Neovlastena kupovina karticom

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
BJB

Neovlastena kupovina karticom

Post by BJB » 01/11/2017 14:59

Jutros u sedam mi je stigla jedna poruka da sam obavila kupovinu 1.69KM, kako je bilo tek sedam sati skontala sam da s posla nazovem banku,nisam stigla..Vratim se s posla i vidim na mobitelu jos jednakupovina 1.24 napravljena u 9 sati, i nakkon toga obe kupovine stornirane..
Zvala sam banku i njihova operaterka mi je dala broj telefona koji mogu nazvati da zatvorim karticu, ono sto se meni ne svidja kod te ideje je to sto je ovo debitna kartica na koju mi ide plata i bojim se da ce banka zakomplikovati dok mi izda novu karticu.
Operaterka je rekla je novac "povuklao" google service, ono smjesno je da ja nikad, ama bas nikad nisam koristila/registrovala karticu preko bilokojeg google servisa. Koristim paypal, kupujem preko interneta ali nikad nisam imala nikakvih problema.
Je li se nekome desilo? Procitala sam enke pricegdje je ljudima skkinuto po 250funti i nema nacinada dokazete bancida niste potrosilinovac sami.
Otkazati karticu i traziti novu ili ne?

Bobi
Forum administrator

Re: Neovlastena kupovina karticom

Post by Bobi » 01/11/2017 15:05

Google Play :D, da ti je neko ukrao neke podatke sa kartice skinuo bi ti odmah cifru da te zaboli glava....provjeri sta si klikala :D.

Bobi
Forum administrator

Post by Bobi » 01/11/2017 15:06

Da nisi mijenjala mobitel, prodala, poklonila a nisi izbrisala podatke?

insomnia78

Post by insomnia78 » 01/11/2017 15:18

Meni neki dan telefon u dzebu klikno na pop up i pretplati me na nekakvu glupost. 4€
Kasnije gledam moj bajni telekom operater automatski omogucio opciju kupovine. :-D
Jos su toliko zakomplikovali da moras guglati da skontas kako se odjaviti
Vani banke regulara vracaju pare. Jaranici lole ljetos mahnule tri milje i banka joj vratila

victom

Post by victom » 01/11/2017 15:19

Ako ti zatvore kariticu, račun za platu ostaje isti i dalje će biti aktivan.
To si trebala direkt pitati tetu na info telefonu.

Last December

Post by Last December » 01/11/2017 16:38

Meni se desila jednom nekakva transakcija ali je bila stornirana, to sam vidio na e-bankingu. SAmo jednom se to desilo pa sam zaboravio, mislio sam da nema potrebe da obavještavam banku, očigledno sve transakcije oni provjeravaju pa ako nije verifikovano onda se stornira. Koliko sam ja upućen za digitalne transakcije je potrebna 2-faktorska autentikacija, tj. lozinka+token, tako da mi nije jasno kako je moguće da se desi automatska transakcija a da korisnik ne verifikuje. S obzirom da su kod tebe sve transakcije stornirane pretpostavljam da je upravo razlog jer nisu verifikovane tako da ne bi trebalo da se bojiš.

Post Reply