"Neko bi ovde mogo biti bjen..."

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
Muris 1972
Posts: 1
Joined: 29/03/2013 14:59

#1201 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Muris 1972 »

hehehh dok tetka nauci gramatiku najeba ce krajina
Bihac Bihac
Posts: 17
Joined: 08/09/2009 18:16

#1202 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Bihac Bihac »

Hrbetu moj, cuo sam za ovo ali neznam tacno znacenje?
Bihac Bihac
Posts: 17
Joined: 08/09/2009 18:16

#1203 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Bihac Bihac »

puharska wrote:Zna li ko sta je prtokal ?
Narandza :bih: :bih:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#1204 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

Ramazan, dan deveti

Pravo veli onaj Sejad Kurjakov - sve što je budale u ovoj je našoj mahali! Bože me oprosti... Han' da vam opričam...


Praviće Ismet noćas iftar i sazvo sav komšiluk. Vajik on uz Ramazan fin iftar priredi - dočeka, ugosti brete što jes jes. U njega žena vrijedna i ona šćer mu isto a i ona druga isprvog braka što bude šnjima kad od matere dojde iz Avstrije na ferje. Nije se još udala i ne znam šta joj je, dvajesprva je njoj već i školu je završila, radi gore nešta ne znam ti reći pravo šta ali nije joj hića ni udavat se, nije budala. I meni mahala vajik prebaciva što mi je trijestreća pa se ne ženim al svoj ja poso i vajik na trehu okrenem kad se ta priča potegne. Neš mene nasukat u te vode lahko...

Helem praviće ti Ismet taj iftar a on to vajik brete pripremi kako treba i ne da obraza, ja otkako znam za sebe vazda se znalo za Ismetove iftare. A on nije čojek da se voli pokazivati nego voli dočekati, široke je i ruke i srca i dobar domaćin pa ga svak i voli ko takog - sve što radi radi osrca pa mu svak voli i doći raz njega i famelije mu a ne zbog iftara. Nije on ko Nurija pa vala da svaku noć janjetinu zove ja mu za sto sijo ne bi...

Ima Ismet i ne žali potrošiti, ošo je on mlad u pemziju kako mu ono sa onim cimentom bilo gore u Avstriji, ne znam pravo šta al znam da je imo otaj nekakav umfal pa se pemzijoniso, Švabo mu dao pemziju i sve samo da ga ne tužava... Onda je i onaj lokal na Harmanima izdo kladijonici nekakoj pa mu i tudi para kapa al nek kapa, nek mu je Bog dragi dao - i zaslužijo je. Kad je naki čojek štos mene tiče dabogda mu Bog dragi i uduplo nafaku, nisam ja zavidan sekunde.

Helem za iftar... Sazvo on sav velim komšiluk, da sad ne nabrajam nikoga, to je bilo jebo ti zbor mjesne zajednice. Uh ja osova, halalite mi i nemojte mi za zlo uzeti. Vajik ja pazim da ne lajem čudo, naročto vako uz lipi Ramazan ali izleti mi nekako i to baš kad najmanje razmišljam. Moram Vahdeta pitati jel se insan baš omrsi vako kad u neznani lane nešta a da ništa zla mislio nije... Vi meni halalite a ja ću bolje paziti, hoću svega mi.

Nego iftar. Pozvo znači Ismet svakoga, i mene i moje, i Halkiće i Medu Hafurinog sa ženom, i sve iz gornjih kuća, Selima poštara i mladu, Ziju i Zijine, izmirili se proljetos a nisu govorili od Nove godine ali Boga mi nije do Ismeta bilo nego Zijo ne zna šta priča kad popije... Sreća njegova pa je Ismet onaki kaki je, ja da glavu od njega okrenem raz onog što je budaleso ne bi mu meščini halalio dok Vahdet ne upita ono "braćo, hoćemo li mu halaliti" taki sam ja, Bože me oprosti.

Al pusti ti sad Ziju i Zijine budaleštine, iftar da ti opričam i dešljaj sa Mućom! Zvaće ti normalno Ismet i Muću i Šuhru i djecu im na iftar i ove godine i baš mi bili sidili tamo kod bandere prid Mućinom kućom nekunoć kaće ti Ismet reći da pravi iftar u sridu, biva ovo večeras i da nas sve poziva i bujrum povesti ko gojc koga hoće... Al Ismet to priča i nešto vako namigiva na nas da Mućo ne skonta, vidim ja trehu on nekakvu zameće. Al šutim ja. Baš da vidim šta će biti.

