"Neko bi ovde mogo biti bjen..."

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#426 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

Minnela wrote:Ma hajde bjaaaazi :-D :D ..Alagici su Pariz za Mahalu :oops: :-D
Ma sut' bona....Mahala je k'o Francuska Rivijera. :thumbup:
Jes'ti vid'la ona kupalista .....i dvorce! :D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#427 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Bosanac_21 »

Vala brate se kod naske se 'suje, auuuu
Inace, sjeti se ove teme jer danas je bila popara i kokos pita na repertoaru :wink:
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#428 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

Minnela wrote::lol: :lol: :lol: ..Samo nicija nije do zore,pa nece ni njihova :-D :D ..Posililo se sve poslije rata,pa im nije bilo dosta sto su zemlju do Sane zauzimali ,vec sad i po komad rijeke Sane :lol: :lol: :D ..Gdje god podjes da se okupas privatno kupaliste :-) :-D :D ..Sva sreca, pa mi u Parizu imamo Zdenu :-D :D
Pa kupajte se na Zdeni. Sta ce vam Sana....kad vam je voda pod prozor'ma. :D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#429 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by walkabout »

Moram da kazem...ovo je meni jedna od najdrazih tema...nebrojeno puta sam se odusevio postovima... :thumbup:
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#430 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by amalka »

Bosanac_21 wrote:Vala brate se kod naske se 'suje, auuuu
Inace, sjeti se ove teme jer danas je bila popara i kokos pita na repertoaru :wink:
Je li ovo kokos, ili kokosh pita? :shock: Ako je kokosh, kakva je to pita? Krajiskinja sam, al' nikad cula za to, vire lje :D
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#431 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by amalka »

Ja sam cula za masnicu s piletinom :D odnosno, ide samo bijelo meso 8-) koje se usitni i stavlja u tijesto, tj.masnicu. Ali to mi je :roll: :-?
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#432 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by walkabout »

Minnela, jesil ti proc'tala ovo doli ispod:

:D :D :D

Nenadmashno, ovo se kopirat nemere...

-------------------------------------------

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=125
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#433 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by amalka »

Minnela wrote:
zlata wrote:
Minnela wrote::lol: :lol: :lol: ..Samo nicija nije do zore,pa nece ni njihova :-D :D ..Posililo se sve poslije rata,pa im nije bilo dosta sto su zemlju do Sane zauzimali ,vec sad i po komad rijeke Sane :lol: :lol: :D ..Gdje god podjes da se okupas privatno kupaliste :-) :-D :D ..Sva sreca, pa mi u Parizu imamo Zdenu :-D :D
Pa kupajte se na Zdeni. Sta ce vam Sana....kad vam je voda pod prozor'ma. :D
Ko kaze da se ne kupamo :-D ..Ustedimo i na vodi ,a i na struji u nasim kucama :-D :D

U vezi ove pite sa piletinom :) ,ako je to ona sto se piletina stavi na vrh po tijestu,onda je to kvrgusa u Sani :oops: :D ..Mada cuh od nekih drugih krajisnika da za tu pitu kazu i ulivaca :roll:

@walkabout(Kemice :D ),tema je odlicna za oraspoloziti se :-) :-D
Kada je u pitanju pomenuta "ulivaca", to je pita od kukuruznog brasna, bar koliko ja znam. Ipak, sve je relativno :oops: :D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#434 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by walkabout »

Minnela wrote:
Procitala davno :D ..Kao sto si i napisao,ljudi pricaju (pisu :D ) srcem :-) ..Merak s njima u drustvu biti :)
Sigurno, ili p'da (od PA DA iliti PADA) sto bi rekli moji prijatelji iz Krajine... :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#435 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Bosanski_kralj »

čerga - rulja, masa ljudi
nema rašta- uzalud
oklena - od kud
grdna rane- kad nam je nekog žao koristimo ovaj izraz, teško za "prevesti"
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#436 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

Mozel' mi ko objasniti kako nastade gutanje rijeci tipa:

''De' pricaj majkom'' ( Hajde, pricaj sa majkom)
Jer meni to nidje veze stvarno :D :-)
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#437 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

buba wrote:Mozel' mi ko objasniti kako nastade gutanje rijeci tipa:

