Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#1 Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by black_adrian »

Ne nađoh neku staru temu slične tematike, pa rekoh da probam možda bude interesantnih iskustava, a možda ova tema padne u zaborav kao hiljade ostalih :D Naslov sve govori.

- Meni se jednom desilo da me ubaci u safe mod u sred preticanja, navodno zbog EGR filtera.

- Prijatelj je imao situaciju da kad je prodavao auto, čovjek dođe, pogleda, sve onako na izgled fino, haman oni sklope pos'o. I eto, uze čovjek da proba tu strašnu mašinu, upali ga i u prvih 100 metara vrisnu turbina. Ja sam nekim slučajem bio tu, pa eto znam kako je to izgledalo :mrgreen: :mrgreen:

Opletite :lol:
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#2 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by c0de »

Vozac BMW-a ispred mene dao zmigavac i uredno se prestrojio. Morali me vodom poljevati da dodjem sebi...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66037
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by _BataZiv_0809 »

Nisam imao para za kucice i iz auta iza mene izasao Serif Konjevic i platio za mene. Odmah sam zavrsio na hitnoj.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Romeo 80 »

_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2021 17:24 Nisam imao para za kucice i iz auta iza mene izasao Serif Konjevic i platio za mene. Odmah sam zavrsio na hitnoj.
Da si rekao Dino Merlin povjerovao bih ti, ali ovako nece da moze Cirko :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#5 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by hopi »

_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2021 17:24 Nisam imao para za kucice i iz auta iza mene izasao Serif Konjevic i platio za mene. Odmah sam zavrsio na hitnoj.
a ko si ti :lol:
nazif gljiva?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66037
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by _BataZiv_0809 »

hopi wrote: 25/02/2021 19:03
_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2021 17:24 Nisam imao para za kucice i iz auta iza mene izasao Serif Konjevic i platio za mene. Odmah sam zavrsio na hitnoj.
a ko si ti :lol:
nazif gljiva?
Ja sam neko ko ne cijeni ni mahalase ni seljake, ali cijenim gradjane koji dodju sa sela i pristanu da usvoje mentalni građanski sklop.

Serif Konjevic nije isao u skolu ovo prvi drugi razred, mozda je kasnije zavrsio neki kurs...ali ja mislim da je on nepismen :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by muha_sa »

User avatar
Optimist
Posts: 13639
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Optimist »

Muha, kacis bajate vijesti. :)
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#9 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by trambusek88 »

Evo jedna situacija koja mi se desila kao pješaku. Auto nam stade da pređemo na pješačkom, i kako smo primjetili da auto usporava da nam stane već smo krenuli prelaziti. Crveni taksi što je vozio iza njega, smota i zaobiđe to auto što nam je stalo, malo je falilo da nas pokosi. FUJ
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#10 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Laplace »

c0de wrote: 25/02/2021 17:15 Vozac BMW-a ispred mene dao zmigavac i uredno se prestrojio. Morali me vodom poljevati da dodjem sebi...
I meni se desilo da sam vidio vozača BMW-a kako daje žmigavac. Nikad neću prežaliti što sam propustio da snimim taj astronomski rijedak događaj.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#11 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Laplace »

muha_sa wrote: 26/02/2021 07:14 Kraljica idiotluka :-) :lol:

https://crna-hronika.info/bahato-ponasa ... nS5qr_F1Xw
Navodno se tako u Podlugovima (branici na prelazu pokrivaju samo po jednu traku) neki lik provlačio između spuštenih branika i tu ga je udario voz. Navodno (ako ne lažu) je ispalo da su željeznice krive, zbog čega sad tuda voz ide veoma sporo iako je spuštena rampa. Inače, tu se redovno provlače između spuštenih branika.

Btw, i na ovom snimku se vidi da je tu običaj prelaziti prugu kada je svjetlosna signalizacija aktivna, tri ili četiri vozila su prešla dok je signalizacija radila iako su morali odmah stati.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#12 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Laplace »

trambusek88 wrote: 02/03/2021 18:42 Evo jedna situacija koja mi se desila kao pješaku. Auto nam stade da pređemo na pješačkom, i kako smo primjetili da auto usporava da nam stane već smo krenuli prelaziti. Crveni taksi što je vozio iza njega, smota i zaobiđe to auto što nam je stalo, malo je falilo da nas pokosi. FUJ
Slična stvar nam se desila u Ilijašu, pješački od In kafea prema autobuskoj stanici. Čovjek u Toyoti nam je stao,mi krenuli prelaziti a lik iza ga krenuo obilaziti. Srećom, vidio sam ga na vrijeme. Doduše, on je stao i vratio se kad nas je vidio, ali nema garancije da bi stao na vrijeme.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#13 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Ma.Le.Na »

Jao cega se nagledam od posla do kuce i obratno...
Dear Lord
Ostala mi je jedna scena u sjecanju, prilazim brzoj cesti, na krivini gdje se ulazi na brzu cestu, prije podvoznjaka...kolona...pale ljudi sva 4...neko zaobilazi..nego ceka da vidi sta je moze li se zaobici
Usporavam...kontam udes
Kad poredali se svatovi u zaustavnoj...onom jednom jedinom dijelu zaustavne i cekaju da krenu
Kolonu napravili do ulaza na brzu
Jarane..

