Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Dijasporac
Posts: 146
Joined: 05/03/2009 20:05

#1 Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by Dijasporac »

Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by HAVANA »

Šta,ko,gdje,nepovoljan?
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#3 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by corolla02 »

HAVANA wrote:Šta,ko,gdje,nepovoljan?
Nemoj ti majke ti, ti ces samo uprskati!!
:D :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#4 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by ladyblue18 »

Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
gde to bogati :?
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#5 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by Luke Perry »

da. treba reci da su neki zestoki antidijasporci sa foruma srodne duse nasli upravo u dijasporcima. hm da sto ti je zivot.
User avatar
Kupalo
Posts: 703
Joined: 27/02/2009 23:45

#6 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by Kupalo »

Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?

Razlog je što u vama vidimo sve što ne volimo kod sebe.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#7 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by drekalica28 »

Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
Ja koliko se sjećam u školi se također podučavala gramatika, sintaksa rečenice a osnovama kao što si subjekat i predikat da ne govorim :D
Uz svu moju dobru volju, ja zaista ne razumijem šta si htjeo/la napisati. A što se tiče ne razumijevanja....sigurna sam da će se i ostali složiti sa mnom da Bosanci imaju puno pametnija i ozbiljnija pitanja kojima se imaju posvetiti nego da gube vrijeme i energiju u razmišljanju kako dijaspori da zagorčaju život.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#8 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by ladyblue18 »

drekalica28 wrote:A što se tiče ne razumijevanja....sigurna sam da će se i ostali složiti sa mnom da Bosanci imaju puno pametnija i ozbiljnija pitanja kojima se imaju posvetiti nego da gube vrijeme i energiju u razmišljanju kako dijaspori da zagorčaju život.
upravo.
Vi ste otisli, sebi izgradili tamo negdje zivote, kakve takve, bolje nego ovdje sigurno, a mi smo ostali ovdje i jos uvijek smo ovdje i borimo se iz dana u dan sa onim od cega ste vi pobjegli.
I nama jeste tesko, teze nego sto vi koji ste otisli mozete i zamisliti.
Jedno je pratiti iz medija sta se desava, a drugo je sve to osjecati na svojoj kozi.
Ja dijasporu licno ne mrzim, i nemam apsolutno nista protiv vas, samo mi nenormalno ide na zivce prica (narocito "Amerikanaca") kako je tesko, ma uzas, a niko se ne vraca.
Give us a break...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#9 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by burek_in_space »

ladyblue18 wrote:
drekalica28 wrote:A što se tiče ne razumijevanja....sigurna sam da će se i ostali složiti sa mnom da Bosanci imaju puno pametnija i ozbiljnija pitanja kojima se imaju posvetiti nego da gube vrijeme i energiju u razmišljanju kako dijaspori da zagorčaju život.
upravo.
Vi ste otisli, sebi izgradili tamo negdje zivote, kakve takve, bolje nego ovdje sigurno, a mi smo ostali ovdje i jos uvijek smo ovdje i borimo se iz dana u dan sa onim od cega ste vi pobjegli.
I nama jeste tesko, teze nego sto vi koji ste otisli mozete i zamisliti.
Jedno je pratiti iz medija sta se desava, a drugo je sve to osjecati na svojoj kozi.
Ja dijasporu licno ne mrzim, i nemam apsolutno nista protiv vas, samo mi nenormalno ide na zivce prica (narocito "Amerikanaca") kako je tesko, ma uzas, a niko se ne vraca.
Give us a break...
Od ovog posta krece tema vrijedna kokica! :mrgreen:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#10 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by ladyblue18 »

burek_in_space wrote: Od ovog posta krece tema vrijedna kokica! :mrgreen:
nepotrebno :mrgreen: jer je ista tema prezvakana vec bezbroj puta, i znamo vec kako to ide sve, ali otom potom.
Odoh uciti, valja jednog dana postati dijaspora :P :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#11 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by HAVANA »

ladyblue18 wrote:
burek_in_space wrote: Od ovog posta krece tema vrijedna kokica! :mrgreen:
nepotrebno :mrgreen: jer je ista tema prezvakana vec bezbroj puta, i znamo vec kako to ide sve, ali otom potom.
Odoh uciti, valja jednog dana postati dijaspora :P :mrgreen:


