neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1 neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by Bakir1 »

licni primjer, jucer skupio desetak ponuda odabrao najpovoljniju, presudno je bilo to kao i dostupnost vozila, kontaktirao trgovca sa najavom dolaska, ponudio avans za vozilo, upalio jutros auto, presao skoro 200 km i bio docekan sa rijecima auto je nazalost prodan, ali nudimo Vam ovaj za cijenu tog uz ogroman popust.
da se je kupovala fabia veoma neozbiljno a ne vozilo koje kosta kao 4 fabije.
sramotno je ko sve ima licencu ovlastenog prodavaoca vozila.
naravoucenje najeftinije nikako nije i najbolje.
nije jadikovanje, nadjen je drugi auto slicnih karakteristika uz popust od cca 7% od cijene iz cjenovnika, nego definitivno dojam da javasluk vlada u svemu.
a recesijska vremena za kupovinu vozila ispadaju kao idealna jer ono sto je navedeno kao cijena prije razgovora o uslovima placanja ide dole do 5%, a ukoliko se pomene aranzman gotovine ili placanja preko racuna vozila idu dole i do 12%.
sva su vozila 2012 godiste da ne bude zabune kako je rijec o vozilima iz prosle godine
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#2 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hostapler »

Hajde sto su tebe naveli na tanak led i izradili te.
Zamisli covjeka koji je rezervisao taj auto. Prije nego ga preuzme nema ni pojma da je neko sa njim vec presao 200 km i po meni to vise nije nov auto.
To je neozbiljnost ovlastenih predstavnika.
Samo nam jos reci o kome se radi.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by respo »

koliko znam pod novo auto se podrazumjeva cini mi se 300km
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by Bakir1 »

ako mislis na ovih 200 km koje sam ja presao, naveo sam ih samo kao udaljenost do tog prodavaca, isao sam sa drugim autom i jos jednom osobom po taj auto, auto kao auto je ok 12 km na satu i tako, ali sta to vrijedi kada je prodan.
nisu oni mene izradili sebe su, nadjen je slican auto dosta blize, bolje opreme i jos nekih stavki po istoj cijeni.
ponuda sa pecatom i potpisom je cudo samo da znate :mrgreen:
ne bih jos nista da govorim kada sutra zavrsimo ovaj auto onda cu reci o kome je rijec.
veliki je diler na samom "vrhu" bosne, ima strasne cijene ;-)
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#5 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hostapler »

Joj mene topa (ova vrucina izgleda uzima danak :lol: ) ja kontam ti presao sa tim autom 200 km kao dobio ga na probu.
A to oko obaranje cijene ide dosta dobro,ako si ozbiljan i sa parama ide to kao i na pijaci,bez obzira sto ti prodaju nov auto.
Ja da sada kupujem nov auto,gdje god bi usao i kupovao trazio bih min 10% popusta,pa ko pristane kod toga bih i kupio,ostalo hvala lijepo i prijatno.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by Bakir1 »

posto sam nekada radio prodaju automobila i sam, znam kako to ide, pijaca uvijek bila i ostala, koga je stid neka ne kupuje auto, teze je prodati novi auto nego polovan.
ali jos jedna smijesna cinjenica sto auto "jeftinog" brenda, kosta malo manje od auta "majcinskog" brenda, ako se pravi kalkulacija opreme i nekih jos stvari ovi kao jeftiniji su mnogo skuplji :-)
napomena da ne bi ispalo kao samohvala ne kupujem auto sebi
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#7 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hostapler »

Meni je npr smijesno da Fabia RS kosta vise nego Polo GTI.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by motorola01 »

Bakir1 wrote:ako mislis na ovih 200 km koje sam ja presao, naveo sam ih samo kao udaljenost do tog prodavaca, isao sam sa drugim autom i jos jednom osobom po taj auto, auto kao auto je ok 12 km na satu i tako, ali sta to vrijedi kada je prodan.
nisu oni mene izradili sebe su, nadjen je slican auto dosta blize, bolje opreme i jos nekih stavki po istoj cijeni.
ponuda sa pecatom i potpisom je cudo samo da znate :mrgreen:
ne bih jos nista da govorim kada sutra zavrsimo ovaj auto onda cu reci o kome je rijec.
veliki je diler na samom "vrhu" bosne, ima strasne cijene ;-)
Brcko,Audi i tako to :D .Jesam li pogodiJo :-D
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#9 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by drndalo »

Pa sto nam ne rece ko te izradio ? Novi prodavac je Brcko-gas ?

