Neosnovana tuzba protiv Fate Orlović

Post Reply
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#1 Neosnovana tuzba protiv Fate Orlović

Post by Grom iz vedra neba »

Slušali smo od njih da su srebreničani izvršili kolektivno samoubistvo, da smo se sami granatirali u Sarajevu, da smo srpsku nejač bacali lavovima, da su Hanka Paldum, Josip Pejaković i Nedžad Salković ratni zločinci, vidjeli smo da su trojicu mladića koji su preživjeli genocid u Srebrenici sudili i osudili zato što su preživjeli pokolj, gledali smo i poslije rata kamenovanje ljudi ispred Ferhadije kada je Murat Badić ubijen, vidjeli smo policijsko nasilje u Konjević polju nad povratnicima, sada gledamo kako otimaju zemlju u Kotorskom, vidjeli smo da su digli mezar Izetbegoviću a počinioci nisu uhvaćeni iako im se trag mogao pratiti u RS-u preko registra poziva u MOBIS sa Kovača, gledamo kako najtraženije zvijeri Karadžić i Mladić 11 godina slobodno šetaju, vidjeli smo kako delegacija skupštine RS-a brani osuđene ratne zločince koji "strajkuju" glađu, vidjeli smo i Vitomira Popovića ombudsmana za ljudska prava kako vrijeđa žrtve silovanja i zločina stavljajući se na stranu zločinaca, svjesni smo da nakinđureni popovi prave crvke na temeljima džamija u Diviču i drugim mjestima gdje nema pravoslavaca, znamo da su obustavili obnovu džamije u Bijeljini pod izgovorom da je nekada tu bila crkva, pa su dovukli nakve ženturače u crnom da pale svijeće pokojnicima, a ispostavilo se da je tu bio muslimanski mezar, ali ovo što su sada uradili je vrhunac perfidnosti. Fati Orlović su izgradili crkvu u avliji i sada je optužuju za širenje vjerske mržnje. Nažalost ta đubrad neotesana, četnička, hajdučka, čobanska iz RS-a tvorevine stvorene genocidom, ne shvaća da je ovo 21. vijek, a ne srednji vijek jer u njemu žive, pa onda sve priče o Evropi padaju u vodu, dok se salve aplauza i divljenja upućuju turbo-pevaču Dodiku! Znam ja nas, jebo ti nas...blago nama s nama...nažalost.
Skandalozno

Okružno tužilaštvo u Bijeljini


Fata Orlović optužena za širenje vjerske mržnje?!
Umjesto da zakazuju raspravu po mojoj tužbi protiv SPC jer su mi oteli imovinu, oni hoće da me strpaju u zatvor


Okružno tužilaštvo u Bijeljini podiglo je optužnicu protiv Fate Orlović iz Konjević Polja zbog "produženog krivičnog djela izazivanja nacionalne, rasne ili vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti", kao i krivično djelo povrede slobode vjere i vršenja vjerskih obreda.

Djelo je, kako stoji u pozivu po kojem se 16. februara Fata Orlović treba javiti na glavni pretres zakazan u Općinskom sudu u Srebrenici, navodno počinjeno 23. jula 2004. godine.

Stvarna krivnja

- Preporučenom poštom stigao mi je poziv da se javim sudiji u Srebrenici, a za šta sam tužena i kriva, to ne znam. Umjesto da sudije zakazuju raspravu po tužbi gdje sam ja tužila Srpsku pravoslavnu crkvu zbog toga što je otela moju imovinu i u avliji mi sagradila crkvu, oni, eto, tuže mene da ja širim vjersku mržnju. Hoće, izgleda, da me strpaju u zatvor, pa da dovrše ono što su počeli - kazala nam je jučer Fata Orlović.

