Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
prolaznik1
Posts: 38
Joined: 22/09/2011 23:24

#76 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by prolaznik1 »

Nemam fejs,

profesija mi je IT, malo paradoksalno, al et, ne znači da neću imati, tj. ponovo se vratiti. A ovako sam miran već skoro dvije godine. Jednom se "vratio" samo da pokupim slike iz jednog albuma i ponovo off.

Postoje:
- ovisnici o fejsu
- i ostali

Ja sam bio među ostalima, ali mi je dodijao.
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#77 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by žuti »

Kindzadza wrote:Naime, ja nemam ni Fejs, ni tamo neki Tviter, a ni Skajp... Niti laznih niti originalnih naloga. :D
Sve koje znam imaju to, sta vise i njihova (maloletna) deca. Svako fura Fejs osim mene...

Iako znam da je moj potez kuul (ono, "oladio sam citav svet" 8) ), vrlo se cesto pitam: sta je u stvari to, cemu tolika pomama, da li ima jos ljudi na planeti Zemlja koji to nemaju...? Kakva su vasa iskustva... Da li ste se navukli? Imate li Fejs nalog, znate li "cudake" koji to nemaju...?

Pozitivne, negativne stvari, dogodovstine... Javite se, Fejseri! :)
A imaš profil na forumu?!
User avatar
AdNaN88
Posts: 302
Joined: 14/07/2008 21:38
Location: Sarajevo

#78 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by AdNaN88 »

Dajte ba to se zahebajete ili fkt pitate razliku izmedu facebooka i foruma? :-)
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#79 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Mistik_ »

AdNaN88 wrote:Dajte ba to se zahebajete ili fkt pitate razliku izmedu facebooka i foruma? :-)

Ja fakat pitam?
harisaga
Posts: 333
Joined: 17/03/2011 00:02

#80 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by harisaga »

Nemam ga,ne planiram ga ni praviti.Ne vidim nista dobro na tom fejsu.Cisto sranje.SLuzi samo za dangubljenje.Gledas ko je gdje bio,s kim je ko,ko je sta uradio,igras pokera ,igras nekih farmi itd.Vodi ka ovisnosti i asocijalnom ponasanju.Gledam neki dan turkinje neke.Njih 3 sjede i 3 laptopa.nisu 20 minuta progovorile jedna s drugom.Mozda su se dopisivale preko fejsa,ko zna.Realno ne vidim ni jedan plus..O potencijalnom kriminalu preko fejsa ne bi.Sami znamo da je more registrovanih ispod 18 godina i da je face loviste za pedofile i razno razne manijake.Takodjer 90% svadja u vezama je uzrokavno facebookom.

Lijep pozdrav.
User avatar
AdNaN88
Posts: 302
Joined: 14/07/2008 21:38
Location: Sarajevo

#81 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by AdNaN88 »

Hajmo reci da na forumu svaki dan nesto naucis, bar ja uvijek nesto zanimljivo procitam. Zatim kad ti nesto treba UVIJEK ima neko spreman pomoci i izaci u susret. Onda niko ne zna ko si i imas potpunu privatnost. Forum ima dosta pozitivnih stvari dok se facebook pretvorio u "mahalu", samo gledaju ko je gdje bio, ko je s kim u vezi, ogovaranje, slikati se sto vise kako bi dobio lajkove. Problem je sto ti imas levata na facebooku postave sve privatne informacije tako da sve mozes saznati za sekundu, jos samo JMBG da pocnu postavljati.
Nista ja nisam rekao protiv facebooka ko ga zna koristiti i na pravi nacin, ne vidim svrhu da svako moze saznati u tri klika sve o meni, gdje sam bio, s kim se druzim, ko su mi bivse, gdje sam prije radio, itd. :)
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#82 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Ma sad je to ono cool medju rajom :mrgreen: nemam FB, nemam profil al zato visim na forum po vas cijeli dan :D .
Jos neko kaze necu da dajem pare Zuckenbergu :mrgreen: a ovamo placa internet :skoljka: .
Jesmo i mi cudna sorta.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#83 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

