Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#1 Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Kindzadza »

Naime, ja nemam ni Fejs, ni tamo neki Tviter, a ni Skajp... Niti laznih niti originalnih naloga. :D
Sve koje znam imaju to, sta vise i njihova (maloletna) deca. Svako fura Fejs osim mene...

Iako znam da je moj potez kuul (ono, "oladio sam citav svet" 8) ), vrlo se cesto pitam: sta je u stvari to, cemu tolika pomama, da li ima jos ljudi na planeti Zemlja koji to nemaju...? Kakva su vasa iskustva... Da li ste se navukli? Imate li Fejs nalog, znate li "cudake" koji to nemaju...?

Pozitivne, negativne stvari, dogodovstine... Javite se, Fejseri! :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by PipiDugaDevetka »

Ima tema na Bez cenzure o FB shits! UključiŠ FB - Isključiš pamet!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Velkoski »

Nemas fejs, ne postojis ! As simple as that :P
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#4 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by HM 2011 »

Demodiran si.

tačka.

NEgo šalu na stranu - imaš li mobilni telefon, ako to nemaš - onda si demodiran, sve ostalo je apsurdno...
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#5 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by talić »

prije par mjeseci napravio profil i poslije desetak dana sve pobrisao. Nerviralo me zatrpavanje informacijama. Rođendan ovom, rođendan onom. Ko god prdne dobiješ informaciju da se "Oglasio". :lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by sumirprimus »

nemam ni ja,a ni ne interesuje me...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#7 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Pitarrr82 »

Ja ga nemam jer ne zelim da me bilo ko trazi ili pronalazi, od rodbine do bivsih :mrgreen:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#8 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by jazzer »

Nemam ga ni ja..ove pameti necu ga ni imati.

Ja se s rajom vise volim šankati :lol: nego komunicirati preko FB.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#9 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by jedna tamo »

pametan je vala ko god nema fejs :roll: ja sam se bila deaktivirala godinu dana i opet vratila, sad mi je žao
fejs pogotovo za žene služi samo za "raskopusavanje" tuđih slika i života a koliko primjetim muškarci najčešće igraju poker :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by JThomas »

jebo fejsbuk :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#11 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by ultima_palabra »

Nemam :kravata: A vala izdržao sam više pritisaka nego Alija u Daytonu :-D

Kako god skontam, minusa je više nego pluseva... možda bih se redovnije čuo s nekim ljudima vani, ali bi me neki ovdje smorili pravo :)
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#12 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Forsaken »

Pa ako se alat ne zna koristiti onda je manje vise bezvrijedan.

U ovom slucaju vidim javljaju se ljudi koje zatrpavaju informacije i koji ne znaju sta se moze raditi na fejsu ili ih ne intersuje. Jednostavnim podesavanjem sve ovo se moze iskljuciti, ja nemam niti jedan app instaliran niti imam potrebe za tim. Kada se to iskljuci, eliminisali ste izvor spama koji vam ne treba. Osim toga moze se vrsiti "fine tuning" svih ostalih parametara tako da mozete ukinut sve dosade koje 10x dnevno osvjezavaju profil glupostima i filtrirati samo korisne informacije(ako takvih ima :D )

Sada mozete poceti da upotrebljavate fejs za prave stvari: kontakti - ja sam konkretno uz pomoc fejsa pronasao gotovo citav prijeratni razred koji je sada rastrkan po cijelom svijetu, sa nekima od njih sam se i sreo uzivo. Bez "fejsa" ovo realno bi bilo ili neizvodivo ili tesko izvodivo.
Djeljenje albuma sa rodbinom koja je dobila prinovu je takodjer korisno, samo treba malo procackat permisije da ne mogu svi da gledaju slike. :-)

Moja poenta, fejs zahtjeva malo da se zarovite i da ga "hackate" kako biste imali beneficije. Podrazumjevane postavke su pain in the ass slazem se.
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#13 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Una ragazza »

Fejs jooook :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#14 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by shin »

Proci ce i to kino, doci ce nova socijalna mreza.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

Nemam ni ja i vjerovatno ga nikad necu imati, kao ni Twiter. Imam Skype iz cisto prakticnih razloga, da telefoniram u inostranstvo, i uvijek je ugasen, upalim ga samo onfa kad mi treba.

I na mene su vrsili pritisak, ali neka hvala.
Ako je nekom potreban FejZbuk da ga podsjeti da mi se javi, jebo to, ne mora mi se nikako ni javiti.

Najgore je sto su ljudi zaboravili da postoji E-mail i mobitel, sva komunikacija ide preko fejsa, ako trebaju nesto poslati kao ne znaju kako ce mi psolati kad me nema na fejsu.