''De' pricaj majkom'' ( Hajde, pricaj sa majkom)
Jer meni to nidje veze stvarno :D :-)
Pa i meni je to SA majkom bRez vezze! :D Ako nije....(Haj)de pricaj majka..nego majk-OM....jasno je da ces pricati majkom...a ne didom! :D
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#438 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

Nisi me skontala..
Zeli se reci '' Hajde pricaj sa majkom'', a kaze se : De pricaj majkom.
Gube se predispozicije..ili kazu ''kuruz'' umjesto ''kukuruz''. :-)
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#439 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

buba wrote:Nisi me skontala..
Zeli se reci '' Hajde pricaj sa majkom'', a kaze se : De pricaj majkom.
Gube se predispozicije..ili kazu ''kuruz'' umjesto ''kukuruz''. :-)
Pa dobro....je'l' ih razumis? Uostalom....mi govorimo DRUGI jezik...tj. Krajisku Ikavicu...a NE...Vukov Srpsko-Hrvatski! :D Taj drugi ucimo u skolama...il'nam ga tako na'silu TURAJU kroz nos...k'o ti sad (ismijavajuci se nasem maternjem jeziku)! :skoljka: Imamo SVOJ jezik...svoj dijalekt...(isto k'o sto Torlaci ili Kajkavci imaju svoje). Medjusobno se razumImo...i neJa problema. Svak' moRe govor'ti na svom-po svom! :D Najbitnije...da se nek-koljemo...jos i oko jezika! :-) I da nas niko ne podcjenjuje-diskriminira...zato sto kazemo KURUZ...umIsto KU-KURUZ!
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#440 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

zlata wrote:
buba wrote:Nisi me skontala..
Zeli se reci '' Hajde pricaj sa majkom'', a kaze se : De pricaj majkom.
Gube se predispozicije..ili kazu ''kuruz'' umjesto ''kukuruz''. :-)
Pa dobro....je'l' ih razumis? Uostalom....mi govorimo DRUGI jezik...tj. Krajisku Ikavicu...a NE...Vukov Srpsko-Hrvatski! :D Taj drugi ucimo u skolama...il'nam ga tako na'silu TURAJU kroz nos...k'o ti sad (ismijavajuci se nasem maternjem jeziku)! :skoljka: Imamo SVOJ jezik...svoj dijalekt...(isto k'o sto Torlaci ili Kajkavci imaju svoje). Medjusobno se razumImo...i neJa problema. Svak' moRe govor'ti na svom-po svom! :D Najbitnije...da se nek-koljemo...jos i oko jezika! :-) I da nas niko ne podcjenjuje-diskriminira...zato sto kazemo KURUZ...umIsto KU-KURUZ!
Ko sam ja?..pola krajiskinja, pola istocna bosna, ali moj ''krajiski dio'' (Bihac - Banjaluka) nije govorio na gore navedeni nacin, stoga i postavljam pitanje o izvedbenosti gornjeg, jer ni svi krajevi u krajini ne govore isto.
Drugi put, promisli prije nego postiras uvredljivu konstataciju, ok. :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#441 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

buba wrote:
zlata wrote:
buba wrote:Nisi me skontala..
Zeli se reci '' Hajde pricaj sa majkom'', a kaze se : De pricaj majkom.
Gube se predispozicije..ili kazu ''kuruz'' umjesto ''kukuruz''. :-)
Pa dobro....je'l' ih razumis? Uostalom....mi govorimo DRUGI jezik...tj. Krajisku Ikavicu...a NE...Vukov Srpsko-Hrvatski! :D Taj drugi ucimo u skolama...il'nam ga tako na'silu TURAJU kroz nos...k'o ti sad (ismijavajuci se nasem maternjem jeziku)! :skoljka: Imamo SVOJ jezik...svoj dijalekt...(isto k'o sto Torlaci ili Kajkavci imaju svoje). Medjusobno se razumImo...i neJa problema. Svak' moRe govor'ti na svom-po svom! :D Najbitnije...da se nek-koljemo...jos i oko jezika! :-) I da nas niko ne podcjenjuje-diskriminira...zato sto kazemo KURUZ...umIsto KU-KURUZ!
Ko sam ja?..pola krajiskinja, pola istocna bosna, ali moj ''krajiski dio'' (Bihac - Banjaluka) nije govorio na gore navedeni nacin, stoga i postavljam pitanje o izvedbenosti gornjeg, jer ni svi krajevi u krajini ne govore isto.
Drugi put, promisli prije nego postiras uvredljivu konstataciju, ok. :D
OndaK taj tvoj "krajiski dio"...je govorio srpsko-hrvatski...jer je "nas govor" bio potisnut (od strane takvih k'o ti) u zaborav. A to sto tvoja "krajiska strana" nije govor'la "tako"! Pa kako bi "tako" govor'la....kad ce joj se "ona druga" strana (napr. k'o ti) rugati i sprdaciti. U BiH sve moRe....a otidji mala moja....u Imotski...pa im se pocni rugati...."kako govore"! :? :x
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#442 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

