Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nn1412
Posts: 23
Joined: 30/08/2013 23:13

#1 Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nn1412 »

...
Last edited by nn1412 on 09/03/2020 11:13, edited 1 time in total.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#2 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by zli_hordas »

Sta ce ti ko najbolje sam.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by It_is_a_Leclerc »

Steping out.

Probaj naći nekog ko bi te malo izvukao iz te stidljivosti, vodio sa sobom i za sobom po raznim mjestima.

Been there. Razumijem.

Podrška.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

A vjeruj evo covjeku da ti je dao najbolji savjeti vjeruj i meni kad ti kazem da ti ne treba niko..

Idi trči udaraj vrecu radi nesto sam i nece ti biti dosadno, a ako ti je mrsko to onda ne znam šta da ti kazem osim da ti je najbolje samom..
Ja nemam socijalnu ank, al' vjeruj kad ti kazem da su ti ljudi najveca govna.

I još nešto ako stvarno jesi takav kao što kazes onda ti nema pomoci i jedino mozes da zabavljaš sam sebe.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Tomahawk11 »

Ne treba klinac.
Nije covjek vuk, pa da moze sam.
Ako si trenutno repa bez korijena, malo je tesko slucajno doci do prijatelja.
Moraces inicirati prijateljstva. Da li putem drustvenih mreza ili nekim drugim, ali moraces.
Naravno, postoji opasnost da to budu losi, pogresni ljudi, ali moraces da naucis da procjenis ljude.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by ExNihilo »

Evo bit ću ti ja prijatelj. Barem online. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#7 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

It_is_a_Leclerc wrote:Steping out.

Probaj naći nekog ko bi te malo izvukao iz te stidljivosti, vodio sa sobom i za sobom po raznim mjestima.

Been there. Razumijem.

Podrška.


Ma frajer vec u dvadesetim nema pomoci
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#8 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Vega_Brothers »

Ja se osjećam depresivno i aksiozno kad sam među ljudima. Kad dođem kući u mir i tišinu odmah mi se popravi raspoloženje.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#9 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Vega_Brothers »

I radi ono što te usrećuje, a ne što ti društvo nameće da je sreća.

Recimo mnogi momci žele biti sa djevojkama ali im ne ide. Meni to nije problem. Ponekad izvedem neku i u stanju sam glumiti skroz drugu ličnost nego što jesam, djevojke mi na prvom sastanku govore da "nikad nisu osjetile tako što". Ali ja sam shvatio da to meni nimalo ne pričinjava zadovoljstvo. Nema te cure s kojom je meni ljepši osjećaj nego samom u 4 zida.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45207
Joined: 29/12/2005 01:20

#10 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by jeza u ledja »

Nadji si neki hobi koji garantuje socijalnu interakciju fejs to fejs. Dosta toga je stvar prakse i navike. ;-)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#11 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by It_is_a_Leclerc »

nema me tamo wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Steping out.

Probaj naći nekog ko bi te malo izvukao iz te stidljivosti, vodio sa sobom i za sobom po raznim mjestima.

Been there. Razumijem.

Podrška.


Ma frajer vec u dvadesetim nema pomoci
Pa kako nema ?

Čovjek može naći najboljeg prijatelja u 80. godini. Ili ga ne naći nikad. Isto tako, može imati stohiljada "prijatelja" od kojih nema nijednog pravog, ili imati dva prijatelja koja bi stala pred metak s njim. Nadam se da se razumijemo.

Samo treba izaći iz tih okvira socijalne anksioznosti. Hajmo reći, staviti se "u ponudu" različitim profilima ljudi, i tražiti ljude koji ti odgovaraju. Niko nije sjeo jednog dana u auto i otišao sebi naći prijatelje.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#12 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by ibi »

nn1412 wrote:Zanima me sljedeća stvar: Kako neko u dvadesetim, ko je prošao kroz trogodišnju fazu depresije i anksioznosti (a ko je inače povučen, nesiguran i stidljiv) i sada počinje da se ''izvlači'' iz toga, da počne da se socijalizira, stiče prijatelje i slično? (a ko je isto tako shvatio da ipak ne može sam bez igdje ikoga) :? :run: Ovo bi najbolje trebalo da razumiju osobe koje pate od socijalne anksioznosti :-)
Kreni za pocetak recimo u teretanu ili tako nesto, tu mozes upozanti dosta svijeta...
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#13 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by jasko_ba »

Izadji na koncert, party, Idi na utakmicu, igraj igre online bar tu mozes naci ekipu ako ovo sve propadne. Knjizevne veceri, pozoriste i sta vec ne, jbene teretane, uvijek ima neko slican.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

It_is_a_Leclerc wrote:
nema me tamo wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Steping out.