harisaga wrote:Nemam ga,ne planiram ga ni praviti.Ne vidim nista dobro na tom fejsu.Cisto sranje.SLuzi samo za dangubljenje.Gledas ko je gdje bio,s kim je ko,ko je sta uradio,igras pokera ,igras nekih farmi itd.Vodi ka ovisnosti i asocijalnom ponasanju.Gledam neki dan turkinje neke.Njih 3 sjede i 3 laptopa.nisu 20 minuta progovorile jedna s drugom.Mozda su se dopisivale preko fejsa,ko zna.Realno ne vidim ni jedan plus..O potencijalnom kriminalu preko fejsa ne bi.Sami znamo da je more registrovanih ispod 18 godina i da je face loviste za pedofile i razno razne manijake.Takodjer 90% svadja u vezama je uzrokavno facebookom.

Lijep pozdrav.
A gdje si ti to sve vidio :mrgreen: .
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#84 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Mistik_ »

AdNaN88 wrote:Hajmo reci da na forumu svaki dan nesto naucis, bar ja uvijek nesto zanimljivo procitam. Zatim kad ti nesto treba UVIJEK ima neko spreman pomoci i izaci u susret. Onda niko ne zna ko si i imas potpunu privatnost. Forum ima dosta pozitivnih stvari dok se facebook pretvorio u "mahalu", samo gledaju ko je gdje bio, ko je s kim u vezi, ogovaranje, slikati se sto vise kako bi dobio lajkove. Problem je sto ti imas levata na facebooku postave sve privatne informacije tako da sve mozes saznati za sekundu, jos samo JMBG da pocnu postavljati.
Nista ja nisam rekao protiv facebooka ko ga zna koristiti i na pravi nacin, ne vidim svrhu da svako moze saznati u tri klika sve o meni, gdje sam bio, s kim se druzim, ko su mi bivse, gdje sam prije radio, itd. :)
Pa nigdje ne pise kako se fejsbuk treba koristiti, mozes ga koristiti bas tako kako si naveo da koristis forum, isto ko sto forum mozes koristiti da dangubis i mahalas...

Doci na forum i napraviti temu kako je fb bezzze je po meni apsurdno.
jasmin_silja
Posts: 4
Joined: 06/11/2011 15:49

#85 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by jasmin_silja »

evo kad na ovu temu naletjo, odo automatski da brisem fb. pun mi *urac i tog
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#86 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by kojeime »

Prije neki dan procitah jedan clanak, ne sjecam se vise gdje, kao sve vise amerikanaca se "skida" sa Facebooka, i to mladih, ne srednjo-i-vise-vjecnih. Ali nije to poenta, poenta je bila jedna recenica u clanku koja kaze da ako nemate Facebook profil mogli bi ljudi pomisliti da nesto krijete. Pa zamislite da vam poslovni partneri i ostali pomisle da nesto krijete, pa izgube povjerenje u vas, to ne bi bilo bas dobro.

Fakat smo mi ljudi glupi, nije prvi put u istoriji da smo potrcali za necim novim, pa kada su nas lose strane tog novog udarile po glavi onda nam je bilo kasno plakati.

Ali, eto, izdur'o je Mujo i gore...
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#87 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

kojeime wrote:Prije neki dan procitah jedan clanak, ne sjecam se vise gdje, kao sve vise amerikanaca se "skida" sa Facebooka, i to mladih, ne srednjo-i-vise-vjecnih. Ali nije to poenta, poenta je bila jedna recenica u clanku koja kaze da ako nemate Facebook profil mogli bi ljudi pomisliti da nesto krijete. Pa zamislite da vam poslovni partneri i ostali pomisle da nesto krijete, pa izgube povjerenje u vas, to ne bi bilo bas dobro.
Fakat smo mi ljudi glupi, nije prvi put u istoriji da smo potrcali za necim novim, pa kada su nas lose strane tog novog udarile po glavi onda nam je bilo kasno plakati.