zlata wrote:Pa dobro....je'l' ih razumis? Uostalom....mi govorimo DRUGI jezik...tj. Krajisku Ikavicu...a NE...Vukov Srpsko-Hrvatski! :D Taj drugi ucimo u skolama...il'nam ga tako na'silu TURAJU kroz nos...k'o ti sad (ismijavajuci se nasem maternjem jeziku)! :skoljka: Imamo SVOJ jezik...svoj dijalekt...(isto k'o sto Torlaci ili Kajkavci imaju svoje). Medjusobno se razumImo...i neJa problema. Svak' moRe govor'ti na svom-po svom! :D Najbitnije...da se nek-koljemo...jos i oko jezika! :-) I da nas niko ne podcjenjuje-diskriminira...zato sto kazemo KURUZ...umIsto KU-KURUZ!
Ko sam ja?..pola krajiskinja, pola istocna bosna, ali moj ''krajiski dio'' (Bihac - Banjaluka) nije govorio na gore navedeni nacin, stoga i postavljam pitanje o izvedbenosti gornjeg, jer ni svi krajevi u krajini ne govore isto.
Drugi put, promisli prije nego postiras uvredljivu konstataciju, ok. :D
OndaK taj tvoj "krajiski dio"...je govorio srpsko-hrvatski...jer je "nas govor" bio potisnut (od strane takvih k'o ti) u zaborav. A to sto tvoja "krajiska strana" nije govor'la "tako"! Pa kako bi "tako" govor'la....kad ce joj se "ona druga" strana (napr. k'o ti) rugati i sprdaciti. U BiH sve moRe....a otidji mala moja....u Imotski...pa im se pocni rugati...."kako govore"! :? :x
Ti curo ocito imas komplex cim si zavrla s tim sarkazmom i podjebavanjem. Ne daji komentare o tudjoj familiji na tako drzak nacin i ne patroniziraj gdje nisi dorasla.
Ti ako vidis sprdacinu u mom postu, a pogotovo nakon mog pojasnjenja, onda imas problem, a koji i kakav, zivo me zaboli. To naturanje malogradjanskog epiteta meni ili mojoj familji okachi dje drugo. Za moju nanu krompir je vazda bio kumpjer, pa se nije osjecala diskriminirano, zato poradi malo na svom samopouzdanju.
Majke mi totalno bezveze :? neki ljudi nikako da skontaju da imaju kruske i jabuke i da sve spada u kategoriju voca. :roll:
Zato cu te sad fino zamoliti da se prisaberes i ohanes, jer jos jedan post u ovom kontekstu necu tolerisati. ok :-D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#443 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

Bogami, neko bi ovde mogo biti bjen...

:D :D :D
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#444 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by amalka »

Uh, kad se za'kose pofacaju :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#445 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

hahaha..ma jok ba, pa evoluirali smo mimo kokosinjca valjda :D :D
Ruku na srce, donekle je cura u pravu, u segmentu insinuacije da su se mnogi odrekli svoje jezicke bastine, pa je zatrli i u kucnom/familijarnom okruzenju, kontajuci da se tako kao uzdizu mimo svojih ruralnih korijena, u svesrdnom pokusaju asimilacije sa nadolazecim promjenama. (ala sada nase pokondirene bosanske tikve po dijaspori, koje ni u kuci ne govore bsh nego jezikom zemlje u kojoj zive, al' ne mere buraz..mozes ti pobjeci od primitivizma, ali ga nosis sa sobom).
helem nejse :))
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#446 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

