Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#151 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

Budi onakav kakav jesi..... ako te bilo ko ne prihvati takvog ko ga jebe :thumbup:




Image
John Cleese
Posts: 37161
Joined: 25/05/2010 18:30

#152 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by John Cleese »

lmo wrote:niko ne zna mene slušati
ko moj verni drugar ušati
za mnom ići i sanjariti
a ne kvaritiii....
Reklo bi se - magarac je najbolji covjekov prijatelj :| :D
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#153 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by lmo »

džoni, netjemo biti sitničavi... :oops:
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#154 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Kućni ljubimac može imat dobrotvorne učinke na psihu donekle al' zamijent pravu osobu teško mada i to zavisi od osobe.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#155 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

imati bilo koju zivotinju uz sebe u trenutcima slabosti..... je kriziranje, zna dobro potrajat
John Cleese
Posts: 37161
Joined: 25/05/2010 18:30

#156 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by John Cleese »

Novine wrote:Kućni ljubimac može imat dobrotvorne učinke na psihu donekle al' zamijent pravu osobu teško mada i to zavisi od osobe.
"Kucni ljubimac" cesto jeste "prava osoba", ozbiljno :D

A specisticki stereotipi su tako dosadni :|
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#157 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

John Cleese wrote:
"Kucni ljubimac" cesto jeste "prava osoba", ozbiljno :D

A specisticki stereotipi su tako dosadni :|


pasa fini, tesko je ne biti kralj, car ili sultan makar i bilo kojoj zivotinji
John Cleese
Posts: 37161
Joined: 25/05/2010 18:30

#158 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by John Cleese »

mali jomu wrote:pasa fini, tesko je ne biti kralj, car ili sultan makar i bilo kojoj zivotinji
Pravi kralj, car ili sultan nikad ne bi ni pomislio da njegovi podanici nisu osobe :|
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#159 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

John Cleese wrote:
Pravi kralj, car ili sultan nikad ne bi ni pomislio da njegovi podanici nisu osobe :|

Dobro :) :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#160 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

Zivotinje imaju raznovrstan pozitivan ucinak na ljude, kao i sva priroda, planine, sume. jezera, mora..... normalno je da se ljudi sklanjaju od svih negativnosti, cilj i jeste biti pozitivan, a kako...... zivotinje tu igraju veliku ulogu :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#161 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

ima i kod mene macor, skuzio me, kad nisam dobar zovne svoju raju svakavu i ne mozes ti tu nista, moras bit dobar..... :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#162 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by SmokingMan »

Nisi jedini,i to je poprilično bolno dok se temeljno ne posvtiš sam sebi.Ljudi se po prorodi boje usamljenosti,ali to su najbolji momenti da sebe u dobroj mjeri upoznaš.Traži poznanike ali ne i prijatelje,prijatelji se stiču vremenom,i to zna dugo potrajatiovo govorim ,poznanstvo ne iziskuje velike napore,izađi kada imaš vremena,razgovaraj sa ljudima,veremenom ćeš prepoznati ko ti odgovara,pa polahko sa određenom osobom počni graditi čvršće odnose,mada sa određenom rezervom,ne otvaraj se nikada ljudima do kraja,često se to zna zloupotrijebiti,i zna biti jebeno gadno.

Vjeruj mi da ti je sada najbolje vrijeme da tkriješ svoje talente,i ne troši vrijeme uzalud,pokušaj oživiti nešto u sebi što je odavno bilo spuutavano zbog raznih okolnosti.Svi mi u sebi nosimo određene talente za nešto.i nemoj se razočarati ako ne pronađeš sugovornika u tome,jedino je bitno da ti uživaš u tome.najmanje je bitno ili potpuno nebitno hoće li to neko prepoznati ili neće.Čitaj,trči,pjevaj,slikaj,organiziraj sam izlete ako nikoga nema,opet uvijek imaš sebe,gledaj omiljene serije,smiji se,plači,hrani mačke u svojoj ulici,ako si u mogućnosti nabavi sebi neku životinju,ali moraš biti iskren u tome.Ljubav prema sebi je posvećivanje vremena samome sebi,onda tek drugima,"razovaraj" sa samim sobom,upoznaji sebe svaki naredni dan,pomalo zna biti monotono,ali tako ti je isto i sa dosadnim ljudima,svi se mi bojimo da sretnemo svoga unutarnjeg demona,ostanemo na neki duži period sami,izgubimo nekoga.....:thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#163 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

SmokingMan wrote: Nisi jedini,i to je poprilično bolno dok se temeljno ne posvtiš sam sebi.Ljudi se po prorodi boje usamljenosti,ali to su najbolji momenti da sebe u dobroj mjeri upoznaš.Traži poznanike ali ne i prijatelje,prijatelji se stiču vremenom,i to zna dugo potrajatiovo govorim ,poznanstvo ne iziskuje velike napore,izađi kada imaš vremena,razgovaraj sa ljudima,veremenom ćeš prepoznati ko ti odgovara,pa polahko sa određenom osobom počni graditi čvršće odnose,mada sa određenom rezervom,ne otvaraj se nikada ljudima do kraja,često se to zna zloupotrijebiti,i zna biti jebeno gadno.

