Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
John Cleese
Posts: 37305
Joined: 25/05/2010 18:30

#126 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by John Cleese »

triconja wrote:
commendatore wrote:imam jednu igricu imam raje iz venecuele amerike evrope nema odakle nije bilo jebi ga nije tako crno..... a nije da sam nesto socijalan.... :lol:
Ako nisi upozno nekog iz bangladesa i vijetnama batali to :lol: :lol: :lol:
Meni su one IM aplikacije na sahovskim stranicama smrt :|
Pripremim kafu, s merakom sjednem za racunar - kontam odigracu koju partiju na brzaka, kad ce ti belaj:"Hi! I'm from Greece. Where are you from?" ili jos gore:"I am a girl. And you?"
O, sunce ti jebem...
I sta cu, gasim taj tab i bjezim na FOG slagalice.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#127 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by triconja »

John Cleese wrote:
triconja wrote:
commendatore wrote:imam jednu igricu imam raje iz venecuele amerike evrope nema odakle nije bilo jebi ga nije tako crno..... a nije da sam nesto socijalan.... :lol:
Ako nisi upozno nekog iz bangladesa i vijetnama batali to :lol: :lol: :lol:
Meni su one IM aplikacije na sahovskim stranicama smrt :|
Pripremim kafu, s merakom sjednem za racunar - kontam odigracu koju partiju na brzaka, kad ce ti belaj:"Hi! I'm from Greece. Where are you from?" ili jos gore:"I am a girl. And you?"
O, sunce ti jebem...
I sta cu, gasim taj tab i bjezim na FOG slagalice.
Ovo su ba mmo igre a ne neki sahovi i tako. Udjes u klan i trebas se upoznat. :mrgreen:
John Cleese
Posts: 37305
Joined: 25/05/2010 18:30

#128 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by John Cleese »

triconja wrote:Ovo su ba mmo igre a ne neki sahovi i tako. Udjes u klan i trebas se upoznat. :mrgreen:
:lol: A nista onda, izvinite - dedo samo saha igra i slagalice slaze, kad mu ne daju saha igrat :D
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#129 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Velkoski wrote:Pa da deset ljudi na jednom mjestu šuti?

:mrgreen:
A ti si to vidovit/a? Pa ako neće sami sebi pomoć neće im nitko drugi... forum jest dobra stvar al je limitiran (kao i cijeli tkz. "virtualni svijet") tj. prava družba (face to face) je ipak bolje od virtualne (dobro možda netko i drugčije misli).
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#130 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by MarlboroGold »

Velkoski wrote:Pa da deset ljudi na jednom mjestu šuti?

:mrgreen:
Image

Nije da već nije prisutno i kod komunikativne raje :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#131 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

nn1412 wrote: Zanima me sljedeća stvar: Kako neko u dvadesetim, ko je prošao kroz trogodišnju fazu depresije i anksioznosti (a ko je inače povučen, nesiguran i stidljiv) i sada počinje da se ''izvlači'' iz toga, da počne da se socijalizira, stiče prijatelje i slično? (a ko je isto tako shvatio da ipak ne može sam bez igdje ikoga) :? :run: Ovo bi najbolje trebalo da razumiju osobe koje pate od socijalne anksioznosti :-)

Nikad sebi ne dopusti da bilo koje drustvo tebe trazi, i da ti bilo kojem drustvu budes prihvatljiv onako kako ono hoce.....

vec vazda i uvijek ti trazi sam sebi drustvo koje je tebi prihvatljivo onako kako ti hoces.....

u suprotnom...... najbolje je biti sam, ko ih jebe, i picih normala regulare prvo sa samim sobom, pa onda sa svima :thumbup:
User avatar
Rootboi
Posts: 20607
Joined: 07/06/2011 17:14

#132 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Rootboi »

Prijateljstvujem po kućama :nokti:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#133 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

Rootboi wrote: Prijateljstvujem po kućama :nokti:

prvo se treba sam sebi biti jaran, prijatelj, babo i majka..... i onda sve dodje na svoje mjesto sa svima
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#134 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Ako staviš sam sebe na prvo mjesto onda upravo se i dešavaju trzaji između individue i grupe jer se kreneš izdvajat iz bezlične mase npr. tebe ne zanima šta druge zanima i to im reci i eto sranja ili prekrši neko njihovo "nepisano pravilo". Jasno treba sebe stavit na 1. mjesto i uz to imat prijatelja/prijateljicu koji ima uste stavove, teme itd.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#135 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by moonca »

MarlboroGold wrote:
Velkoski wrote:Pa da deset ljudi na jednom mjestu šuti?

:mrgreen:
Image

Nije da već nije prisutno i kod komunikativne raje :D
Ovo je malo tak-tak-prenaglaseno,ali mislim da je to vec usvojeno kao normala. Vrlo dobro dodje kao predah. :zoka:
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#136 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Kao predah da al' kao svaki dan provest par sati e tu je već problem ajd kod ovih komunikativnih, druželjubivih i može nekako proć jer ipak imaju s kim se družt uživo ali kod a-socijalnosti i sl. problema koji vode prema tome nemože . Prema tome ljudi ako stvarno želite sebi pomoći onda se morate maket s interneta , pustite te priče upozno sam ljudi preko igrice, jebo video-igrice real life je real life skontajte, isto to vrijedi i za forum, fb itd. Naravno internet može poslužit kao odskočna daska, može se i upoznat raje ali netreba ostat sve na tome jer to je tek jedan dio posla. Zato ljudi, posjetioci i članovi ovog foruma koji su usamljeni, a-socijalni rad bilo kakog razloga shvatite da internet nije rješenje barem ne potpuno. Ako oćete sebi pomoć napravit te grupe gdje ce se okupljat ljudi s istim ili sličnim problemima neka grupna terapija usput razbijate i a-socijalnost time. Ako se nekom ni to ne sviđa neka posjeti psiholog
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#137 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by moonca »

