Nenad Markovic

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1 Nenad Markovic

Post by Edin H. »

Predsjednistvo KS BiH je naimenovalo Nenada Markovica za novog selektora nase kosarkaske reprezentacije.

Sta ocekujete? :roll:
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#2

Post by Meshtar »

Iskreno, ne znam.

Neno jeste legenda i kralj, ali nikada nije vodio ekipu....jedino me tješi što ne može biti gori od Mense i igrači će ga poštovati.

Osim toga vratit će Mujezinovića
sivke
Posts: 71
Joined: 09/04/2006 20:11
Location: Koshevo

#3

Post by sivke »

Fakat ne znam sta da ocekujem.

cudno je da je posto selektor reprezentacije, a nema nikakvo iskustvo. To je po meni mozda minus. Al ipak Markovic je Markovic. Sigurno zna motivisati igrace, postuju ga, i ima respekt. Vidjet cemo sta bude...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4

Post by Qler »

ne bi trebalo biti lose... :roll:
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#5 Re: Nenad Markovic

Post by BECHO »

Edin H. wrote:Predsjednistvo KS BiH je naimenovalo Nenada Markovica za novog selektora nase kosarkaske reprezentacije.

Sta ocekujete? :roll:
Po meni, odlican izbor. Iako nema trenerskog iskustva, vjerujem da samim svojim prisustvom moze ekipi dati dovoljno morala, napraviti kolektiv i stvoriti pozitivan ambijent u timu. Prednost je sama po sebi sto je trener neko ko se moze identifikovati sa klubom a tu je nas Neno besprijekoran! :)
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#6

Post by Meshtar »

i zaboravih reći, Neno puno sreće.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#7

Post by edu »

mislim da je ovo los potez..neno nema iskustva kao trener..plus sto je psihicki veoma labilna licnost..i cesto reaguje onako kako ne bi smio!
Ralfson
Posts: 138
Joined: 04/03/2004 00:00
Location: Tz

#8

Post by Ralfson »

mislim da je ovo los potez..

Slazem se sa ovim jer trebao je sacekati nekoliko godina... ovako mu prijeti situacija u kojoj ce navijaci zaboraviti sve njegove uspjehe...
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#9

Post by radeljas »

edu wrote:mislim da je ovo los potez..neno nema iskustva kao trener..plus sto je psihicki veoma labilna licnost..i cesto reaguje onako kako ne bi smio!
los potez sigurno. pa reprezentacija - pripreme, selekcija, vodjenje ekipe ne da je ozbiljan i profesionalan posao koji trazi iskustvo, znanje i jos mali milion sitnica, nego to nije mjesto za eksperimente i pocetnike, taman to bio i legenda kakva je neno markovic. ali kakav je nas savez, nista ne cudi. ja mislim da je gore od ovoga sto drze onoga zubovica miralema za trenera juniora. to valjda po politickoj liniji. sjetimo se njega i vodjenja bosne. a juniori to nam je jedina nada. a sa zubovicem cemo daleko dogurati sigurno.
ma sve nam je kao i citava zemlja ... u nekoj stvari ...
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#10

Post by edu »

ma u savezu se vrti 10 ljudi..i to je sve manje-vise jedno drustvo..poslove dobijaju zene..kcerke..sinovi..itd..uopste me ne cudi ovakav izbor selektora...
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#11

Post by Santos »

Pa ko valja jebem mu patka.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#12

Post by edu »

ne znam ni ko je sve bio u uzem izboru..ali recimo rus halilovic bi bio bolji izbor!
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#13

Post by radeljas »

edu wrote:ne znam ni ko je sve bio u uzem izboru..ali recimo rus halilovic bi bio bolji izbor!
mogli su napraviti kampanju potrage za selektorom i neko bi se vec nasao. toliko imena trenutno bez posla. eto spominj'o se i aco petrovic. pa nista. ovo je sve bilo rezirano da se izabere markovic. i time su svi pokriveni. niko nece rijeci reci protiv takve osobe, covjeka koji je uradio ogroman posao za reprezentaciju i za bosnu, ali ... zar nije mogao biti drugi covjek uz nekoga iskusnog. tako to rade srbi, vratimo se malo u proslost. ivkovic je godinama bio pomocnik, pa obradovic ... to je jedini nacin.
ima jedna stvar koja mi se svidila kod markovica, a ta je da je rekao da bi dao prednost vasiljevicu nad domerkantom, ako bude selektor. ako ce igrati i mujezinovic to je ok. ako ce uvesti mladje momke i to bilo dobro.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#14

