Neplaćena parking karta u Hr

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#26 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by AstorH »

Krenuo sam odgovarati na TOPIC pa kad sam vidio kakve gluposti valjate odustao sam.
Doticna je kasnila 30min. Da li je kasnila 3min ili vise to uopce nije vazno.
Na adresu joj je dosao poziv za za SUD. A Taj Sud je prekrsajni. I tu doticna "mora" da se pojavi fizicki ili u najljepsoj bajci moze proc da ne plati total.globu kada i ako se pojavi na sudu i kaze : "Da se nije snasla - ili nije mogla naci naci vozilo poradi toga sto ne poznaje grad, ulice, odnosno doticnu drzavu u kojem je gradu nastupio prekršaj".
S obzirom da je dotična kasnila 30min, a ne 13 ili 3 min, mislim da joj to prekršajni sud neće uzeti u obzir, iako ima šansu da se opozove da se "izgubila u gradu tražeići vozilo" .

Tu joj mogu uzet u obzir, odnosno olakotnu okolnost, no Sud će se opozvati na znakove tajmiranja (parkinga i parking naplate)
Tako da nemojte je zajebavati sa tim nekim "I DEA" i "IDDEEA" opozivanjem.
Navući ćete joj samo još veće sudske troškove.
Ne pravite se pametni.
Svaka država ima svoj zakon.
A većina država kao i HR ima istaknute znakove - u ovom slučaju parking zone - tako da će se Sud opozvati na zakon o pormetnim znakovima, limitu parkinka i sl. Ne ukopavajte je jos vise koji vam je!? ?
Hocete li joj vi platiti odvjetnike - 'oćete kuratz!
Parking zona ima limit, naplatni parking limit, tko ga prekrsi, ide pauk kup.
Kakava IDDEEA i qurci o cemu vi pricate?
Svaka drzava ima svoje zakone, pa i da nije tako u vasoj drzvai, nasli ste se u tudjoj i morate to da postujete. A u HR je vrlo slicno kao i u BiH.
Stoga ne budalite.
Curo odazovi se na Prekrsajni sud i kazi da si se izgubila u gradu da si trcala da nadjes vozilo, i nisi uspjela jer nisi poznavala grad.
Pitat ce te - da li poznajes prometne znakove - kazi da poznajes - ali kazi da nisi stigla jer si se izgubila u gradu trazeci auto.
S obzirom da ti je slucaj na prekrsajnom sudu, mislim da se neces izvuc bez neke kazne.
I to ti je najrealisticnije sto ti ja mogu rec.
A ove iznad sto ti predlazu neke blentave opcije, kao da su parkirali uBrezi ili Ilijašu, mani ih se bolje ti je.

Sretno i javi se kako je sve to proslo.

Pozdrav.
kuli1961
Posts: 2425
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#27 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kuli1961 »

@AstorH

Saglasan sam da propise -i svoje i tudje drzave -treba postovati i obaveze redovno izmirivati. Saglasan sam i sa tim da razlozi iz kojih u konkretnom slucaju nije placen parking nisu ni osnovani ni opravdani.
Medjutim, ovaj forum i ovaj topic su prostor za iznosenje misljenja, pitanja itd
Niko se ni sa kim ne mora saglasiti oko konkrentog pitanja. Ta nesaglasnost ne znaci da ako se misli suprotno, ucesnike u temi treba krstiti neprimjerneim epitetima -"gluposti valjate", "zajebavate" itd.
Kazes- odustao si odgovarati na topic, ocito nisi.

Posto je pokretac teme trazila objasnjenje kako stoje stvari sa apekta prava, dobila ih je u mjeri primjenivih zakona u BiH, obzirom da je dug nastao u susjednoj drzavi, ciji ona nije drzavljanin, a tuzba (A NE POZIV ZA SUD ZA PREKRSAJE!!!!) joj je dosla na BiH adresu. Kako ce postupiti- bespogovorno platiti utuzeno (sto nije kazna) ili se upustiti u pravnu bitku- izbor je pokretaca teme.
Ocito je da o pravnoj strani ovog pitanja ne znas ama bas nista. To je vidjlivo vec iz same cinjenice da pominjes "prekrsajni" sud, a ovdje se ne radi o sudu za prekrsaje.
Zato, budi makar malo korektan i uzdrzi se od tumacenja propisa i pravnih pojmova /koji ti ocigledno nisu jaca strana) i prostačkih kvalifikacija.
A prica o IDDEEA, a to je kratica/skracenica za Agenciju za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH, koja pored ostalih primjenjuje i Zakon o zastiti licnih podataka BiH- i dalje stoji.
Flion
Posts: 30
Joined: 25/03/2019 00:44

