. Razumio bih kad bi u ulazu bili samo stari ljudi, ali pun quratz testosteronaša ali nece masu da gube, sta li..... :-)
Uzmem fino lopatu i jutarnju gimnastiku uradim, šta cu, nece se samo očistiti...
:thumbup:

pošto sam ja stariji i sjecam se nekdašnjih velikih snježnih padavina u SA :) obaveza nam je bila da svak ispred svoje avlije trotoar ocisti :-D pošto nije bilo ledine vec drito cesta nikakav problem--pobacaš snijeg a komunalci pokupe i drito u Miljacku

a tramvaji ispred sebe gurali zakacenu za tramvaj grtalicu i tako cistili prugu ispred
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#74 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by un1ted »

Kritičari ne pricaju o izlazu iz zgrade. Ocisveno, kao i ispred garaze.
Pričamo o trotoaru uz saobraćajnice! Pa valjda ja kao pješak trebam doći od tačke A do B bez potrebe da hodam saobraćajnicom. Parkirajte malo automobili pa prošetajte gradom.
Last edited by un1ted on 06/01/2019 10:10, edited 1 time in total.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#75 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by criticos »

Jutros sam izašao ispred zgrade i počeo čistiti snijeg. U tih 1h čišćenja, od 10-tak susjeda koji su izašli iz zgrade, trojica u bili od 20-30 godina i proletili su pored mene kao duhovi bez pozdrava. Većina prolaznika me je gledala u čudu sa blago ciničnim osmjehom na licu iskazujući reakciju ''vidi ove budale''. Dok god nismo u stanju izaći iz svoji stanova i kuća i ispred svog ulaza ili praga počistiti, nemamo pravo kritikovati, pogotovo dok snijeg još uvijek propadava.
Post Reply