Vidim ja svi se već podsmihivaju, Ismetu igra brk isto al se uozbilji, biva ozbiljan pa veli nešto kao da ga je sramota reći ali da će kao ove godine iftar biti skromniji neg inače. Nama mi svi na njega da ne bude budala i da niko ne dolazi tu da se naji neg da raz njega dođemo i da volimo doći pa taman samo hurma i voda bila! Viče on nama kako nije dotlen došlo (a kontamo mi da je treha nekakva na Muću samo se pravimo budale) nego ko biva nije mu legla pemzija još, nešto zapelo a oni škutori kasne sa parama i da će dati otkaz kladijonici i izdati lokal nekom drugom pa ako zna eto neko koga da bi to uzo u zakup nek mu javi...

Kako on to dobro odglumi ne bi reko neg glumac! Onaj Izet je nula kako se Ismet kad trehu zametne zna praviti lud... Veli on da nas zove, biće neka supa i lonac solo graha pa bujrum svima - on neće tradiciju da prekida pa makar. Kontam ja da on šegu zameće i velim ja biva da imam nekih suhi kostiju pa bar grah da zamiriši snjima da nije solo a on se ko biva ljutnu na mene - đe ću tako nešto i pomisliti! Al opet, da treha bude bolja veli ako imam kakvog kiselog kupusa da je ostalo da ponesem. Okle sad kiseli kupus u ova doba godine... a jesmo se ismijali.... jedino se Mućo zamislio...

I bide iftar i sve bilo ko i svake godine, to ti ne možeš nabrojati šta su sve te žene napravile.. Ova Ismetova starija ko srna leti, posluživa, vidi se da je čestita i da ne da mrvi na pod a svako malo dojde i obajde ovaj dio đe i ja sjedim i ko pogledava na me... Mogo sam se ja malo oko nje i okrenti ali đe ću, ne mogu radi Ismeta... Morebitda ni njemu ne bi bilo krivo ali haj ti znaj... Jes da je isprvog braka al i to mu je šći. A i mlađa je puno od mene al ni Ismetu nije smetalo što je Devleta od njega čudo mlađa kase ono drugi put ženijo...

Nego vazda ja skrenem s teme što hoću da opričam, razvezo se ko Šerife kad počme priču pa ne zna ni đe veže ni đe driši... Gledam ja svunoć na iftaru Muću i Šuhru i fameliju... Šta god se prid njiha metne haman ni da liznu! Isprva mislijo da mi se činilo al viđam ja ne jedu oni! Malo umočili u jahniju, supe srkanli prije toga i do kolača haman viš ništa a i kolač uzeli popola pa jedu. Božedragi reko da nisu šta bolesni... A znam u Muće sve zdravo, on zdrav, Šuhra ko bedevija, djeca ko djeca mašala ko jabuke... Nešto mu ko nije pravo, kontam da se nisu šta posvađali ali nisu, vidjelo bi se to bolje... Popiše kahvu i lemonadu, ostali još malo i prvi odoše...

A brete... ništa meni nije jasno. Kad veli Devleta Ismetu - da znaš da si bezobrezan! Trebo si čojeku reći... Ismet se cipa od smiha, nešto on i Devla svoje izgleda kontaju... Veli ona a ja danas vidjela Šuhru da meso uzima kod Ese mesara i kontam što će joj meso kaću ja praviti iftar... Kad ovaj moj hahar reko Mući da će samo solo grah biti na iftaru!!! Muća poguzija kakav i jeste se prepo da će ostat gladne guzce pa poslo Šuhru po meso da ispeče i ranije se omrsio a ni Šuhri nije mahane i tako se oni fino napucali smalim uoč iftara i siti došli kod Ismeta!

A jesmo se mi ljudi moji ismijali ko budale!!! Pogleaj ti šta je to u stanju uraditi kad je guzca da izvineš u pitanju!!!


