Nema to....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

žulijan asanž

Nema to....

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:09

- Ugledan "restoran" centar grada, jelovnik izgleda kao vesela sveska, naručujem iz menija palačinke sa pudingom od vanilije:

E izvini brate nema to....

- Ok, daj mi onda palačinke ove pod rednim brojem 8. sa voćnim filom

E izvini brate nema ni to....

- OK brate namaži mi pekmeza, al ako ti ga je nana pravila, a ako nije onda idem
- Opet ugledan kafić, koktel lista izgleda ko da je iz lifestyle sekcije CKM-a ispala, znaš ono fensi šmensi, naručujem koktel pod rednim brojem 10. koji se zove Zombie

E izvini brate nema to....

- Ok, nema problema, razumijem, imaš li Caipirinhu?

Š'a?

- Caipirinhu, evo je na koktel listi brate, uobičajen koktel...

Nema, izvini, novi momak za šankom....

- Dobro brate, daj mi jednu duplu lozu i stelje mi nasjeci, al deblje slobodno da imam šta da zamezim....
- Pizzeria u gradu, ima neonsku reklamu da se vidi s Trebevića, naručujem Bošnjačku pizzu iz menija koji stoji na stolu

Može brate bošnjačka, samo nema sudžuke...

- Kako nema sudžuke, pa bez sudžuke to je onda Vegeteriana po sastojcima

Ma nije ba, malo ćemo ti naprskat onog ulja od omleta sa sudžukom, vid'ćeš što će šmekat isto bošnjačka....

- Daj ti meni brate jednu pivu, pa da ja idem....
- Restoran u centru grada (renomiran), naručujemo pastu bolonjez ja i kolega

Izvinjavam se ali bolognese trenutno ne možemo poslužiti, ali imamo pastu carbonaru

- Ali pasta carbonara je sa svinjetinom, govorim ja znajući da kolega ne jede svinjsko meso

Ma nije kod nas, mi stavljamo goveđu pečenicu

- Ali onda to nije pasta carbonara, nego pasta vulgaris sa goveđom pečenicom, ne možete napisati u meniju da služite pastu carbonaru, kad u njoj nedostaje osnovni sastojak - svinjski špek...

Ma isto je to, vjerujte....

- Dajte vi nama po jednu kiselu, pa da idemo...
I definitivno najjači od svih sarajevskih ugostiteljskih gafova:

- Ulaziš u kafić i naručuješ Coca-Colu...

Ma nema problema, evo je ide brzinom svjetlosti, govori konobar...

I eto ti ga s Pepsijem

- Ali ja sam naručio Coca-colu

Pa eto je šta joj fali, jel je treba ohladit još??, izbezumljeno pita konobar

- Ama čovječe ti si Pepsi donio a ja tražio Coca - Colu

Pa isto ti je to bolan, samo druga etiketa

Evo ispričao sam nekoliko situacija (od miliona) koje me u sarajevu nerviraju kao gosta kad je ugostiteljstvo u pitanju. U čemu je stvar? Zaista mi nije jasno.....

JThomas
Been thanked: 29 times

Re: Nema to....

Post by JThomas » 17/11/2011 21:11

al' isto ti je to, samo druga etiketa.

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 17/11/2011 21:13

žulijan asanž wrote: Evo ispričao sam nekoliko situacija (od miliona) koje me u sarajevu nerviraju kao gosta kad je ugostiteljstvo u pitanju. U čemu je stvar? Zaista mi nije jasno.....
ni meni nije jasno :roll:
pa sta bi da ti je donio promučkanu kolu umjesto pepsija? :D

Zovem se Zelena

Post by Zovem se Zelena » 17/11/2011 21:15

Nije isto, kola je nešto slađa :)

JThomas

Post by JThomas » 17/11/2011 21:17

a bez zajebancije, ko ti je kriv kad obilaziš "poznate sarajevske objekte".

ima 'vamo jedna kafana, nije baš na elitnoj lokaciji, al' ima sve, a i šta nema skuhaće žena časkom prste da pojedeš, mahsuz za tebe. al' ti ne znaš za nju i najvjerovatnije nećeš nikad ni saznati.

ko je razumio, shvatiće, ko nije, nek' plaća sedamnaest maraka kafu i kiselu u vatri...

