Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#176 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by muha_sa »

sa mobitelom u ruci nikad nisi sam--sadE je to moderno :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#177 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by triconja »

cendlerbing wrote:Joj priče, roll do neba.
Prvo se odluči, jel ti filozofija da ne postoji prijateljstvo nikako ili da prijatelja ima koliko i prstiju na jednoj ruci ili kako već.
Svaki odnos između ljudi, kad malo skontaš, rezultuje nekom korišću. Ukoliko je obostrana i koliko-toliko ravnomjerna, nema razloga da zbog prisustva koristi u prijateljstvu, to prijateljstvo nazivaš lažnim.
Sasvim je normalno da su prava i lijepa i duboka prijateljstva rijetka, ali to ne znači da su ista (opet roll do neba) iluzije.
Prijateljstvo se moze definisat kao mogucnost cuturenja a i mogucnost da tebe neko cuturi. Znaci postoji granica gdje ni jedna strana nije previse iskoristena i to je prijateljstvo. Imat nekog koga mozes u svaki vakat zvat za nesto a i ocekivat da on tebe moze isto. :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#178 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by muha_sa »

bolje imat 100 dušmana neg jednog polovnog prijatelja

jesam li ovo dobro reko :? :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#179 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

triconja wrote:
cendlerbing wrote:Joj priče, roll do neba.
Prvo se odluči, jel ti filozofija da ne postoji prijateljstvo nikako ili da prijatelja ima koliko i prstiju na jednoj ruci ili kako već.
Svaki odnos između ljudi, kad malo skontaš, rezultuje nekom korišću. Ukoliko je obostrana i koliko-toliko ravnomjerna, nema razloga da zbog prisustva koristi u prijateljstvu, to prijateljstvo nazivaš lažnim.
Sasvim je normalno da su prava i lijepa i duboka prijateljstva rijetka, ali to ne znači da su ista (opet roll do neba) iluzije.
Prijateljstvo se moze definisat kao mogucnost cuturenja a i mogucnost da tebe neko cuturi. Znaci postoji granica gdje ni jedna strana nije previse iskoristena i to je prijateljstvo. Imat nekog koga mozes u svaki vakat zvat za nesto a i ocekivat da on tebe moze isto. :mrgreen:
Pa eto, jel to dobro il loše :lol:

Imaš li ti trico nekig da se uzajamno koristite :D
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#180 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by broj dva »

Prijatelji su precjenjeni. I malo ko ih ima onoliko koliko misli da ih ima.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#181 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote:
cendlerbing wrote:Joj priče, roll do neba.
Prvo se odluči, jel ti filozofija da ne postoji prijateljstvo nikako ili da prijatelja ima koliko i prstiju na jednoj ruci ili kako već.
Svaki odnos između ljudi, kad malo skontaš, rezultuje nekom korišću. Ukoliko je obostrana i koliko-toliko ravnomjerna, nema razloga da zbog prisustva koristi u prijateljstvu, to prijateljstvo nazivaš lažnim.
Sasvim je normalno da su prava i lijepa i duboka prijateljstva rijetka, ali to ne znači da su ista (opet roll do neba) iluzije.
Prijateljstvo se moze definisat kao mogucnost cuturenja a i mogucnost da tebe neko cuturi. Znaci postoji granica gdje ni jedna strana nije previse iskoristena i to je prijateljstvo. Imat nekog koga mozes u svaki vakat zvat za nesto a i ocekivat da on tebe moze isto. :mrgreen:
Pa eto, jel to dobro il loše :lol:

Imaš li ti trico nekig da se uzajamno koristite :D
Imam par. Uzajamna korist a i fino popricamo :mrgreen:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#182 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by zlajapravaraja »

muha_sa wrote:bolje imat 100 dušmana neg jednog polovnog prijatelja

jesam li ovo dobro reko :? :D
:D

Poslovica glasi 'vako: "bolje imat' pametnog neprijatelja nego glupog prijatelja" ;)
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#183 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by krofnaa* »

prijatelji ne postoje, jer da postoje, nebi bio usamljen toliko zar ne? Što prije to uvidiš, prije ćeš se izvući iz depresije.
prijatelji koje stekneš u životu su jedino: žena/muž, djeca a prijatelje koje već imaš su: otac i majka i to će ti biti jedini ljudi na koje ćeš se moći osloniti. Možeš imati i poznanike, kolege sa kojim ćeš provoditi svoje vrijeme, ljude koji će glumiti da te vole i da im znači sve - ali to nisu istinski prijatelji, i ti ljudi će doći i proći kroz tvoj život i samo napraviti štetu (ovisno o tome koliko ih mnogo upustiš u svoj život i koliko se otvoriš prema njima)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#184 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

