Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#26 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Strpljiva »

Samo da se upišem u klub :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#27 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by muha_sa »

Živio Skajp :-D kako mene moji životi obraduju kad ih ugledam--a gledam ih svaki dan :-D a bogme i ja njih obradujem--kako lijep kez kad me vide :-D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#28 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by ultima_palabra »

Skype je dobra stvarčica.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#29 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by chuchumbamayumbe »

Forsaken wrote:Pa ako se alat ne zna koristiti onda je manje vise bezvrijedan.

U ovom slucaju vidim javljaju se ljudi koje zatrpavaju informacije i koji ne znaju sta se moze raditi na fejsu ili ih ne intersuje. Jednostavnim podesavanjem sve ovo se moze iskljuciti, ja nemam niti jedan app instaliran niti imam potrebe za tim. Kada se to iskljuci, eliminisali ste izvor spama koji vam ne treba. Osim toga moze se vrsiti "fine tuning" svih ostalih parametara tako da mozete ukinut sve dosade koje 10x dnevno osvjezavaju profil glupostima i filtrirati samo korisne informacije(ako takvih ima :D )

Sada mozete poceti da upotrebljavate fejs za prave stvari: kontakti - ja sam konkretno uz pomoc fejsa pronasao gotovo citav prijeratni razred koji je sada rastrkan po cijelom svijetu, sa nekima od njih sam se i sreo uzivo. Bez "fejsa" ovo realno bi bilo ili neizvodivo ili tesko izvodivo.
Djeljenje albuma sa rodbinom koja je dobila prinovu je takodjer korisno, samo treba malo procackat permisije da ne mogu svi da gledaju slike. :-)

Moja poenta, fejs zahtjeva malo da se zarovite i da ga "hackate" kako biste imali beneficije. Podrazumjevane postavke su pain in the ass slazem se.
:thumbup:
Samo da ponovim kolegin post, i da se potpišem.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#30 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Irm@ »

ultima_palabra wrote:Skype je dobra stvarčica.
..a Viber jos bolja :)

inace..za FB ne znam..navika valjda..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#31 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by hadzinicasa »

nemam fejs jer ga ne želim i ne treba mi. nemam ništa protiv koncepta, ali meni lično nije potreban.

što se Skype tiče, imam ga i to palim po potrebi kad zaista želim razgovarati s nekim ko je vani ili obratno. Ne palim ga automatski.

suština: koristim tehnologiju u okviru svojih potreba.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#32 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ghost_Rider_XXX »

Nejmam fejs i isti mi se gadi. Hebo sve javne kuće ovog svijeta u odnosu na face. Ja bih ga zakonom zabranio.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#33 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by HaHaHa2 »

Ghost_Rider_XXX wrote:Nejmam fejs i isti mi se gadi. Hebo sve javne kuće ovog svijeta u odnosu na face. Ja bih ga zakonom zabranio.
+1
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#34 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Una ragazza »

Ghost_Rider_XXX wrote:Nejmam fejs i isti mi se gadi. Hebo sve javne kuće ovog svijeta u odnosu na face. Ja bih ga zakonom zabranio.
:thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#35 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by plain vanilla »

Imam fb, otvorila profil da mogu igrati poker :skoljka: i ostala

Niko me ne gnjavi jer chat ne ukljucujem :mrgreen:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#36 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by realna do boli »

Koristim fb kao zamjenu za slanje drugih e-mailova. Ponekada me podsjete na rodjendane, pa kome hocu i cestitam. Inace, ne zamaram se s tim da svaki dan tamo zavirim, stavljam fotografije i objavljijem da sam danas piskila ili
podigla ljevu obrvu.
Smaraju me takve stvari koje ljudi tamo stavljaju.
Koristim ga onoliko i kada to meni odgovara, pronasla dosta prijatelja sirom svijeta i u kontaktu sam s njima na fb.
Skype koristim kada mi neko posalje sms..hajmo pricat..e, onda se fino obucem, spremim kucu, pocesljam, nasminkam..i pricam... :D
Last edited by realna do boli on 15/12/2011 10:21, edited 1 time in total.
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#37 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by El_comadante »

pa nije loše imati fb ali samo je probmlem kako se koristi. naravno ako je u guposti naravno da ne ali ako hočeš npr. da se vidiš/čuješ sa prijateljima koji su malo dalje izvan BiH ili stari prijatelji pa da ih nadješ i tako to zašto da ne. poneta je u tome da li ti je zaista potreban ili ne.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#38 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by atko »

u ostalom za neke "prijatelje" za koje si mislio da su malo glupi ... fjes je otklonio svaku sumnju :D:D:D ... ima fejs prednosti ... ko u onom vicu ... niko nie besokristan ... uvijek se moze iskoristiti ko los primjer :D:D:D
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#39 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by naja22 »