plejka2

Post by plejka2 » 17/11/2011 21:18

Ja kad ulazim u tako neki objekat uvijek kazem e daj mi ono što nema :D
Nisam naletio nikad da nesto trazim a nema....valjda zato sto nigdje i ne idem :-D :D

Zovem se Zelena

Post by Zovem se Zelena » 17/11/2011 21:22

JThomas wrote:a bez zajebancije, ko ti je kriv kad obilaziš "poznate sarajevske objekte".

ima 'vamo jedna kafana, nije baš na elitnoj lokaciji, al' ima sve, a i šta nema skuhaće žena časkom prste da pojedeš, mahsuz za tebe. al' ti ne znaš za nju i najvjerovatnije nećeš nikad ni saznati.

ko je razumio, shvatiće, ko nije, nek' plaća sedamnaest maraka kafu i kiselu u vatri...
Vidi, nije on kriv... Želi čovjek da izlazi tamo i neka izlazi. I nije do njega što "poznati sarajevski objekti" nemaju ono što nude. Pomalo je apsurdno da načičkaš meni, cjenovnik, ili šta već a imaš istu ponudu kao ona kafana na Trebeviću!

Karabaja

Post by Karabaja » 17/11/2011 21:22

eki bošnjačka pizza :D

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 17/11/2011 21:23

prvi post je bio sala, malo sale nikad na odmet :mrgreen:

sad ozbiljno :)

pitanje: zakonski je regulisano da moras imati sve sto pise na(u) meniju ili ne? :roll:

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:23

JThomas wrote:a bez zajebancije, ko ti je kriv kad obilaziš "poznate sarajevske objekte".

apsolutno si pogriješio, ja prezirem ta mjesta i ja znam svoja mjesta gdje se ove stvari ne dešavaju. nećemo sad reklamirati, ali kad je gurmanluk u pitanju, vjeruj mi da sam itekako upoznat sa svim onim malim ali vrijednim mjestima gdje se može dobro i kvalitetno pojesti i popiti....sa užitkom i vrhunskom uslugom. kad je kuhanje i odabir namirnica u pitanju, mogao bih i kuharima predavanje održati, jer zaista znam o čemu pričam.

kao što sam i naglasio, u takvim objektima sam se nalazio većinom zato što sam bio prisiljen, a najčešće su to bili poslovni sastanci, ili poslovne večere na koje sam ja pozvan, tako da nisam mogao birati niti sugerirati.

ali ovdje uopšte nije tema to gdje ja jedem i pijem, nego šta narodu prodaju. što bi mojoj materi ili mojoj tetki neko ponudio bošnjačku pizzu, onako kao što je meni ponudio....

jel ti kontaš uopšte poentu?

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 17/11/2011 21:24

Ja nisam odavde de nek mi neko kaže, gdje su ta mjesta, gdje se dobro jede i tako?
Evo ja pitam, dolazim turistički. :D

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:25

Zovem se Zelena wrote:

Vidi, nije on kriv... Želi čovjek da izlazi tamo i neka izlazi. I nije do njega što "poznati sarajevski objekti" nemaju ono što nude. Pomalo je apsurdno da načičkaš meni, cjenovnik, ili šta već a imaš istu ponudu kao ona kafana na Trebeviću!

ama ljudi, ne izlazim ja tamo :D

nego isto kad ti se pripiša, pa ponekad se i u parku olakšaš....bilo je situacija u kojima sam bio prisiljen ići na takva mjesta zato što "slove" za elitna.

Zovem se Zelena

Post by Zovem se Zelena » 17/11/2011 21:27

žulijan asanž wrote:
Zovem se Zelena wrote:

ama ljudi, ne izlazim ja tamo :D

nego isto kad ti se pripiša, pa ponekad se i u parku olakšaš....bilo je situacija u kojima sam bio prisiljen ići na takva mjesta zato što "slove" za elitna.
Ma apsolutno mene ne interesuje gdje izlaziš :mrgreen: ali se slažem s tobom glede "ponude" i onoga što zaista možeš dobiti :)

PR-player

Post by PR-player » 17/11/2011 21:28

hahahaha bosnacka pizza :-)

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:28

Mis mekinjas wrote:Ja nisam odavde de nek mi neko kaže, gdje su ta mjesta, gdje se dobro jede i tako?

ovdje nema reklamiranja, ali ću ti rado na pp nekoliko vrhunskih restorana preporučiti. dakle, restorana sa školovanim šefovima kuhinje, gdje možeš očekivati gastronomski i enološki vrh (naravno, nećeš piti francuska enciklopedijska vina , ali ćeš piti vrhunska vina, npr. gruzijska, neka talijanska, itd. moći ćeš čak popiti i pivo tipa "Ale"... postoji ih takvih nekoliko u sarajevu.

