Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#51 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Ja garantujem jer prvo ce par godina biti sretan i onda kad krenu padat maske shvatice na cemu je.
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#52 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by BajramBarecula »

u dzamiju pa klanjaj, tamo ces nac prijatelje, mani se kafana
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by JoseMujica »

BajramBarecula wrote:u dzamiju pa klanjaj, tamo ces nac prijatelje, mani se kafana
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#54 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by BarbaDue »

tako je, kafana će mu doći glave.
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#55 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by BajramBarecula »

Da ne bude off, cesto vidim neke starije ljude, nekih pedesetak godina, vidi im se na facama da ih je zivot izmuzo i kontam, koliko se tek takvi ljudi osjecaju usamljeno.

Pretpostavljam da je to najzajebanije zivotno doba u smilu psiha i mentalno stanje i tako to.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#56 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by anchor85 »

Vega_Brothers wrote:Ko garantuje da će ga društvo i druženje učiniti sretnim?
Mislim da si malo profulao. Covjek rekao da je dugo sam pa sad hoce da isproba kako je to ne biti sam. I zasto ga to ne bi usrecilo? Uostalom, ukoliko skonta da se zajebao u proracunu, uvijek se moze ponovno povuci u osamu. To je bar lako.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#57 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

igraj lol-a brt moi
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#58 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Njanjavi »

Covjek koji ima poteskoce naci srecu u sebi, grcevito trazeci taj osjecaj u drugima, nikada je nece naci ni postici na taj nacin.
Mnogo nas padne na tu zamku i mislimo da smo nesretni jer smo sami, bez partnera ili drustva.
Jbga nema osobe koja donosi srecu, cak ni deda mraz nije zelio tu odgovornost kad su mu davali zaduzenja :roll:
Okreni se sebi haveru, budi malo sebican, samoziv, ne daji se svakome, idi u prirodu malo, uzivaj u tisini, ionako u gradovima pogotovo samo mozes cuti buku i sranje kroz gusto granje.
Uzmi sebi bajk i pedalaj dok ne dodjes sebi, sto vise oksigena kroz aktivnost unosis u sebe, manja je depresija i osjecaj beznadja.
Kad osjetim da ce mi naletit takav period, zadam se u shumu, shetam, drva skupljam, bajkam, sta god jebajiga, bgmi bude mi bolje od aktivnosti.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#59 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

ExNihilo wrote:
Vega_Brothers wrote:Ko garantuje da će ga društvo i druženje učiniti sretnim? Ja se najgore osjećam kad sam prisiljen sjediti u društvu sa drugim ljudima, jedva čekam da odu ili da ja odem. I onda sam sretan.
I ja. :D
:thumbup: :mrgreen:

Mogu sjediti s bilo kim, a i moram, takav pos'o, al' samo s nekoliko ljudi uživam provoditi vrijeme. Sve ostalo je "ka'š više otić', jebo te hljeb dragi" :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#60 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by ExNihilo »

Velkoski wrote:
ExNihilo wrote:
Vega_Brothers wrote:Ko garantuje da će ga društvo i druženje učiniti sretnim? Ja se najgore osjećam kad sam prisiljen sjediti u društvu sa drugim ljudima, jedva čekam da odu ili da ja odem. I onda sam sretan.
I ja. :D
:thumbup: :mrgreen:

Mogu sjediti s bilo kim, a i moram, takav pos'o, al' samo s nekoliko ljudi uživam provoditi vrijeme. Sve ostalo je "ka'š više otić', jebo te hljeb dragi" :mrgreen:
Jašta, tačno tako. Al' s tobom bih mogao, Velkoski. :pasamoj: Valjda. :D
apolon_007
Posts: 15
Joined: 07/05/2017 15:10

#61 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by apolon_007 »

Čovjek se treba osloboditi okova vlastite svijesti.
Shvatiti, da si svaki momenat blize trenutku kada neces imati priliku pred kim da budes nesiguran, povucen i stidljiv.

Sam se ne moze zivjeti, ali prvo, da bi imao pravog prijatelja, pred ogledalom dobro sebe pogledaj, i zapitaj se da li u sebi vidis prijatelja.
Od ljudi ne ocekuj mnogo,bolje receno, ocekuj nista, i bices sretan, a od sebe ocekuj svasta.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#62 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by daddy-kool »

User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#63 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by SmokingMan »

Vega_Brothers wrote:Ja se osjećam depresivno i aksiozno kad sam među ljudima. Kad dođem kući u mir i tišinu odmah mi se popravi raspoloženje.
Ti si introverta,pronicljivi,oštrouman,ali ne znam koliko si odmjeren u govoru.Razumijem te jer imam blisku osobu koja je ista kao i ti. :thumbup:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#64 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by ho oponopono »