Post by jazzer »

Trebalo je ranije misliti o selektorskom mjestu, prije
nego je emir mutapcic postao selektor njemackih juniora.
Mislim da je on bio najbolja opcija ali eto, ne valja nama
valja svabama. A mislim da je i on bio voljan preuzeti reprezentaciju.
Ali buduci da imamo ovakve saveze i ljude u njima
nije nikakvo cudo sto nije kod nas.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#15

Post by edu »

ma aco bi kost'o bruku..to je sigurno..eeeeeeeeee kad bi se vratio mujezinovic..to bi bila druga ekipa.. :-)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#16

Post by Mahalac »

Ako iko zasluzuje sansu onda je to Neno..ako nista drugo znamo da ce sigurno dati sve od sebe.

Sretno Neno!

ps O Mujezinovicu..... ko je jednom rekao ne reprezentaciji (bez obzira na razloge) meni vise nikad nebi zaigro...
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#17

Post by Meshtar »

Mahalac wrote:Ako iko zasluzuje sansu onda je to Neno..ako nista drugo znamo da ce sigurno dati sve od sebe.

Sretno Neno!

ps O Mujezinovicu..... ko je jednom rekao ne reprezentaciji (bez obzira na razloge) meni vise nikad nebi zaigro...
Pa htjeli mi ili ne, ali to je jedini naš igrač koji igra u nekom pristojnom europskom klubu....samo toliko
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#18

Post by edu »

ma mujezinovic je igrac koji se najvise borio za ovu reprezentaciju..to je covjek koji je ginuo na treninzima a o tekmama da ne pricam..nikad nisam saznao koji je pravi razlog njegovog neigranja..cast markovicu..ali po mom misljenju hare je najbolji igrac kojeg je ova reprezentacija imala!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#19

Post by davis.ba »

Mislim da je trenutno to najbolji izbor. Neno poznaje odlično sve igrače, vrlo je poštovan, trenirao je u mnogo klubova sa dosta dobrih trenera i sigurno da će u ovom početnom zanosu biti veliki plus za reprezentaciju. Sad na terenu često, pogotovo u zadnje vrijeme, zna izgubiti živce ali mislim da je van terena odličan čovjek, tako bar kažu.

Halilović se nije prijavio na konkurs. Mutapčić i Petrović sigurno neće doći da budu selektori neke reprezentacije i da primaju 1000 maraka platu a sigurno da jedan Petrović uopšte ne poznaje naše igrače.
Mahalac wrote:ps O Mujezinovicu..... ko je jednom rekao ne reprezentaciji (bez obzira na razloge) meni vise nikad nebi zaigro...
Znači neko zbog smrtnog slučaja u porodici naprimjer ne bude u prilici da igra za reprezentaciju i sad je on za tebe zauvijek otpisan? Pametno nema šta. :lol:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#20

Post by pirmin »

Neni sve najbolje i puno srece!

Nismo mi ni "E" od ekipe da si ne smijemo priustiti jednoga trenera sa manjkom trenerskoga iskustva.Nemamo sta izgubiti,sa Nenom mozemo samo dobiti.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#21

Post by Altsa »

sve zavisi koga ce neno da "privoli" da igra za reprezentaciju. ukoliko mu budu i dalje igrali kovacevic, bavcic (koji je bio na zadnjem EP) nista od reprezentacije. mora "privoliti" mujezinovica, sinanovica, rizvica iz USA i druge kao i par srba koji do sada nisu htjeli igrati. e onda mozda nesto i bude i ako mu je veliki minus trenersko (ne)iskustvo.
e sada cete svi reci da ne treba nikoga moliti. s obzirom da smo mi mala zemlja svaki igrac je itekako potreban i treba biti izuzetno uporan i tvrdoglav sa igracima koji ne bi igrali za bih i na bilo koji nacin ih privuci reprezentaciji.
a izbor samog selektora je bio smijesan raspisali konkurs pa bujrum prijavi se ko hoce. :lol: :lol:
zubovic je cisti promasaj za juniore.
E30
Posts: 24
Joined: 28/10/2005 10:54
Contact:

#22

Post by E30 »

Naprijed Nenade!!!
Post Reply