NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#401 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by vicious »

sumirprimus wrote:ma klikno sam na stranicu,nako nesto staro..
Ma ja, možeš misliti nema čak ni filmova koji se trenutno u kinima prikazuju...
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#402 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

Vidim ima i sarkazma ovdje :P
Posljednji su filmovi vecinom stariji jer moram i njih nekako dodati.
Da dodajem samo nove nebi svake sedmice ni 1 film dodao.
Lijep pozdrav raja :D
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#403 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by derion »

E, jedan update od mene.
Do sada sam gledao otprilike 7 filmova na Neokinu preko LG Smart TV-a i nije bilo nikakvih problema. Čak bih rekao da stranica skoro pa da može konkurisati sa Netflixom, što se tiče praktičnosti. Pritisnišeš na film koji hoćeš pogledati, staviš na "Pun ekran/Full screen" i uživaš.
Međutim, od danas počinje hantraga, što je razlog zašto nikad prije nisam gledao filmove preko internet browsera.

Naime, riječ je o sljedećem: Kada pokrenem neki film, npr. Disconnect (2012), sve krene okej, ali onda kada hoću Full screen, otvori se nova stranica sa reklama! Hajde, i to bi čovjek izdržao, ali kada je ugasim, vratim se na stranicu sa filmom, koji ide u standardnoj (maloj slici), ako opet pritisnem na Full screen, opet se otvori novi prozor sa reklama, a film zaštopa i ne može se gledati.

Nadam se da će Mašinerija pojasniti o čemu je riječ, jer, iskreno, ovoga sam se pribojavao da će se desiti, a to je entropija, tj. urušavanje sistema. :) Najgore je to što je do jučer sve lijepo radilo... :sad:
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#404 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

derion wrote:E, jedan update od mene.
Do sada sam gledao otprilike 7 filmova na Neokinu preko LG Smart TV-a i nije bilo nikakvih problema. Čak bih rekao da stranica skoro pa da može konkurisati sa Netflixom, što se tiče praktičnosti. Pritisnišeš na film koji hoćeš pogledati, staviš na "Pun ekran/Full screen" i uživaš.
Međutim, od danas počinje hantraga, što je razlog zašto nikad prije nisam gledao filmove preko internet browsera.

Naime, riječ je o sljedećem: Kada pokrenem neki film, npr. Disconnect (2012), sve krene okej, ali onda kada hoću Full screen, otvori se nova stranica sa reklama! Hajde, i to bi čovjek izdržao, ali kada je ugasim, vratim se na stranicu sa filmom, koji ide u standardnoj (maloj slici), ako opet pritisnem na Full screen, opet se otvori novi prozor sa reklama, a film zaštopa i ne može se gledati.

Nadam se da će Mašinerija pojasniti o čemu je riječ, jer, iskreno, ovoga sam se pribojavao da će se desiti, a to je entropija, tj. urušavanje sistema. :) Najgore je to što je do jučer sve lijepo radilo... :sad:
Zdravo druze. Jedini nacin kako da neokino ostane na zivotu je uz pomoc reklame ili donacije.
Pokusali smo testirati nesto taj kod za reklamu pa cemo smaknuti privremeno dok ne ugradimo sistem donacije. 1 simbolicni euro mjesecno i reklame nece biti.
Mislim da je realno jer je donacija simbolicna i ne velika, a drugacije ne mozemo platiti troskove servera.
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#405 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by derion »

masinerija wrote:
derion wrote:E, jedan update od mene.
Do sada sam gledao otprilike 7 filmova na Neokinu preko LG Smart TV-a i nije bilo nikakvih problema. Čak bih rekao da stranica skoro pa da može konkurisati sa Netflixom, što se tiče praktičnosti. Pritisnišeš na film koji hoćeš pogledati, staviš na "Pun ekran/Full screen" i uživaš.
Međutim, od danas počinje hantraga, što je razlog zašto nikad prije nisam gledao filmove preko internet browsera.