Šta je stvarna krivnja Fate Orlović za sada ne zna ni sama Fata, a ni mještani Konjević Polja, koji smatraju da je ovo jedan u nizu pokušaja da se Bošnjaci u ovoj mjesnoj zajednici "pravnom represijom prisile na poniznost ili trajno isele sa svojih imanja". - U Podrinju vlada stanje straha od policije, sudova, inspektora, uopće od predstavnika vlasti. Pravni poredak u cijeloj RS zasnovan je na obespravljenosti nesrba, a to posebno dolazi do izražaja nakon dolaska Milorada Dodika na čelo entiteta. Ovo šta se radi sa Fatom Orlović, staricom koja se bori za povrat imanja koje joj je oteto, mislim da nije zabilježeno ni u najcrnjim nedemokratskim režimima - komentirao je za naš list Refik Begić, predsjednik SO Bratunac.

Ljudska prava

Begić poziva institucije koje se bave ljudskim pravima u BiH da zaštite Fatu Orlović, koja je, "osim što su joj oduzeli imovinu, izložena svakodnevnom zastrašivanju koje, s obzirom na njeno opće zdravstveno stanje, očito ima za cilj da se ova starica psihički i zdravstveno slomi".
- Niko ne zna šta je to Fata učinila, pa da joj se sada sudi za djela zbog kojih je zaprijećena i kazna zatvora - zaključuje Begić.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#2

Post by mostarac »

ovo je toliko tragicno da granici sa komedijom :(
B@snj@
Posts: 251
Joined: 06/11/2005 23:13

#3

Post by B@snj@ »

Pa dokle vise ovako :x
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#4

Post by amrino »

DA SE NIKADA NE ZABORAVI!!! :x :x :x

Suvisno je vise bilo sta reci kada se procita ovako nesto...rat jos uvijek traje... :x
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#5

Post by black_noke »

B@snj@ wrote:Pa dokle vise ovako :x
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#6

Post by noviprimitivac »

na istoku ništa novo!!!fašizam u modi
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#7

Post by Reina »

DIKTATURA , suti pogni glavu i ne govori nista ..... a i za ovo konkretno djelo.....sada svi opet samo sutite... :zzzz: :x e moja Fato ...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

Reina wrote:DIKTATURA , suti pogni glavu i ne govori nista ..... a i za ovo konkretno djelo.....sada svi opet samo sutite... :zzzz: :x e moja Fato ...
ubili su se pomazuci fati ovdje, sve se nogama u guzicu udarali, kao i obicno, koristili su je samo za dizanje tenzija...
a clanak je iz avaza, i sama ideja tuzbe protiv fate je degutantna...
no, hajde da se dijelimo u torove, Fata uopste ovdje nije bitna.
(fakat, gdje je granica licemjerstva?)
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#9

Post by Reina »

mIRCerka wrote:
Reina wrote:DIKTATURA , suti pogni glavu i ne govori nista ..... a i za ovo konkretno djelo.....sada svi opet samo sutite... :zzzz: :x e moja Fato ...
ubili su se pomazuci fati ovdje, sve se nogama u guzicu udarali, kao i obicno, koristili su je samo za dizanje tenzija...
a clanak je iz avaza, i sama ideja tuzbe protiv fate je degutantna...
no, hajde da se dijelimo u torove, Fata uopste ovdje nije bitna.
(fakat, gdje je granica licemjerstva?)
fakat o cemu ti... :roll: hajde makar jednom gukni o konkretnom problemu i o konkretnoj postavljenoj temi. Sasvim je jasno da je tuzba degutantna, sasvim je jasno da se Fata borila za ovo :

U ljeto 1996. u dvorištu bošnjačke povratnice u Konjević Polje FATE ORLOVIĆ, koja je tokom rata proživjela stravičnu četničku torturu, bespravno je sagrađena pravoslavna crkva koja ni nakon deset godina Fatine borbe nije uklonjena iz njenog dvorišta; štaviše, 11. septembra 2006. bit će održano osveštenje "Fatine crkve"


da dodam , stavise, Fatina borba je urodila "plodom", podignuta je optuznica protiv Fate, mircerka Fata je ovdje bitna . i ujedno svi povratnici slicni Fati i njihova prava, reci mi jel i dalje treba sutjeti nad ovakvom diktaturom, diskriminacijom u RS ili bi trebali to okvalifikovati kako ti rece na licemjerno "dizanje tenzija"...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