Žao mi je zbog svih koji nemaju bar jednog pravog prijatelja, koji će im dokazati da isti ipak postoje. :)
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#185 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Melbourne_Australia »

krofnaa* wrote:prijatelji ne postoje, jer da postoje, nebi bio usamljen toliko zar ne? Što prije to uvidiš, prije ćeš se izvući iz depresije.
prijatelji koje stekneš u životu su jedino: žena/muž, djeca a prijatelje koje već imaš su: otac i majka i to će ti biti jedini ljudi na koje ćeš se moći osloniti. Možeš imati i poznanike, kolege sa kojim ćeš provoditi svoje vrijeme, ljude koji će glumiti da te vole i da im znači sve - ali to nisu istinski prijatelji, i ti ljudi će doći i proći kroz tvoj život i samo napraviti štetu (ovisno o tome koliko ih mnogo upustiš u svoj život i koliko se otvoriš prema njima)

:thumbup: :thumbup:

Vecina fol prijatelja je tu samo kad je sve dobro..Oduvjek sam znao da mi je najbolji prijatelj moj brat i moji starci, a sad kad imam zenu i svoju djecu tu su i oni.....Poznanika puno ali iskrenih prijatelja malo...
User avatar
medvjed23
Posts: 26848
Joined: 16/07/2010 13:49

#186 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by medvjed23 »

malo ko ima prijatelja (jednina), u pravom smislu riječi.. dosta ljudi podlegne iluzijama, pa povuče znak jednakosti između prijateljstva i površnog poznanstva koje ispari kad jedna strana, naprimjer, odseli u drugi grad ili stupi u brak..
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#187 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by triconja »

cendlerbing wrote:Žao mi je zbog svih koji nemaju bar jednog pravog prijatelja, koji će im dokazati da isti ipak postoje. :)
Pravi prijatelji su privremeni, daj bona novi vakat, nije vise svijet crnobijel ko prije 50 godina, ide se, sto bi se reklo putuje dje bolje.

Ako ti mislis kao pravi prijatelj neko ko ce ti dzaba radit, jedva cekat da poslusa sta ti je problem i ko ce te nasmijat, eee, more bit da si naisla na osobu sa poremecajem, kae white knight sindrom. :lol: :lol: :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#188 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

triconja wrote:
cendlerbing wrote:Žao mi je zbog svih koji nemaju bar jednog pravog prijatelja, koji će im dokazati da isti ipak postoje. :)
Pravi prijatelji su privremeni, daj bona novi vakat, nije vise svijet crnobijel ko prije 50 godina, ide se, sto bi se reklo putuje dje bolje.

Ako ti mislis kao pravi prijatelj neko ko ce ti dzaba radit, jedva cekat da poslusa sta ti je problem i ko ce te nasmijat, eee, more bit da si naisla na osobu sa poremecajem, kae white knight sindrom. :lol: :lol: :lol:
Ja sam svog pravog prijatelja upoznala na prijemnom za srednju školu. Otad smo sjedile u klupi naredne 4 godine i cijelu srednju školu sa mnom je čekala autobus po sat, nekad sat i po, pa onda išla svojoj kući koja je 15 minuta pješke od autobuske. Njoj je išlo bubanje predmeta napamet, meni Engleski jezik i Matematika. Učile smo lekcije popola, prepisivale jedna od druge, držale instrukcije jedna dugoj, po vazdan bile online na skype-u, svaka za svojim stolom vježbala i na pauzama pravile kafu i ismijavale naše kampanjsko učenje. Na fakultetu smo spremile milion ispita zajedno, postale cimerke, djelile sobičak u studentskom domu, izmijenjale 16 različitih društava i prošle zajedno svako ljubavno, fakultetsko i poslovno razočarenje.
Poslije prvog ciklusa na faksu nismo dvije godine živjele u istom gradu, pa smo se manje viđale ali se nismo udaljile.
Onda smo ponovo postale cimerke, izmijenjale smo par stanova i mnogo više poslova.
Zajedno smo tražile poslove i išle na intervjue.
U ovih 13 godina prijateljstva, jedanput nismo pričale par sedmica, i mimo toga se nikad nismo posvađale.

Iskreno, i ne smatram je prijateljicom odavno već više članom porodice, na toj mi je ljestvici važnosti. I ne, takva prijateljstva ne nalaze se na svakom koraku niti prijateljstvom treba nazivati svaki odnos sa osobom s kojom se neko kraće vrijeme zbližiš. Ako nas nekad životne okolnosti razdvoje i ne budemo mogle biti bliske ni blizu kao dosad, biću sretna ako je ona sretna, čak i ako je vidim jednom u godini.