#28 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by Flion »

https://www.bljesak.info/automoto/flash ... a-p/286262

Navedeni članak kaže:
Sve države EU dužne su, na zahtjev druge države, dostaviti podatke o vlasniku vozila za sljedeće prekršaje: (a) prekoračenje ograničenja brzine;
(b) vožnja bez korištenja sigurnosnog pojasa;
(c) prolazak kroz crveno svjetlo;
(d) vožnja pod utjecajem alkohola;
(e) vožnja pod utjecajem droga;
(f) vožnja bez zaštitne kacige;
(g) vožnja prometnom trakom u kojoj je zabranjena vožnja;
(h) nezakonita uporaba mobilnog telefona ili drugog komunikacijskog uređaja u vožnji

Navodno putem sistema Eucaris se pribavljaju podaci o vlasniku automobila. Ali BiH nije članica EU niti Eucaris sistema pa se postavlja pitanje kako strani advokati pribavljaju identitet vlasnika.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#29 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kica »

Nakon sto dokazu pravni osnov zahtjeva, MUP/Iddeaa (BiH) izdaje podatke bez ikakvih problema o vlasniku vozila.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3025
Joined: 25/06/2014 14:16

#30 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kakotakonikako »

kica wrote: 18/03/2021 09:02 Nakon sto dokazu pravni osnov zahtjeva, MUP/Iddeaa (BiH) izdaje podatke bez ikakvih problema o vlasniku vozila.
Kako se dokaze pravni osnov, kada je neko ovdje napisao da strani drzavljani u Hrvatskoj, ne mogu biti procesuirani po tome osnovu ?
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#31 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kica »

Za pravni osnov je sasvim dovoljno da se prilozi dokaz iz susjedne drzave o pocinjenom prekrsaju.

Organi BiH ce izdati podatke.
kuli1961
Posts: 2425
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#32 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kuli1961 »

kica wrote: 18/03/2021 12:18 Za pravni osnov je sasvim dovoljno da se prilozi dokaz iz susjedne drzave o pocinjenom prekrsaju.

Organi BiH ce izdati podatke.
Ovo pitanje- dostava licnih podataka drzavljanina BiH stranom privrednom drustvu radi gradjanskog utuzenja- me zaista zanima, sa aspekta struke.
Ovo navodis po vlastitom znanju ili iskustvu?
Meni se cini da bi mjerodavni zakon za ovo pitanje bio Zakon o zastiti licnih podataka BiH. U njemu, eventualno moguci pravni osnov bi bio član 6. tačka (e), ali i tu vidim vrlo tezak kumulativno postavljen uslov da bi podatak bio dat (drugi dio odredbe ovog stava).
Ako imas vise informacija ili podataka, napisi, vjerovatno ce nam svima pomoci.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#33 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kica »

Jedna advokatska kuca iz Bijeljine bliska Dodick-u zastupa interes naplate javnog parkinga Beograda na podrucju BiH,

Po cijeloj bih salju opomene i tuzbe, moj drug je dobio na kucnu adresu opomenu - a jedine podatke koje su imali je slika automobila u Beogradu, sa njegovom reg tablicom.
kuli1961
Posts: 2425
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#34 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kuli1961 »

Aha, ok, izgleda identicna situacija.
Sve mi se cini da se ova tema malo okrenula u pravcu pitanja- da li nasa Agencija smije "tek tako" da dostavi licne podatke stranom pravnom licu radi utuzenja duga...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#35 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by high_volume »

Ukratko...
Platim parking u Hrvatskoj ali zakasnim pola sata poslije isteka parking karte. Zakači mi Komunalno kaznu od 60 kn.
Ne platim, popizdim što sam im ostavila bruku para po ručkovima a seru radi pola sata.
8 mjeseci kasnije stiže pismo od odvjetnika iz Hrvatske, koji potražuje 104€ ili u suprotnom ide tužba.
Kakve su mi opcije? Imam li opcija?
Nepisano je pravilo da se parking u stranoj državi odmah plaća, bez prigovora... bez rasprave :-)
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#36 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by zenit dozic »

Sistem granicne policije RH nije uvezan sa naplatom parking kazni, tako da mozete prelaziti granicu nesmetano i bez bojazni da cete biti kaznjeni.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#37 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kica »

@kuli1961 advokatska kuca iz BiH nije strano pravno lice.