Reina wrote:
mIRCerka wrote:
Reina wrote:DIKTATURA , suti pogni glavu i ne govori nista ..... a i za ovo konkretno djelo.....sada svi opet samo sutite... :zzzz: :x e moja Fato ...
ubili su se pomazuci fati ovdje, sve se nogama u guzicu udarali, kao i obicno, koristili su je samo za dizanje tenzija...
a clanak je iz avaza, i sama ideja tuzbe protiv fate je degutantna...
no, hajde da se dijelimo u torove, Fata uopste ovdje nije bitna.
(fakat, gdje je granica licemjerstva?)
fakat o cemu ti... :roll: hajde makar jednom gukni o konkretnom problemu i o konkretnoj postavljenoj temi. Sasvim je jasno da je tuzba degutantna, sasvim je jasno da se Fata borila za ovo :

U ljeto 1996. u dvorištu bošnjačke povratnice u Konjević Polje FATE ORLOVIĆ, koja je tokom rata proživjela stravičnu četničku torturu, bespravno je sagrađena pravoslavna crkva koja ni nakon deset godina Fatine borbe nije uklonjena iz njenog dvorišta; štaviše, 11. septembra 2006. bit će održano osveštenje "Fatine crkve"


da dodam , stavise, Fatina borba je urodila "plodom", podignuta je optuznica protiv Fate, mircerka Fata je ovdje bitna . i ujedno svi povratnici slicni Fati i njihova prava, reci mi jel i dalje treba sutjeti nad ovakvom diktaturom, diskriminacijom u RS ili bi trebali to okvalifikovati kako ti rece na licemjerno "dizanje tenzija"...
a tema se ne zove BIJELJINSKI SUD TUZBA PROTIV FATE (u cijoj avliji vecina vas nije ni bila, no nebitno) vec je tema CETNIK itd.
Reina, ne pravi se nepismena, znas odlicno sta znaci rijec TENZIJA.

A o temi sam "guknula" i rekla da je tuzba i uopste ideja o tuzbi BLJAK.

I nisam povukla Srebrenicu...nisam pomenula Markale...jer to dvoje nemaju nista sa crkvom u Fatinoj avliji.
Za razliku od onih koji vole da skrenu...svaku temu... :D
lijep pozdrav
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#11

Post by amrino »

Slazem se i ja u vezi toga sa licemjerstvom ali se ne slazem u potpunosti. "Malo" mijesate strane...Mali Mujica treba da se poklopi i da ne namece tenzije pa ce sve biti bolje- ne bih se ja slozila! U ovoj zemlji ima i previse tenzija a svi dobro znamo od koga dolaze- samo sto se neki prave ludi! Ne zaboravite da ste vi prve pocele pominjati stvari koje se odnose na ovo o cemu pricam...
I da...jos nesto...ako cetnici nisu napravili crkvu na Fatinoj zemlji- Ko je?! :?
I ako cetnici ne pisu ovu tuzbu - Ko je onda pise?! :?
Princip je isti - sve su ostalo nijanse!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

amrino wrote:Slazem se i ja u vezi toga sa licemjerstvom ali se ne slazem u potpunosti. "Malo" mijesate strane...Mali Mujica treba da se poklopi i da ne namece tenzije pa ce sve biti bolje- ne bih se ja slozila! U ovoj zemlji ima i previse tenzija a svi dobro znamo od koga dolaze- samo sto se neki prave ludi! Ne zaboravite da ste vi prve pocele pominjati stvari koje se odnose na ovo o cemu pricam...
I da...jos nesto...ako cetnici nisu napravili crkvu na Fatinoj zemlji- Ko je?! :?
Ne amrino, da nije grom postirao clanak, ja bi, konacno mi se otvorila avazova stranica.
Licno smatram da je sramota na takvu tuzbu pomisliti, a ne sprovesti u djelo.
Ali Grom ne propusta priliku cetnikati po forumu, dizati tenzije i zvakati Srebrenicu i Markale, a prije 3 mjeseca ga pozvah da postane dio udruzenja borbe protiv zloupotrebe zrtava genocida i sirenja lazi o istom (da ima 3 mozdane celije shvatio bi da smo na istoj strani) i on i dalje to ignorise.
Znaci, hajmo tipkat do 5, i kao sto tempora napisa "mirnije cemo spavati".
E to je ono sto ja zelim reci.
:(
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by _BosanaC »