Vjeruj mi da ti je sada najbolje vrijeme da tkriješ svoje talente,i ne troši vrijeme uzalud,pokušaj oživiti nešto u sebi što je odavno bilo spuutavano zbog raznih okolnosti.Svi mi u sebi nosimo određene talente za nešto.i nemoj se razočarati ako ne pronađeš sugovornika u tome,jedino je bitno da ti uživaš u tome.najmanje je bitno ili potpuno nebitno hoće li to neko prepoznati ili neće.Čitaj,trči,pjevaj,slikaj,organiziraj sam izlete ako nikoga nema,opet uvijek imaš sebe,gledaj omiljene serije,smiji se,plači,hrani mačke u svojoj ulici,ako si u mogućnosti nabavi sebi neku životinju,ali moraš biti iskren u tome.Ljubav prema sebi je posvećivanje vremena samome sebi,onda tek drugima,"razovaraj" sa samim sobom,upoznaji sebe svaki naredni dan,pomalo zna biti monotono,ali tako ti je isto i sa dosadnim ljudima,svi se mi bojimo da sretnemo svoga unutarnjeg demona,ostanemo na neki duži period sami,izgubimo nekoga.....:thumbup:

ma jok ba, trebas svima jebat mater sto si sebi dopustio da te neko i nesto sjebe, odmah pljunut u ogledalo i razbit ga, pa se zakljucat se u sobu, zatvorit prozore, posutati sve u sobi, izlaziti samo u wc i kuhinju, sve ostalo razguli, razvali, udri.... svi i sve su krivci
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#164 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by SmokingMan »

mali jomu wrote:
SmokingMan wrote: Nisi jedini,i to je poprilično bolno dok se temeljno ne posvtiš sam sebi.Ljudi se po prorodi boje usamljenosti,ali to su najbolji momenti da sebe u dobroj mjeri upoznaš.Traži poznanike ali ne i prijatelje,prijatelji se stiču vremenom,i to zna dugo potrajatiovo govorim ,poznanstvo ne iziskuje velike napore,izađi kada imaš vremena,razgovaraj sa ljudima,veremenom ćeš prepoznati ko ti odgovara,pa polahko sa određenom osobom počni graditi čvršće odnose,mada sa određenom rezervom,ne otvaraj se nikada ljudima do kraja,često se to zna zloupotrijebiti,i zna biti jebeno gadno.

Vjeruj mi da ti je sada najbolje vrijeme da tkriješ svoje talente,i ne troši vrijeme uzalud,pokušaj oživiti nešto u sebi što je odavno bilo spuutavano zbog raznih okolnosti.Svi mi u sebi nosimo određene talente za nešto.i nemoj se razočarati ako ne pronađeš sugovornika u tome,jedino je bitno da ti uživaš u tome.najmanje je bitno ili potpuno nebitno hoće li to neko prepoznati ili neće.Čitaj,trči,pjevaj,slikaj,organiziraj sam izlete ako nikoga nema,opet uvijek imaš sebe,gledaj omiljene serije,smiji se,plači,hrani mačke u svojoj ulici,ako si u mogućnosti nabavi sebi neku životinju,ali moraš biti iskren u tome.Ljubav prema sebi je posvećivanje vremena samome sebi,onda tek drugima,"razovaraj" sa samim sobom,upoznaji sebe svaki naredni dan,pomalo zna biti monotono,ali tako ti je isto i sa dosadnim ljudima,svi se mi bojimo da sretnemo svoga unutarnjeg demona,ostanemo na neki duži period sami,izgubimo nekoga.....:thumbup:

ma jok ba, trebas svima jebat mater sto si sebi dopustio da te neko i nesto sjebe, odmah pljunut u ogledalo i razbit ga, pa se zakljucat se u sobu, zatvorit prozore, posutati sve u sobi, izlaziti samo u wc i kuhinju, sve ostalo razguli, razvali, udri.... svi i sve su krivci
Ko ovde uopšte spominje krivca?
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#165 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Edin H. »

