Neodgovaranje na poruke

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#76 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by AtillaS »

preselio na ahiret wrote: 31/10/2021 15:13 mp3 pjesma se na dial up-u skidala citavu vjecnost jos kad racun dodje... :lol:
Pod uslovom da ti ne pukne konekcija na 98% a resume nije podržan. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#77 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Truba »

Vise ne odgovaram na upite
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#78 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Sociolog »

Msn messenger zakon bio :thumbup:

Malcice nedostaju oni internet centri pa nas se znalo okupiti 10tak i igrati Call of Dutt.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#79 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by dystopia »

snijeg_led wrote: 01/11/2021 03:43 I neodgovor je odgovor 👉 8-)
:lol:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#80 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by dystopia »

Sociolog wrote: 01/11/2021 13:36 Msn messenger zakon bio :thumbup:

Malcice nedostaju oni internet centri pa nas se znalo okupiti 10tak i igrati Call of Dutt.
Kad ti neko ne odgovara, samo ga zdrmaš :lol:
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#81 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by broj dva »

soha96 wrote: 31/10/2021 13:31
broj dva wrote: 31/10/2021 11:52 Odgovorim kad me ćeif. Telefon je tu da me služi ne da me stresa.
Ma ljudi sve shvataju preozbiljno. Narod pun patetike i real life meksicke sapunice. Cuj on se svadja sa nekim jer mu ne odgovori u roku pola sata. Pa to mozes samo ako je u pitanju hitna poruka. Ako mi drug napise hocemo li na kafu za sat vremena, logicno da cu mu odgovoriti u roku od 2 minute. Ako mi napise neku zayebanciju ili uobicajeno dopisivanje, odgovorit cu kad mi bude qrcu cejf mozda i za 10 sati. Sta se ima ljutiti, ne raspravljamo o osnivanju firme i prodaji dionica.

Al eto, treba praviti dramu oko svega i umisljati nesto. Valjda u nedostatku drugih zivotnih interesa i hobija.

I ne treba mi nikakvo opravdanje za to. Nisam mu psovao mater pa da se pravdam. Moje pravo je hocu li se dopisivati ili necu i jesam li uopste zainteresovan za bilo kakav vid socijalizacije cijeli dan. Dosao mi cejf, necu da progovorim rijec ni sa kim danas i trebam se pravdati nekome.
Taman tako, od svega dramu napravit. Pa ako je hitno zovi sokole, ako nisam ugasio zvuk i vibracije mozda se i javim :D
Ljdui robuju telefonima, mejlovima, porukama, fejs statusima i tviter objavama...aferim ko hoce, ovaj ters nece.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#82 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by moonca »

U takvom vremenu zivimo, i ako se ne ukljucimo u zahtjeve.. gubimo sve sto je bilo ranije.... . odgovori ili blogiraj kontakt.... sto se tiche prijatelja/ poznanika. ..
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#83 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Sociolog »

moonca wrote: 01/11/2021 15:22 U takvom vremenu zivimo, i ako se ne ukljucimo u zahtjeve.. gubimo sve sto je bilo ranije.... . odgovori ili blogiraj kontakt.... sto se tiche prijatelja/ poznanika. ..
Ne mora znaci Moonci, koliko ima svijeta nema akaunt ni na jednoj socijalnoj mrezi niti koriste messenger ili slicno.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#84 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by dystopia »

broj dva wrote: 01/11/2021 14:00
soha96 wrote: 31/10/2021 13:31

Ma ljudi sve shvataju preozbiljno. Narod pun patetike i real life meksicke sapunice. Cuj on se svadja sa nekim jer mu ne odgovori u roku pola sata. Pa to mozes samo ako je u pitanju hitna poruka. Ako mi drug napise hocemo li na kafu za sat vremena, logicno da cu mu odgovoriti u roku od 2 minute. Ako mi napise neku zayebanciju ili uobicajeno dopisivanje, odgovorit cu kad mi bude qrcu cejf mozda i za 10 sati. Sta se ima ljutiti, ne raspravljamo o osnivanju firme i prodaji dionica.