Naime, riječ je o sljedećem: Kada pokrenem neki film, npr. Disconnect (2012), sve krene okej, ali onda kada hoću Full screen, otvori se nova stranica sa reklama! Hajde, i to bi čovjek izdržao, ali kada je ugasim, vratim se na stranicu sa filmom, koji ide u standardnoj (maloj slici), ako opet pritisnem na Full screen, opet se otvori novi prozor sa reklama, a film zaštopa i ne može se gledati.

Nadam se da će Mašinerija pojasniti o čemu je riječ, jer, iskreno, ovoga sam se pribojavao da će se desiti, a to je entropija, tj. urušavanje sistema. :) Najgore je to što je do jučer sve lijepo radilo... :sad:
Zdravo druze. Jedini nacin kako da neokino ostane na zivotu je uz pomoc reklame ili donacije.
Pokusali smo testirati nesto taj kod za reklamu pa cemo smaknuti privremeno dok ne ugradimo sistem donacije. 1 simbolicni euro mjesecno i reklame nece biti.
Mislim da je realno jer je donacija simbolicna i ne velika, a drugacije ne mozemo platiti troskove servera.
Ma, može sve, samo reklame (koje unište doživljaj) NE! :)
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#406 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

Stavim onda donaciju samo. Nadam se da ce biti dobrovoljaca koji ce pomagati :)
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#407 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by derion »

Ama, stavi ti reklame, Mašinerija, ali da se ne otvaraju reklame opet kada je ugasiš jednom tokom početka filma i da film radi, a ne da sve zablokira. :)

Ja tebe razumijem da moraš imati nekakvu financijsku podršku, ali ako su to reklame, da je to onda što bezbolnije za gledaoce (tj. da se da gledati). Da nemamo ovu direktnu komunikaciju i da ne znam da je Neokino.net do sada besprijekorno radilo, ja bih već razgulio, jer mi je funkcionalnost i kvalitet primarno. A to si do sada zaista imao i to je za svaku pohvalu. Samo naprijed!
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#408 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by Reisova »

masinerija wrote:Zdravo.
Prije par dana sam otvorio novu web stranicu za filmove, te odlucio da je podijelim.
Filmovi se vecinom dodaju u 1080p rezoluciji, sto je kao i sto sami znate, to je vrhunski kvalitet.
Svi filmovi imaju prijevod, rating sa imdb, listu glumaca, producera, opis ,1080p kvalitetu i ostale stvari.
U slucaju da imate bar momenat vremena, provjerite i recite mi svoje misljenje.
Hvala vam mnogo.

NeoKino
http://neokino.net
A da li ima negdje sadržaj filma ?
Inače svaka čast...i daaaa rezolucija filma ti je odlična ....
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#409 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

derion wrote:Ama, stavi ti reklame, Mašinerija, ali da se ne otvaraju reklame opet kada je ugasiš jednom tokom početka filma i da film radi, a ne da sve zablokira. :)

Ja tebe razumijem da moraš imati nekakvu financijsku podršku, ali ako su to reklame, da je to onda što bezbolnije za gledaoce (tj. da se da gledati). Da nemamo ovu direktnu komunikaciju i da ne znam da je Neokino.net do sada besprijekorno radilo, ja bih već razgulio, jer mi je funkcionalnost i kvalitet primarno. A to si do sada zaista imao i to je za svaku pohvalu. Samo naprijed!
To se u sustini nije trebalo desiti. Cekamo odgovor od kompanije za reklamu zasto se i otvara vise od jedne.
Trebala se samo jedna otvoriti i to bi trebalo biti to.
Cilj nam je da imamo sto vise korisnika, sa sto boljom kvalitetom i funcionalnoscu a manje reklama.
Dok nam odgovore postavit cemo jednu na video page, i staviti opcije za donaciju.

Da li ljudi koji bi voljeli vidjeti da imamo forum mozda?