Imam FB i gadi mi se svaki put kad udjem tu, koristim ga jedino kada mi treba nesto, a nazalost moji vrsnjaci su tu vecinu dana i niste svjesni kakve gluposti tu pisu... FB rijetko koristim za chatanje, imam i mobitel ali ni njega ne koristim, zato sto logicno nemam prijatelje :D Ali to je nevazno.. :-D
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#40 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

atko wrote:A sad malo ozbiljno na temu ... FB i sve masivne pojave nose sa sobom koliko dobrog toliko i loseg ... medjutim uz malo razuma da se sve kontrolisati ... nisam imo FB do prije neki mjesec, nisam imao ni vremena ni potrebe ni zelje ... a onda sam iz BiH otisa u USA i odjedom je toliko prakticno imati FB da bi osto u kontaktu sa BiH i da bi lakse naso sve nase ljude za koje znam da su u USA ... da je FB jedna nemilosrdna masinerija jeste ... da moze biti i te kako od koristi moze ... stvar je vijuga ... kao i za sve u zivotu u ostalom ...

i malo je smjesno to neko toliko upinjanje ja nema FB ja nema FB ja nemam FB ... ja iii ????


Evo npr @Ateista ... nema FB ... a za tri godine na sax skoro 40 000 postova .... u cemu je razlika ??? :D
Evo i ja cu malo ozbiljno. :D

Nije problem u samom FejZbuku, kao i bilo koja drustvena mreza, kao i skype, messenger, mail i slicno, sve ima svoju funkciju i neke korisne stvari, ali problem je u ljudima koji ga koriste, cast izuzecima.

Osim toga sto se koristi za mahalanje koje me ne zanima i postavljanje svakakvih slika koje narusavaju privatnost, najvise me nervira stav velikog broja ljudi da jednostavno moras imati fejZbuk, sto ispada da si asocijalan ako ga nemas, sto se vecina stvari sad umjesto telefonom ili mail-om dogovara preko fejZbuka, sto sve ide preko toga, i podrazumijeva se da ga svako ima i da ga mora imati.

E pa ja necu, iz principa. :D
Na forum sam dosao da ubijem dosadu kad nije bilo puno posla, niko nije vrsio pritisak na mene, uradio sam to iz svog cejfa a ne zato sto su svi na forumu pa i ja moram biti. :D
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#41 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by malaplavooka »

Imam fb ali ko da ga i nemam :) U prijateljima samo familija i poneki prijatelj toliko dobar da se može svrstati u familiju.Udjem na fb u mjesecu jednom ili ni jednom, svejedno mi a i nemam vremena ....rahat!
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#42 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by atko »

Ateista wrote: Evo i ja cu malo ozbiljno. :D

Nije problem u samom FejZbuku, kao i bilo koja drustvena mreza, kao i skype, messenger, mail i slicno, sve ima svoju funkciju i neke korisne stvari, ali problem je u ljudima koji ga koriste, cast izuzecima.

Osim toga sto se koristi za mahalanje koje me ne zanima i postavljanje svakakvih slika koje narusavaju privatnost, najvise me nervira stav velikog broja ljudi da jednostavno moras imati fejZbuk, sto ispada da si asocijalan ako ga nemas, sto se vecina stvari sad umjesto telefonom ili mail-om dogovara preko fejZbuka, sto sve ide preko toga, i podrazumijeva se da ga svako ima i da ga mora imati.

E pa ja necu, iz principa. :D
Na forum sam dosao da ubijem dosadu kad nije bilo puno posla, niko nije vrsio pritisak na mene, uradio sam to iz svog cejfa a ne zato sto su svi na forumu pa i ja moram biti. :D
ma razumijemo se ;) ... al ja ne trosim energiju da razmisljam o tome ko je sve i zasto na fejsu ... isto kao kad bi reko ... ne izlazim u grad jer tamo je 80% raje da bi bili vidjeni ... boli me briga za ostale ... kako i sam kazes radim ono sto mi je cejf ;)
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#43 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by kritichar »

ja sam demodiran, ali imam google+ :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

