nema para za plaće, penzije, investicije al ima za vjeronauk

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
roštilj

nema para za plaće, penzije, investicije al ima za vjeronauk

Post by roštilj » 11/11/2011 02:18

a na vlasti socijal - demokratska, građanska stranka?

znači, nema dalje. case closed. ako ovi ne smiju ukinuti najbesmisleniju stvar na budžetu postavlja se pitanje šta uopšte smiju ili mogu da urade? najjadnija smo zemlja u evropi po svim parametrima. zamislite kad je jedna italija na rubu bankrota a uskoro mozda i francuska sta cemo mi? nazad u 16 vijek, izgleda i duhovno i materijalno.

guy fawkes

Re: nema para za plaće, penzije, investicije al ima za vjeronauk

Post by guy fawkes » 11/11/2011 02:39

roštilj wrote:a na vlasti socijal - demokratska, građanska stranka?

znači, nema dalje. case closed. ako ovi ne smiju ukinuti najbesmisleniju stvar na budžetu postavlja se pitanje šta uopšte smiju ili mogu da urade? najjadnija smo zemlja u evropi po svim parametrima. zamislite kad je jedna italija na rubu bankrota a uskoro mozda i francuska sta cemo mi? nazad u 16 vijek, izgleda i duhovno i materijalno.

brate tema ti je odlicna, i imao bi stosta reci al bi vjerovatno zaradio ban a i zakljucala bi se tema, iako ce do ujutro vec biti zakljucana

roštilj

Post by roštilj » 11/11/2011 03:30

pa postavlja se pitanje sta su prioriteti ove vlasti i sta misle ciniti po pitanju prioriteta?

nama nedostaju reforme u svim sektorima. da li ova vlast, tamo gdje se ne suocava sa obstrukcijama koje generira dodik, ima ikakav plan da bilo sta pokrene? da li ste ikada iotkoga na vlasti culi: obrayovanje je nas proritet, reforma administracije je nas prioritet, enegetika, poljoprivreda, mali biznis, infrastruktura, reforma pravosudja, bilo sta?

gledam predizbornu kampanju za republikanskog kandidata pred izbore u americi. tolika zemlja pa imaju po 3 prioriteta maksimalno. i to je mozda dosta da dobijes izbore u america. kod nas su obecavali drzavu za covjeka al izgleda da se trude samo da ne talasaju. ne zamjeri se sda, ne zamjeri se reisu, ne zamjeri se rvi, ne zamjeri se strancima, ne zamjeri se ovima, onima samo do sljedecih izbora i do sljedece fotelje?!

ljudi, mi nista ne proizvodimo. najsubvencioniraniji zagadjivac i sponzor korumpirane politicke elite, npr. jedan aluminij koji u konacnici sigurno pravi vecu stetu nego korist javno je slavljen kao najuspjesnija kompanija, primjer svima?! dovodi se shell i placa iz budzeta da digitalizuje podatke iz 70ih godina samo kako bi se malo spinovalo da imamo toliko nafte samo treba da izbusimo i pred sljedece izbore bicemo svicarska?

mi zivimo od transfera dijaspore, kredita i donacija. kako ekonomija pada vani tako ce i transferi biti sve manji, krediti uskoro stizu na naplatu i jako su skupi a donacije su davno presusile. ima li makar jedna stvar da kazu, npr. u ovom mandatu rijesicemo taj i taj sektor. ne mozemo vise od toga ali makar to. bilo sta? jok.

strategija nam je izgleda da se molimo bogu.
Last edited by roštilj on 11/11/2011 03:44, edited 2 times in total.

Hunkar

Post by Hunkar » 11/11/2011 03:32

pa drzava za vjernika :lol: :lol: :lol:

guy fawkes

Post by guy fawkes » 11/11/2011 03:33

roštilj wrote:pa postavlja se pitanje sta su prioriteti ove vlasti i sta misle ciniti po pitanju prioriteta?

nama nedostaju reforme u svim sektorima. da li ova vlast, tamo gdje se ne suocava sa obstrukcijama koje generira dodik, ima ikakav plan da bilo sta pokrene? da li ste ikada iotkoga na vlasti culi: obrayovanje je nas proritet, reforma administracije je nas prioritet, enegetika, poljoprivreda, mali biznis, infrastruktura, reforma pravosudja, bilo sta?

gledam predizbornu kampanju za epublikanskog kandidata pred izbore u americi. tolika yemlja pa imaju po 3 prioriteta maksimalno. i to je mozda dosta da dobijes izbore u america. kod nas su obecavali drzavu za covjeka al izgleda da se trude samo da ne talasaju. ne zamjeri se sda, ne zamjerise reisu, ne zamjeri se rvi, ne zamjeri se strancima, ne zamjeri se ovima, onima samo do sljedecih izbora i do sljedece fotelje?!

ljudi, mi nista ne proizvodimo. najsubvencioniraniji zagadjivac i sponzor politicke elite, npr. jedan aluminij koji u konacnici sigurno pravi vecu stetu nego korist javno je slavljen kao najjaca kompanija?! dovodi se shell i placa iz budzeta da digitalizuje podatke iz 70ih godina samo kako bi se malo spinovalo da imamo toliko nafte samo treba da izbusimo i pred sljedece izbore bicemo svicarska?