Lijep pozdrav.
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#410 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

Reisova wrote: A da li ima negdje sadržaj filma ?
Inače svaka čast...i daaaa rezolucija filma ti je odlična ....
Ispod svakog filma imate opis i sve druge informacije u vezi filma. Lijep pozdrav.
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#411 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:52, edited 1 time in total.
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#412 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

Boskero wrote:Stranica je odlicna, svaka cast na radu i trudu. Nastavi tako i bit ce super.

Poslijednju sedmicu kritikujem ove što skidaju torrente da bi gledalI filmove, samo ih uputim na NeoKino i zadovoljni su vecinom i zahvale mi se za preporuku.

Puno se polemisalo o reklamama što se mene tice nije mi problem niti PopUp niti Baner, ubaci baner na homepagu pri vrhu svaki put cu kliknuti nece mi biti teško kao i jedan PopUp na pocetku filma ni to nece praviti bilo kakav problem.

Što se tice tog placanja ubaci ono SMS placanje furtumo oko 2,5 marke iznosi SMS poruka i recimo da za povratnu dobiješ kod koji ce biti validan narednih mjesec dana. A kao te neke "posebne pogodnosti" za te što placaju ubacis recimo da se njihov zahtjev za novim filmom vidi prije u odnosu na ostale. Isto bi tako bilo dobro da ubacis kao nacin placanja PayPal što više mogucnosti daš posjetiocima sajta bolje za nas.

I još me interesuje jesi li zadovoljan sa posjetama sajtu, reci nam neke brojke :D
Zdravo druze. U vezi donacije i reklame jos razmisljamo na koji cemo princip to odraditi.
Hvala na shareanju i komplimentu.

Sto se tice posjeta, zadovoljan sam. Neokino je nula bez korisnika, tako da se trudimo da nam site bude sto brzi i pregledniji ^^.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#413 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by thekupus »

evo ja sam adblocker ugasio za tvoju stranicu 8-)

svidja mi se sve!
volio bih pretragu po imdb ocjeni ako je moguce ikako :)
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#414 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

thekupus wrote:evo ja sam adblocker ugasio za tvoju stranicu 8-)

svidja mi se sve!
volio bih pretragu po imdb ocjeni ako je moguce ikako :)
Hvala sto ste iskljucili adblock, mnogo nam znaci :)
Sto se tice pretrage po imdb ocjeni jos razmisljamo o tome posto zamhtjeva mnogo posla. Lijep pozdrav.
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#416 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

super_bayern wrote:Image
:thumbup:
Raja si, iako jos reklame nismo stavili, svaka cast mnogo nam znaci ^^.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#417 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by Reisova »

masinerija wrote:
Reisova wrote: A da li ima negdje sadržaj filma ?
Inače svaka čast...i daaaa rezolucija filma ti je odlična ....
Ispod svakog filma imate opis i sve druge informacije u vezi filma. Lijep pozdrav.
Hvala na brzom odgovaru. Eh, sada imam pitanje. recimo pokušala sam gledati Jurisstic Park i super je išao ali mi nekako usporeno ide...ne znam da li je do scena ili do mog kompa ili da hdmi kabla. Ima li neki fol da lagano ide filma da se prelaz sa scena ne primjeti ?
Amaya
Posts: 357
Joined: 11/08/2011 22:08
Location: Brčko distrikt BiH

#418 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by Amaya »

Pozz vec duze vrijeme gledam filmove na Neokinu, stranica ti je super samo tako nastavi.
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#419 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

Reisova wrote: Hvala na brzom odgovaru. Eh, sada imam pitanje. recimo pokušala sam gledati Jurisstic Park i super je išao ali mi nekako usporeno ide...ne znam da li je do scena ili do mog kompa ili da hdmi kabla. Ima li neki fol da lagano ide filma da se prelaz sa scena ne primjeti ?
Probajte staviti na manju 360p rezoluciju. Licno svaki dan dodajem i provjeravam filmove na racunaru, androidu i tv-u te jos nisam imao problema da mi uspori ili slicno.
Lijep pozdrav.
Amaya wrote:Pozz vec duze vrijeme gledam filmove na Neokinu, stranica ti je super samo tako nastavi.
Drago mi je da vam sve super radi i hvala na komplimentu. Lijep pozdrav.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#420 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by SONY_91 »

Pohvale za kreatora ovog sajta i čestitke na odrađenom poslu. Sigurno da ima tu još posla, ali, doći će s vremenom sve. Vidim ovdje mnogi bi dosta toga ali ništa ne bi dali zauzvrat. E pa ne ide to tako. Čovjek će imati fin račun za server i treba to netko i da plati. Ako nekome smeta reklama ima torrent i neka uživa. Sve u svemu od mene pohvale.