buba wrote:hahaha..ma jok ba, pa evoluirali smo mimo kokosinjca valjda :D :D
Ruku na srce, donekle je cura u pravu, u segmentu insinuacije da su se mnogi odrekli svoje jezicke bastine, pa je zatrli i u kucnom/familijarnom okruzenju, kontajuci da se tako kao uzdizu mimo svojih ruralnih korijena, u svesrdnom pokusaju asimilacije sa nadolazecim promjenama. (ala sada nase pokondirene bosanske tikve po dijaspori, koje ni u kuci ne govore bsh nego jezikom zemlje u kojoj zive, al' ne mere buraz..mozes ti pobjeci od primitivizma, ali ga nosis sa sobom).
helem nejse :))
ZeMska glavo......Brisi odavLe....dok te ne posaljem...tamo O'KLE'N si ispala. Pojavila si se na ovoj NASOJ zajednickoj...vrlo dragoj raspravi...o nasem...zajednickom krajiskom govoru....DO KOJEG NAM JE STALO. :P Eto....nek se bar ocuva u sjecanju sviju nas...kojima je u srcu.

Imamo na forumu druge teme vis-a-vis pravopisa knjizevnog bosanskog i s-h jezika....pa se tamo fino SPRDAJ Krajisnicima i njihovom KURUZU...i KURZANAMA...a NAS ovdI se okani...i nas i NASEG krajiskog "PRIMITIVNOG" GOVORA....i nas "PRIMITIVACA"! Bas mi je drago....da si "gospodja"...i nije mi jasno...sta uopce radis....ovdI medju namI...primitivnim krajiskim SELJACIMA! :lol:
Maksuz selam....od "Krajiske Krkanke" :-)

PS....MI reknemo CUMAZ. Kod nas NeJa "Kokosinjaca"! :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#447 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Bosanski_kralj »

zlata wrote:
buba wrote:hahaha..ma jok ba, pa evoluirali smo mimo kokosinjca valjda :D :D
Ruku na srce, donekle je cura u pravu, u segmentu insinuacije da su se mnogi odrekli svoje jezicke bastine, pa je zatrli i u kucnom/familijarnom okruzenju, kontajuci da se tako kao uzdizu mimo svojih ruralnih korijena, u svesrdnom pokusaju asimilacije sa nadolazecim promjenama. (ala sada nase pokondirene bosanske tikve po dijaspori, koje ni u kuci ne govore bsh nego jezikom zemlje u kojoj zive, al' ne mere buraz..mozes ti pobjeci od primitivizma, ali ga nosis sa sobom).
helem nejse :))
ZeMska glavo......Brisi odavLe....dok te ne posaljem...tamo O'KLE'N si ispala. Pojavila si se na ovoj NASOJ zajednickoj...vrlo dragoj raspravi...o nasem...zajednickom krajiskom govoru....DO KOJEG NAM JE STALO. :P Eto....nek se bar ocuva u sjecanju sviju nas...kojima je u srcu.

Imamo na forumu druge teme vis-a-vis pravopisa knjizevnog bosanskog i s-h jezika....pa se tamo fino SPRDAJ Krajisnicima i njihovom KURUZU...i KURZANAMA...a NAS ovdI se okani...i nas i NASEG krajiskog "PRIMITIVNOG" GOVORA....i nas "PRIMITIVACA"! Bas mi je drago....da si "gospodja"...i nije mi jasno...sta uopce radis....ovdI medju namI...primitivnim krajiskim SELJACIMA! :lol:
Maksuz selam....od "Krajiske Krkanke" :-)

PS....MI reknemo CUMAZ. Kod nas NeJa "Kokosinjaca"! :D
Ma pusti bolan, kad neko uzme na osnovu nekih površnih saznanja i stereotipa govoriti. Sigurno nikad nija bila u Krajini i nije upoznala ljude i šta su i ko su ovi ljudi za BIH.
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#448 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by StLouis »

a ima i ovo;

necu, ne zelim -
verzija,
1. necu!
2. ma necu!
3. hocu kurac!
4. hocu kurac, necu!