Nećeš ti nigdje,neću ti ja dati da odeš. :D Trebaju nam takvi.
Idi ući ,kao i do sad.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#12 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by HAVANA »

corolla02 wrote:
HAVANA wrote:Šta,ko,gdje,nepovoljan?
Nemoj ti majke ti, ti ces samo uprskati!!
:D :D



:lol: :lol:
To je samo na tvojoj temi bilo.
Bio u ratu ,zajebao se i otišao poslije rata ,vratio se...
Volim domaće,volim dijasporu,volim sve što vole mladi :D
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#13 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by neprilagodjena »

Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
E znas kako me zaboli cosak o tome sta oni dole misle o meni ovdje :-D :-D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#14 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by ladyblue18 »

HAVANA wrote:
ladyblue18 wrote:
burek_in_space wrote: Od ovog posta krece tema vrijedna kokica! :mrgreen:
nepotrebno :mrgreen: jer je ista tema prezvakana vec bezbroj puta, i znamo vec kako to ide sve, ali otom potom.
Odoh uciti, valja jednog dana postati dijaspora :P :mrgreen:


Nećeš ti nigdje,neću ti ja dati da odeš. :D Trebaju nam takvi.
Idi ući ,kao i do sad.
Eish, sto ba :mrgreen: znam ja da nam trebaju ovakvi, ali ja sama da ostajem i da se borim protiv necega, nece ici :mrgreen: Drugi nisu zainteresovani
suvise volim sebe da provedem zivot ovdje, cekajuci da me sunce ogrije :roll:
A treba vidjeti i na svojoj kozi kako je bit dijaspora, i da mi onda odavde sve po spisku... :mrgreen:
ono, doc jednom godisnje, sa dosta love i nekim aFtom, sepurit se u fazonu niko k'o ja, i pricat kako mi je lose vani, te da me ovdje svi mrze i nemaju respekta prema meni, da se prave pametniji od mene, i da je ovdje neuporedivo bolji standard nego tamo negdje 8-)


hint the irony :P
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#15 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by HAVANA »

neprilagodjena wrote:
Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
E znas kako me zaboli cosak o tome sta oni dole misle o meni ovdje :-D :-D



Meisje,niet boos zijn. :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8745
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#16 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by vee-jay »

Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
supljiras bosacherose! imas mogucnost citiranja na ovom forumu pa nam daj: ko, gdje, kada, kome?!?!
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#17 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by neprilagodjena »

HAVANA wrote:
neprilagodjena wrote:
Dijasporac wrote:Procitao sam dosta ovog foruma i primjetio sam da Bosanke i Bosanci trose najvise energije pravljeci sebe pametnim u poredujuci sa dijasporcima zbog nekakvog straha da nisu valjda... Ide mi to na zivce vise... zar se u skoli ne uci kulturno ponasanje prema nekom u nepovoljnom polozaju u datoj situaciji???????? gdje je kultura?
E znas kako me zaboli cosak o tome sta oni dole misle o meni ovdje :-D :-D



Meisje,niet boos zijn. :D[/quote

Is goed meneer.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by ladyblue18 »

vee-jay wrote: supljiras bosacherose! imas mogucnost citiranja na ovom forumu pa nam daj: ko, gdje, kada, kome?!?!
:thumbup:

Iskreno ja vala nisam ni skontala sta pisac zeli rec u uvodnom postu.
Samo kako mi zelimo ispasti po svaku cijenu pametniji od dijaspore, ne znam u kojem polju, ne znam ni na koji nacin je to zakljucio.
Po meni nidje veze.
A ne trebam ni spomenuti koliko naslov teme para oci, cuj "nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca"
prvo dijasporci nisu nacija da se pisu velikim slovom, drugo jel to dijasporci nisu Bosanci i Bosanke :?
A trece mislim da se kaze nepostivanje, i kao cetvrto opet da se nadovezem na uvodni post, nigdje tacke, zareza, ma nista, i onda se ocekuje da skontamo o cemu se radi :-?
stvarno ne razumijem
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#19 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by debela »

