Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#76 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

čitav život se svede na pravljenje para i onda mi neko priča kako nije sreća para puna vreća... nije kurac :lol:

al' i bolje što nemam milione, sve bih ja to prokock'o :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#77 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by medvjed23 »

nekim ljudima je stvarno bolje da nemaju puno, jer što više imaju, više štete nanose sebi :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#78 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

recimo kupio bih Porschea, a onda bi završio u nekom kanjonu Rakitnice jer se ne znam kontrolisat' :( :lol:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#79 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Ma bi kurac mi i kockamo što nam je dosadno da imam pola miliona prvo bi gledao kako vidjeti sve što sam gledao na slikama pa bi tek onda mozda svratio na kerove :D

Da ne bude sad da nisam nigdje otisao jesam, bio sam u preko 10 u evropi ne racunajuci balkanske.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#80 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

medvjed23 wrote:nekim ljudima je stvarno bolje da nemaju puno, jer što više imaju, više štete nanose sebi :D

Ima ti i ta mjesta, predozirao bi se vjerovatno u roku par godina.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#81 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

nema me tamo wrote:Ma bi kurac mi i kockamo što nam je dosadno da imam pola miliona prvo bi gledao kako vidjeti sve što sam gledao na slikama pa bi tek onda mozda svratio na kerove :D

Da ne bude sad da nisam nigdje otisao jesam, bio sam u preko 10 u evropi ne racunajuci balkanske.
realno, Dan Bilzerian je najpametniji bogataš :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#82 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Ide li i dalje jako?

Znam da ga je srce jebavalo prije 2, 3 godina bilo je ili da smiri s kokainom ili da gleda kako ce mu srce otkazat :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#83 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

ma ide

Image

imaš tol'ko para i vremena da radiš ovo u slobodno vrijeme :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#84 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

Image

:roll: :lol: :run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#85 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by insomnia78 »

Gospoda :lol:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#86 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

A babo mu sve ostavio..

Zaradio i on nesto igrajuci pokera cini mi se..
Svaki dan mu ovako.. :D
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#87 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by AstorH »

mehoxy wrote:Sve sto ti ja mogu reci je da se cuvas ljudskog smeca. Buduci da si vecinu vremena vjerovatno provodio u 4 zida sigurno ne znas dobro procijeniti karakter. Nikad ne vjeruj nikom u potpunosti i ne daj da ti se niko "uvuce pod kozu", ukljucujuci eventualno i cure. Vecina ljudi je strasno pokvarena, neovisno o spolu, i samo traze svoju korist u bilo cemu.
:thumbup:
:)
hecim
Posts: 25
Joined: 03/01/2012 20:04

#88 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by hecim »

Ukoliko znas engleski jezik, ovi ljudi bi ti mogli pomoci.
https://www.youtube.com/watch?v=CcrhwatDkUM&t=407s - ovo je jedno o predavanja koje je usmjereno za drustveno anksiozne i nespretne ljude.
https://www.youtube.com/watch?v=DR2j2RC0Ytk - ovo je klip gdje predavac prica svoju pricu o njegovom putu od izuzetno nedrustvenog poluautisitcnog cudaka do milionera i svjetskog strucnjaka u polju drustvene dinamike (sa posebnim fokusom na musko-zenskim odnosima).
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#89 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by FreakyStyley »

Kak'a je ovo mizantropija, jebo vas dan. :D Ovdje covjek da dodje i kaze da je suicidalan, savjet bi bio da pocne kopat mezar.

Jarane ne mozes isforsirat prijateljstvo, pravo prijateljstvo se jako rijetko desava, par puta u zivotu mozda. Poznanstva, raja, druzenje...to je nesto drugo i u principu, a pogotovo ako si introvertan frajer, radja se iz nekih zivotnih situacija, tipa posla, fakulteta, neke zanimacije, hobija koji ne mozes radit sam, cega vec.

Jednostavno, gradi sebi zivot, poboljsavaj i gradi sebe koliko mozes, poznanstva i prijateljstva ce se sama neizbjezno dogodit. Ako na to ne gledas tako ili mislis da je nemoguce, onda se konsultuj sa nekim strucnim ili probaj naci neki drugi nacin.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#90 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by KB9 »

depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#91 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by spreca »