Edit: Prestize me... :(
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by Bakir1 »

cjenovna politika je veoma cudna, aut mjenjac kosta kod jeftinog brenda 4000 KM a kod kao skupog 3000 KM, ali mjenjac veze paket a paket veze besplatne opcije koje jeftini brend ne nudi uopste i tako.
ako cemo konkretno auto A malo manja klasa od auta B sa pomenutim mjenjacem motorom x i slabijom opremom kosta cca 3000 KM manje od auta B koji ima stvari koje se ne mogu ni doplatiti kod auta A, ima bolji imidz i tako.
a kajmak su auta modelska godina 2011 koja smrde na lageru, e tu u odnosu na cjenovnik ima prostora i do 20% od cijene iz zvanicnog cjenovnika.
kupiti auto u sarajevu i u tuzli ili nekom selu na putu izmedju dva velika grada nije ni slicno, jedan te isti auto sarajevo cijena x, tuzla x - 1900 KM, selo x - tuzla - dodatnih 1000 KM plus 2 servisa gratis, a ironija da auto lezi u salonu u sarajevu kod prvog dilera i da u tome jos postoje troskovi slepanja vozila od cca 300 km do destinacije selo :-) :lol:
motorola sutra kazem :mrgreen:
hank
Posts: 111
Joined: 16/06/2012 15:42

#11 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hank »

hostapler wrote:Meni je npr smijesno da Fabia RS kosta vise nego Polo GTI.
kako ti fabia kosta vise nego polo gti?
meni je recimo smijesno da osnovni ds3 s 200ks kosta ko c5 sa solidnim dizelom i sa dobrom opremom, dok cijena bas napucanog ide preko 65 000km.. dok je jedan megan rs koji je vozacko auto 44 000 maraka..
dolazimo do zakljucka da citroena te klase moze kupit samo idiot i dat 65 000 za auto u kojem ne moze 4 covjek otic do mora.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#12 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by respo »

a nije ti poznato sta znaci ds u citroena?
hank
Posts: 111
Joined: 16/06/2012 15:42

#13 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hank »

respo wrote:a nije ti poznato sta znaci ds u citroena?
osim ako znaci da je napravljen od platine, zlata i ostalih plemenitih metala( a nije) nije bitno sta znaci. jer sama cinjenica da auto te klase kosta vise od 25 000km od direktnih konkurenata u full opremi i vise od 18+ k km od za klasu veceg auta koje je po svim standardima deklarisano kao jebeni cestovni bolid (megan rs cup), je preglupa. za 65 000km koliko kosta ds3 full se kupuje mozda i dvije klase veci i nemjerljivo bolji auto (c5, insignia, a4, bmw 320d f 30, c klasa i slicni) tako da, da je predstavlja 3 boginje, ne vrijedi toliko.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by febo_acm »

Ja htio da uzmem Megana, tj da se raspitam kod Bunje. Otišli gore, da probamo testnu vožnju... Kad lik koji radi gore onako drsko meni "NEMA TESNTNIH VOŽNJI, ŠTA TI JA MOGU"... Cirkus.
hank
Posts: 111
Joined: 16/06/2012 15:42

#15 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hank »

pa zato sto bunjina auta koja su namjenjena za test voznje i koja su kupljena ko demo primjerci vozaju njegovi sinovi po gradu il neko od familije.
tako da starijeg sad mozes cesto vidjet za volanom novog koleosa koji ima reklame po sebi i koji bi trebao da bude dostupan svakom ko dodje i raspita se za to auto.
al kao i u svemu, nivo (ne)profesionalizma se uvukao u sve sfere zivota.
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#16 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by Jay Gatsby »

Imam slična iskustva. A čovjek bi inače pomislio da u privatnim firmama stvari funkcioniraju uređeno. Kakva zabluda.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#17 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by gentoo »