amrino wrote:Slazem se i ja u vezi toga sa licemjerstvom ali se ne slazem u potpunosti. "Malo" mijesate strane...Mali Mujica treba da se poklopi i da ne namece tenzije pa ce sve biti bolje- ne bih se ja slozila! U ovoj zemlji ima i previse tenzija a svi dobro znamo od koga dolaze- samo sto se neki prave ludi! Ne zaboravite da ste vi prve pocele pominjati stvari koje se odnose na ovo o cemu pricam...
I da...jos nesto...ako cetnici nisu napravili crkvu na Fatinoj zemlji- Ko je?! :?
I ako cetnici ne pisu ovu tuzbu - Ko je onda pise?! :?
Princip je isti - sve su ostalo nijanse!
Radi se o tome da je ta crkva vec napravljena, da su cetnici ucinili to sto jesu i ko zna sta jos sto ce se tek otkriti, i o tome nema govora.

Medjutim, od dizanja tenzija i meni kiseline u zeludcu ne vidim neke posebne fajde... Pogotovo sto se dizanjem tenzija i tendenciozno senzacionalisticki (copyright Avaz, all rights reserved) postavljenih naslova i uvoda, koji na kraju nikakve veze nemaju sa onim sto je pjesnik hotio rijeti, bave haman vazda jedni te isti, i to uvjek kada je potrebno skrenuti pricu sa necega sto je konkretan problem i meni, i tebi, i svima nama.

I interesantno da te i takve teme postavljaju konstantno jedni te isti likovi, koji svaki komentar koji nije onakav kakav su oni zamislili okvalifikuju kao prosrpski, procetnicki, nepatriotski itd.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#14

Post by amrino »

mIRCerka wrote:
amrino wrote:Slazem se i ja u vezi toga sa licemjerstvom ali se ne slazem u potpunosti. "Malo" mijesate strane...Mali Mujica treba da se poklopi i da ne namece tenzije pa ce sve biti bolje- ne bih se ja slozila! U ovoj zemlji ima i previse tenzija a svi dobro znamo od koga dolaze- samo sto se neki prave ludi! Ne zaboravite da ste vi prve pocele pominjati stvari koje se odnose na ovo o cemu pricam...
I da...jos nesto...ako cetnici nisu napravili crkvu na Fatinoj zemlji- Ko je?! :?
Ne amrino, da nije grom postirao clanak, ja bi, konacno mi se otvorila avazova stranica.
Licno smatram da je sramota na takvu tuzbu pomisliti, a ne sprovesti u djelo.
Ali Grom ne propusta priliku cetnikati po forumu, dizati tenzije i zvakati Srebrenicu i Markale, a prije 3 mjeseca ga pozvah da postane dio udruzenja borbe protiv zloupotrebe zrtava genocida i sirenja lazi o istom (da ima 3 mozdane celije shvatio bi da smo na istoj strani) i on i dalje to ignorise.
Znaci, hajmo tipkat do 5, i kao sto tempora napisa "mirnije cemo spavati".
E to je ono sto ja zelim reci.
:(
MirCi ne razumijes da svako ima svoje kosti u grlu, probleme, stvari s kojima ne moze da se pomiri i da svako ima svoj nacin da se bori protiv tih stvari...svi smo mi u sustini na istoj strani samo svjesno ne zelimo jedni s drugima da se slozimo...ni on s tobom ali isto tako ni ti s njim...meni samo smeta nacin kojim se potpuno jednakim tonom govori o nejednakim stvarima- razlika se mora napraviti...mi smo buducnost ove zemlje i mi moramo postavljati nove norme- kako se o cemu moze i smije govoriti, kako prilaziti rijesavanju kojeg problema...ovakav tvoj "napad" (tako zvuci) ne doprinosi nimalo tome jer ste kao u onoj prici o dva ovna koja prelaze most...
Revolucionar
Posts: 144
Joined: 22/09/2005 17:32

#15

Post by Revolucionar »

A sta moze slamcica bacena u nabujalu rijeku?!!! :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

Revolucionar wrote:tipkati,tipkati,tipkati. :zzzz:
enter enter klik!

