Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Narkotek
Posts: 770
Joined: 26/08/2014 03:01

#1 Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by Narkotek »

Dobro vam ga jutro , kao sto naslov kaze imam problem kada ukljucim komp nema slike na monitoru a procesor radi jedno 10-15-20 sek i ugasi se .. nekad radi duze ali se svejedno sam ugasi .. sinoc mi je sve radilo i odjednom mi se komp iskljuci totalno .. ukljucim ga nazad i nakon par sati opet se ugasi i otad ga vise nmg upaliti i ovo se desava sto sam rekao iznad .. zna li neko u cemu bi mogao biti problem i kako da skontam sta mi je crklo i zasto . nisam prije imao slicnih problema prvi put mi se ovo desava .. koliko sam najebo
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by dobar osjecaj »

Kad se meni to desavalo zadnji put samo se RAM kartica pomjerila. Cim sam je vratila u leziste sve je bilo ok.
User avatar
Narkotek
Posts: 770
Joined: 26/08/2014 03:01

#3 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by Narkotek »

Probao .. nista se nije promjenilo , i u drugi slot reko da nije do slota .. nista
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#4 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by Kiki_Musampa »

Temperatura?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15641
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by problemnatravunu »

Probaj napojnu jedinicu, ja bi to prvo
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by arnes_king »

Narkotek wrote:Dobro vam ga jutro , kao sto naslov kaze imam problem kada ukljucim komp nema slike na monitoru a procesor radi jedno 10-15-20 sek i ugasi se .. nekad radi duze ali se svejedno sam ugasi .. sinoc mi je sve radilo i odjednom mi se komp iskljuci totalno .. ukljucim ga nazad i nakon par sati opet se ugasi i otad ga vise nmg upaliti i ovo se desava sto sam rekao iznad .. zna li neko u cemu bi mogao biti problem i kako da skontam sta mi je crklo i zasto . nisam prije imao slicnih problema prvi put mi se ovo desava .. koliko sam najebo
Najvjerovatnije ti se pregrijava, udji u bios i prati temperaturu procesora, a probaj kada se upali da skines program Speedfan instaliraj i tu imas sve temperature, pa vidi ima li nesto da je previsoko (crveno).
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#7 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by Rugafet »

A u takvim situacijama nema pravila, (ako ne pisti nista) onda ides sistemom eliminacije. Provjeri hladjenje (cooler, koliko je stara pasta) napajanje...
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#8 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by Cookie85 »

Izvati CMOS bateriju da resetujes BIOS, ako to ne pomogne , izvadi graficku i probaj sa integrisanom VGA pa vidi.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#9 Re: Nema slike na monitoru , procesor se gasi

Post by Cookie85 »

Narkotek wrote:Dobro vam ga jutro , kao sto naslov kaze imam problem kada ukljucim komp nema slike na monitoru a procesor radi jedno 10-15-20 sek i ugasi se .. nekad radi duze ali se svejedno sam ugasi .. sinoc mi je sve radilo i odjednom mi se komp iskljuci totalno .. ukljucim ga nazad i nakon par sati opet se ugasi i otad ga vise nmg upaliti i ovo se desava sto sam rekao iznad .. zna li neko u cemu bi mogao biti problem i kako da skontam sta mi je crklo i zasto . nisam prije imao slicnih problema prvi put mi se ovo desava .. koliko sam najebo
Jesi rijesio problem ?
Post Reply