I dobro veli Sejad Kurjakov - sve što je budale meščini da je u ovoj našoj mahali...
User avatar
luckylaka
Posts: 22310
Joined: 15/01/2010 06:28

#1205 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by luckylaka »

Ridjobrki wrote:Ramazan, dan deveti

Pravo veli onaj Sejad Kurjakov - sve što je budale u ovoj je našoj mahali! Bože me oprosti... Han' da vam opričam...


Praviće Ismet noćas iftar i sazvo sav komšiluk. Vajik on uz Ramazan fin iftar priredi - dočeka, ugosti brete što jes jes. U njega žena vrijedna i ona šćer mu isto a i ona druga isprvog braka što bude šnjima kad od matere dojde iz Avstrije na ferje. Nije se još udala i ne znam šta joj je, dvajesprva je njoj već i školu je završila, radi gore nešta ne znam ti reći pravo šta ali nije joj hića ni udavat se, nije budala. I meni mahala vajik prebaciva što mi je trijestreća pa se ne ženim al svoj ja poso i vajik na trehu okrenem kad se ta priča potegne. Neš mene nasukat u te vode lahko...

Helem praviće ti Ismet taj iftar a on to vajik brete pripremi kako treba i ne da obraza, ja otkako znam za sebe vazda se znalo za Ismetove iftare. A on nije čojek da se voli pokazivati nego voli dočekati, široke je i ruke i srca i dobar domaćin pa ga svak i voli ko takog - sve što radi radi osrca pa mu svak voli i doći raz njega i famelije mu a ne zbog iftara. Nije on ko Nurija pa vala da svaku noć janjetinu zove ja mu za sto sijo ne bi...

Ima Ismet i ne žali potrošiti, ošo je on mlad u pemziju kako mu ono sa onim cimentom bilo gore u Avstriji, ne znam pravo šta al znam da je imo otaj nekakav umfal pa se pemzijoniso, Švabo mu dao pemziju i sve samo da ga ne tužava... Onda je i onaj lokal na Harmanima izdo kladijonici nekakoj pa mu i tudi para kapa al nek kapa, nek mu je Bog dragi dao - i zaslužijo je. Kad je naki čojek štos mene tiče dabogda mu Bog dragi i uduplo nafaku, nisam ja zavidan sekunde.

Helem za iftar... Sazvo on sav velim komšiluk, da sad ne nabrajam nikoga, to je bilo jebo ti zbor mjesne zajednice. Uh ja osova, halalite mi i nemojte mi za zlo uzeti. Vajik ja pazim da ne lajem čudo, naročto vako uz lipi Ramazan ali izleti mi nekako i to baš kad najmanje razmišljam. Moram Vahdeta pitati jel se insan baš omrsi vako kad u neznani lane nešta a da ništa zla mislio nije... Vi meni halalite a ja ću bolje paziti, hoću svega mi.

Nego iftar. Pozvo znači Ismet svakoga, i mene i moje, i Halkiće i Medu Hafurinog sa ženom, i sve iz gornjih kuća, Selima poštara i mladu, Ziju i Zijine, izmirili se proljetos a nisu govorili od Nove godine ali Boga mi nije do Ismeta bilo nego Zijo ne zna šta priča kad popije... Sreća njegova pa je Ismet onaki kaki je, ja da glavu od njega okrenem raz onog što je budaleso ne bi mu meščini halalio dok Vahdet ne upita ono "braćo, hoćemo li mu halaliti" taki sam ja, Bože me oprosti.

Al pusti ti sad Ziju i Zijine budaleštine, iftar da ti opričam i dešljaj sa Mućom! Zvaće ti normalno Ismet i Muću i Šuhru i djecu im na iftar i ove godine i baš mi bili sidili tamo kod bandere prid Mućinom kućom nekunoć kaće ti Ismet reći da pravi iftar u sridu, biva ovo večeras i da nas sve poziva i bujrum povesti ko gojc koga hoće... Al Ismet to priča i nešto vako namigiva na nas da Mućo ne skonta, vidim ja trehu on nekakvu zameće. Al šutim ja. Baš da vidim šta će biti.