ma pustite covjeka, zbunio se, ne zna ni on sta je posao reci. stao mu neko od domacih na zulj isto ko sto nama cesto dijaspora pici po zivcima. sto se manje mijesamo to bolje :D
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#20 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by illuminated »

ladyblue18 wrote:
drekalica28 wrote:A što se tiče ne razumijevanja....sigurna sam da će se i ostali složiti sa mnom da Bosanci imaju puno pametnija i ozbiljnija pitanja kojima se imaju posvetiti nego da gube vrijeme i energiju u razmišljanju kako dijaspori da zagorčaju život.
upravo.
Vi ste otisli, sebi izgradili tamo negdje zivote, kakve takve, bolje nego ovdje sigurno, a mi smo ostali ovdje i jos uvijek smo ovdje i borimo se iz dana u dan sa onim od cega ste vi pobjegli.
I nama jeste tesko, teze nego sto vi koji ste otisli mozete i zamisliti.
Jedno je pratiti iz medija sta se desava, a drugo je sve to osjecati na svojoj kozi.
Ja dijasporu licno ne mrzim, i nemam apsolutno nista protiv vas, samo mi nenormalno ide na zivce prica (narocito "Amerikanaca") kako je tesko, ma uzas, a niko se ne vraca.
Give us a break...
mi smo uz tebe. :bih: Ne daj se! Izdrzi! A ovi glupi, iz dijaspore sto ne razumiju, ko ih ..be. :thumbup:

:sax:
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#21 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by StLouis »

mrzim dijasporu!! :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#22 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by HAVANA »

Možemo ovo pitanje postaviti i obrnutim redoslijedom.
I sam sam otišao poslije rata i živio sam 6g vani a živio za dan kad ću se vratiti.
U biti sa normalnim ljudima nije problem komunicirati gdje god da su ali dosta ljudi koji su vani imaju nadmen stav i uvijek samo negativne stvari forsiraju.
I sam sam dolazio na odmor svake godine i nikada nisam imao problema ali sam se uvijek ponašao isto kao i prije.
Nikada nisam ostavljao dojam nekoga ko se smatra pametnijim ,bogatijim od ljudi koji su ostali ovdje jer sam znao da će ih to povrijediti.I dan danas tako živim a ako posmatraš ljude sa istog nivoa i ne pokušavaš se pred njima predstavljati kao neko ko je pametan,vrijedan,bogat,isticati glupe statusne simbole tad te niko neće ni podjebavati.Uvijek kreni od svog ponašanja i razmisli šta izaziva takvu reakciju kod ljudi.Najveći problem prave oni kao napucani sa makinama koji sa visine posmatraju sve oko sebe kad su ovde a kad se vrate većina od rate do rate i na bauštelu.Lijepo je imati novca ali je i ružno kad ga drugi nema dovoljno za život a ti mu pričaš bajke o životu u ....Jebo pare i kofrčenje sa njima,danas ih imaš sutra možda nećeš a meni samom se to desilo pet puta u 38g života ali sam uvijek isti i danas kad ih imam draže mi je popit pivu u naselju sa starom rajom na garažama nego glumit gospodina po elitnim restoranima.
Bitno je gdje je čovjek sretan a ako imaš kritike na ovdašnje stanje vrati se i pomozi da se promijeni na bolje .Ako to ne želiš onda šuti i odmaraj jer svojim komentarima tipa ništa ne valja,seljaci ...tim ćeš samo izazvati bijes.
Ovako nam i jeste jer smo popustili divljacima koji su jedva dočekali da što više normalnih ljudi ode odavde da oni mogu vladati.Cijenite one koji su ostali , uče , rade i pomažu da ovde bude bolje.
Pored toga mnogi iz dijaspore stvaraju lažnu sliku blagostanja ovoj omaladini koja onda misli da vani samo njih čekaju i da će svi raditi divne poslove i imati puno para.Tek kad odu vide da prvih godina može samo čistiti hale kod ohrndalih baba koje im pokazuju kako se pali usisivač.
Sve u svemu dobro nam došli i ja bih najsretniji bio da se što više ljudi vrati.Onda bi bilo bolje.