Al eto, treba praviti dramu oko svega i umisljati nesto. Valjda u nedostatku drugih zivotnih interesa i hobija.

I ne treba mi nikakvo opravdanje za to. Nisam mu psovao mater pa da se pravdam. Moje pravo je hocu li se dopisivati ili necu i jesam li uopste zainteresovan za bilo kakav vid socijalizacije cijeli dan. Dosao mi cejf, necu da progovorim rijec ni sa kim danas i trebam se pravdati nekome.
Taman tako, od svega dramu napravit. Pa ako je hitno zovi sokole, ako nisam ugasio zvuk i vibracije mozda se i javim :D
Ljdui robuju telefonima, mejlovima, porukama, fejs statusima i tviter objavama...aferim ko hoce, ovaj ters nece.
Ali baš, kaže meni hitno a ti ne odgovaraš pa zovi jebote ako je hića.
snijeg_led
Posts: 6679
Joined: 08/12/2019 21:35

#85 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by snijeg_led »

Da ne razmisljas previse zastiti sebe i ne salji poruke onima za koje nisi siguran 100% da ce ti odgovoriti i mirna Bosna.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#86 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by AtillaS »

Onima koji kažu da im je svejedno hoće li nekome odgovoriti, sigurno nije svejedno kad njih neko ignoriše.

Sve se to svodi na opšti odnos prema odgovornosti. Ako ne pokažeš odgovornost prema kolegi, prijatelju, na sitnim stvarima, nećeš ni prema partneru, roditelju. Ili si čovjek ili nisi.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#87 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Piaty »

AtillaS wrote: 29/10/2021 21:03 Koji ste tip ljudi, onaj koji ispoštuje drugu stranu s odgovorom, ili ste od onih kojima je svejedno pročitati i zatvoriti?

Naravno, mislim na normalnu komunikaciju, ne na neke smorove koji stalno nešto pišu pa ih nekad moraš ignorisati da popuste.

Meni je lično veoma šupački ne odgovoriti i ne dozvoljavam sebi da tako nekoga dovedem u neugodnost. Mogu kasniti s odgovorom, mogu kratko odgovoriti, ali neću ignorisati.
Malo je reci supacki. Nemam rijeci koliko me to nervira.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#88 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by moonca »

Ne shvatam, da se toliko 'nervirate' je li taj/ta .. odgovorio/la ili ne.. ili je odgovoreno, s postavljenim pitanjem... :lol: :-) sto moze, malo nervirat....

...ako je bitno. ponovish pitanje / poruku. .. ako nema odgovora. ... chao, zasvavremena... :zoka:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#89 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by preselio na ahiret »

moonca wrote: 09/11/2021 19:51 Ne shvatam, da se toliko 'nervirate' je li taj/ta .. odgovorio/la ili ne.. ili je odgovoreno, s postavljenim pitanjem... :lol: :-) sto moze, malo nervirat....

...ako je bitno. ponovish pitanje / poruku. .. ako nema odgovora. ... chao, zasvavremena... :zoka:
ćao
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#90 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by suspect_zero »

Jel' vi ikada ispuštate telefon iz ruke?
Kada kažete da odgovarate odmah :-? :roll:

Odgovorim kada vidim i ako mi je klincu ćeif (zavisi ko je druga strana)....ne razumijem one koji dignu nos što im se odmah ne javiš/odgovoriš....jbt. pa nekada mi je smanjen zvuk, obavljaš kućanske poslove, pomoć oko zadaće, nisi nešto dobro pa ti nije do priče....a ima i situacija kada uopšte telefon ne nosim sa sobom.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#91 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by preselio na ahiret »

suspect_zero wrote: 09/11/2021 22:19 Jel' vi ikada ispuštate telefon iz ruke?
Kada kažete da odgovarate odmah :-? :roll:

Odgovorim kada vidim i ako mi je klincu ćeif (zavisi ko je druga strana)....ne razumijem one koji dignu nos što im se odmah ne javiš/odgovoriš....jbt. pa nekada mi je smanjen zvuk, obavljaš kućanske poslove, pomoć oko zadaće, nisi nešto dobro pa ti nije do priče....a ima i situacija kada uopšte telefon ne nosim sa sobom.
ispustam,nije dizanje nosa jednostavno kao sto kazes odgovoris kad ti je ceif-zavisi ko je druga strana, znaci nemas postovanja i ne cjenis osobu koja ti je poslala poruku,ako me ne cjenis znaci nema potrebe da imamo ikakav kontakt jer samim tim necu ni ja tebe cjenit.
bio je tako jedan degenerik u mom drustvu pravio se pametan a kad te vidi rastopi se,kaze jednom sta ima sav sretan reko sta te boli kurac sta ima :lol:
pa da vidis batice sta je ne postovanje i omalovazavanje

a sto tek znam komsiluk zatjerat u kurac,jedan dan kao ne vidi prođe a drugi te pozdravi,kako ga kad prenese :lol:
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#92 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Osmi Socrates »

Meni ne šalje poruke onaj ili ona kojima ni ne bih odgovorio. Odmah ili nikad, nije ni važno.

Oni koji šalju znaju da ću odmah odgovoriti. Ista je stvar i obrnuto. Ne šaljem poruke onima za koje postoji mogućnost da mi neće odgovoriti.

Šta ovo znači? Postavi standarde, jbg. Kako uopšte dođe do situacije da ti poruku šalje neko za kojeg ti nemaš nikakvog interesa da mu odgovoriš? Ili da ti šalješ poruku nekom ko ti možda neće odgovoriti? Ovo se odnosi na privatne odnose.

Postoje, naravno, izuzeci u životu, ali, i oni se mogu minimizirati. Poslovno, recimo. Moguće je da ti ne odgovori podređeni ili nadređeni. Pod uslovom da ne se ne šupljira ni o čemu u poslovnim porukama, obično u porukama naglasim šta i kad očekujem, i šta će se desiti ako ne dobijem odgovor. Blaže ili grublje, zavisi od prethodnog iskustva sa tom osobom. Gdje god mogu, postavljam vremenski rok i naglasim šta ću dalje raditi ako ne dobijem odgovor u tom vremenskom roku.

Moguće je, recimo, da ti ne odgovore iz neke kompanije ili institucije na tvoju žalbu, primjedbu, komentar u vezi njihovih usluga. I tu odmah treba naglasiti dokad očekuješ odgovor i šta ćeš uraditi ako ga ne dobiješ.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#93 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by moonca »

Ako se misli i na poruke, na forumima... bilo javne ili pp... ne bi trebalo zamjerati, ako ne uslijedi odgovor... :zoka:
snijeg_led
Posts: 6679
Joined: 08/12/2019 21:35

#94 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by snijeg_led »

Dobro necu vise odgovarati ni na kakve poruke, shvatila sam 🙂
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#95 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by topss »

Jarane ako vidis da ti neko ne odgovara prestanes mu slati poruke. Ja rijetko saljem poruke bilo kome prvi jer ne volim nikome biti dosadan. Ako se meni neko javi vise puta prvi, onda znam i ja jednom cisto reda radi.
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#96 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Truba »

treba imati dobre živce za to
evo imam dilera knjiga stripova nema ga danima na standu
znam da ne odgovara na poruke a opet x puta mu posaljem niikad ne odgovori :D
mrsko mu

jbt poso u pitanju tebi msrko
User avatar
darius_maximus
Posts: 3207
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#97 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by darius_maximus »

O kojim porukama se priča?
Nisu sve poruke iste, niti su jednako hitne i bitne...
nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#98 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by nednedjelja »

Image
Post Reply