Vidim ja svi se već podsmihivaju, Ismetu igra brk isto al se uozbilji, biva ozbiljan pa veli nešto kao da ga je sramota reći ali da će kao ove godine iftar biti skromniji neg inače. Nama mi svi na njega da ne bude budala i da niko ne dolazi tu da se naji neg da raz njega dođemo i da volimo doći pa taman samo hurma i voda bila! Viče on nama kako nije dotlen došlo (a kontamo mi da je treha nekakva na Muću samo se pravimo budale) nego ko biva nije mu legla pemzija još, nešto zapelo a oni škutori kasne sa parama i da će dati otkaz kladijonici i izdati lokal nekom drugom pa ako zna eto neko koga da bi to uzo u zakup nek mu javi...

Kako on to dobro odglumi ne bi reko neg glumac! Onaj Izet je nula kako se Ismet kad trehu zametne zna praviti lud... Veli on da nas zove, biće neka supa i lonac solo graha pa bujrum svima - on neće tradiciju da prekida pa makar. Kontam ja da on šegu zameće i velim ja biva da imam nekih suhi kostiju pa bar grah da zamiriši snjima da nije solo a on se ko biva ljutnu na mene - đe ću tako nešto i pomisliti! Al opet, da treha bude bolja veli ako imam kakvog kiselog kupusa da je ostalo da ponesem. Okle sad kiseli kupus u ova doba godine... a jesmo se ismijali.... jedino se Mućo zamislio...

I bide iftar i sve bilo ko i svake godine, to ti ne možeš nabrojati šta su sve te žene napravile.. Ova Ismetova starija ko srna leti, posluživa, vidi se da je čestita i da ne da mrvi na pod a svako malo dojde i obajde ovaj dio đe i ja sjedim i ko pogledava na me... Mogo sam se ja malo oko nje i okrenti ali đe ću, ne mogu radi Ismeta... Morebitda ni njemu ne bi bilo krivo ali haj ti znaj... Jes da je isprvog braka al i to mu je šći. A i mlađa je puno od mene al ni Ismetu nije smetalo što je Devleta od njega čudo mlađa kase ono drugi put ženijo...

Nego vazda ja skrenem s teme što hoću da opričam, razvezo se ko Šerife kad počme priču pa ne zna ni đe veže ni đe driši... Gledam ja svunoć na iftaru Muću i Šuhru i fameliju... Šta god se prid njiha metne haman ni da liznu! Isprva mislijo da mi se činilo al viđam ja ne jedu oni! Malo umočili u jahniju, supe srkanli prije toga i do kolača haman viš ništa a i kolač uzeli popola pa jedu. Božedragi reko da nisu šta bolesni... A znam u Muće sve zdravo, on zdrav, Šuhra ko bedevija, djeca ko djeca mašala ko jabuke... Nešto mu ko nije pravo, kontam da se nisu šta posvađali ali nisu, vidjelo bi se to bolje... Popiše kahvu i lemonadu, ostali još malo i prvi odoše...

A brete... ništa meni nije jasno. Kad veli Devleta Ismetu - da znaš da si bezobrezan! Trebo si čojeku reći... Ismet se cipa od smiha, nešto on i Devla svoje izgleda kontaju... Veli ona a ja danas vidjela Šuhru da meso uzima kod Ese mesara i kontam što će joj meso kaću ja praviti iftar... Kad ovaj moj hahar reko Mući da će samo solo grah biti na iftaru!!! Muća poguzija kakav i jeste se prepo da će ostat gladne guzce pa poslo Šuhru po meso da ispeče i ranije se omrsio a ni Šuhri nije mahane i tako se oni fino napucali smalim uoč iftara i siti došli kod Ismeta!

A jesmo se mi ljudi moji ismijali ko budale!!! Pogleaj ti šta je to u stanju uraditi kad je guzca da izvineš u pitanju!!!


I dobro veli Sejad Kurjakov - sve što je budale meščini da je u ovoj našoj mahali...
,,Ridjobrki,,-neko bi ovde mogo biti bjen :D Nego trazi price do kraja Ramazana i postavljaj :thumbup:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#1206 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by graue_maus »

,,Ridjobrki,, :thumbup: :thumbup: dobra prica nastavi dalje ............
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#1207 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Konjanik »

jel ima kod Krajisnika navika da u govoru umjesto rijeci : smrdi - koriste ili kazu "cuje se"?

Primjetio sam da rodjeni Zenicani ali i Livnjaci jako cesto kazu : Cuju ti se carape! - Ili cuje se ono smece"?