http://www.youtube.com/watch?v=32sD9MA_ ... re=related
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#23 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by ladyblue18 »

illuminated wrote: mi smo uz tebe. :bih: Ne daj se! Izdrzi! A ovi glupi, iz dijaspore sto ne razumiju, ko ih ..be. :thumbup:

:sax:
sto uz mene :-? :mrgreen: nadam se da ovo nije bio neki oblik ironije ili sta vec :mrgreen:
HAVANA wrote: Pored toga mnogi iz dijaspore stvaraju lažnu sliku blagostanja ovoj omaladini koja onda misli da vani samo njih čekaju i da će svi raditi divne poslove i imati puno para.Tek kad odu vide da prvih godina može samo čistiti hale kod ohrndalih baba koje im pokazuju kako se pali usisivač.
:thumbup:
Definitivno omladina misli da gdje god da ode sve ce ih cekati na gotovo, bar vecina, i sama sam bila medju tom vecinom nekada, dok nisam dosla sebi, odrasla, i skontala da su svugdje moraju zavrnuti rukavi.
Gdje god da odes mora se krenuti odnekle, nece ti niko dati fotelju odmah, kao sto se kod nas misli da sa zavrsenim fakultetom moras dobit fotelju.
Ali ne mislim bas ni da se moraju neophodno cistiti hale isl.
Ja od dosta raje koje znam vani, niko od njih nije cistio hale isl., a vremenom su dobili dobre poslove u svojoj struci.
A neko je opet zadovoljan ciscenjem hala...
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#24 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by corolla02 »

Sto, sta fali i hale cistiti ako je dobro placeno i nije tesko, sve se radi za pare. Bitno je da ne krades i da mirno spavas.
Jedan momenat tako, pa vidis mozes li ici naprijed hijerarhijski, a ako ne onda ides dalje sve dok ne naidjes na nesto sto je i lijepo i korisno i dobro placeno. :D
Ja bih uvjek se prihvatio, dobrog posla prije nego zvanja, mada bih trazio oboje po mogucnosti.
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#25 Re: Nepostovanje Dijasporaca od Bosanki/Bosanaca

Post by illuminated »

ladyblue18 wrote:
illuminated wrote: mi smo uz tebe. :bih: Ne daj se! Izdrzi! A ovi glupi, iz dijaspore sto ne razumiju, ko ih ..be. :thumbup:

:sax:
sto uz mene :-? :mrgreen: nadam se da ovo nije bio neki oblik ironije ili sta vec :mrgreen:
HAVANA wrote: Pored toga mnogi iz dijaspore stvaraju lažnu sliku blagostanja ovoj omaladini koja onda misli da vani samo njih čekaju i da će svi raditi divne poslove i imati puno para.Tek kad odu vide da prvih godina može samo čistiti hale kod ohrndalih baba koje im pokazuju kako se pali usisivač.
:thumbup:
Definitivno omladina misli da gdje god da ode sve ce ih cekati na gotovo, bar vecina, i sama sam bila medju tom vecinom nekada, dok nisam dosla sebi, odrasla, i skontala da su svugdje moraju zavrnuti rukavi.
Gdje god da odes mora se krenuti odnekle, nece ti niko dati fotelju odmah, kao sto se kod nas misli da sa zavrsenim fakultetom moras dobit fotelju.
Ali ne mislim bas ni da se moraju neophodno cistiti hale isl.
Ja od dosta raje koje znam vani, niko od njih nije cistio hale isl., a vremenom su dobili dobre poslove u svojoj struci.
A neko je opet zadovoljan ciscenjem hala...
Kljucna stvar: dobices fotelju ako zasluzis. U BiH ces dobiti fotelju samo ako si u stranci.
Ta hipoteza da neko ide zato sto je lijen, je pogresna. Ljudi idu trbuhom za kruhom, ili zato sto su ugnjetavani...
Moj je otac, branio Bosnu, pa smo mi najglupji ispali. Ovi dijasporci se vratili puni para, osnovali firme, pokupovali stanove, da se nadje, lideri u ratu su se svakako nakrali do zuba, i oni posteni, "patrioti", su najvise nastradali.
To psovanje dijasporaca dodje nekako kao psovanje sudbine klete....
I ja sam do nedavno zivio u filmu "mi smo moralni pobjednici", ali ne vise...
Post Reply