Postojanje duga/prekrsaj iz druge drzave, je sasvim ok pravni osnov za izdavanje podataka o vlasnistvu lica motornog vozila; sud dalje moze da utvrdi jel dug za parking / prekrsaj osnovan ili ne.
kuli1961
Posts: 2425
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#38 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kuli1961 »

kica wrote: 19/03/2021 08:59 @kuli1961 advokatska kuca iz BiH nije strano pravno lice.

Postojanje duga/prekrsaj iz druge drzave, je sasvim ok pravni osnov za izdavanje podataka o vlasnistvu lica motornog vozila; sud dalje moze da utvrdi jel dug za parking / prekrsaj osnovan ili ne.
Advokat iz BiH je samo punomocnik tog stranog lica, dakle, tuzitelj je to strano pravno lice, a ne advokat.
Postojanje prekrsaja bi mogao biti valjan zakonski osnov za davanje podataka, ali ovdje se NE RADI o prekrsaju (neplacanje parkinga nije definisan kao prekrsaj), vec o obicnom gradjanskom, parnicnom utuzenju za dugovano.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#39 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by kica »

Uglavnom to smatraju kao valjan pravni osnov i daju podatke.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by AstorH »

kuli1961 wrote: 17/03/2021 10:40 @AstorH

Saglasan sam da propise -i svoje i tudje drzave -treba postovati i obaveze redovno izmirivati. Saglasan sam i sa tim da razlozi iz kojih u konkretnom slucaju nije placen parking nisu ni osnovani ni opravdani.
Medjutim, ovaj forum i ovaj topic su prostor za iznosenje misljenja, pitanja itd
Niko se ni sa kim ne mora saglasiti oko konkrentog pitanja. Ta nesaglasnost ne znaci da ako se misli suprotno, ucesnike u temi treba krstiti neprimjerneim epitetima -"gluposti valjate", "zajebavate" itd.
Kazes- odustao si odgovarati na topic, ocito nisi.

Posto je pokretac teme trazila objasnjenje kako stoje stvari sa apekta prava, dobila ih je u mjeri primjenivih zakona u BiH, obzirom da je dug nastao u susjednoj drzavi, ciji ona nije drzavljanin, a tuzba (A NE POZIV ZA SUD ZA PREKRSAJE!!!!) joj je dosla na BiH adresu. Kako ce postupiti- bespogovorno platiti utuzeno (sto nije kazna) ili se upustiti u pravnu bitku- izbor je pokretaca teme.
Ocito je da o pravnoj strani ovog pitanja ne znas ama bas nista. To je vidjlivo vec iz same cinjenice da pominjes "prekrsajni" sud, a ovdje se ne radi o sudu za prekrsaje.
Zato, budi makar malo korektan i uzdrzi se od tumacenja propisa i pravnih pojmova /koji ti ocigledno nisu jaca strana) i prostačkih kvalifikacija.
A prica o IDDEEA, a to je kratica/skracenica za Agenciju za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH, koja pored ostalih primjenjuje i Zakon o zastiti licnih podataka BiH- i dalje stoji.
Ne bih da polemiziram, zakon je jasan, meni ti nisi.
MUP je tijelo. Samo da naglasim. Ostalo ti je valjda jasno u tekstu ispod.

"Kada tijelo koje je izdalo prekršajni nalog primi prigovor dostavit će ga zajedno sa spisom predmeta prekršajnom sudu. Sud tada može rješenjem (protiv kojeg nije dopuštena žalba) ili odbaciti prigovor (nepravodoban, nedopušten, prigovor kojem se ne može ustanoviti podnositelj) ili odbaciti prekršajni nalog protiv kojeg je prigovor podnesen.

Ako je uložen prigovor zbog poricanja prekršaja, vodit će se žurni prekršajni postupak u kojem će sud pozvati okrivljenika, svjedoke, vještaka i druge osobe radi ispitivanja. Kad se na temelju tih kao i drugih dokaza u spisu ocijeni da je stanje stvari dovoljno razjašnjeno, sud donosi presudu protiv koje se ne može izjaviti žalba. Ako je prigovor podnesen zbog izrečene kazne ili troškova postupka, sud će izvan rasprave ili žurnog postupka: presudom odbiti prigovor i potvrditi prekršajni nalog (ako nađe da prigovor nije osnovan) ili presudom preinačiti prekršajni nalog u pogledu odluke o kazni ili troškovima postupka (ako nađe da je prigovor dijelom ili u cijelosti osnovan). Niti protiv te presude nije dopuštena žalba."


