Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#176 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

Obuca9 wrote:Pa možeš ti i ovdje ostavljati svoje slike. Niko ti ne brani. Baš kao što te ni na FB niko ne tjera da postavljaš slike. Sve je stvar tvog izbora.

I vala, ja još nikog nisam upoznao ko razmišlja na taj način "Nemaš FB, debil si". Ali sam zato upoznao masu onih koji tvrde suprotno "Imaš FB, ti si frik, 'vakav si, 'nakav si".
Mozes, ali ne znam skoro nikog da postavlja slike na forumu, kao sto ne znam nikog da i ne postavlja na FB. :D

Vidis, kod mene je suprotno, ni ja nikad nisam cuo da neko nekog zove frikom i slicno zato sto koristi FB, ali se mnogi cude kada kazem da nemam FB, da ne govorim o nagovaranjima i nametanjima na razne nacine, tipa moras imati FB da bi dao komentar na nesto, ili da neki nece da nazovu ili posalju sms i mail, nego komuniciraju samo preko FB-a.

U poredjenju sa forumom, nikad nisam cuo da neko komunicira samo preko foruma a nece preko FB-a, telefona i slicno.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#177 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by amrica »

Ateista wrote:[
U poredjenju sa forumom, nikad nisam cuo da neko komunicira samo preko foruma a nece preko FB-a, telefona i slicno.

95% ekipe ovdje se ne poznaje i komunicira samo preko foruma :D vazdan :-)
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#178 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

amrica wrote:
Ateista wrote:[
U poredjenju sa forumom, nikad nisam cuo da neko komunicira samo preko foruma a nece preko FB-a, telefona i slicno.

95% ekipe ovdje se ne poznaje i komunicira samo preko foruma :D vazdan :-)
Komuniciraju oni koji se znaju samo na forumu i to im je jedini kontakt. Mislio sam na to da recimo neko nece da nazove da se nesto dogovori (ako se poznaju licno) nego salje PP svakom i ocekuje da svako mora svakih 5 minuta provjeravati ima li kakvu poruku. Mozda ima i takvih, ko zna, ali i ako ima rijetkost je, na FB-u je to postalo obicaj. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#179 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by cyprus »

Ja znam samo da bi stupio u kontakt s onima koji se prave pametni i neće na FB, moram trošit kredit, impulse, živce i kako onda da ne vršim pritisak onda da se nakače na FB?! :D :-)

S druge strane, ja ne volim mobitele... Ne bi mi bilo nimalo mrsko da ih ukinu :D
Last edited by cyprus on 16/12/2011 15:26, edited 2 times in total.
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#180 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by sinuhe »

Sluzbe kao Stasi su se nekad dobro morale namuciti da dodju do podataka. Pazite se ljudi interneta.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#181 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

Da malo pojasnim, nemam nista protiv ljudi koji koriste FB samo zato sto ga koriste vec zavisi od razloga i nacina na koji ga koristi. Ono kako ga vecina koristi mi se ne svidja, cast izuzecima, i zbog toga se jezim od svega sto ima veze sa FB-om, te cijenim kad neko uspije da se odupre tom pritisku i jednostavno ne koristi FB.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#182 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

cyprus wrote:Ja znam samo da bi stupio u kontakt s onima koji se prave pametni i neće na FB, moram trošit kredit, impulse, živce i kako onda da ne vršim pritisak onda da se nakače na FB?! :D :-)

S druge strane, ja ne volim mobitele... Ne bi mi bilo nimalo mrsko da ih ukinu :D
Ne moras, imas E-mail, to danas svako ima, i mi protivnici FB-a. :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#183 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by amrica »

Ateista wrote:Da malo pojasnim, nemam nista protiv ljudi koji koriste FB samo zato sto ga koriste vec zavisi od razloga i nacina na koji ga koristi. Ono kako ga vecina koristi mi se ne svidja, cast izuzecima, i zbog toga se jezim od svega sto ima veze sa FB-om, te cijenim kad neko uspije da se odupre tom pritisku i jednostavno ne koristi FB.