Ali, eto, izdur'o je Mujo i gore...
Gdje si procitao clanak, na internetu :mrgreen:
I molim te reci koja to firma zahtjeva da joj poslovni partner ima profil na FB. Ti, koji vode poslove, vjeruj da su najmanje na FB, jer da vise na FB ne bi vodili poslove :mrgreen: .
Drugo, velika vecina firmi u Americi ima blokiran pristup FBu (ako radis sa kompanijinog kompjutera), da ne bi raja umjesto da radi visila na FBu.
Ja sta sve neces procitati na forumu, i onda se cude sto raja postavlja svakakve teme i diskusije na forumu :skoljka: .
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#88 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by kojeime »

detroit-mercy wrote:
kojeime wrote:Prije neki dan procitah jedan clanak, ne sjecam se vise gdje, kao sve vise amerikanaca se "skida" sa Facebooka, i to mladih, ne srednjo-i-vise-vjecnih. Ali nije to poenta, poenta je bila jedna recenica u clanku koja kaze da ako nemate Facebook profil mogli bi ljudi pomisliti da nesto krijete. Pa zamislite da vam poslovni partneri i ostali pomisle da nesto krijete, pa izgube povjerenje u vas, to ne bi bilo bas dobro.
Fakat smo mi ljudi glupi, nije prvi put u istoriji da smo potrcali za necim novim, pa kada su nas lose strane tog novog udarile po glavi onda nam je bilo kasno plakati.

Ali, eto, izdur'o je Mujo i gore...
Gdje si procitao clanak, na internetu :mrgreen:
I molim te reci koja to firma zahtjeva da joj poslovni partner ima profil na FB. Ti, koji vode poslove, vjeruj da su najmanje na FB, jer da vise na FB ne bi vodili poslove :mrgreen: .
Drugo, velika vecina firmi u Americi ima blokiran pristup FBu (ako radis sa kompanijinog kompjutera), da ne bi raja umjesto da radi visila na FBu.
Ja sta sve neces procitati na forumu, i onda se cude sto raja postavlja svakakve teme i diskusije na forumu :skoljka: .
Nisi ti mene shvatio, da si ti meni ziv i zdrav. NE govorim da ce firma zahtijevati ista. Govorim o tome da ti i ja treba nest oda dogovaramo, komuniciramo i slicno i ja imam profil na facebooku ti nemas. Posto je najveca frka danas oko Facebooka prica o privatnosti i svi korisnici (i nekorisnici) facebooka to znaju prva pomisao kada imalac profila sretne nekoga ko nema profil je to da ovaj sto nema profil ima nesto da sakrije. Pa ja pomislim isto i onda se pitam sta ces ti sakriti u komunikaciji ili poslovanju sa mnom, pa onda ti ne vjerujem.

Dakle, ne govorim ti ni o kakvom pravilu, vec o subjektivnom osjecaju i stvaranju zakljucka koji moze biti netacan i baziran na iracionalnim razmisljanjima, ali krajni rezultat moze biti nepovjerenje. Jer ako ja svoj zivot izlozim na facebooku, a ti svoj ne, onda si ti u prednosti nada mnom jer znas o meni stvari koje ja ne znam o tebi. A nema ravnopravne komunikacije kada je takva situacija. I onda ja opostanem sumnjicav i onda nema ni zdrave privatne ni poslovne komunikacije.

Ne moram ja nikada ni otici na tvoj profil, sama cinjenica da ga nemas moze probuditi sumnju u onima koji ga imaju a sa tobom imaju neki vid komunikacije.
User avatar
black
Posts: 17154
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#89 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by black »

do prije par mjeseci i ja nisam imao FB nalog niti me interesovao, i na nagovor jednog prijatelja (koji se kao i ja bavi fotografijom) otvorim nalog, naravno ne pod svojim pravim imenom, samo radi fotografije, ipak sta god da mi mislili danas su drustvene mreze osnova besplatnog marketinga, kao i nacin da se brzo dodje do informacija, kontakata i sl. iz npr oblasti koje vas intersuju kao i ljudi koji djele iste ili srodne sklonosti, iz citavog nam dunjaluka :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#90 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