@amrino, Srebrenicu zvace ko stigne i kako stigne ovdje, cak je povlace i u temi gdje su 3 krmka prebili narkomana na lijecenju. Tuzno.
Ja nisam skrenula s teme, rekla sam da je tuzba BLJAK, a da je REINA procitala moj post vidjela bi da sam jos jutros procitala taj clanak, i da mi se tek maloprije sredila konekcija pa mi se otvorila avaz stranica pa nadjoh tekst koji sam kontala postirati, jer ne nadjoh naslova koji ima veze sa "Fata, Orlovic, Konjevic Polje, crkva, dzamija" vec nadjoh samo cetnike, po ko zna koji put.

Reina, malo vise citaj sta pise, a nemoj pokusavati dokuciti sta je pisac htio reci. Ne radim ja paralele, Srebrenicu , Zvornik i Visegrad pomenem kad pricamo o genocidu, kad pricamo o ZRVTAMA genocida. Ipak se drzim pravila. Osim na temi o izborima gdje se napsovah mashala, a tek sam pocela.
:D Ugodno forumanje.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#17

Post by funaki »

amrino wrote:DA SE NIKADA NE ZABORAVI!!! :x :x :x

Suvisno je vise bilo sta reci kada se procita ovako nesto...rat jos uvijek traje... :x
Tacno, rat jos uvijek traje! I, NE ZABORAVIMO!!! :x :x :x
Revolucionar
Posts: 144
Joined: 22/09/2005 17:32

#18

Post by Revolucionar »

juce Markale,danas Srebrenica,sutra Fata.Sta je njen slucaj doli dio NAS nase historije,istorije,povijesti.Ne netolerancije vec uzajamne mrznje koju smo naslijedili jos od davnina i koju tako revno uzgajamo.da bi se izgradio most treba imati cvrst oslonac na drugoj strani,a mi smo urodjeno bolji u rusenju istih.Nije lahko Fati,al rijesit ce se i to a mi nikad necemo povaditi korijenje koje vodi do druge Fate,drugih Markala,druge Srebrenice.Ili ako neko hoce kazana i sl. pa cemo opet imati o cemu tipkati.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#19

Post by manijak1 »

:oops:
Umjesto da zakazuju raspravu po mojoj tužbi protiv SPC jer su mi oteli imovinu, oni hoće da me strpaju u zatvor
(fakat, gdje je granica licemjerstva?)
:D :D gore iznad :D :D nezakazana rasprava je primjer koji kaže da ne postoje granice :D dvoličnosti :oops: u ovoj igri.
A sad ovo bi trebalo pojasniti :D (ubili su se pomazuci fati ovdje, sve se nogama u guzicu udarali, kao i obicno - Havaz Dnevni :? :? )......kako vidimo Fata pored ostalih pomaganja treba prvenstveno pravnu pomoć praćenu medijskom podrškom ( jel Havaz medij :? :D :D :D ), ali ......to bi kao bilo nezgodno????? :D :D Dosta Grozdovanja :D :D uprazno .....rekao bih ja :D :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20

Post by Maraschino »