KB9 wrote:depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
Jos niko nije shvatio da je u pitanju zena-djevojka.....svi misle da je u pitanju neki muskarac :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#92 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by KB9 »

spreca wrote:
KB9 wrote:depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
Jos niko nije shvatio da je u pitanju zena-djevojka.....svi misle da je u pitanju neki muskarac :lol:
ko i svaki put ti si na svoj nacin shvatio poentu

dobar memo, dobar :izet:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#93 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by spreca »

nije isto davati savjet zeni i muskarcu...ili obracati se zeni kao da razgovarate sa muskarcem :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#94 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by uglavnomja »

on topic

koliko vidim niko nije predlozio


postani volonter u nekoj organizaciji koja pomaze djeci, invalidima, mentalno retardiranim, ... (ne pricam o skupljanju par pred katedralom :cry: nego o organizacijama koje organizuju posjete, druzenja, ... i slicno, bez para u opticaju)

u startu su tu ljudi koji imaju nesto humano u sebi ako odluce da pomazu za dz drugim, svakakvih ljudi ima, mislim godina, obrazovanja, zivotnih prica ... i lako je komunicirati sa nekim ko ima isti cilj.

sad zavisi kakav si lik, mozes biti jako zadovoljan-a ako si nekom pomogao i jos se druzio, upoznao ljude ... dalje ide lako, vazno je upoznati se.

sa stanovista zdravlja bolje su fizicke aktivnosti, ali i na ovim volonterskim semama bude i izleta, planinarenja, cak i termina po salama za rekreaciju



ako si lik koji ne moze podnijeti bolesnu osobu ili invalida i ako te to baca u jos vecu depru onda nista :zzzz:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#95 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by FreakyStyley »

KB9 wrote:depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
Kakva hrpa seljackih gluposti.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#96 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by KB9 »

FreakyStyley wrote:
KB9 wrote:depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
Kakva hrpa seljackih gluposti.
po tvom odgovoru bi reko da si anksiozna osoba :(
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#97 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by FreakyStyley »

KB9 wrote:
FreakyStyley wrote:
KB9 wrote:depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
Kakva hrpa seljackih gluposti.
po tvom odgovoru bi reko da si anksiozna osoba :(
Ma 100%. Il su sihre il je propuh, jel tako? Posto su to izmisljene bolesti, jebo svu medicinu i nauku.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#98 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by KB9 »

de se malo povezi i skontaj pa cemo onda lagano dalje
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#99 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by uglavnomja »

Klinička depresija
Klasifikacija i vanjske poveznice


Depresija spada u skupinu poremećaja karakteriziranih kao poremećaji raspoloženja (unipolarni poremećaj). To je teško psiho-fizičko stanje praćeno raznim nuspojavama i popratnim efektima. Depresivno raspoloženje karakterizira povlačenje osobe u sebe, potištenost, pad vitalnih dinamizama, nesanica, gubitak apetita, opsjednutost crnim mislima, usporeni misaoni tijek, beznadnost i bespomoćnost.


Podjela

Postoje tri glavne vrste depresije:

Početna laka depresija
Srednja prolazna depresija
Teško depresivno stanje


Simptomi

promjene raspoloženja tijekom dana. Često je stanje teže jutrom, a raspoloženje se popravlja kako dan napreduje. Ipak, način promjene raspoloženja može biti potpuno obrnut.
poremećen san, često s ustajanjem vrlo rano ujutro, i nemogućnost nastavljanja normalnog sna. To se često događa zbog brojnih misli koje "zuje" kroz glavu
opće usporavanje misaonog tijeka, ali i govora i tjelesnih kretnji
osjećaj tjeskobe
manjak energije
nesposobnost uživanja u stvarima
manjak koncentracije
osjećaj zaboravljivosti
negativne misli o budućnosti
osjećaj krivice
okrivljavanje sebe i niska razina samopouzdanja
osjećaj beznađa
preokupiranost bolestima
gubitak apetita i kao rezultat gubitak težine
smanjena želja za seksom
samoozljeđivanje


Epidemiologija
Broj muškaraca kod kojih će se razviti i biti dijagnosticirana depresija tijekom života iznosi 7% do 12% od ukupne muške populacije. Kod žena je taj broj nešto veći i iznosi od 20% do 25%.







__________________________

ne znam zasto ne pise i samoubistvo na listi :?

i ovo je ugrubo, ima raznih podvarijanti, najpoznatija je postporodjajna, prije par godina se ubila zena u sa zbog nje

ali valjda je i to ubleha :-)


i smrt jednog djeteta i dvoje ljudi, kao i 2-3 unistene porodice, trakavica koja se razvlacila po medijima je u krajnjoj liniji posljedica te bolesti u bosanskim uslovima i stavovima poput tvog ... izmotava se, prenemaze, lijena ...
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#100 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by medvjed23 »

šta ba doktori znaju, ublehaši najobičniji
Post Reply