kojeime wrote:
detroit-mercy wrote:
kojeime wrote:Prije neki dan procitah jedan clanak, ne sjecam se vise gdje, kao sve vise amerikanaca se "skida" sa Facebooka, i to mladih, ne srednjo-i-vise-vjecnih. Ali nije to poenta, poenta je bila jedna recenica u clanku koja kaze da ako nemate Facebook profil mogli bi ljudi pomisliti da nesto krijete. Pa zamislite da vam poslovni partneri i ostali pomisle da nesto krijete, pa izgube povjerenje u vas, to ne bi bilo bas dobro.
Fakat smo mi ljudi glupi, nije prvi put u istoriji da smo potrcali za necim novim, pa kada su nas lose strane tog novog udarile po glavi onda nam je bilo kasno plakati.

Ali, eto, izdur'o je Mujo i gore...
Gdje si procitao clanak, na internetu :mrgreen:
I molim te reci koja to firma zahtjeva da joj poslovni partner ima profil na FB. Ti, koji vode poslove, vjeruj da su najmanje na FB, jer da vise na FB ne bi vodili poslove :mrgreen: .
Drugo, velika vecina firmi u Americi ima blokiran pristup FBu (ako radis sa kompanijinog kompjutera), da ne bi raja umjesto da radi visila na FBu.
Ja sta sve neces procitati na forumu, i onda se cude sto raja postavlja svakakve teme i diskusije na forumu :skoljka: .
Nisi ti mene shvatio, da si ti meni ziv i zdrav. NE govorim da ce firma zahtijevati ista. Govorim o tome da ti i ja treba nest oda dogovaramo, komuniciramo i slicno i ja imam profil na facebooku ti nemas. Posto je najveca frka danas oko Facebooka prica o privatnosti i svi korisnici (i nekorisnici) facebooka to znaju prva pomisao kada imalac profila sretne nekoga ko nema profil je to da ovaj sto nema profil ima nesto da sakrije. Pa ja pomislim isto i onda se pitam sta ces ti sakriti u komunikaciji ili poslovanju sa mnom, pa onda ti ne vjerujem.

Dakle, ne govorim ti ni o kakvom pravilu, vec o subjektivnom osjecaju i stvaranju zakljucka koji moze biti netacan i baziran na iracionalnim razmisljanjima, ali krajni rezultat moze biti nepovjerenje. Jer ako ja svoj zivot izlozim na facebooku, a ti svoj ne, onda si ti u prednosti nada mnom jer znas o meni stvari koje ja ne znam o tebi. A nema ravnopravne komunikacije kada je takva situacija. I onda ja opostanem sumnjicav i onda nema ni zdrave privatne ni poslovne komunikacije.

Ne moram ja nikada ni otici na tvoj profil, sama cinjenica da ga nemas moze probuditi sumnju u onima koji ga imaju a sa tobom imaju neki vid komunikacije.
Vodis se totalno pogresnim pretpostavkama, ja u USA zivim vec duze vremena i nikada niko od Amerikanaca me nije pitao za profil na FB, od svih ljudi koji su radili sa mnom u isoj firim samo mi je jedan frend. I to zato sto je tip odselio u drugu drzavu. Ne znam o kakvom povjernju ili ne povjerenju pricas. Ako odes na interview za posao, misli da ce te neko prije toga traziti na FB ili pitati zasto nemas FB profile. Dajte malo ljudi spustite loptu.
Kao sto rece ovaj kolega gore, FB moze biti jako dobra marketinska alatka za one koji je trebaju, problem je sto se nasa raja uglavnom bavi mahalanjem i i zabijanjem nosa u tudje zivote, pa su onda ko ogorceni na FB. FB ne postavlja tvoju informaciju, ti je postavljas, ti si taj koji odredjuje sta drugi mogu vidjeti ili sta ces ti vidjeti. Znaci na tebi je. Medjutim, pomisli sa nivoa malog biznisa, start up company koja muku muci sa sredstvima za marketing. FB je besplatan marketinski tool koji ti omogucava da milioni ljudi upoznaju tvoj proizvod ,sada da li je to sir, muzika, fotografija, ciplele uposte nije vazno. Vazno je prepoznati sta ti taj isti FB moze donijeti.
Btw, ja imam profil na FB nekoliko godina, imam nekih 70tak prijatelja, uglavnom ljudi iz srednje, nesto iz osnovne, nesto familije (koji su svuda po svijetu), kao korisinik u prosjeku se logujem dva-tri puta mjesecno i provedem nekih par minuta. Ne mislim da sam nesto posebno cool, niti mi pada na pamet da trazim podrsku od raje zato sto nemam profil na FB, jer je to haman sad urbano :mrgreen: .
Mi smo papanska sredina, pa tako raspravljamo o svemu, da je Sa-x postojao kada su izasli moblini na ovom forumu bi vjerovatno imao temu "Nemam mobilni, da li sam demodiran", i onda bi ti se javljali isti likovi koji bi eto pricali kako nemaju mobilini niti misle isti imati :mrgreen:.
Vazda nesto pisamo uz vjetar i smatramo da je to cool i urbano :mrgreen: .
User avatar
black
Posts: 17154
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#91 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by black »