Kada imam cash-a imam i mnogo sjajnih prijatelja :oops:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#166 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

SmokingMan wrote:
Ko ovde uopšte spominje krivca?

pronadji ga..... :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#167 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by SmokingMan »

E svašta....
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#168 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

SmokingMan wrote: E svašta....

pronadji me..... :lol:


dobro si ba ti napisao...... :thumbup:



ja sam namjerno zakontro da bi se vidjelo kako to ide kad se sve svaljiva na drugog...... :mrgreen:


ko sta voli..... eto mu
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#169 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by SmokingMan »

Ma nema prebacivanja krivice,svi smo mi krivci po pitanju nečega,i neki opet jednostavno odaberu pogrešne ljude,ali to opet kasno shvate,zaslijepe čovjeka neke stvari,i onda u kada se pojave određeni komplikovani problemi kažeš sebi "idiote jedan,nećeš više..."..Jednostavno čovjek danas treba biti oprezan.Drug ili drugarica su dio porodice,drugarstvo ima svoju čvrstu vezu,oni su nama nešto najbliže,poput druge porodice,insan se i često previše unese u jedan takav odnos,nekada i više nego prema bližoj očevoj ili majčinoj familiji,za što smatram da nikako nije dobro.Što si stariji sve više uviđaš svoje vlastite i jednostavno gledaš da sebe poštediš ranijih pogrešaka i toksičnih prijateljstava.Ja sam povornik da se prijatelji ipak drže na jednoj distanci i dobro promatraju šta rade. :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#170 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

SmokingMan wrote: Ma nema prebacivanja krivice,svi smo mi krivci po pitanju nečega,i neki opet jednostavno odaberu pogrešne ljude,ali to opet kasno shvate,zaslijepe čovjeka neke stvari,i onda u kada se pojave određeni komplikovani problemi kažeš sebi "idiote jedan,nećeš više..."..Jednostavno čovjek danas treba biti oprezan.Drug ili drugarica su dio porodice,drugarstvo ima svoju čvrstu vezu,oni su nama nešto najbliže,poput druge porodice,insan se i često previše unese u jedan takav odnos,nekada i više nego prema bližoj očevoj ili majčinoj familiji,za što smatram da nikako nije dobro.Što si stariji sve više uviđaš svoje vlastite i jednostavno gledaš da sebe poštediš ranijih pogrešaka i toksičnih prijateljstava.Ja sam povornik da se prijatelji ipak drže na jednoj distanci i dobro promatraju šta rade. :thumbup:


sve to stoji...... ali trebas prvo sebe sredit, svakom njemu njegovo, ako si ti dobar (pozitiva.... samom sebi) ne moze te nista oborit, mozes se malo poljuljat, ali to kratko traje


stvar je u licnoj pozitivi u svakoj situaciji kakva god ona bila.... da bi se moglo proci kroz nju, u suprotnom te obori

na situacije ne mogu ljudi djelovat..... jedna prodje i odmah druga dodje kakva god ona bila, htjeo to neko ili ne, i odrazi se u svako necijoj pori ljudskog negativnog ili pozitivnog naboja u kojoj se neko nalazi..... i to pici non-stop


isto kao sto mi sad ovako pisemo ovdje.... to je samo odraz naseg naboja na ovu situaciju u kojoj se nalazimo, htjeli mi to ili ne, ona pici


radi se da ako na situacije ne mogu djelovati..... da onda ni one ne mogu djelovati na mene :)
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#171 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

SmokingMan wrote:Nisi jedini,i to je poprilično bolno dok se temeljno ne posvtiš sam sebi.Ljudi se po prorodi boje usamljenosti,ali to su najbolji momenti da sebe u dobroj mjeri upoznaš.Traži poznanike ali ne i prijatelje,prijatelji se stiču vremenom,i to zna dugo potrajatiovo govorim ,poznanstvo ne iziskuje velike napore,izađi kada imaš vremena,razgovaraj sa ljudima,veremenom ćeš prepoznati ko ti odgovara,pa polahko sa određenom osobom počni graditi čvršće odnose,mada sa određenom rezervom,ne otvaraj se nikada ljudima do kraja,često se to zna zloupotrijebiti,i zna biti jebeno gadno.