_BosanaC wrote:
amrino wrote:Slazem se i ja u vezi toga sa licemjerstvom ali se ne slazem u potpunosti. "Malo" mijesate strane...Mali Mujica treba da se poklopi i da ne namece tenzije pa ce sve biti bolje- ne bih se ja slozila! U ovoj zemlji ima i previse tenzija a svi dobro znamo od koga dolaze- samo sto se neki prave ludi! Ne zaboravite da ste vi prve pocele pominjati stvari koje se odnose na ovo o cemu pricam...
I da...jos nesto...ako cetnici nisu napravili crkvu na Fatinoj zemlji- Ko je?! :?
I ako cetnici ne pisu ovu tuzbu - Ko je onda pise?! :?
Princip je isti - sve su ostalo nijanse!
Radi se o tome da je ta crkva vec napravljena, da su cetnici ucinili to sto jesu i ko zna sta jos sto ce se tek otkriti, i o tome nema govora.
Medjutim, od dizanja tenzija i meni kiseline u zeludcu ne vidim neke posebne fajde... Pogotovo sto se dizanjem tenzija i tendenciozno senzacionalisticki (copyright Avaz, all rights reserved) postavljenih naslova i uvoda, koji na kraju nikakve veze nemaju sa onim sto je pjesnik hotio rijeti, bave haman vazda jedni te isti, i to uvjek kada je potrebno skrenuti pricu sa necega sto je konkretan problem i meni, i tebi, i svima nama.

I interesantno da te i takve teme postavljaju konstantno jedni te isti likovi, koji svaki komentar koji nije onakav kakav su oni zamislili okvalifikuju kao prosrpski, procetnicki, nepatriotski itd.
To mi kao trebamo slegnuti ramenima na fakticko i faschisticko stanje :x
Izgradjena dzamija na srpskoj zemlji u okolini Bradine,mislim da je srusena i izgradjena na drugoj lokaciji.
Predsjednik MZ Kotorsko "licem u lice"kaze gradonacelniku Doboja da ti Srbi posjeduju stotine dunuma zemlje po Ozrenu a zive na 500 kvadrata Muslimanske zemlje na sto on cuti kao zaliven.
O kakvim manipulacijama je rijec ili mozda covjek nesmije ni pricati s'kakvim avetima ima posla.
Fatu i Kotorane treba podrzati koliko god ko moze da ostvare svoja "ljudska "prava.Nista vise i nista manje. :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21

Post by mIRCerka »

manijak1 wrote::oops:
Umjesto da zakazuju raspravu po mojoj tužbi protiv SPC jer su mi oteli imovinu, oni hoće da me strpaju u zatvor
(fakat, gdje je granica licemjerstva?)
:D :D gore iznad :D :D nezakazana rasprava je primjer koji kaže da ne postoje granice :D dvoličnosti :oops: u ovoj igri.
A sad ovo bi trebalo pojasniti :D (ubili su se pomazuci fati ovdje, sve se nogama u guzicu udarali, kao i obicno - Havaz Dnevni :? :? )......kako vidimo Fata pored ostalih pomaganja treba prvenstveno pravnu pomoć praćenu medijskom podrškom ( jel Havaz medij :? :D :D :D ), ali ......to bi kao bilo nezgodno????? :D :D Dosta Grozdovanja :D :D uprazno .....rekao bih ja :D :D
hajd sto reina ne zna citati, ali ti... :roll: moj komentar je bio upucen gromu, ne avazu. Vrati na prethodnu stranu, nadji post u kojem JA PISEM da mi se konacno otvorio avaz online i da sam htjela isti tekst postirati.
Ma ne, ja sam govno od patriote, ja sam izdajica, cetnik, i nema sta nisam...zar ne?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#22

Post by _BosanaC »