detroit-mercy wrote: Kao sto rece ovaj kolega gore, FB moze biti jako dobra marketinska alatka za one koji je trebaju, problem je sto se nasa raja uglavnom bavi mahalanjem i i zabijanjem nosa u tudje zivote, pa su onda ko ogorceni na FB. FB ne postavlja tvoju informaciju, ti je postavljas, ti si taj koji odredjuje sta drugi mogu vidjeti ili sta ces ti vidjeti. Znaci na tebi je. Medjutim, pomisli sa nivoa malog biznisa, start up company koja muku muci sa sredstvima za marketing. FB je besplatan marketinski tool koji ti omogucava da milioni ljudi upoznaju tvoj proizvod ,sada da li je to sir, muzika, fotografija, ciplele uposte nije vazno. Vazno je prepoznati sta ti taj isti FB moze donijeti.
Btw, ja imam profil na FB nekoliko godina, imam nekih 70tak prijatelja, uglavnom ljudi iz srednje, nesto iz osnovne, nesto familije (koji su svuda po svijetu), kao korisinik u prosjeku se logujem dva-tri puta mjesecno i provedem nekih par minuta. Ne mislim da sam nesto posebno cool, niti mi pada na pamet da trazim podrsku od raje zato sto nemam profil na FB, jer je to haman sad urbano :mrgreen: .
Mi smo papanska sredina, pa tako raspravljamo o svemu, da je Sa-x postojao kada su izasli moblini na ovom forumu bi vjerovatno imao temu "Nemam mobilni, da li sam demodiran", i onda bi ti se javljali isti likovi koji bi eto pricali kako nemaju mobilini niti misle isti imati :mrgreen:.
Vazda nesto pisamo uz vjetar i smatramo da je to cool i urbano :mrgreen: .
:mrgreen:
User avatar
cvjece13
Posts: 114
Joined: 07/02/2011 11:39

#92 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by cvjece13 »

Nemam profil, nikad nisam imala, niti ću, jer mi ništa ne fali bez njega. Tu i tamo fejs ima dobrih strana (iako ovi što navode te prednosti fejsa uglavnom iste ne koriste), ali mnogo više loših.
A i održavanje kontakta sa stotinama ljudi mi je besmisleno. Prijateljstva koja se tako održavaju i koja bez fejsa ne postoje mi i ne trebaju u životu, kome je stvarno stalo da se s nekim viđa, priča, bude u toku s događajima kod te osobe ostvarit će to i ovako.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#93 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Static-X »