nije poenta ne koristiti fb, nego ZNATI KAKO koristiti za normalnu i potrebnu komunikaciju.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#184 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

amrica wrote:
Ateista wrote:Da malo pojasnim, nemam nista protiv ljudi koji koriste FB samo zato sto ga koriste vec zavisi od razloga i nacina na koji ga koristi. Ono kako ga vecina koristi mi se ne svidja, cast izuzecima, i zbog toga se jezim od svega sto ima veze sa FB-om, te cijenim kad neko uspije da se odupre tom pritisku i jednostavno ne koristi FB.

nije poenta ne koristiti fb, nego ZNATI KAKO koristiti za normalnu i potrebnu komunikaciju.
Nije problem korirstiti ga kako kazes na normalnu i potrebnu komunikaciju, ali isto tako ne bi trebao biti rpblem ne koristiti ga nikako, a mnogi od toga prave problem, zato mi je drago kad vidim da ima jos onih koji ga ne koriste nikako.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#185 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Ateista wrote:
jasko_ba wrote:fejs ne valja nekome, o ovamo isti ima 30 hiljada komentara na jednom forumu samo, to presuti tek tako
:lol:
Objasnio sam koja je razlika izmedju fejsa i foruma.
Osim privatnosti koje na fejsu nema, ljudi vrse pritisak, postavlja se kao da je FB nesto sto svako mora imati, sve se dogovara preko FB-a, niko vise nece da nazove, posalje sms ili mail da se nesto dogovori. Meni recimo za neke dogovore cesto salju na profil djevojke pa da mi ona prenese, sto je debilizam, kao da ja nemam e-mail ili telefon. Ta ovisnost me jako nervira i zato iz principa ne zelim da ikad imam profil, ako je nekom mrsko da me nazove zato sto me nema na FB-u ne mora me ni zvati, ko ga jebe.

Forum je skroz druga stvar, nikad niko nije vrsio pritisak, oddjem malo iz zajebancije ili da se raspravljam sa o nekim temama i to je to, ne svodi mi se zivot na forum i osim par kafa sa nekim ljudima ne dogovaram nista konkretno preko foruma.

Da je forum toliko moderan kao sto je FB i da se pocne podrazumijevati da svako ima svoj nick, da bez toga ne psotojis kao sto je slucaj sa FB-om, obrisao bih ovaj nick i prestao bih postojati kao sto i sad ne postojim. :D
Registrovan 2009te, ima 37000 postova, znaci 37 po danu, koliko je to vremena da se procita, analizira i odgovori izracunajte sami :mrgreen: .
I onda prica o ovisnosti :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#186 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Ateista wrote:
amrica wrote:
Ateista wrote:Da malo pojasnim, nemam nista protiv ljudi koji koriste FB samo zato sto ga koriste vec zavisi od razloga i nacina na koji ga koristi. Ono kako ga vecina koristi mi se ne svidja, cast izuzecima, i zbog toga se jezim od svega sto ima veze sa FB-om, te cijenim kad neko uspije da se odupre tom pritisku i jednostavno ne koristi FB.

nije poenta ne koristiti fb, nego ZNATI KAKO koristiti za normalnu i potrebnu komunikaciju.
Nije problem korirstiti ga kako kazes na normalnu i potrebnu komunikaciju, ali isto tako ne bi trebao biti rpblem ne koristiti ga nikako, a mnogi od toga prave problem, zato mi je drago kad vidim da ima jos onih koji ga ne koriste nikako.
Ali zato na forumu provedu pola zivota :mrgreen:.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#187 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by bingov buraz »

Ateista wrote:Da malo pojasnim, nemam nista protiv ljudi koji koriste FB samo zato sto ga koriste vec zavisi od razloga i nacina na koji ga koristi. Ono kako ga vecina koristi mi se ne svidja, cast izuzecima, i zbog toga se jezim od svega sto ima veze sa FB-om, te cijenim kad neko uspije da se odupre tom pritisku i jednostavno ne koristi FB.
Hoces Nobelovu ili sta,cuj pritisak...licno Zuckerberg hvata za vrat ako se ne uclanis :roll:
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#188 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by black »