Warashii wrote:Joj kad se ja samo sjetim nekad :D.
Moj prvi susret sa Mirc-om :D Dalnet ak se ne varam server pa onda poslije nekad dosao bolchat :P .
Konektovanje na dalnet trajalo skoro jednu cigaru.
ASL? :P
Slanje slika preko Mirc-a je bilo relativno komplikovano :D.
Pa MSN i yahoo messenger pa Myspace, e na njemu sam fakat bio i imao sve kupa nekih 10 prijatelja, pa onda citava pomama ljudi za dernekom i kaficem :D i na kraju dodje taj "revolucionarni" :-) Facebook .
Ne, nemam profil takodje.
Zivim na jednoj te istoj adresi vec 30 god. broj tel se u 20 god. promjenio jednom da me je se ko zazelio mogao me je naci al jest k.... Koga nisam cuo ili vidio nekih 10 godina, kao ta "raja" iz skole, pa vala ne moram ni danas hebe mi se za njih, ko i njima za mene.
Dosta sto se rodjendani, praznici, godisnjice, saucesca i sve ostalo objavljuje putem SMS, za svaku osudu, jos treba sve da predje na facebook, kao i svakodnevno kontaktiranje.
I da, ako nemas facebok jesi demodiran, jer danas sve se veze za facebook, hoces primati obavjesti sa stranica de se ulogaj twitter ili facebook, hoces komentarisati nest na pojedinim str. de se ulogaj na svoj L profil, hoces ovo hoces ono de facebook. Jbte ko da mi je JMBG.
Tako da u principu jesi na neki nacin demodiran al ga ja nemam nit cu ga kad imati.
:thumbup: :thumbup:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#45 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Gospoda Ministarka »

kritichar wrote:ja sam demodiran, ali imam google+ :mrgreen:
Je li jos fercera samo na poziv?

Mene nervira sto cak i za malo ozbiljnije stvari moras imati fb acc, hoces da pogledas vjencanice- fb, hoces da pogledas frizerski salon- fb, hoces da pogledas o nekoj firmi -fb... :-) Da, hoces nesto downloadovati fb...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#46 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by HAVANA »

Kao sto je poznato moju generaciju su jal pobili ,jal raselili po bijelom svijetu,i onda ovo malo jada nas sto je ovde ...kontaktiramo,dogovaramo se,gdje ko,sta ko,kako ko...Prakticno,ko zna koristiti ,a igrice,qrci-palci...zdraaaooooo :roll: Cuj farme nake :-) U bascu pa sadi...
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#47 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by kritichar »

Gospoda Ministarka wrote:
kritichar wrote:ja sam demodiran, ali imam google+ :mrgreen:
Je li jos fercera samo na poziv?

Mene nervira sto cak i za malo ozbiljnije stvari moras imati fb acc, hoces da pogledas vjencanice- fb, hoces da pogledas frizerski salon- fb, hoces da pogledas o nekoj firmi -fb... :-) Da, hoces nesto downloadovati fb...
eto koliko su ozbiljne te firme :roll:

mislim da ti treba samo gmail, a ne i poziv
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#48 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

kritichar wrote:ja sam demodiran, ali imam google+ :mrgreen:
Jos ako koristis Linux umjesto Windowsa, e onda si totalno demodiran. :D :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#49 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:Kao sto je poznato moju generaciju su jal pobili ,jal raselili po bijelom svijetu,i onda ovo malo jada nas sto je ovde ...kontaktiramo,dogovaramo se,gdje ko,sta ko,kako ko...Prakticno,ko zna koristiti ,a igrice,qrci-palci...zdraaaooooo :roll: Cuj farme nake :-) U bascu pa sadi...
:lol: :lol:

eto-da mi nije ovog cuda sad bih moro zvat telefonom i trošit impulse :lol:
-vako ti mogu sadE rec :D HAVANAAAAAAAAAAAAAAAAA--pripremi šoljice-eto me na fuka :lol:
-ozbiljno me eto :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#50 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Gospoda Ministarka »

kritichar wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
kritichar wrote:ja sam demodiran, ali imam google+ :mrgreen:
Je li jos fercera samo na poziv?

Mene nervira sto cak i za malo ozbiljnije stvari moras imati fb acc, hoces da pogledas vjencanice- fb, hoces da pogledas frizerski salon- fb, hoces da pogledas o nekoj firmi -fb... :-) Da, hoces nesto downloadovati fb...
eto koliko su ozbiljne te firme :roll:

mislim da ti treba samo gmail, a ne i poziv
Pa svaka firma sad ima i svoju grupu na fb :D :lol:

Cisto sumnjam to za google +, da cu otvoriti racun, je li...
Locked