Source:

https://www.iusinfo.hr/aktualno/u-sredistu/15344
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#41 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by AstorH »

kuli1961 wrote: 17/03/2021 10:40 Posto je pokretac teme trazila objasnjenje kako stoje stvari sa apekta prava, dobila ih je u mjeri primjenivih zakona u BiH, obzirom da je dug nastao u susjednoj drzavi, ciji ona nije drzavljanin, a tuzba (A NE POZIV ZA SUD ZA PREKRSAJE!!!!) joj je dosla na BiH adresu. Kako ce postupiti- bespogovorno platiti utuzeno (sto nije kazna) ili se upustiti u pravnu bitku- izbor je pokretaca teme.
Ocito je da o pravnoj strani ovog pitanja ne znas ama bas nista. To je vidjlivo vec iz same cinjenice da pominjes "prekrsajni" sud, a ovdje se ne radi o sudu za prekrsaje.
Dakle dodješ u drugu državu, i možeš radit što hoćeš jer tvoja drzava nema te i takve propisane zakone?! (apropo ove tematike)
I ti meni hoćeš sad kazat da ja nemam pojma i ti ne moras da budes sankcioniran poradi toga zato sto si iz druge drzave, i opozivas se na (nesto?) , odnosno prava drzave u kojoj ti zivis, a u drugoj drzavi zelis da se ta prava primjenjuju?
U cemu je bio problem platit parking kaznu? Problem je rjesiv na licu mjesta ili - opet kazem- preko PREKRSAJNOG SUDA. Jer svaka zalba, odnosno odbijanje djelatnika MUP-a da se kazna plati na licu mjesta. U slucaju odbijanja MUP podnosi prekrsajnu prijavu, odnosno to ide na prekršajni sud, u čemu si me osporio i okarakterizirao d se ne radi o prekršajnom sudu. Jok radi se o gradskoj cistoci ili o molerskoj ustanovi.

Dakle kako ja kao gradjanin RH imam izbor da platim ili ne - kaznu na licu mjesta ili nalogu od par dana izmiriti dug pogresnog parkiranja u proracun RH ili bilo koje druge drzave - oglusim se na to - MUP salje (ako se ne izmire troskovi kazne, odnosno prekrsaja) salje na SUD ZA PREKSRSAJE.
Tada te sud pronalazi, i mozes ocekivat sve samo ne bas male cifre.
Eto toliko o tome.
Ovo pisem zato sto ja isto tako sam najebao kad sam za Bihac krenuo u HR na granicni prijelaz Izacic pa me u 4 ipo ujtro obasjalo sunce sa fiksnog radara i dosla mi kazna na adress.u HR. Platio i okej, a vozio 10Km/h iznad propisanog prometnog znaka. To sto ga ja nisam vidio ili jesam, ili ignorirao, ne zanima nikoga od institucija u BiH.
Plati ili jos gora pizdarija na granici i sl.
Ne znam sta tu nije jasno.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#42 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by drndalo »

Ti izjednacavas saobracajni prekrsaj i dug prema parking firmi... Za prvo je zaduzena policija, drugo moze biti RVI preduzece “Lazni ljiljani”... Moze li ti lazni ljiljan iz Bihaca poslati 5-10x uvecanu cijenu parking karte na tvoju adresu: Ozad Arene 19, Pula, Hrvatska?

Naravno da ne moze...
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#43 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by AstorH »

drndalo wrote: 21/03/2021 00:56 Ti izjednacavas saobracajni prekrsaj i dug prema parking firmi... Za prvo je zaduzena policija, drugo moze biti RVI preduzece “Lazni ljiljani”... Moze li ti lazni ljiljan iz Bihaca poslati 5-10x uvecanu cijenu parking karte na tvoju adresu: Ozad Arene 19, Pula, Hrvatska?

Naravno da ne moze...
Kakav RVi i kakvi ljiljani i preduzece?
Navodim primjer. Alo.
Fiksirani radar brzine kod skretanja za Kljuc-Bihac (ja skrenuo lijevo kod one pumpe livo ka Izacicu prema Bihacu, magla bila, snijeg ja iz druge u trecu..tu ogranicenje, koliko se sjecam je 60.Ja isao 71.) Rade me obasjao poradi 10-11km/h preko da sam rebra mogao prebrojati. Naravno moj propust. Platis pa se klatis.
Ili ides na sud pa te opale za 200€+ troskovi i izadjes na 300€.
Platim brate 50KM, kriv sam i toeto.
Koja zalba, koji sud, sve imaju. Od marke vozila, registracije, cak se vidi i sjena da sam vezan bio.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#44 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by Hemel »

Policija nema nista sa parkinzima.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#45 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by AstorH »