sinuhe wrote:Sluzbe kao Stasi su se nekad dobro morale namuciti da dodju do podataka. Pazite se ljudi interneta.
a sto bi se pazio ako nista nisam skrivio ? svi mediji, kao i internet se (koji je i sam jedan od medija), sto je i logicno, nadgleda isto kao i sve druga mjesta na kojima se moze doci do bitnih informacija za sluzbe kojima je to vazno, ali to se 'prosijava', za to su zaduzeni ljudi u analitici bla bla i sta mislis da ce neko trositi resurse kako ljudske tako i tehnicke, u citanju toga jesi li ti pishkio, sa kim si ili ces na kafu itd. ono je tacno da sve vece umrezavanje, donekle, olaksava (ali nekada i otezava) posao nekim sluzbama, ali je bezvezna bojazan da si eto nekome interesantan, samo zato sto imas profil na fb, ako nisi za nesto kriv, do podataka se moze, onome kome trebaju, doci na puno drugih nacina i bez interneta
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#189 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

Daj ba ljudi, vecinu postova sam ostavio na ginisu, i puno ih je samo tacka ili neki kratki post, nije to tako puno kao sto se cini. :D

Uostalom, niko ne vrsi pritisak da moram forumati, za FB se stalno vrsi pritisak.
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#190 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Kindzadza »

HM 2011 wrote:Demodiran si.

tačka.

NEgo šalu na stranu - imaš li mobilni telefon, ako to nemaš - onda si demodiran, sve ostalo je apsurdno...
Imam mob, ali, on je baska prica... Star je oko 12 godina. Nokia (sa oruzanim listom). :D

P.S. Vidim klub nepostovaoca Fejsa je prilicno golem. :thumbup:
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#191 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by vox-populi »

Ja jutros krenuo na posao, kad u podzemnoj FB Polizei. Sve redom pretresa i provjerava imaju li account. Ko nije imao, priveden odmah.

Sta ti je pritisak...

Sreca pa imadoh account, inace ko zna...
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#192 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Anne Boleyn »

Ne znam da se na fb mora ostaviti ijedna informacija o privatnom životu, sve je stvar izbora. Ja imam profil, ali nisam postavila nikakve informacije o sebi, čak nemam ni puno ime i prezime. Inače, ne volim ni ja da ljudi svakodnevno postavljaju statuse gdje su, šta rade, šta su ručali... Ali, isto tako npr. volim pregledati slike prijatelja koji su bili na nekom zanimljivom putovanju... Mislim da svi možemo svoj profil kreirati onako kako nama to odgovara, sve ima u postavkama, na nama je samo da izaberemo.

I većina vas koja nema profil stalno spominje nekakav pritisak...?! :? Ispada k'o da vas neko u bukvalnom smislu tjera da otvorite profil, ali vi ćete sve torture izdržati i nećete popustiti pod tim pritiskom, a na to ste kao posebno ponosni... :roll:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#193 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by pustopoljina »

ne znam kako te drustvene mreze funkcioniraju i kakve opcije postoje...mozda mi neko moze objasniti?
s vana posmatrano:
ti otvoris profil.
nalazis ljude i ljudi te nalaze. i to je super kad se radi o ljudima koji su isto puno online, a daleko od tebe, a bas se gotivite.
medjutim- kao i u stvarnom zivotu- nalaze te i oni koje bas ne volis, a i ti nalazis ljude koji nisu bas presretni sto te vide?
sad- haj sto dijelis odusevljenje kljukusom (nakon godinu dana posta od iste) sa bratom...ali dijelis ga i sa onom napirlitanom s posla? i ona ti se broji u prijatelje (dje's je odbiti?) je li to?
i sad zbog onih napirlitanih ti moras "sredjivati" svoj profil da budes i ti cool?
ili ne sredjujes, pa ti se raja smije?
je li to taj pritisak?
postoji li opcija da neki vide da si ocejfio sa kljukusom, a drugi da vide kako i ti imas slika za pokazati?
ako postoji, onda ne kontam sta ima lose u fb?
(ja ga nemam...imam ukupno 50 slika od rodjenja do danas...a imam i drustva koja izmedju sebe nista zajednicko nemaju...nekako...ne nalazim da mi treba).
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#194 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by sekiracija »

Bakiru Izetbegovicu se facebook obio o glavu kad su ovi iz Dnevnog avaza otkrili da i on ima facebook. :D
Locked