mi zivimo od transfera dijaspore, kredita i donacija. kako ekonomija pada vani tako ce i transeri biti sve manji, kredi uskoro stizu na naplatu i jako su skupi a donacije su davno presusile.

strategija nam je izgleda da se molimo bogu
.

potpisujem sve, a za ovo boldano imas pivu od mene

Skijaš
Been thanked: 6 times

Post by Skijaš » 11/11/2011 06:44

imate i temu o SDP-u i temu o Vladi FBiH. Šta je cilj ? Zatrpati forum ovakvim naslovima ?

roštilj

Post by roštilj » 11/11/2011 07:17

Skijaš wrote:imate i temu o SDP-u i temu o Vladi FBiH. Šta je cilj ? Zatrpati forum ovakvim naslovima ?
gorstak, ti si pokrenuo bezbroj tema o eventualnom ratu, velikosrbima i slicno. uvijek pises istu stvar i na isti nacin pa to sve nije bilo upakovano u jednu temu. nemoj da trolas ako neko hoce da pise o stvarima koje nisu predmet tvoje agende, koje ne kontas i oko kojih se zapavo sve i vrti. zaobidji.

Skijaš
Been thanked: 6 times

Post by Skijaš » 11/11/2011 07:32

roštilj wrote:
Skijaš wrote:imate i temu o SDP-u i temu o Vladi FBiH. Šta je cilj ? Zatrpati forum ovakvim naslovima ?
gorstak, ti si pokrenuo bezbroj tema o eventualnom ratu, velikosrbima i slicno. uvijek pises istu stvar i na isti nacin pa to sve nije bilo upakovano u jednu temu. nemoj da trolas ako neko hoce da pise o stvarima koje nisu predmet tvoje agende, koje ne kontas i oko kojih se zapavo sve i vrti. zaobidji.
Uspio si me nasmijati. Svaka čast i hvala ti do neba. Nego, ja sam samo pitao šta je cilj. Ako je cilj zatrpati forum ovakvim naslovima, koji sve kažu a da i ne otvaraš temu, nemoj se ustručavati da to braniš. Možda ti neko i pomogne s osmišljavanjem boljih, ubitačnijih. Ovo što sad radiš je nekako amaterski i kilavo.

mO k3
Has thanked: 24 times
Been thanked: 14 times

Post by mO k3 » 11/11/2011 09:27

A kamo vodi ova tema??

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 11/11/2011 09:49

U pravcu ispoljavanja frustracija, ništa novo u ovom svijetu u kojem ljudi vide nekog drugog sebe. Za razliku od ogledala...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 11/11/2011 09:57

Ženski Dr.Med wrote:A kamo vodi ova tema??
u banovice :D

ja sam davno predlagao da se vjeronauk placa... ako je fakultativni predmet... onda bi se organizovanje nastave trebalo finansirati od strane roditelja koji hoce da im ga djeca pohadjaju... pedesetak markica mjesecno i rijesen problem

sanaman

Post by sanaman » 11/11/2011 10:42

Vidim kako pojedini demokratiju tumace...ja placam porez i ja odlucujem za sta ide novac od moje plate. Naravno da je ovo logicno i ispravno razmisljanje. Ali ima tu jedan problem, da ga nazovem greska u koracima. U bih zive ljudi koji rade i placaju porez, imaju djecu i zele da im djeca imaju vjeronaku u skoli...jer placaju porez.

Ah da zaboravio sam, citao sm na drugim temama sta i ko su ti i ljudi i kakvim se smatraju, jah demokratija kako pojedinim pase.

Svi koji placaju porez imaju pravo na odlucivanje, a ako ste zaboravili vecina odlucuje koliko god se to nekom svidjalo ili ne. Ni meni se mnoge stvari ne svidjau pa moram da ih trpim.

I naravno vjeronak je najveci problem u ovoj drzavi :-) u onoj drzavi skoli nije bilo vjeronake vec bratsvo i jedinstvo pa smo vidjeli kako se to tumaci. Niko ne moze reci da generacije koju su gradile prugu bile zatrovane vjeronaukom u skoli jer je nije bilo...tako da popustite vjeronauku jer ona definitivno nije problem, a ako i jeste sigurno nije medju prvih deset u ovoj drzavi.

Kako nikom ne pada na pamet da pdv smanji na odredjene proizvode, da neko ko je zdravstveno osiguran moze ici bez problema doktoru kada se nalazi u drugom kantonu (a ne da mora placati), mnogo ekonomskih problema, EKONOMSKIH...ali na temi ekonomija nema velikih diskusija. Evo link za index cijena u BiH i njegov rast u zadnjih 5 godina http://dissemination.bhas.ba/webdissemi ... px?l=b&t=2 jel se ovo desilo zbog vjeronauke?

Problem vjeronauk i pare :-) , al nisu problem sluzbenici u administraciji, firme u drzavi koje katasrofalno posluju.

Mrsko mi sada traziti, bas me zanima koliko bi se novca ustedjelo kada bi se ukinula vjeronauka, koliko miliona? A koliko miliona bi se ustedjelo sistematizacijom, racionalizacijom i vecom produktivnoscu drzavnih kompanija? Ima li neko studiju??? Nego opleti opet po vjeronauci...a ekonomiju, provodjenje zakona, izmjene zakona u ovoj oblasti, ma nebitna stvar :-)

Locked