JThomas

Post by JThomas » 17/11/2011 21:29

kontam ja poentu. al' to ti je na našim "uglednim" mjestima ne-iz-bje-žno. i onda ili trpiš ili izbjegavaš. jer u nas nema "elitne" kafane da valja, ili da valja duže od šest mjeseci. a narod i dalje hrli, jer hoće da ga vide. hej, bošnjačka pizza. pa čim pročitaš tu konstrukciju treba ti biti jasno sa kim imaš posla.

ja izbjegavam jer neću da me prave budalom za moje pare.

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:29

PR-player wrote:hahahaha bosnacka pizza :-)
nisam htio da s pizzom ulazim na podforum politika, niti sam htio ovdje komentirati kako je neko nazvao pizzu. i meni je smiješno, jednako kao "škotski burek" ali to je već jedna sasvim druga priča

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 17/11/2011 21:34

žulijan asanž wrote:
Mis mekinjas wrote:Ja nisam odavde de nek mi neko kaže, gdje su ta mjesta, gdje se dobro jede i tako?

ovdje nema reklamiranja, ali ću ti rado na pp nekoliko vrhunskih restorana preporučiti. dakle, restorana sa školovanim šefovima kuhinje, gdje možeš očekivati gastronomski i enološki vrh (naravno, nećeš piti francuska enciklopedijska vina , ali ćeš piti vrhunska vina, npr. gruzijska, neka talijanska, itd. moći ćeš čak popiti i pivo tipa "Ale"... postoji ih takvih nekoliko u sarajevu.
Ok, onda mi napiši na pp.....
Ja ako već pijem vino, ja pijem samo ledene berbe.... :) Piće je nebitno, kuhinja me zanima... i to da ima svega....

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 17/11/2011 21:35

PR-player wrote:hahahaha bosnacka pizza :-)
dobro da ja nisam ovo prva rekla... :D
dvojica su prije mene :D

Skyfox

Post by Skyfox » 17/11/2011 21:37

ma nasa klasika. A tek kad postanu razvikani po nekom "specijalitetu" dodes maksuzije a ono nema, nestalo ili se skroz povarilo... ali opcenito sta sve serviraju po restoranima i fast food-ovima i kakvi su higijenski uslovi... cesto se zacudim da stalno nismo svi potrovani...

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:55

Mis mekinjas wrote:
žulijan asanž wrote:

Ok, onda mi napiši na pp.....
Ja ako već pijem vino, ja pijem samo ledene berbe.... :) Piće je nebitno, kuhinja me zanima... i to da ima svega....
onda pretpostavljam da preferiraš slastičarne, ako piješ ledene berbe.

a, baš bi me zanimalo koja si ti ledena vina probala do sada i gdje?

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 17/11/2011 21:56

žulijan asanž wrote:

ne mogu ni ja reklamirati, ali mogu preporučiti... :wink:

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 17/11/2011 21:59

Mis mekinjas wrote:
žulijan asanž wrote:

ne mogu ni ja reklamirati, ali mogu preporučiti... :wink:

ne moraš reklamirati proizvođača, ali možeš sortu i geografsko područje, te tip vina (jer ima različitih ledenih berbi). jer si rekla to kao da imaš veliko iskustvo u ispijanju i ocjeni vina, pa me baš zanima, koje su sorte bile u pitanju i odakle, te da mi daš neke osnovne karakteristike (npr. količine neprevrelih šećera u tim vinima i uz kakvu hranu si ih pila)

edit: ovo je off topic i ajmo nastaviti s temom, a vjerujte mi da ne želite sa mnom raspravljati o kvalitetnim vinima i pivima :)

PR-player

Post by PR-player » 17/11/2011 22:03

hahaha vjeruj i ti nama da ne zelimo to :lol: :lol:

Zovem se Zelena

Post by Zovem se Zelena » 17/11/2011 22:04

Samo još malo off-a, kada ste već kod ovih predikatnih berbi... A posebno se, vidim, žulijan razumije :)
Nisam nikada probala, čula za vrhunski kvalitet pa me interesuje ima li toga kod nas? Mada sumnjam :roll:

Post Reply