Probaj naći nekog ko bi te malo izvukao iz te stidljivosti, vodio sa sobom i za sobom po raznim mjestima.

Been there. Razumijem.

Podrška.


Ma frajer vec u dvadesetim nema pomoci
Pa kako nema ?

Čovjek može naći najboljeg prijatelja u 80. godini. Ili ga ne naći nikad. Isto tako, može imati stohiljada "prijatelja" od kojih nema nijednog pravog, ili imati dva prijatelja koja bi stala pred metak s njim. Nadam se da se razumijemo.

Samo treba izaći iz tih okvira socijalne anksioznosti. Hajmo reći, staviti se "u ponudu" različitim profilima ljudi, i tražiti ljude koji ti odgovaraju. Niko nije sjeo jednog dana u auto i otišao sebi naći prijatelje.
Rijetko ako iko ima prijatelja koji bi stao pred metak ja imam jednog za kojeg znam da bi išao samnom recimo da roknem nekog :D

Eh sad ovi sto bi stali pred metak to je vanserijski drug to jedino ima u Američkim filmovima, dok u pravom zivotu i govorim ti iz iskustva covjek pred utokom se samo ukopa, samo to je prica za neku drugu temu..

I ovaj je momak ocigledno drugaciji ti mu po postu to vidiš jer je on došao na klix forum da trazi savjet ZNACI KLIX tako da 100 posto nema pomoci jedino da se nađe samnom da ga malo odvedem da se napušimo, a to mi ne pada na pamet svak' svoje goni..
Šta još..

Jedino da njega pitamo jebote da li je ikad imao prijatelja da li ima sad nekoga s kim bi pricao uopšte ima ljudi brate koji su u takvoj depresiji da se sjebeš
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#15 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by sikstinajn »

nn1412 wrote:Zanima me sljedeća stvar: Kako neko u dvadesetim, ko je prošao kroz trogodišnju fazu depresije i anksioznosti (a ko je inače povučen, nesiguran i stidljiv) i sada počinje da se ''izvlači'' iz toga, da počne da se socijalizira, stiče prijatelje i slično? (a ko je isto tako shvatio da ipak ne može sam bez igdje ikoga) :? :run: Ovo bi najbolje trebalo da razumiju osobe koje pate od socijalne anksioznosti :-)
suoči se.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#16 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by trambusek88 »

nn1412 wrote:Zanima me sljedeća stvar: Kako neko u dvadesetim, ko je prošao kroz trogodišnju fazu depresije i anksioznosti (a ko je inače povučen, nesiguran i stidljiv) i sada počinje da se ''izvlači'' iz toga, da počne da se socijalizira, stiče prijatelje i slično? (a ko je isto tako shvatio da ipak ne može sam bez igdje ikoga) :? :run: Ovo bi najbolje trebalo da razumiju osobe koje pate od socijalne anksioznosti :-)
Ako nisi zaposlen, probaj naći kakav sezonski posao gdje ćeš raditi sa 15-20 kolega. Ako je fizika bude tu svakakog polusvijeta, ali ima normalne raje, i vazda se nađe neko s kim ćeš ostati u kontaktu.

Šta je sa starim prijateljima?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#17 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by It_is_a_Leclerc »

nema me tamo wrote:
Dobro. Ovo za metak sam rekao više figurativno :D

Ja otprilike znam o čemu momak (?) govori, jer sam nekad bio u sličnoj situaciji. Novi grad, nova sredina, novi mentalitet, nikog ne znaš, povučeš se malo u sebe, i onda vremenom skontaš da ti trebaju drugi ljudi i da propuštaš puno toga jer se ograničiš na jedan profil ljudi.

Ja sam to prevazišao tako što sam naletio na ljude koji su sušta suprotnost od mene i s kojima se nikad ne bih ono na prvu družio. I onda krene se krug širiti, i sve više ljudi ulazi u njega, i sve je bolje.