...budi frend samom sebi bolan, jebiga sam sebi si najpreči...nema te persone koja će ti otjerati taj filing samoće...može ti stvoriti samo privid...i opet zajeb...:pusi2:
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#65 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by bezVolana »

kontam da je najlakse krenuti raditi nesto, baviti se sportom, hobijem sta vec. zavisi koliko toga nudi grad u kojem zivis, ali svugdje se moze nesto naci - ako nista teretana.
meni zapocinjanje razgovora ide sasvim opusteno i najnormalnije, ali vjerujem da je tesko ako je to nesto neprirodno za tebe. moraces izaci iz svojih okvira tisine i mira, i sigurno ces imati failova i toga da ce te neko skulirati i debila svega ... ali pokusaj na to ne gledati kao na pad i ne shvatati previse licno - to je generalno jedan od velikh problema, sto ljudi misle da nkeo radi nesto zbog njih, necega sto su rekli i uradili, a zapravo ostale ljude boli k.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#66 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Kejn »

Friends are overrated...
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#67 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Seyfo »

Stara narodna kaze : "ako zelis naci prijatelje,budi prijatelj". Mada meni iskustvo potvrdjuje onu od maloprije "friends are overrated". Meca Cazin je u jednom clipu fino objasnio prijateljstva ovih dana,kada je kao stao na minu i zvao prijatelja.
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#68 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Ludzak »

ma yebo prijatelje. Danas ne postoji prijatelji, već samo interesi.
Sam sebi budi prijatelj. Udomaći nekog mačka ili cuku, i nek ti on bude prijatelj. Gdje ćeš boljeg prijatelja ? Od ljudi ti samo glava boli.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#69 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by BarbaDue »

sherbett wrote:Nema meni do mog brata! Jest da mu ne mogu bas sve reci. Ali mogu racunat da ce uvijek bit tu kad je frka... sto se tice pravog prijateljstva.. ono povjeravanja, savjetovanja, ugodnog razgovora i fakat dragocjeno provedenog vremena, imam najbolju prijateljicu vec 20 godina. Ima ih jos.. al sam naucila da ne mogu racunati na njih .. ne u smislu ikakve koristi.. vec predanosti tom prijateljstvu.. ljudi su se bas otuđjili.. svak gleda sebe i svoj mobitel.. neki nerealan paralelni svijet koji su stvorili o sebi.. jednostavno se stvarni ljudi koji ih znaju godinama, ne uklapaju u tu sliku i poimanje svijeta koji su kreirali i onda ih jednostavno udalje od sebe.

Pa radije sam bez njih nego da u sudjelujem u toj utopijskoj zabludi.

Sve je otislo u helac! Mogu jos jedino s bakom fino popricati. Ona ne spominje facebook i instagram!
:thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#70 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Nije da su se otuđili vec što nemaju šta radit pa bulje..
Naloži najboljeg druga ili drugaricu da ode s tobom da trci i tako te zajebancije i vidjeces promjenu..

Lagano je sjedit i pricat sebi u bradu - joj jes' dosadno idi izađi oznoji se...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#71 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

I ljepota a?

Nema se vremena za gledat u mobitel..

Zato kad si u fazonu joj dosadnoo nema se šta radit pa gledaš u prazno na kafi ko debil :D

Zato sam kafu i zamjenio za pivu jebiga malo ošamutiš drugove odma ti bude lijepo u zivotu. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#72 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Kako nije, a vjeruj i kad se nema para za pive i to necu nikad lezat i sebe smarat kao ostali moji što vole radit pa psovat hoce da se ubiju i to..
Samo izađem dodjem nakon pola sata mrtav..

Da ne pricam koji mi je užitak recimo kad kiša pada hodat...
Al' dobro realno moraš malo biti udaren u glavu za ovo..
Samo nema mi nista bolje nego kad se znojim ko iz kabla..
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#73 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

sherbett wrote:Cuj ko iz kabla .. a da provjeris zlijezde? :mrgreen:

Ma nista cudno.. danas je najpametnije i biti udaren.. inace bi imao i glupljih razloga za ubit se.. pare se uvijek mogu zaradit kao i potrosit.. i to svakako ne moze zadovoljiti sve potrebe.

Ma pokušavaju te spustit znas standardna ljudska pogan...

Joj ovo, joj ono..
Eh sad se necemo lagat pare su danas sve i može mi zadovoljit sve potrebe..

Ili recimo daj mi pare da trosim dosadice mi tek za jedno 10 godina.. :D

Ma iz kabla kod mene ide kad se isforsiram 120+ sam trenutno. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#74 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Pa eto daj mi pare vraticu se nazad u državu za jedno 3 godine. :D

Pare su baš sve.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#75 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

Pa da proputujem kako treba ne da spavam na ulici i to..

Sta ja znam kolko mi treba...
A za takav poduhvat mi treba jedno 50 hiljada da se proputuje baš kako treba.

Trošio sam ja na sve nacine i nije mi još dosadilo zato ti govorim da imam konstantno recimo svaki dan da radim sta hocu dojadilo bi mi za par godina.. :D

Samo što necu nikad doci u tu fazu ubrzo cu se zaposlit i biti na državnoj sisi, a to je lagana smrt
Post Reply