Vjeruj mi da ti je sada najbolje vrijeme da tkriješ svoje talente,i ne troši vrijeme uzalud,pokušaj oživiti nešto u sebi što je odavno bilo spuutavano zbog raznih okolnosti.Svi mi u sebi nosimo određene talente za nešto.i nemoj se razočarati ako ne pronađeš sugovornika u tome,jedino je bitno da ti uživaš u tome.najmanje je bitno ili potpuno nebitno hoće li to neko prepoznati ili neće.Čitaj,trči,pjevaj,slikaj,organiziraj sam izlete ako nikoga nema,opet uvijek imaš sebe,gledaj omiljene serije,smiji se,plači,hrani mačke u svojoj ulici,ako si u mogućnosti nabavi sebi neku životinju,ali moraš biti iskren u tome.Ljubav prema sebi je posvećivanje vremena samome sebi,onda tek drugima,"razovaraj" sa samim sobom,upoznaji sebe svaki naredni dan,pomalo zna biti monotono,ali tako ti je isto i sa dosadnim ljudima,svi se mi bojimo da sretnemo svoga unutarnjeg demona,ostanemo na neki duži period sami,izgubimo nekoga.....:thumbup:

Upravo poznanstvo i zna najviše sjebat, pogotovo ovi današnji površno- koristoljubljivi ljudi, džaba od njih ako se ne osjećam dobro- sam u duši i dalje. Upravo suprotno prijatelje treba tražit a to i jest čovjek kojem se možeš povjerit to i jest smisao ove teme eh sad je problem što toga ima malo danas, dobro bi bilo imat osobu uživo s kojom se može razgovarat kao na forumu ovom. Što se upoznavanja samog sebe tiče to je dobro ali ne na duge staze.

To za talente se slažem ali ipak treba tu sugovornik jer je i to kratkog vijeka- dodije. Dobro ako nema- nema ga, zavisi dal čovjek može sam ili ne. Na ivoj temi koliko vidim većina se odjeća usamljeno tj. voljeli bi imat nekog. Što se lućnig ljubimca tiče to mi se više čini kao samozavaravanje jer kućni ljubimac nemože zamijent čovjeka mada i to ovisi od čovjeka do čovjeka.
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#172 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

;-)
SmokingMan wrote:Ma nema prebacivanja krivice,svi smo mi krivci po pitanju nečega,i neki opet jednostavno odaberu pogrešne ljude,ali to opet kasno shvate,zaslijepe čovjeka neke stvari,i onda u kada se pojave određeni komplikovani problemi kažeš sebi "idiote jedan,nećeš više..."..Jednostavno čovjek danas treba biti oprezan.Drug ili drugarica su dio porodice,drugarstvo ima svoju čvrstu vezu,oni su nama nešto najbliže,poput druge porodice,insan se i često previše unese u jedan takav odnos,nekada i više nego prema bližoj očevoj ili majčinoj familiji,za što smatram da nikako nije dobro.Što si stariji sve više uviđaš svoje vlastite i jednostavno gledaš da sebe poštediš ranijih pogrešaka i toksičnih prijateljstava.Ja sam povornik da se prijatelji ipak drže na jednoj distanci i dobro promatraju šta rade. :thumbup:

To onda nije prijateljstvo, što bi ja promatro nekog šta radi ako znam da je ok.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#173 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by addy_sa »

bolje misliti nemam prijatelja nego misliti imam jako puno prijatelja jer ih niko nema, to su iluzije.
do prvog problema, prestanka neke koristi i sl.
pravih prijatelja kazu mozes imati koliko prstiju na jednoj ruci a nije bezze i u narodu "pokucaj na vrata prijatelju otvorit ce ti se oci".
svasta se danas vala i zove "prijateljem".. znaju se pet dana ma nema...
da skratim: sve se danas svelo na korist i ljudi se dijele na one koji su toga svjesni i na one koji to nisu.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#174 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by cendlerbing »

Joj priče, roll do neba.
Prvo se odluči, jel ti filozofija da ne postoji prijateljstvo nikako ili da prijatelja ima koliko i prstiju na jednoj ruci ili kako već.
Svaki odnos između ljudi, kad malo skontaš, rezultuje nekom korišću. Ukoliko je obostrana i koliko-toliko ravnomjerna, nema razloga da zbog prisustva koristi u prijateljstvu, to prijateljstvo nazivaš lažnim.
Sasvim je normalno da su prava i lijepa i duboka prijateljstva rijetka, ali to ne znači da su ista (opet roll do neba) iluzije.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#175 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by ovo_mi_je_nick »

Novine wrote:Kućni ljubimac može imat dobrotvorne učinke na psihu donekle al' zamijent pravu osobu teško mada i to zavisi od osobe.
Kad rikne kućni ljubimac baš ostavi dobar utisak na psihu :D
Post Reply