:D
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#449 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

zlata wrote:
buba wrote:hahaha..ma jok ba, pa evoluirali smo mimo kokosinjca valjda :D :D
Ruku na srce, donekle je cura u pravu, u segmentu insinuacije da su se mnogi odrekli svoje jezicke bastine, pa je zatrli i u kucnom/familijarnom okruzenju, kontajuci da se tako kao uzdizu mimo svojih ruralnih korijena, u svesrdnom pokusaju asimilacije sa nadolazecim promjenama. (ala sada nase pokondirene bosanske tikve po dijaspori, koje ni u kuci ne govore bsh nego jezikom zemlje u kojoj zive, al' ne mere buraz..mozes ti pobjeci od primitivizma, ali ga nosis sa sobom).
helem nejse :))
ZeMska glavo......Brisi odavLe....dok te ne posaljem...tamo O'KLE'N si ispala. Pojavila si se na ovoj NASOJ zajednickoj...vrlo dragoj raspravi...o nasem...zajednickom krajiskom govoru....DO KOJEG NAM JE STALO. :P Eto....nek se bar ocuva u sjecanju sviju nas...kojima je u srcu.

Imamo na forumu druge teme vis-a-vis pravopisa knjizevnog bosanskog i s-h jezika....pa se tamo fino SPRDAJ Krajisnicima i njihovom KURUZU...i KURZANAMA...a NAS ovdI se okani...i nas i NASEG krajiskog "PRIMITIVNOG" GOVORA....i nas "PRIMITIVACA"! Bas mi je drago....da si "gospodja"...i nije mi jasno...sta uopce radis....ovdI medju namI...primitivnim krajiskim SELJACIMA! :lol:
Maksuz selam....od "Krajiske Krkanke" :-)

PS....MI reknemo CUMAZ. Kod nas NeJa "Kokosinjaca"! :D
Hvala dragom Bogu pa se lijepa Krajina a ni krajisnici ne mjere po takvima kao ti, jer tvoji postovi su olicje primitivizma i gluposti. Haj ti mala lipo u tri svoje se zaceraj i odje*i u skokovima o'mene, jer ti se ne obracam..ako nikako ne mres provarit sta ti se kaze onda bizaj u cumez s kokosima, tudi ces se lakse razumit' :D
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#450 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by buba »

Bosanski_kralj wrote:
zlata wrote:
buba wrote:hahaha..ma jok ba, pa evoluirali smo mimo kokosinjca valjda :D :D
Ruku na srce, donekle je cura u pravu, u segmentu insinuacije da su se mnogi odrekli svoje jezicke bastine, pa je zatrli i u kucnom/familijarnom okruzenju, kontajuci da se tako kao uzdizu mimo svojih ruralnih korijena, u svesrdnom pokusaju asimilacije sa nadolazecim promjenama. (ala sada nase pokondirene bosanske tikve po dijaspori, koje ni u kuci ne govore bsh nego jezikom zemlje u kojoj zive, al' ne mere buraz..mozes ti pobjeci od primitivizma, ali ga nosis sa sobom).
helem nejse :))
ZeMska glavo......Brisi odavLe....dok te ne posaljem...tamo O'KLE'N si ispala. Pojavila si se na ovoj NASOJ zajednickoj...vrlo dragoj raspravi...o nasem...zajednickom krajiskom govoru....DO KOJEG NAM JE STALO. :P Eto....nek se bar ocuva u sjecanju sviju nas...kojima je u srcu.

Imamo na forumu druge teme vis-a-vis pravopisa knjizevnog bosanskog i s-h jezika....pa se tamo fino SPRDAJ Krajisnicima i njihovom KURUZU...i KURZANAMA...a NAS ovdI se okani...i nas i NASEG krajiskog "PRIMITIVNOG" GOVORA....i nas "PRIMITIVACA"! Bas mi je drago....da si "gospodja"...i nije mi jasno...sta uopce radis....ovdI medju namI...primitivnim krajiskim SELJACIMA! :lol:
Maksuz selam....od "Krajiske Krkanke" :-)

PS....MI reknemo CUMAZ. Kod nas NeJa "Kokosinjaca"! :D
Ma pusti bolan, kad neko uzme na osnovu nekih površnih saznanja i stereotipa govoriti. Sigurno nikad nija bila u Krajini i nije upoznala ljude i šta su i ko su ovi ljudi za BIH.
Ne uzimam ti taj povrsan zakljucak za zlo, al mogao si me pitati jesam li ili nisam prije toga ;-)
Jesam..i bila..i sad. Djed, otac i muz su mi iz Krajine..
haj u zdravlje :)
Post Reply