E, sada, i da priupitam i ja nešto. Zna li netko da li je moguće film na SONY Smart TV otvoriti na full screen. Meni nikako ne ide od ruke, uvijek ostane tab u vrhu i web adresa koja zauzme prilično dosta prostora.
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#421 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

SONY_91 wrote:Pohvale za kreatora ovog sajta i čestitke na odrađenom poslu. Sigurno da ima tu još posla, ali, doći će s vremenom sve. Vidim ovdje mnogi bi dosta toga ali ništa ne bi dali zauzvrat. E pa ne ide to tako. Čovjek će imati fin račun za server i treba to netko i da plati. Ako nekome smeta reklama ima torrent i neka uživa. Sve u svemu od mene pohvale.

E, sada, i da priupitam i ja nešto. Zna li netko da li je moguće film na SONY Smart TV otvoriti na full screen. Meni nikako ne ide od ruke, uvijek ostane tab u vrhu i web adresa koja zauzme prilično dosta prostora.
Zdravo druze, i hvala na lijepom komentaru.
Sto se tice smart tv-a cuo sam da ima ponekad problema no nista se ne moze poduzeti dok jwplayer ne fixa problem.
Izdaju novu verziju ubrzo pa cemo se nadati najboljem :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#422 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by SONY_91 »

masinerija wrote:Zdravo druze, i hvala na lijepom komentaru.
Sto se tice smart tv-a cuo sam da ima ponekad problema no nista se ne moze poduzeti dok jwplayer ne fixa problem.
Izdaju novu verziju ubrzo pa cemo se nadati najboljem :D
Svaka tebi čast još jednom. Dosta je ovdje truda uloženo. A, tako znači, možda i nije do mene nego do video player-a. Vidim neki pišu da mogu na Androidu pokrenuti film u nekom drugom alternativnom playeru, kod mene ni te opcije na smartphone-u nema, baš sam baksuz :( . A, htjeo bih neki drugi zbog formata, ja samo filmove gledam u 16:9 :) .
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#423 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

SONY_91 wrote:
masinerija wrote:Zdravo druze, i hvala na lijepom komentaru.
Sto se tice smart tv-a cuo sam da ima ponekad problema no nista se ne moze poduzeti dok jwplayer ne fixa problem.
Izdaju novu verziju ubrzo pa cemo se nadati najboljem :D
Svaka tebi čast još jednom. Dosta je ovdje truda uloženo. A, tako znači, možda i nije do mene nego do video player-a. Vidim neki pišu da mogu na Androidu pokrenuti film u nekom drugom alternativnom playeru, kod mene ni te opcije na smartphone-u nema, baš sam baksuz :( . A, htjeo bih neki drugi zbog formata, ja samo filmove gledam u 16:9 :) .
Nazalost, sto se tice fixova moramo cekati team iz jwplayer-a. No jos uvijek nisam naletio na bolji player sto se tice funkcionalnosti i kompatibilnosti za site. Lijep pozdrav druze :)
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#424 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by derion »

Samo da javim da sam i ja isključio Adblock, tj. dodao Neokino na ignore listu. :)
User avatar
masinerija
Posts: 349
Joined: 07/10/2015 19:48

#425 Re: NeoKino - 1080p BlueRay Filmovi s Prijevodom

Post by masinerija »

derion wrote:Samo da javim da sam i ja isključio Adblock, tj. dodao Neokino na ignore listu. :)
To mi mnogo znaci. Hvala ti druze :)
Post Reply