Ni prave ljubavi, ni prava prijateljstva, nisu nikakve bajke ni iluzije, samo se nekome dese a nekome ne.
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#189 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Lijepo, imaš baš sreće što imaš takvu osobu.

Ja neznam, ponekad mislim da prijatelji uopšte ne postoje, da je to samo utopija al' opet nadam se ponekad da ih ima, možda je to neka samo nada... neznam.
Last edited by Novine on 20/09/2018 23:03, edited 1 time in total.
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#190 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

krofnaa* wrote:prijatelji ne postoje, jer da postoje, nebi bio usamljen toliko zar ne? Što prije to uvidiš, prije ćeš se izvući iz depresije.
prijatelji koje stekneš u životu su jedino: žena/muž, djeca a prijatelje koje već imaš su: otac i majka i to će ti biti jedini ljudi na koje ćeš se moći osloniti. Možeš imati i poznanike, kolege sa kojim ćeš provoditi svoje vrijeme, ljude koji će glumiti da te vole i da im znači sve - ali to nisu istinski prijatelji, i ti ljudi će doći i proći kroz tvoj život i samo napraviti štetu (ovisno o tome koliko ih mnogo upustiš u svoj život i koliko se otvoriš prema njima)

To je tvoje osobno iskustvo, samo po seb ne mora značit ni da postoje ni sa ne postoje prijatelji.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#191 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote:
cendlerbing wrote:Žao mi je zbog svih koji nemaju bar jednog pravog prijatelja, koji će im dokazati da isti ipak postoje. :)
Pravi prijatelji su privremeni, daj bona novi vakat, nije vise svijet crnobijel ko prije 50 godina, ide se, sto bi se reklo putuje dje bolje.

Ako ti mislis kao pravi prijatelj neko ko ce ti dzaba radit, jedva cekat da poslusa sta ti je problem i ko ce te nasmijat, eee, more bit da si naisla na osobu sa poremecajem, kae white knight sindrom. :lol: :lol: :lol:
Ja sam svog pravog prijatelja upoznala na prijemnom za srednju školu. Otad smo sjedile u klupi naredne 4 godine i cijelu srednju školu sa mnom je čekala autobus po sat, nekad sat i po, pa onda išla svojoj kući koja je 15 minuta pješke od autobuske. Njoj je išlo bubanje predmeta napamet, meni Engleski jezik i Matematika. Učile smo lekcije popola, prepisivale jedna od druge, držale instrukcije jedna dugoj, po vazdan bile online na skype-u, svaka za svojim stolom vježbala i na pauzama pravile kafu i ismijavale naše kampanjsko učenje. Na fakultetu smo spremile milion ispita zajedno, postale cimerke, djelile sobičak u studentskom domu, izmijenjale 16 različitih društava i prošle zajedno svako ljubavno, fakultetsko i poslovno razočarenje.
Poslije prvog ciklusa na faksu nismo dvije godine živjele u istom gradu, pa smo se manje viđale ali se nismo udaljile.
Onda smo ponovo postale cimerke, izmijenjale smo par stanova i mnogo više poslova.
Zajedno smo tražile poslove i išle na intervjue.
U ovih 13 godina prijateljstva, jedanput nismo pričale par sedmica, i mimo toga se nikad nismo posvađale.

Iskreno, i ne smatram je prijateljicom odavno već više članom porodice, na toj mi je ljestvici važnosti. I ne, takva prijateljstva ne nalaze se na svakom koraku niti prijateljstvom treba nazivati svaki odnos sa osobom s kojom se neko kraće vrijeme zbližiš. Ako nas nekad životne okolnosti razdvoje i ne budemo mogle biti bliske ni blizu kao dosad, biću sretna ako je ona sretna, čak i ako je vidim jednom u godini.

Ni prave ljubavi, ni prava prijateljstva, nisu nikakve bajke ni iluzije, samo se nekome dese a nekome ne.
Zanimljivo. Mozda prijateljstvo zavisi od tvoje percepcije istog. Moja percepcija je kako sam opisao i moguce je da je do tog. :thumbup:
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#192 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by krofnaa* »

