Neplaćena parking karta u Hr

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#101 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by Tabijat »

kica wrote: 23/03/2021 17:27
Tabijat wrote: 23/03/2021 17:18
iceman ze wrote: 23/03/2021 05:36 Svaki advokat u BiH ce na osnovu tamo nekog parking servisa iz Splita ce ladno mu uz taksu od 10 km dostaviti sve vase cips podatke, a vi onda krenite malo do Makarske :mrgreen:
Po Zakonu o zastiti licnih podataka, Advokat iz BiH MORA IDEEI donijeti dokaz o podnesenoj tuzbi (a strana drzava o pocinjenom PREKRSAJU- ne dugu komunalnom preduzecu) prije nego ideea proslijedi tvoje podatke. Povrh toga, IDEEA MORA tebe obavijestiti da je tome i tome dala tvoje licne podatke po tom i tom osnovu.

To je informacija direktno iz Agencije za zastitu licnih podataka.

Kico ili kako se vec zoves, ti si jedini ovdje koji lupa i brka stvari a istovremeno si tako ubijedjen da si u pravu.
A jesil kad cuo za ZAKON O SLOBODI PRISTUPA INFORMACIJAMA U BiH ?

Da li si procitao da MUP uredno dostavlja podatke na osnovu PRAVNOG OSNOVA (dug komunalnom preduzecu, slika automobila u prekrsaju bilo sta) - bez ikakvih problema ?
Jasno definisano u kojem slucaju mogu dati tvoje podatke i KOME. Pravnom licu u drugoj drzavi, BEZ podnesene tuzbe - ne smiju.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#102 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by Ali_G »

U srbiji su imali spor da li uopste parking servis moze izdavati prekrsajne naloge ili je to komunalna stvar, ne znam koji je krajnji ishod. Nisu isto parking prekrsaji i prekrsaj za brzinu, crveno svjetlo i sl
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#103 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by un1ted »

Niko ne spori da preduzeće iz BiH za tužbu može doći do podataka. Ne može hrvatska
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#104 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by iceman ze »

Ja sam vidio obavjestenje advokata iz Mostara, pokazao mi jedan prijatelj nas drzavljanin i stiglo mu na nasu adresu, gdje je opunomocen taj advokat da zastupa pravni subjekt iz HR koji potrazuje xy kuna na ime neplacenog parkinga u Splitu. Za licne podatke ne znam kako je dobio advokat u tom slucaju
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65579
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#105 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by _BataZiv_0809 »

Sjebali ste temu.

Svi se pravite pametni a ne znate osnovnu razliku izmedju prekrsajne i gradjanske odgovornosti. Ali to se uci na Pravnom fakultetu.

Jos kad su se pojavili dezurni dokolicari sve je otislo u Honduras.

@kuli1961 kolega, svaka cast na strpljenju. Zbog tvojih odgovora necu brisati temu.

Za kraj-ljudi postujte svoje obaveze. Ako dodje do spora, konsultujte se sa strucnjakom.

Imajte na umu da Pravo znaci 4 godine fakulteta, najmanje 2 godine rada u struci, pa Pravosudni ispit, dakle 6-7 godina bavljenja propisima i postupajucim organima. I tek si onda na pocetku, sve prije toga si student ili pripravnik. A bez toga si nista i nemas pravo tumacit kako ti puhne i ljude navoditi na krivi trag.

To sto znate procitat zakon znaci da ste pismeni ne da ga i znate tumaciti. Za tumacenje treba biti pravnik.

Locked