Hemel wrote: 21/03/2021 01:36 Policija nema nista sa parkinzima.
Probaj da ne platis parking zonu ili prekoraci parking minutazu, pa ces vidit sa kim imas posla.
U ovoj temi se upravo o tome radi.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#46 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by drndalo »

AstorH wrote: 21/03/2021 02:03
Hemel wrote: 21/03/2021 01:36 Policija nema nista sa parkinzima.
Probaj da ne platis parking zonu ili prekoraci parking minutazu, pa ces vidit sa kim imas posla.
U ovoj temi se upravo o tome radi.
Za strance ocito to ne moze tako da se radi jer da moze, dosla bi kazna umjesto poziva od biljeznika da platis...

Jel ti stvarno mislis da bi zbog GDPRa (a i inace) HR Policija javila tvoje prebivaliste naplacivacu parkinga u Bihacu?

Unutar drzave je drugacija situacija. I imaju vise alata da te naplate.

Da su imali lisice za auto morala bi platiti. Ovako bas i ne mora...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#47 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by un1ted »

Kazna se mora platiti, ali mene vise zanima kako je došlo do toga da BIH organi izdaju podatke HR strani. Kako onaj ko je napravio prekršaj treba da snosi posljedice, mišljenja sam da neko iz nadleznih organa BIH treba isto tako zbog proslijeđivanja podataka, jer koliko znam, nemamo nikakav ugovor s HR oko toga.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#48 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by drndalo »

Pa o tome i jeste prica. Nema dogovorenog postupanja sporazumom, dakle siva zona.

I ni ja ne sporim da bi trebalo platiti sta sam kriv, ali o tome su trebali voditi racuna organi...

Da navedem svoj slucaj iz BG, zatekla me kaznena parking karta za brisacem, ima 6-7 godina... Zasto? Jer sam imao auto na parking mjestu u ulici u 7,15 ujutro, a placanje krece od 7. OK, do mene je taj dio. Drugi dio je da kao stranac ne mozes platiti telefonom nego samo sa SRB broja. Trafike za prodaju kartica za parkiranje nisu bas radile dan prije, nedelja, kada je parking besplatan. Ali u ponedeljak u 7,15 kazna u vidu cjelodnevne parking karte je vec tu. Na put nazad sam posao u 8.00, naravno nije mi palo na pamet da gubim 3 sata da to platim tada. Nisam imao problema poslije par puta kada sam bio tamo.

Sta su propustili? Napraviti nacin strancima da mogu platiti parking normalno kao lokalci, pa onda imati i lisice za garant naplate tim istim strancima. A i to imati bezzicno karticno placanje u interventnom vozilu. Dobar dan, izvolite? Ja bih da platim kaznu. Izvolite, biiip, PIN, hvala puno. Otkljuc-kljac. Brm, brm...

Mislim, jasno bi mi bilo da toga nema u Sevojnu ili Donjem Milanovcu, ali u BGD koji ima puno turista i poslovnjaka, to je nesto sto se mora obezbijediti. Isto tako u HR, gdje je turizam najveca privredna grana.
User avatar
Truba
Posts: 81625
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by Truba »

Jesi imao ikog u bg da mu das pare da plati za tebe?
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50 Re: Neplaćena parking karta u Hr

Post by drndalo »

Ma jok, nisam planirao taj gubitak vremena, planirao poci u 8 i sve po tome nariktao, hebiga, nije mi palo na pamet da parking naplacuju od 7... Kad sam vidio uplatnicu, vec je bilo kasno, a da nisam posao na put, kasnio bih na vaznije stvari.

Nije neko opravdanje mene ali nisu oni sami dobro osmislili sve potencijalne mogucnosti. Automati za parkiranje vec nisu postojali jer je krenula naplata telefonima. I to ti je cijena bila ovako nesto kao 42 din./sat... Naravno, sve u manjim apoenima od 10 din. sluzi za zjbncju odavno. Cak i da imas sitno, nemas dje ubaciti, karticno placanje na istim automatima je bilo nemoguce. I tako. Sve u svemu, bilo je ili SMS parking ili kaznena uplatnica. Od tada kada idem tamo, svjesno idem u one velike parking garaze, gdje mozes placati po koristenom satu, ili pre-paid, 1-2-3 dana sa neogranicenim ulascima/izlascima. Em ima mjesta, em znas gdje ti je auto.

Onako vazda neka patnja. Ili ne zbas gdje si ga ostavio, ili ima ogranicenje sati zbog zone ili trazi ko ce ti platiti SMSom...
Locked