Za situacije u voznji, cesto zazalim sto nemam kameru..
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#14 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Laplace »

Kad je tek prva dionica autoputa otvorena za saobraćaj, onaj nastavak prema Kaknju se tek trebao raditi, idem iz pravca Jošanice ka Zenici i ispred dva VW kombija (mislim da su T2 ili kako već) idu oko 50 km/h i pričaju jedan sa drugim, nemaš ih kuda zaobići a ne obraćaju pažnju na to što smetaju. Nekad kasnije se jedan vratio u desnu.
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#15 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by c0de »

Laplace wrote: 03/03/2021 08:21
muha_sa wrote: 26/02/2021 07:14 Kraljica idiotluka :-) :lol:

https://crna-hronika.info/bahato-ponasa ... nS5qr_F1Xw
Navodno se tako u Podlugovima (branici na prelazu pokrivaju samo po jednu traku) neki lik provlačio između spuštenih branika i tu ga je udario voz. Navodno (ako ne lažu) je ispalo da su željeznice krive, zbog čega sad tuda voz ide veoma sporo iako je spuštena rampa. Inače, tu se redovno provlače između spuštenih branika.

Btw, i na ovom snimku se vidi da je tu običaj prelaziti prugu kada je svjetlosna signalizacija aktivna, tri ili četiri vozila su prešla dok je signalizacija radila iako su morali odmah stati.
Od spustanja rampe ima otprilike 3 minuta do dolaska voza, a ja sam cesto znao vidjeti policiju da stoji u blizini rampe kada se spusti, vjerovatno zbog tih kretena. Problem sacekati 5 minuta...
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#16 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by liaar »

Mislim da će se dobar dio foruma složiti, najneočekivanija situacija je kada te žensko pusti da se uključiš na cestu ispred nje.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#17 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Laplace »

liaar wrote: 03/03/2021 09:47 Mislim da će se dobar dio foruma složiti, najneočekivanija situacija je kada te žensko pusti da se uključiš na cestu ispred nje.
Ima još neočekivanijih situacija: mene je momak u golfu dvojci propustio da se uključim na glavnu cestu. Pet dana nisam mogao doći sebi od čuda.
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#18 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Sarah24 »

trambusek88 wrote: 02/03/2021 18:42 Evo jedna situacija koja mi se desila kao pješaku. Auto nam stade da pređemo na pješačkom, i kako smo primjetili da auto usporava da nam stane već smo krenuli prelaziti. Crveni taksi što je vozio iza njega, smota i zaobiđe to auto što nam je stalo, malo je falilo da nas pokosi. FUJ
U ovoj situaciji sam ja bila ta koja je stala pjesaku, auto do mene je profuralo... sacekalo me par metara dalje da bi mi kroz prozor frajer poceo da urla i da govori kako se na pjesackom sa dvije trake pjesacima ne staje :shock: :mrgreen: :mrgreen:
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#19 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by c0de »

Sarah24 wrote: 04/03/2021 22:19
trambusek88 wrote: 02/03/2021 18:42 Evo jedna situacija koja mi se desila kao pješaku. Auto nam stade da pređemo na pješačkom, i kako smo primjetili da auto usporava da nam stane već smo krenuli prelaziti. Crveni taksi što je vozio iza njega, smota i zaobiđe to auto što nam je stalo, malo je falilo da nas pokosi. FUJ
U ovoj situaciji sam ja bila ta koja je stala pjesaku, auto do mene je profuralo... sacekalo me par metara dalje da bi mi kroz prozor frajer poceo da urla i da govori kako se na pjesackom sa dvije trake pjesacima ne staje :shock: :mrgreen: :mrgreen:
komsinica_s_drugog
Posts: 697
Joined: 23/12/2018 19:16

#20 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by komsinica_s_drugog »

Pratite i vizualizirajte sebi u glavi. Vrijedno je :lol: Prilazim raskrsnici, prestrojim se uz liniju, ukljucim lijevi zmigavac i desno ostavim mjesta za auta koja ce pravo ili skrecu desno. Auto koje je na putu s prvenstvom prolaza, a dolazi meni s desna, ukljucuje lijevi zmigavac i skrece, ali umjesto da udje u svoju traku i prodje lijevo od mene, on prolazi kroz moju traku, ovim dijelom koji je ostao slobodan :shock: :? :cry:
Momenat totalnog soka i nevjerice, ne samo mene, nego svih na raskrsnici, svi se zgledamo u cudu i pitamo gdje je skrivena kamera. Muz kaze da je za 20 godina vozackog staza vidio svega, ali to jos nije :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Qler »

liaar wrote: 03/03/2021 09:47 Mislim da će se dobar dio foruma složiti, najneočekivanija situacija je kada te žensko pusti da se uključiš na cestu ispred nje.
E ovo je ravno ukazanju djevice Marije u Međugorju :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20526
Joined: 12/08/2013 12:51

#22 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by insaneinthebrain »

Neki dan ja pored Elektroprivrede kad na prosirenju stoji pasat. I covjek ispod viri. Kad izvadi frajko ispod tockova neko drvo, ko cjepanica 20-30 cm dugo. Reko kud si ti pasha vozio pa si uspio toliko drvo da zglavis medju tockove :-)
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#23 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by MorningStar »

Iskljucujem se iz unutrasnje trake u kruznom - gledam desno da me ne drmne ko iz vanjske - dolazi lola sa lijeve strane - valjda skontao kruzni hoces lijevo izaci ides lijevo :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by muha_sa »

Izlazim iz svog naselja na glavnu ulicu--Gradačačka- i umal me srce ne trefi od iznenadjenja :-) pošto je svako jutro kolona i skoro NIKAD ne možemo izac a ni uNIc u naselje pošto se svi nabiju jedan do drugog :-) jutros za divno cudo jedan iz kolone metar prije stao i ostavio prolaz za uc i izac iz naselja :D
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#25 Re: Neočekivane/neobične situacije u saobraćaju

Post by Juka Jebach »

Svako jutro od 6 pa do 10-11, ludnica po sarajevu kako ljudi voze. Snimio sam ih hiljadu samo jutros kako se "glupiraju", kada bih napravio youtube bio bi hit
Post Reply