Hm, jednostavno je to tako, ali je jako tesko steci, upoznati nove. A kako ih zadrzati je umjece. Vrlo smo osjetljivi postali i mala sitnica nam zasmeta, bjezimo.
Zavisi i od starosne dobi i mogucnosti, doduse.
Ne rijetko, vidjam majke kao najbolje prijateljice svojim kcerkama.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#138 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Fudo387 »

Ja sam sebi kupio cuku.
Vucjaka.
Ispricamo se ko ljudi.
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#139 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by medvjed23 »

cuke su najbolji ljudi
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#140 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Fudo387 »

Jedino mu je mana sto ne pije, a vako je ok.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#141 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Heller »

Fudo387 wrote:Jedino mu je mana sto ne pije, a vako je ok.
Viđoh tebe i naziv teme, i kontam da je u Ameriki postavljač teme bi problem riješio pucajući po školi.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#142 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Fudo387 »

Heller wrote:
Fudo387 wrote:Jedino mu je mana sto ne pije, a vako je ok.
Viđoh tebe i naziv teme, i kontam da je u Ameriki postavljač teme bi problem riješio pucajući po školi.
Jarane, nisi ti nekad bas dobar.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#143 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Heller »

Fudo387 wrote:
Heller wrote:
Fudo387 wrote:Jedino mu je mana sto ne pije, a vako je ok.
Viđoh tebe i naziv teme, i kontam da je u Ameriki postavljač teme bi problem riješio pucajući po školi.
Jarane, nisi ti nekad bas dobar.
:lol: :lol:
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#144 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

moonca wrote:Hm, jednostavno je to tako, ali je jako tesko steci, upoznati nove. A kako ih zadrzati je umjece. Vrlo smo osjetljivi postali i mala sitnica nam zasmeta, bjezimo.
Zavisi i od starosne dobi i mogucnosti, doduse.
Ne rijetko, vidjam majke kao najbolje prijateljice svojim kcerkama.
A najgore ako se i ne pokušaje uopšte, dobro razumijem neki imaju mozda socijanu fobiju pa ih to sprečava ali ima oni koji nemaju to pa opet su sami pa onda traže izgovore. Toliko o upoznavanju e sada što se tiče sticanja prijatelja to se gradi dugo, dugo godina a ne ova malograđanska kvazi-prijateljstva gdje se većinom svodi na korist. Zadržat je isto lako jednostavno.ioi s nekim klikneš ili ne. Što se sitnica tiče... to je kod pojedinaca kojima svaka stvar smeta.

Odnos majka-kćer ma koliko dobar bio nemože zamijent pravu prijateljicu/prijatelja a da ne pričam o dečku. Te mame uništavaju vlastitu djecu s svojim fantazijama tipa "mala princeza" to može proć dok je kćer dijete al štaće kad poraste?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#145 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mali jomu »

Ako mjenjate sebe pod bilo kakvom prisilom...... na bilo kakvo moranje, ne valja to nista, to kad pukne sve leti

ako se bilo kakva promjena desi sa razumijevanjem same promjene, jer se razumijela i shvatila da se bez nje ne moze dalje..... takva se promjena trazi, i to je prava promjena
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#146 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by KB9 »

Pryda wrote:
KB9 wrote:depresije i anksioznosti ne postoje, to su samo izgovori lijenih osoba da ne mrdnu penisom

aknsiozan kao, ne izlazi, ne druzi se itd a on ovamo zadnji metilj, ne moze smislit ljude, niko mu ne valja

mani me te price
Ti bi mogao unijeti revoluciju u psihijatrijskom lijecenju. Prije svega odajes dojam osobe koja je sve vidjela i prosla. Pravi doktor. Antidepresivi su zavjera farmaceutskih kompanija ti i to znas naravno. Milioni ljudi gutaju placebo i osjecaju se bolje. Poremecaji lucenja serotonina i dopamina su dio zavjere. Zivot je lijep i samoubistva su jedno od najcescih nacina umiranja zbog lijenih ljudi :thumbup:


(smajlikojipovraca)
naravno da je tako

najlakse je kukat i mrzit sve
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#147 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

mali jomu wrote:Ako mjenjate sebe pod bilo kakvom prisilom...... na bilo kakvo moranje, ne valja to nista, to kad pukne sve leti

ako se bilo kakva promjena desi sa razumijevanjem same promjene, jer se razumijela i shvatila da se bez nje ne moze dalje..... takva se promjena trazi, i to je prava promjena

Upravo tako, ne treba se nikom naperavat.
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#148 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

.
Novine
Posts: 35
Joined: 21/01/2018 21:12

#149 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Novine »

Post ti je kontradiktoran, pojasni koja dešavanja?
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#150 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by lmo »

Fudo387 wrote:Ja sam sebi kupio cuku.
Vucjaka.
Ispricamo se ko ljudi.
niko ne zna mene slušati
ko moj verni drugar ušati
za mnom ići i sanjariti
a ne kvaritiii....
Post Reply