Nepravilno postavljene tablice

Podforum za motocikliste...
Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1 Nepravilno postavljene tablice

Post by TouringBiker »

Interesantna tema na motori.hr o izmjenama zakona, oštrije bi se na tehničkim kontrolisale nepravilno postavljene tablice:

https://www.motori.hr/forum/index.php?t ... 95.new#new

Image
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#2 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by TouringBiker »

Vjerovatno će u Hrvatskoj policija oštrije kontrolisati i strane motore sa tako postavljenim tablicama...
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#3 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by TouringBiker »

Samo se nadam da ce i naše policije početi zaustavljati motore i kontolirati sa mjeračem zvuka auspuhe, i isključivati iz prometa one koji skinu dB killer - kao što u Njemačkoj postavljaju kontrole uz ceste popularne među bajkerima, npr. na planinskim prijevojima
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by Ramzess Veliki »

Ova prica o auspusima i buci podsjeti me na velikog Munju, rahmet mu ...
Dolazi Munja na kafu i gura svog Harleya kroz ulicu, da bukom ne ometa komsiluk.

Koja je on velicina od covjeka bio. :sad:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#5 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by high_volume »

Ramzess Veliki wrote:Ova prica o auspusima i buci podsjeti me na velikog Munju, rahmet mu ...
Dolazi Munja na kafu i gura svog Harleya kroz ulicu, da bukom ne ometa komsiluk.

Koja je on velicina od covjeka bio. :sad:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#6 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by Ramzess Veliki »

Ovdje u Aziji gdje sam trenutno, kad sam tek dosao zagrmi masina fasade otpadaju ... pogledam iz kafane, ocekujem Boss Hoss, kad ono prdavac od max 50 ccm. :shock:
I svaki prdavac tako, sta im stavljaju nemam pojma ali to grmi ko avion da slijece ... :lol:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by TouringBiker »

Pa i po Sarajevu, što manji skuter to glasniji auspuh. Još ne kontaju da kad probuše auspuh, izgube podosta snage
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#8 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by klixoris »

Loud pipes save lives ! :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#9 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by Ramzess Veliki »

TouringBiker wrote:Pa i po Sarajevu, što manji skuter to glasniji auspuh. Još ne kontaju da kad probuše auspuh, izgube podosta snage
Hehehehe :lol:
Jaran kupio Yamahu Star 650 ccm I skine originalni izduv I zavrne cijev ... kaze grmi ko tenk ali mi nesto slabije vuce. :lol:

Nakon godinu dana patnje rijesi da vrati originalni auspuh, kaze vidi sad letiiii .... :pisnuo:


Koliko su mene nagovarali, samo ih otjeram od motora, busi sebi meni neces. :novine:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#10 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:Loud pipes save lives ! :mrgreen:
Ma ugradis razglas i pustas operu ko Ljirim, rastjeras sve Fau-Veovce niz Titovu jer oni ne podnose kulturu i vozis sam, ne busit avspuh. :faraon1:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#11 Re: Nepravilno postavljene tablice

Post by mali Ninja »

Iskreno koliko sam prije volio da me cuju i da me vide, sad toliko volim da me ne cuju i ne vide, ne mislim na vozace nego publiku... :thumbup:
Dodje vrijeme u zivoti kad mozak pocne bajatit pa ako si imao imalo ljudskosti kao dijete, ona sa godinama sve vise dolazi do izrazaja.

Npr prije nisam smatrao dolaskom kuci ako kroz ulicu ne upalim makar 1 alarm, a sad do garaze se dovucem 3-om 20kmh :-D

Ima dosta toga sto se promijeni vremenom...
Post Reply