Jako cijenim ljude koji nemaju fejs, a jako ih je malo. :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#16 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by petunija »

Nemam profil ni na jednoj mreži i ne planiram za sada
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by muha_sa »

najgore je što su se ljudi otudjili pa se druže samo preko ovog govneta :lol:
jebem ti tehniku i ko je izmisli :-) -
neka tehnike al neka druženja uživo.
--lijepi moj vakat :) nit mobitela nit ovog cuda vec-nadjemo se na čaršiji i opleti :lol:
-sastanak s dragom osobom se dan jal dva prije dogovori :D nadjemo se na Drveniji--ako kasniš više od 5 minuta neŠ me zatec :lol:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#18 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by shin »

Image

:lol:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#19 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by manki »

Nemam ga ni ja. Imao ga 2 godine, bio nenormalno ovisan, i obrisao ga nerviralo me sve, prvih mjesec dana mi bila kriza, sad ko da nikad nije ni postojao. I najjace mi je kad mi neko trazi FB da me doda koga sam tek upoznao, i onaj izraz lica kad im kazem da nemam Fejs, priceless. :dance:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#20 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by didgeridoo »

Fejsbuco ergo sum :D
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Ateista »

manki wrote:Nemam ga ni ja. Imao ga 2 godine, bio nenormalno ovisan, i obrisao ga nerviralo me sve, prvih mjesec dana mi bila kriza, sad ko da nikad nije ni postojao. I najjace mi je kad mi neko trazi FB da me doda koga sam tek upoznao, i onaj izraz lica kad im kazem da nemam Fejs, priceless. :dance:
:thumbup: :thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#22 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Gospoda Ministarka »

Ateista wrote:Jako cijenim ljude koji nemaju fejs, a jako ih je malo.
Hvala :)
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#23 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by atko »


:D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#24 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by atko »

A sad malo ozbiljno na temu ... FB i sve masivne pojave nose sa sobom koliko dobrog toliko i loseg ... medjutim uz malo razuma da se sve kontrolisati ... nisam imo FB do prije neki mjesec, nisam imao ni vremena ni potrebe ni zelje ... a onda sam iz BiH otisa u USA i odjedom je toliko prakticno imati FB da bi osto u kontaktu sa BiH i da bi lakse naso sve nase ljude za koje znam da su u USA ... da je FB jedna nemilosrdna masinerija jeste ... da moze biti i te kako od koristi moze ... stvar je vijuga ... kao i za sve u zivotu u ostalom ...

i malo je smjesno to neko toliko upinjanje ja nema FB ja nema FB ja nemam FB ... ja iii ????


Evo npr @Ateista ... nema FB ... a za tri godine na sax skoro 40 000 postova .... u cemu je razlika ??? :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#25 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by amrica »

atko wrote:A sad malo ozbiljno na temu ... FB i sve masivne pojave nose sa sobom koliko dobrog toliko i loseg ... medjutim uz malo razuma da se sve kontrolisati ... nisam imo FB do prije neki mjesec, nisam imao ni vremena ni potrebe ni zelje ... a onda sam iz BiH otisa u USA i odjedom je toliko prakticno imati FB da bi osto u kontaktu sa BiH i da bi lakse naso sve nase ljude za koje znam da su u USA ... da je FB jedna nemilosrdna masinerija jeste ... da moze biti i te kako od koristi moze ... stvar je vijuga ... kao i za sve u zivotu u ostalom ...

i malo je smjesno to neko toliko upinjanje ja nema FB ja nema FB ja nemam FB ... ja iii ????


Evo npr @Ateista ... nema FB ... a za tri godine na sax skoro 40 000 postova .... u cemu je razlika ??? :D

:thumbup:

ljudi se ponasaju kao da je fb cudoviste koje ih posjeduje, a ne kao da je fb samo sredstvo koje oni kontroliraju. :-)

nasla sam ili su mene nasli neki ljudi koje nisam vidjela decenijama, koje sam zaboravila da postoje, ....
neko kuka kao fb davi sa rodjendanima. meni je to super, bar o tome ne moram razmisljati, ujutro otvorim fb i vidim kome cu samo postati na zid, a koga cu nazvati na fontele ili se naci na kafi, ...

ako me neko pegla (a bio jedan kolega bivsi, stariji, koji mi je ubio fb glupavim slikicama tipa sve omotnice kras cokolada od kad postoje, pa lijepo voce, pa parfemi... sve simpa, da mi je 12 godina :roll: ) bude obrisan sa liste :D . a trebalo mi je vremena da obrisem sve djetinjarije koje je meni (i svima prijateljima :-) ) poslao.

ono, najlakse preskociti post. ljudi stavljaju muziku, ponekad nesto staro i zaboravljeno poslusam, vecinu preskocim.
privatne slikice kako cije i kako koje, nekad pogledam, nekad ne...


a, skype :-D
dzaba pricam i jos gledam ljude 10.000 km daleko od mene. koliko unucica je prvi put vidjelo nane, bake, dede, tetke, rodjake.. preko kamerice?

itd...
Locked