detroit-mercy wrote: .Ako odes na interview za posao, misli da ce te neko prije toga traziti na FB ili pitati zasto nemas FB profile.
Prije sam cuo ono da mozes nadrljati bas zato sto imas fb jer sve zavisi sta stavljas na njega, pa ako se poslodavcu ne svidi tvoj fb zid najvjerovatnije nes ni proraditi za njega :D
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#94 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Static-X wrote:
detroit-mercy wrote: .Ako odes na interview za posao, misli da ce te neko prije toga traziti na FB ili pitati zasto nemas FB profile.
Prije sam cuo ono da mozes nadrljati bas zato sto imas fb jer sve zavisi sta stavljas na njega, pa ako se poslodavcu ne svidi tvoj fb zid najvjerovatnije nes ni proraditi za njega :D
Donekle, odnosi se uglavnom na javne licnosti, osobe koje su lice komanija, politicari, sudije, tuzioci, advokati :mrgreen: . Mislim, ne mozes biti gradonacelnik a ovamo stavaljati na FB slike golih zena :mrgreen:, jer FB je javan, znaci sve sto stavis na FB je kao da si rekao na TV, radiju ili za novine (sto raja veoma cesto zaboravlja).
I tu je uglavnom pritisak javnosti, e sada ti kao neki regularan administrativan radnik na svom FB kazes ja ne volim npr. gay osobe, zbog toga te ne moze otpustiti jer onda ide ono sto se zove sloboda govora itd :mrgreen: . Mislim, odosmo od teme. Ne mislim da je FB nuzno losa stvar u vremenu u kojem zivimo, gdje su ti prijatelji ili rodjaci na svim kontinetnima u 10 razlicitih vremenskih zona ipak je malo lakse uspostaviti kontakt sa tim ljudima preko FBa nego bilo cega drugog. Hebiga, ljudi se moraju navici da se tehnologija posebno informaticka mijenja veoma brzo, kolike promjene je samo ova generacija vidjela u nekih par godina, covjecanstu su trebale stotine godina za puno sitnije korake.
Medjutim, po nasem dobrom obicaju mi to sve nekako izokrenemo i izobrnemo u pogresnom pravcu.
Uglavnom postavljacu teme, nemas FB, ne brini nisi demodiran ali brat bratu nisi ni nesto posebno cool :mrgreen: .
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#95 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Static-X »

@detroit, ne, neradi se samo o glavesinama koje si ti nabrojao, govorim i o obicnim radnicima, tebi i meni, gdje se moze desiti da pojedini poslodavci mogu da cekiraju tvoje podatke na fb, naravno sve zavisi od poslodavca do poslodavca. Zamisli on vidi nesto sto se njemu ne svidja kao npr. da imas los stav o gay sto ti navede. Pa mislis da ce ti on reci da te zbog toga ne zeli primit, naravno da nece, jer ta pitanja i nesmije pitati, al njemu dobro dodje da zna i bez pitanja, i ako ukljuci svoj personalni stav, a ne samo profesionalni, sto mnogi mogu da urade, naravno da ispadas iz tog kruga, a ti nes imati ni pojma sto. Mada naravno svi pametni ce ograniciti pristup fb samo svojim prijateljima, zbog svega ovoga i ostalog je fb stalno na udaru uvezi privatnosti.
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#96 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by USAblues »

muha_sa wrote:najgore je što su se ljudi otudjili pa se druže samo preko ovog govneta :lol:
jebem ti tehniku i ko je izmisli :-) -
neka tehnike al neka druženja uživo.
--lijepi moj vakat :) nit mobitela nit ovog cuda vec-nadjemo se na čaršiji i opleti :lol:
-sastanak s dragom osobom se dan jal dva prije dogovori :D nadjemo se na Drveniji--ako kasniš više od 5 minuta neŠ me zatec :lol:
:lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#97 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Static-X wrote:@detroit, ne, neradi se samo o glavesinama koje si ti nabrojao, govorim i o obicnim radnicima, tebi i meni, gdje se moze desiti da pojedini poslodavci mogu da cekiraju tvoje podatke na fb, naravno sve zavisi od poslodavca do poslodavca. Zamisli on vidi nesto sto se njemu ne svidja kao npr. da imas los stav o gay sto ti navede. Pa mislis da ce ti on reci da te zbog toga ne zeli primit, naravno da nece, jer ta pitanja i nesmije pitati, al njemu dobro dodje da zna i bez pitanja, i ako ukljuci svoj personalni stav, a ne samo profesionalni, sto mnogi mogu da urade, naravno da ispadas iz tog kruga, a ti nes imati ni pojma sto. Mada naravno svi pametni ce ograniciti pristup fb samo svojim prijateljima, zbog svega ovoga i ostalog je fb stalno na udaru uvezi privatnosti.
Sve se svodi na ako ovo ako ono :mrgreen: . Ali nikako da se skonta da FB javna media, znaci onoga momenta kada hit enter, moras da znas da si uradio istu stvar kao da si izasao na TV, radio ili napisao nesto u novinama.
Mada, kao sto rekoh, ipak poslodavci se ne ganjaju toliko sa FB koliko se nama cini :mrgreen: .
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#98 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Static-X »

