nenamjenski kredit

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#51 Re: nenamjenski kredit

Post by passiv »

Ja sam uzeo ponude u RB, UC i addiko ponude. Addiko 7,9% kamata - obrada - prva rata. UC 6,6 - obrada i RB 7% + sve bih morao platiti a korisnik vec 10 godina. Fiksna kamatna stopa. UC mi najpovoljniji. Uslov prenos plate. Nema naknade za obradu kredita. U union nisam otisao, bila mi je zurba ali fkt katastrofa su uslovi svima.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#52 Re: nenamjenski kredit

Post by visuljak »

passiv wrote: 28/12/2020 20:55 Ja sam uzeo ponude u RB, UC i addiko ponude. Addiko 7,9% kamata - obrada - prva rata. UC 6,6 - obrada i RB 7% + sve bih morao platiti a korisnik vec 10 godina. Fiksna kamatna stopa. UC mi najpovoljniji. Uslov prenos plate. Nema naknade za obradu kredita. U union nisam otisao, bila mi je zurba ali fkt katastrofa su uslovi svima.
To su banke. Katastrofa.
Na moja sredstva koja bi im ustupio da daju tebi ne daju ni 1%.
...onda na kraju godine objave najvecu platu u bankarskom sektoru 260k.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#53 Re: nenamjenski kredit

Post by iceman ze »

Asa 4 49 %
User avatar
HardCore
Posts: 2389
Joined: 17/05/2011 21:46

#54 Re: nenamjenski kredit

Post by HardCore »

Jeli neko upoznat ko daje trenutno najpovoljniji nenamjenski kredit?
User avatar
arman1
Posts: 5371
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#55 Re: nenamjenski kredit

Post by arman1 »

Uzmeš letak od RB i s njim ideš u UB, i obrnuto, kod službenika i kamata zna pasti i za 2%.
Trenutno Banke imaju problematično visok višak neplasiranih sredstava. Ako možeš pregovarat zauhar je. Kamatna stopa je ako ne gledaš ostale troškove totalno nebitna stvar. Vidi koliko dobijaš na ruke i koliko vračaš, a ekonomisti profesionalci bi to nazvali efektivna kamatna stopa.
Naravno bitno je i šta traže kao obezbjeđenje i koju t sumu mogu dati.
Ja sam od banaka odustao i privatno se zadužio po EKS 3 %, a banke su mi davale po 9% EKS najmanje. Kad sam rekao da nisam zainteresovan i da su im kamatne stope previsoke spalo je to na 6,9%. Naravno da me to nije interesovalo.
Post Reply