Naravno, hrpa tih ljudi se vremenom izgubila, al' ostane ono jezgro pravih i dobrih prijatelja.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#18 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by nema me tamo »

It_is_a_Leclerc wrote:
nema me tamo wrote:
Dobro. Ovo za metak sam rekao više figurativno :D

Ja otprilike znam o čemu momak (?) govori, jer sam nekad bio u sličnoj situaciji. Novi grad, nova sredina, novi mentalitet, nikog ne znaš, povučeš se malo u sebe, i onda vremenom skontaš da ti trebaju drugi ljudi i da propuštaš puno toga jer se ograničiš na jedan profil ljudi.

Ja sam to prevazišao tako što sam naletio na ljude koji su sušta suprotnost od mene i s kojima se nikad ne bih ono na prvu družio. I onda krene se krug širiti, i sve više ljudi ulazi u njega, i sve je bolje.

Naravno, hrpa tih ljudi se vremenom izgubila, al' ostane ono jezgro pravih i dobrih prijatelja.
Pa hrpa ljudi oko mene što ih znam preko utakmica što znam preko ovog preko onog evo na kraju kunem ti se i na kafu izadjem s dvojicom to je to..
Sto se tice utakmica slabo visim i s tim ljudima osim kafe i droge ponekad, a i to je jednom u par sedmica..

Znam ja dobro o cemu govori znaš i ja se povucem budem kuci samo gledam filmove zajebajem se, al' dodje vrijeme kad ne mogu više izdurat i onda sam napolju klošarim samo fazon je sto imam uvijek s nekim pa bio to pravi drug od malih nogu ili neko koga znam, ali i ne znam u suštini..

A on kaze nema nikog, a frajer u dvadesetim i ja sam u 20tim evo 25...Samo što sam prošao što nije 80 % ovih od 35+
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#19 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by VPSA »

Ma nema pravila, glavno ti je da nece nista samo i da ti sam moras sebi stvorit situacije. Nadji sebi nekih obaveza, gledaj da su to stvari gdje ces imat i kontakta s drugim ljudima i sve ce to doci na svoje. I neki sport, trcanje, plivanje, teretana ili jos bolje mozda da skontas neki termin fudbala da se ubacis. Ili ako imas kos negdje blizu i volis kosarku odes sam slobodno, i samo se pridruzis (to je na basketima normalno, svi tako dolaze).

Evo Sarajevo igra u cetvrtak, fino sutra do Titove uclanis se u klub, dobijes i kartu dzaba i fino u cetvrtak na tekmu, malo se ispsuj Moldavcima a ako bas moras nekom nasem mozes i Bekicu (lijevi bek), izbaci sve iz sebe i dobar si :mrgreen:
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#20 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by stetoskop »

Ako ti je cilj tražiti prijatelje, nećeš ih tako nikako naći.
Radi ti na ostvarivanju drugih ciljeva, a kroz njih će doći nova prijateljstva odnosno osobe koje imaju slične ciljeve i one ti odgovaraju.

Ne možeš biti historičar, a tražiti prijatelja u udruženju inovatora. :D
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#21 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by mehoxy »

Sve sto ti ja mogu reci je da se cuvas ljudskog smeca. Buduci da si vecinu vremena vjerovatno provodio u 4 zida sigurno ne znas dobro procijeniti karakter. Nikad ne vjeruj nikom u potpunosti i ne daj da ti se niko "uvuce pod kozu", ukljucujuci eventualno i cure. Vecina ljudi je strasno pokvarena, neovisno o spolu, i samo traze svoju korist u bilo cemu.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#22 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by stubrijez »

Ne mogu da se otmem utisku da traziz savjet na pogresnom mjestu...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#23 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by JThomas »

kad se izsocijaliziraš shvatićeš opet da ti je najbolje samom, ali ne iz depresije nego iz iskustva :lol:

da si u ranoj mladosti bio iznimno socijalan i ekstrovertiran, već bi u srednjim dvadesetim dospio u tu fazu :lol: lagodnije je, manje se sekiraš.
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#24 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by broj dva »

Trazi ljude sa zajednickim interesima.
Ako te interesuju sportovi idi po sportskim dovranama, klubovima, trazi gdje se igra kosarka, fudbal..
Ako te interesuje sah idi u sahovski klub ili medju penzionere.
Ako te interesuje ribolov stap u ruke pa idi bacaj negdje, naletice jos ko da to voli.
Skontaj sta volis, nadji gdje se to radi pa idi...
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#25 Re: Nemam prijatelja, osjećam se usamljeno

Post by Seyfo »

Žao mi je što je postavljač teme idealna meta nekom ljudskom otpadu. Bolje mu je biti sam nego na takve naletiti
Post Reply