Da mi je vase probleme u pm..
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#18 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by respo »

hank wrote:
respo wrote:a nije ti poznato sta znaci ds u citroena?
osim ako znaci da je napravljen od platine, zlata i ostalih plemenitih metala( a nije) nije bitno sta znaci. jer sama cinjenica da auto te klase kosta vise od 25 000km od direktnih konkurenata u full opremi i vise od 18+ k km od za klasu veceg auta koje je po svim standardima deklarisano kao jebeni cestovni bolid (megan rs cup), je preglupa. za 65 000km koliko kosta ds3 full se kupuje mozda i dvije klase veci i nemjerljivo bolji auto (c5, insignia, a4, bmw 320d f 30, c klasa i slicni) tako da, da je predstavlja 3 boginje, ne vrijedi toliko.
nije sve u velicini auta i klasi kojoj pripada al ok neki nece skntati to nikad

spacek je obicna kanta al vrijedi jer ima nesto sto drugi nemaju i dzaba
buba takodje mini fico i jos primjera
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#19 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by amko76 »

gentoo wrote:Da mi je vase probleme u pm..
:lol: :lol: :lol: siromahu

To je njima njihova borba dala :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#20 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by iceman ze »

Moja iskustva sa ovlastenim auto-dilerima su svakakva. Ja eto volim testne voznje, i uvijek se prijavim za nove modele. S tim da samo uzimam terence ili SUV vozila. Nisam nikad imao problema sa manje brendiranijim tipa Hyundai, Kia.....dok palac dole iliti minus za Toyotu, Opel, Nissan itd.

Toyota recimo, nema nijedan testni primjerak LC, a zele da im neko kupi auto za preko 100 hiljadarki, uzeli mi na prevaru licne podatke............ e pa ne moze to tako. Palac daleko dole.... :D

U Hyundai salonu sam dobio IX 35, bez pratnje trgovca, na obraz, jedini uslov je da ne prolecem kroz crveno. Otisao na Igman, ko covjek i vratio se. Sve pohvale osoblju na Pofalicima, pohvalio sam ih takodjer i na proslogodisnjem BG sajmu, kao primjer ozbiljnih trgovaca. Palac visoko gore.

O Opelu, mrsko mi pricati koliko su arogantni na A.Polju, na kraju sam kritike iznio i generalnom dir. u Visokom, koji je i jedini profesionalac i zasluzuje raditi u ovoj bransi. Palac dole.

U KIA-i imaju lijepe hostese, ali veze nemaju o autima, tacno su mi dogovorili termin voznje, trazili feedback itd. Dobio sam pratnju tokom voznje Sportage, par ulica nizbrdo i nazad. Palac ni gore ni dole, izmedju.
User avatar
shalla
Posts: 9327
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#21 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by shalla »

Što se tiče ove priče oko manjih gradova doživio sam istu stvar. Odlučio prije mjesec dana da kupim ovu Astru hatchback i odem u Berlijetu i zamolim da mi naprave ponudu sa nekim mojim željenim karakteristikama koje sam im rekao. Naprave oni ponudu i ono, poprilično drže gard "s visoka" al hajde, kontam ja nije loša ponuda, popust cca 10%...
I onda mi sasvim slučajno jaran koji je prije par godina kupovao stariju Astru u Berlijeti kaže "haj majke ti nemoj se zajebati kao ja za Berlijetu, pošalji mail u Mostar, Tuzlu, Banjaluku, vidi nek ti sastave ponudu, nemaš šta izgubiti"...

Kao posljedica njegovog savjeta (hvala mu), dobijem iz AC Boras (Mostar) ponudu koja je cjenovno jeftinija za 2000 KM a ljudi mi dodaju više opreme nego u Berlijeti za još nekih 1800 KM (do iznosa sam došao prateći onaj konfigurator na opelovoj stranici, po tome sam skontao da ovo što su mi dodatno ponudili košta cca 1800 KM). Dakle samo na osnovu maila, bez ikakvog dolaska u salon ili sl, ljudi su mi dali ponudu koja je za cca 3800 KM vrijednija tj manja od Berlijetine (popust je na kraju ispao oko 18%) tako da moja preporuka DEFINITIVNO ide za kupovinu auta izvan Sarajeva (nažalost)...
hank
Posts: 111
Joined: 16/06/2012 15:42

#22 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by hank »

shalla wrote:Što se tiče ove priče oko manjih gradova doživio sam istu stvar. Odlučio prije mjesec dana da kupim ovu Astru hatchback i odem u Berlijetu i zamolim da mi naprave ponudu sa nekim mojim željenim karakteristikama koje sam im rekao. Naprave oni ponudu i ono, poprilično drže gard "s visoka" al hajde, kontam ja nije loša ponuda, popust cca 10%...
I onda mi sasvim slučajno jaran koji je prije par godina kupovao stariju Astru u Berlijeti kaže "haj majke ti nemoj se zajebati kao ja za Berlijetu, pošalji mail u Mostar, Tuzlu, Banjaluku, vidi nek ti sastave ponudu, nemaš šta izgubiti"...