Maraschino wrote:
_BosanaC wrote:
amrino wrote:Slazem se i ja u vezi toga sa licemjerstvom ali se ne slazem u potpunosti. "Malo" mijesate strane...Mali Mujica treba da se poklopi i da ne namece tenzije pa ce sve biti bolje- ne bih se ja slozila! U ovoj zemlji ima i previse tenzija a svi dobro znamo od koga dolaze- samo sto se neki prave ludi! Ne zaboravite da ste vi prve pocele pominjati stvari koje se odnose na ovo o cemu pricam...
I da...jos nesto...ako cetnici nisu napravili crkvu na Fatinoj zemlji- Ko je?! :?
I ako cetnici ne pisu ovu tuzbu - Ko je onda pise?! :?
Princip je isti - sve su ostalo nijanse!
Radi se o tome da je ta crkva vec napravljena, da su cetnici ucinili to sto jesu i ko zna sta jos sto ce se tek otkriti, i o tome nema govora.
Medjutim, od dizanja tenzija i meni kiseline u zeludcu ne vidim neke posebne fajde... Pogotovo sto se dizanjem tenzija i tendenciozno senzacionalisticki (copyright Avaz, all rights reserved) postavljenih naslova i uvoda, koji na kraju nikakve veze nemaju sa onim sto je pjesnik hotio rijeti, bave haman vazda jedni te isti, i to uvjek kada je potrebno skrenuti pricu sa necega sto je konkretan problem i meni, i tebi, i svima nama.

I interesantno da te i takve teme postavljaju konstantno jedni te isti likovi, koji svaki komentar koji nije onakav kakav su oni zamislili okvalifikuju kao prosrpski, procetnicki, nepatriotski itd.
To mi kao trebamo slegnuti ramenima na fakticko i faschisticko stanje :x
Izgradjena dzamija na srpskoj zemlji u okolini Bradine,mislim da je srusena i izgradjena na drugoj lokaciji.
Predsjednik MZ Kotorsko "licem u lice"kaze gradonacelniku Doboja da ti Srbi posjeduju stotine dunuma zemlje po Ozrenu a zive na 500 kvadrata Muslimanske zemlje na sto on cuti kao zaliven.
O kakvim manipulacijama je rijec ili mozda covjek nesmije ni pricati s'kakvim avetima ima posla.
Fatu i Kotorane treba podrzati koliko god ko moze da ostvare svoja "ljudska "prava.Nista vise i nista manje. :oops:
Radi se o tome da na ovom forumu ima ljudi raznih profila, i da kada su nekim od njih, koji su pravo glasni kada je tipkanje u pitanju predlagano nesto konkretno da se uradi svi su podvili rep i zavezali istog momenta. Tj vecina. Dvoje nije.

I radi se o tome da ja licno, koliko god srao po forumu, u stvarnom zivotu angazujem iste te advokate, skupljam ljude za koje smatram da su vrijedni toga i bodem se s rogatim jer smatram da sam u pravu.

Od supljiranja i dizanja tenzija a bez ikakve konkretne pomoci ni Fata ni bilo ko drugi nece imati bilo kakvog hajra.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#23

Post by Kwaheri »

Fata je zrtva, a nekima i paradigma zrtve....

Ko se vracao na svoje, zna o cemu pricam... :(

Kad se moja porodica vracala svojoj porušenoj kući, i htjela da je ponovo sagradi...u jutro kad su kamioni dovozili građu, na cesti su ustase postavile zapreke, jer...to sto kamioni provoze građu da bismo mi sagradili kuce koje su oni popalili i porušili koju godinu ranije, unistava cestu... pa bismo mi mogli, kao na leđima da je prenesemo :x
BIHBOSNJAK
Posts: 121
Joined: 28/01/2007 10:35

#24

Post by BIHBOSNJAK »

Mene ovako nesto uopste nije iznenadilo,ljudi se drze zajedno i Fata ni kriva ni duzna ispadne glavni krivac.Svaka cast,samo se pitam kad cemo mi doci sebi i stati iza ljudi kao sto je Fata. :? :oops:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#25

Post by amrino »

Super...bas oni koji se kao zalazu za neku toleranciju, kulturu dijaloga- dizu frku! MirCerko jesi li probala npr. zamoliti Groma da promijeni naslov teme pa da se i ti ukljucis u konkretnu raspravu umjesto da se raspravljas o necemu sto nema veze ni sa cim!? Zasto nekada ne probas ti "spustiti loptu"? Zasto se sve mora svoditi na stare nesuglasice...ovo su stvari koje se ticu svih nas bez obzira na nacionalnost...bez rjesavanja i slaganja oko ovih stvari nema nama naprijed!
Post Reply