cendlerbing wrote: Ja sam svog pravog prijatelja upoznala na prijemnom za srednju školu. Otad smo sjedile u klupi naredne 4 godine i cijelu srednju školu sa mnom je čekala autobus po sat, nekad sat i po, pa onda išla svojoj kući koja je 15 minuta pješke od autobuske. Njoj je išlo bubanje predmeta napamet, meni Engleski jezik i Matematika. Učile smo lekcije popola, prepisivale jedna od druge, držale instrukcije jedna dugoj, po vazdan bile online na skype-u, svaka za svojim stolom vježbala i na pauzama pravile kafu i ismijavale naše kampanjsko učenje. Na fakultetu smo spremile milion ispita zajedno, postale cimerke, djelile sobičak u studentskom domu, izmijenjale 16 različitih društava i prošle zajedno svako ljubavno, fakultetsko i poslovno razočarenje.
Poslije prvog ciklusa na faksu nismo dvije godine živjele u istom gradu, pa smo se manje viđale ali se nismo udaljile.
Onda smo ponovo postale cimerke, izmijenjale smo par stanova i mnogo više poslova.
Zajedno smo tražile poslove i išle na intervjue.
U ovih 13 godina prijateljstva, jedanput nismo pričale par sedmica, i mimo toga se nikad nismo posvađale.

Iskreno, i ne smatram je prijateljicom odavno već više članom porodice, na toj mi je ljestvici važnosti. I ne, takva prijateljstva ne nalaze se na svakom koraku niti prijateljstvom treba nazivati svaki odnos sa osobom s kojom se neko kraće vrijeme zbližiš. Ako nas nekad životne okolnosti razdvoje i ne budemo mogle biti bliske ni blizu kao dosad, biću sretna ako je ona sretna, čak i ako je vidim jednom u godini.

Ni prave ljubavi, ni prava prijateljstva, nisu nikakve bajke ni iluzije, samo se nekome dese a nekome ne.
Imala si prijateljicu i jedna s drugom ste provele 13 godina, faksirale se, živjele skupa, izlazile i opijale se. No zaboravljaš jednu bitnu stavku, a to je da upravo zbog tog prijateljstva nisi uspjela ostvariti ljubavnu/emotivnu vezu sa muškarcem koja će da traje. Nisi mogla da se žrtvuješ i da se prilagodiš nekome ko je možda mogao biti tvoja srodna duša jer si previše pažnje i energije uložila u to prijateljstvo.

Mogu isto tako da pretpostavim, da i ako si imala ljubav i vezu koja je mogla prerasti u nešto ozbiljnije i nešto što će ti trajati za života, prijateljica te savjetovala i podlegla si uticaju mišljenja drugih ljudi - koji će kad tad pronaći i nastaviti živjeti svoj život i neće više biti "član tvoje porodice".
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#193 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

Nismo se opijale. A i u ostatku posta mi trpaš riječi u usta.
Očito ne možeš zamisliti da možeš biti nekome prijatelj, bez da upravljaš nečijim životom.
Moja prijateljica i ja, nijedna nismo baš povodljive, čak ni kad je mišljenje one druge u pitanju. Imamo stavove po pitanju određenih stvari, koji se totalno razlikuju. Kad iznesemo mišljenja o tome, onda pustimo da se razlikujemo.
Također imaš stav da prijateljica prijateljici zavidi po difoltu, te iz tog razloga ne može se drukčije ponašati prema njenoj ljubavnoj vezi, osim je odgovarati da bude s tim momkom.
Tužno razmišljanje, vala.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#194 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by bleee_sa »

Jel ti to ona prijateljica :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#195 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

Koja ona?
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#196 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

cendlerbing wrote:Nismo se opijale. A i u ostatku posta mi trpaš riječi u usta.
Očito ne možeš zamisliti da možeš biti nekome prijatelj, bez da upravljaš nečijim životom.
Moja prijateljica i ja, nijedna nismo baš povodljive, čak ni kad je mišljenje one druge u pitanju. Imamo stavove po pitanju određenih stvari, koji se totalno razlikuju. Kad iznesemo mišljenja o tome, onda pustimo da se razlikujemo.
Također imaš stav da prijateljica prijateljici zavidi po difoltu, te iz tog razloga ne može se drukčije ponašati prema njenoj ljubavnoj vezi, osim je odgovarati da bude s tim momkom.
Tužno razmišljanje, vala.
I ja vala gledam odakle joj to...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72890
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#197 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Velkoski »

bus sat i po čekat'

tugi plaki :mrgreen:
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#198 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Ljudi ova grupa je prostor i da izrazite vlastite probleme pa de napišite šta vas sputava da imate prijatelje?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#199 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

Velkoski wrote:bus sat i po čekat'

tugi plaki :mrgreen:
Nije se imalo para za kakvog BMW-ića...sreća, otkako sam na forum došla, ja sam milionerka. :mrgreen:

Sasvim ti odgovara novi avatar.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#200 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

Novine wrote:Ljudi ova grupa je prostor i da izrazite vlastite probleme pa de napišite šta vas sputava da imate prijatelje?
Super pitanje. :thumbup:
Malo samokritičnosti nije na odmet.
Post Reply