Kao posljedica njegovog savjeta (hvala mu), dobijem iz AC Boras (Mostar) ponudu koja je cjenovno jeftinija za 2000 KM a ljudi mi dodaju više opreme nego u Berlijeti za još nekih 1800 KM (do iznosa sam došao prateći onaj konfigurator na opelovoj stranici, po tome sam skontao da ovo što su mi dodatno ponudili košta cca 1800 KM). Dakle samo na osnovu maila, bez ikakvog dolaska u salon ili sl, ljudi su mi dali ponudu koja je za cca 3800 KM vrijednija tj manja od Berlijetine (popust je na kraju ispao oko 18%) tako da moja preporuka DEFINITIVNO ide za kupovinu auta izvan Sarajeva (nažalost)...
dok je u sarajevu opelovo predstavnistvo drzao imsir, od 5 opela koji su se vozali po sarajevu, 4 su imali naljepnicu ac borasa. ti ljudi vaze za najvece profesionalce po pitanju prodaje opela kod nas definitivno. covjek koji je radni kolega mog starog je prije 6-7 godina kupio vectru gts 3.0 dizel. i razlika u cijeni kod imsira i kod njih je bila oko 5000 maraka. i naravno covjek ode dole i uzme je, i posto je platio u kesu, ljudi mu pored popusta daju 4 zimske gume gratis u vrijednosti od 2000 maraka. nikad nikakv problem nije imao s njima u komunikaciju u svom tom periodu. nudili mu auto da proba, on nije od tog posla. sjeo napravio krug po parkingu i odlucio da uzme takav auto.

@iceman ze.. tako je to kod nas, puno price i malo rada. sto se tice terenaca, ja sam se ugodno iznenadio kod tomica iako oni vaze za manje susretljive. bio sam jednom u pratnji covjeka koji je otisao dole da se raspita za krovne nosace za bmw-a 5 kojeg ima, htio je orginalne da naruci. i kroz pricu s covjek koji je neki od sefova dole, dosli smo na temu x5 bmw-a, i covjek nam je bez ikakvih dodatnih zahtjeva ponudio privatno auto od direktora da ga odemo probat i provozat. nismo uzeli, jer se radilo samo o prici. al su bili jako susretljivi.
tokom otvorenih dana u asi, ljudi su isto prilicno nagodni. al znam recimo pricu kad su momci, moji poznanici usli u porche salon ovdje kod nas. prodavac je pricao na telefon, oni su gledali careru koja je bila u salonu. a lik je hladno izvadio kljuc, daljinskim zakljucao auto i nastavio pricat na telefon. da se razumijemo, nisu bili ni poderani, nit im je na celu pisalo: nemam para i samo gledamo. toliko o poslovnosti.

@respo, na temi i raspravi o audiju si sto puta rekao da nesto ne vrijedi vecih para samo zato sto ima znacku(aludirao si na audija) i sad pricas da ds3 vrijedi zato sto je to ds model citroena. morao bi se malo dogovorit sam sa sobom.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#23 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by respo »

citroenova znacka ne znaci nista model znaci nesto
shvati tu razliku ako je ne kontas onda sta mogu
uzmi tvoj nebeski audi
nije isto kad pomenes audi quattro i audi A6 2012 godina recimo bez obzira sto je ovaj mladji 30 godina i kusur zna se sta znaci audi quattro (nadam se da znas na kojeg mislim)
sta znaci buba za vw 206 za pezo itd mada 206 je jos relativno mlado auto da stekne to sto imaju ovi gore pobrojani

e kao sto rekoh kad to shvatis shvatit ces o cemu pricam a do tada nema smisla pricati na tu temu vise
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#24 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by technoGeek »

Ako cemo reci da za cijenu DS3 mozes uzeti vece auto, sto i mozes, onda se nikako ne moze reci da su i ostala auta iz te premium klase kao Mini Cooper glupost jer za njegove pare mozes uzeti neko vece auto.

Sto se tice teme, inace je opste poznato da u manjim gradovima kod nas u drzavi ljudi prolaze jeftinije sto se tice kupovina novog auta kada su u pitanju cijene iz Sarajeva vs ostali.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#25 Re: neozbiljnost ovlastenih auto kuca

Post by drndalo »

Ko vam je kriv sto imate para, dodjite kod nas u Dejcice u salon, dogovoricemo se... :-D
Post Reply