Zatim ta famozna rijec : Čača! (otac, babo, tata) jako zastupljena rijeć u govoru ljudi iz srednje Bosne,Kupresa, Livna i krajine i dalmacije naravno ...ali me interesuje korijen rijeci, jel moguce da ovo nije slavenska rijeć da je preživila od nekog ilirskog dijalekta?
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#1208 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Hodidid »

Konjanik wrote:jel ima kod Krajisnika navika da u govoru umjesto rijeci : smrdi - koriste ili kazu "cuje se"?

Primjetio sam da rodjeni Zenicani ali i Livnjaci jako cesto kazu : Cuju ti se carape! - Ili cuje se ono smece"?

Zatim ta famozna rijec : Čača! (otac, babo, tata) jako zastupljena rijeć u govoru ljudi iz srednje Bosne,Kupresa, Livna i krajine i dalmacije naravno ...ali me interesuje korijen rijeci, jel moguce da ovo nije slavenska rijeć da je preživila od nekog ilirskog dijalekta?
Ima i cuje se a ima i caca. U Krajini imas dosta ikavice pogotovo na selu. Dobar broj krajisnika vodi porijeklo iz Like.
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#1209 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by anonimni clan »

Konjanik wrote:jel ima kod Krajisnika navika da u govoru umjesto rijeci : smrdi - koriste ili kazu "cuje se"?

Primjetio sam da rodjeni Zenicani ali i Livnjaci jako cesto kazu : Cuju ti se carape! - Ili cuje se ono smece"?

Zatim ta famozna rijec : Čača! (otac, babo, tata) jako zastupljena rijeć u govoru ljudi iz srednje Bosne,Kupresa, Livna i krajine i dalmacije naravno ...ali me interesuje korijen rijeci, jel moguce da ovo nije slavenska rijeć da je preživila od nekog ilirskog dijalekta?
Nije čača nego ćaća...nije rijeć nego riječ....... :skoljka:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#1210 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

Kaže se često "čuje se" kad nešto smrdi, može se čuti i "osjeća se" a na sličan fazon ima i "ćutiti" umjesto "slušati" (nije dugo "u" nego kratko i odsječno)... Moja je majka rahmetli vazda govorila "ćutim dnevnik" :)

Nije to bez razloga i korijena - riječ "ćutiti" sa dugim "u" znači "osjećati", kao što je drugi naziv za osjetila ili čula upravo "ćutila". Izraz "ćutila" sam ja nalazio u hrvatskoj literaturi i uopće mi zato nije bio ni čudan ni stran. :)

Riječ "ćaća" je potpuno normalno u upotrebi u Krajini, naročito u sintagmama tipa "jeb'o te ćaća", "jeb'o ga ćaćin ćaća", "ćaća ga zakart'o" i tsl. Bez zeze, i ja za svog starog često kažem ćaća, to je tako u nas. I tačno, dosta Krajišnika vode porijeklo iz Like. U 18. stoljeću se sve islamsko stanovništvo Like povuklo sa turskom vojskom u Krajinu a i bez te veze Krajina i Lika čine jednu cjelinu i na te zajedničke elemente govora ne utiče toliko ličko porijeklo jednog dijela Krajišnika nego ekonomsko-geografska cjelina koju su činile Krajina, Lika, Dalmatinska zagora i Dalmacija do drugog svjetskog rata. Ljudi su se kretali na potezu Krajina - Jadran preko Zagore i Like i tu je dolazilo do miješanja kultura i jezika i otud se tolika ikavica zadržala u Krajini.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#1211 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

Četrnesta noć

Bile da sam se zabrojo u ove dane i noći. :-?

Al nejma to nike veze, iovako se do zadnjeg dana neće znati kaće Bajram i biće jope komfuzija do zadnji dan - ovaj reko današće, onaj reko sutra će, u Turskoj danas, u Arapa sutra.. To ti ne moš biti pamatan nikako. Prošli Bajram veli Kemo hajmo dostu danas ovdi kod Vahdeta na Bajram a sutra u Skoplje pa dvaput isti Bajram klanjati! Ili je obrnuto bilo da biva klanjamo u tom Skoplju jedan dan pa nama sutra ovdje kod kuće naše. Meni to bide zabavno, mislim se što ne bi - al vićeš ti!