detroit-mercy wrote:
Static-X wrote:@detroit, ne, neradi se samo o glavesinama koje si ti nabrojao, govorim i o obicnim radnicima, tebi i meni, gdje se moze desiti da pojedini poslodavci mogu da cekiraju tvoje podatke na fb, naravno sve zavisi od poslodavca do poslodavca. Zamisli on vidi nesto sto se njemu ne svidja kao npr. da imas los stav o gay sto ti navede. Pa mislis da ce ti on reci da te zbog toga ne zeli primit, naravno da nece, jer ta pitanja i nesmije pitati, al njemu dobro dodje da zna i bez pitanja, i ako ukljuci svoj personalni stav, a ne samo profesionalni, sto mnogi mogu da urade, naravno da ispadas iz tog kruga, a ti nes imati ni pojma sto. Mada naravno svi pametni ce ograniciti pristup fb samo svojim prijateljima, zbog svega ovoga i ostalog je fb stalno na udaru uvezi privatnosti.
Sve se svodi na ako ovo ako ono :mrgreen: . Ali nikako da se skonta da FB javna media, znaci onoga momenta kada hit enter, moras da znas da si uradio istu stvar kao da si izasao na TV, radio ili napisao nesto u novinama.
Mada, kao sto rekoh, ipak poslodavci se ne ganjaju toliko sa FB koliko se nama cini :mrgreen: .
Ti i ja to skontali, al ne i svi.
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#99 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Don Zivconi »

Registrovao se na FB nekada pocetkom 2006 nisam ni znao za sto sluzi rodjak me nagovorio, 11 mjeseci imao samo njega kao prijatelja i onda mi rece jedan kolega iz Amerike da se registrujem na FB ja krenem da se reg kaze vec postoji :mrgreen: sta postoji kad ono ja :mrgreen: i tako se sjetim da imam taj neki FB. Poslije ga nisam palio mjesecima upalim ga i imam sta vidjeti :D sve istinski prijatelji hoce da druzimo i da se lajkujemo te ti napravim selekciju. Nakon selekcije vidim da ljudi imaju potrebu da dokazuju, glupiraju, blamiraju, prave vazni, spijuniraju, mahalaju, stvari koje trebaju da budu privatne iznose na FB itd. Ima jako puno cudnih stvari na tom FB tako da sam ga ukino al bukvalno. Kako ukino? pa fino promijenio sifru i user name kojih nemogu da se sjetim i promijenio internet pljackasa BHTelecom i ostao mi mail blokiran. Tako da sam danas jako sretan a ako zelim sa nekim da se cujem tu je skype MSN itd.

P.S a imam i vas na forumu ako me interesuje sta pametno, glupo, smjesno, pa i da se posvadjamo sve moze ovdje a da me prijatelji ne gledaju :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#100 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by lajkujMe »

Ja sam među onim ostalim mozda jednom dnevno na 2-3 min uđem u njega pogledam statuse da li ima smijesnih slika ili videa, sokantnih slika videa, dobra pjesma, ili viceva i postavim lajk na te stvari ako mi se svidzaju, to ja danas pio mljeko i jeo milku me ne zanima, nemam 1000 frendova nego samo one koje osobno znam s kojim sam se rukovao pricao smijao itd.. imam 5-6 slika na fb'u i ja samo postavljam youtube videa to jest muzicke klipove hoceli neko lajkovat ili nece me ne zanima.

ps. ima 21 godinu i ne nisam ovisnik o njemu niti me nesto posebno zanima. Napravio sam account samo zato sto i drugi imaju.
Locked