Neovisni mediji u BiH i svijetu

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#26 Re: Neovisni mediji u BiH i svijetu

Post by Ajdinn4 »

Svi mediji u Srbiji se otvoreno svrstavaju na jednu ili drugu političku stranu.

I kod nas u BiH su mediji dno ali na drugi način. Kod nas je veći problem nestručan kadar. Često mi bude neprijatno kad gledam neke konferencije na kojima novinari postavljaju pitanja. To jedva sastavi jednu rečenicu kako treba. Ima izuzetaka, ali većina novinara je takva. Ali makar nije takva medijska diktatura kao tamo.
moimoi
Posts: 4706
Joined: 01/07/2006 12:59

#27 Re: Neovisni mediji u BiH i svijetu

Post by moimoi »

Valjda bi CIN trebao biti :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#28 Re: Neovisni mediji u BiH i svijetu

Post by Nierika »

daky585 wrote: 17/06/2023 17:10
Nierika wrote: 17/06/2023 17:08. Nisam znala da su tabloidni mediji = režimski mediji, prva pomisao mi je da je režim uvezan sa ideološki usklađenim medijima, iako ima vjerovatno senzacionalizma i u izjavama i stavovima režima u Srbiji.
U većini slučajeva su tabloidni. Primjeri: Informer, Alo, Kurir, Srpski Telegraf, Večernje novosti, Pink, Happy. I naravno jesu ideološki usklađeni.
Da se razumijemo, ima opozicija tabloidne medije tipa Nova.rs ali je to malo pristojnije upakovano, tj. nije ni blizu režimskih tabloida.
Ako ima i neovisnih tabloida onda se možda pod krinkom senzacionalizma može i otvorenije pričati o raznim temama. Iako ne mislim da bi ijedan novinar odabrao radije da piše za tabloide nego za respektabilnije medije, možda eventualno zbog finansija ili drugačije publike.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#29 Re: Neovisni mediji u BiH i svijetu

Post by Piaty »

Jedina neovisni je Defter hefte i to se vidi sa mjeseca
Post Reply