Kako je on reko hajmo uskoplje ja mislim sve da je to neđe dole niže Jajca, da proste ove žene, dole kase pojde u Mostar jer znam da je Selim poštar jenom nešto govorijo kako ima ta neka čaršija pa je naši zovu Vakuf - slagaću jel gornji il donji - a Hrvati Uskoplje. Ne bi drugačije ni čuo za to Uskoplje da Selim nije to pričo jednom kad smo sidili u Ibrahima na verandi tamo kad mu je mali ono slomijo nogu pa ga mi vozili u Bihać u bolncu i onda zasjeli malo po povratku, neke kruške bilo pa nas Ibrahim ustavio da probamo, dobijo on od punca.

I veli Kemo tako biva da idemo - mislim ja - u to Uskoplje i ja reko što ne bi, nije to daleko, neja više do tamo od četri sahata skolima a u Keme ona oktavija što je uzo od Fude veterinara ne troši čudo, ja i Kemo da popola podilimo ne bi izašlo goriva više od trijes maraka kako sam ja sračuno i još ako će još ko ići s nama to haman džaba izađe. I tako ja velim hajmo i velim još mogli smo svratiti Ademu u Petrovac usput - svejedno smo mu obećali otići maksuz pa nikad. Bijo on u nas u mahali u muhadžirluku pa se vratijo u Petrovac a fin i čestit čojek, skupa i na liniji bili u pestodesetoj kod Baje pa se on onda vratilo kad se oslobodilo. Nije neki musliman i ni u ratu nije postio ni kad su bili kratki dani - al to je u njih haman tako, ko kad je tamo polapola mi i Vlasi kod njih u Petrovcu. Nije to ko u nas đe nijene vlaške kuće nejma, ja Vlaha vidijo prvi put kad me u vojsku uzimalo...

Velim ja to tako Kemi kaće ti on meni vala ni ti dostu nisi normalan. Gledam ja njega, gleda on mene... Šta nisam normalan? Mislim dobri smo mi hababi, meni to da je neko drugi reko ja bi ga nama za kapuricu lapio al znam da Kemo ne govori džaba i da sam ja tu moro nešto promašiti... Veli on meni kakav te Adem i kakav Petrovac spopo? Kaem ja pa kad pođemo dole u to Uskoplje idemo na Petrovac pa doli na Ključ... Kad se on ufati smijati!!! Hahaha pa hahaha! Ja ko budala gledam u njega reko Kemo ne pravi me budalom ošnuću te matere mi moje paš se prestat smijat... Smije se on idalje al manje, zna koja sam ja budala i da bi ga ošno ako mi žuta minuta dojde. Veli nemoj se ti ljutiti al brete ja sam mislio da idemo u Skoplje a ne u Uskoplje.

Gledam ja njega nako... Biva ja budala on pametan! Pa reko majmune znaš li ti đe je Skoplje? Znam ja da je daleko jer je u mene dajdža služijo onu vojsku u Skoplju i znam da je pričo da kad je ošo nije haman ni dolazijo kući dok se nije skino, ostavila ga i Timka pa se za Tahira udala - znadem ja i za tu priču - jer on se tada Timkom zabavljo. Kamo sriće da je nju i oženio, u mene je ona ujna baš alaselamet al šta ću mu ja...

Veli Kemo a znaš li ti hajvanu da je Uskoplje isto Bosna i da je kod njih Bajram kad i kod nas?! Velim, pravo da ti rečem ja više u ovoj državi ništa ne znam. Jel drugi kanton - jel drugi zakon. To se više ništa ne zna, pogotovo što su u tom Uskoplju Hrvati i što je to morebit njihov kanton pa možda hadeze određiva i kad će biti Bajram, haj ti znaj kad je unas sve naopako! Smije se Kemo, crče od smijeha!!! Kaže on a brate ima i toga al sam ja mislijo da uzmemo oktaviju, natankamo i odemo u Skoplje nas dvojica i ako će još ko s nama, imam ja tamo đe noćiti a sve je do tamo avtoput i stigli bi začas, biva da to nije sad kako je bilo kad je moj dajdža vojsku služijo. Veli, de pošteno: zamisli dva puta isti Bajram klanjati - pa svak bi o tom pričo a i ostalo bi nam to vajik uspomena i dešljaj da pričamo i prepričavamo...

Gledam ja njega, slušam ja njega i kontam... Vala je baš dobro reko Sejad Kurjakov: što god je budale u ovoj je našoj mahali.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#1212 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by NeenaSa »

Ajmmmmmeee :lol: :lol: :lol:
Ridji, bRez uvlacenja, da ne bi netko sto pomisliJo, a znamo ka'ki su :D , nastavi pisat'.
dediem
Posts: 9
Joined: 10/09/2013 23:20

#1213 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by dediem »

žena se slikala pa veli, da vidim kako sam ispala.... :)
TheEmrah000
Posts: 10
Joined: 20/10/2013 21:40

#1214 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by TheEmrah000 »

hahaha dobri ste a meni je najjače kada ondem u sarajevo pa počnem pričati kraiški kao da pričaj japanski
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1215 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by VCorp »

Zatego sam je ko Garo lanac :kiss:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#1216 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

TheEmrah000 wrote:hahaha dobri ste a meni je najjače kada ondem u sarajevo pa počnem pričati kraiški kao da pričaj japanski
Veli meni jednom jedna Sarajka:

A je li vi Krajiśnici ućite to ć/ć-đ/đ ili vi odmah tako prićate? :-D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1217 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by sheilak »

Ridjobrki wrote:
TheEmrah000 wrote:hahaha dobri ste a meni je najjače kada ondem u sarajevo pa počnem pričati kraiški kao da pričaj japanski
Veli meni jednom jedna Sarajka:

A je li vi Krajiśnici ućite to ć/ć-đ/đ ili vi odmah tako prićate? :-D
hahhahhahahha

a na temu ovu ja skroz zaboravila. sarajlije me opsihirile. :D
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1218 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by VCorp »

Nije svako stvoren da zna sva slova iz naše abecede, jebi ga ipak ih ima 30 komada :lol:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1219 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima li neko da ide u Bihac iz Zenice u nedelju? autom, kombijem?
Treba prevoz a da nas jeftinije izadje...
User avatar
kucniljubimac
Posts: 700
Joined: 05/01/2014 02:02

#1220 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by kucniljubimac »

sheilak wrote:
Ridjobrki wrote:
TheEmrah000 wrote:hahaha dobri ste a meni je najjače kada ondem u sarajevo pa počnem pričati kraiški kao da pričaj japanski
Veli meni jednom jedna Sarajka:

A je li vi Krajiśnici ućite to ć/ć-đ/đ ili vi odmah tako prićate? :-D
hahhahhahahha

a na temu ovu ja skroz zaboravila. sarajlije me opsihirile. :D
Ja sam oncet bio 2h na kafi s krajisnikom nista al bas nista ga nisam razumio, samo glavom klim'o.
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#1221 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by zlata »

puharska wrote:O B A V I S T
Samo da recem fameliji i prijateljma da moje Feride nema vise medjunami.Juce je pojo medjed.
Samo sto je hudnjica prebolala zausnjake,lezala misec u bolanci , to sam je iscero,davo sam svima
od onog doktora sto aperise do one male Zuhdine sto mete i cisti,samo da na nju pripaze i da joj
lipo bude.
I kad je dosla koce svoje dosadla joj bolanca pa malo osla u sumu da nakupi kestenja a u oto isto
vrime se probudjo iz zimskog sna onaj medjed hljumo sto je litos prozdro Safetovu sarenku i cim je
nako gladan ugledo moju NAJLIPSU ,NAJSLADJU ,NIKAD PREBOLJENU FERIDU nama se zatrko i haman
je svu prozdro.
Tako da ce sutri na njenoj dzenazi mjesto nje na tabutu biti samo samija i tanga gacice jer jedino
oto odnje ostalo ...prozdro bi i to medjed al kazu ovi sto su to gledali da mu je izgleda onaj uckur
zastranio pa ga on izkasljo....dabogda ga nebilo...
Ja pisem ovu obavist a tusiim se u suzama ,suza suzu goni...Odlucjo sam kupt pusku pa ode u sumu
da osvetim svoju Feridu !
Moram te malko ispravti:

Feride vise NEJMA
da joj lipo BIDNE
nikad PREBOLITU Feridu
na NJEZNOJ dzenazi
MISTO nje na tabutu bit :D
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#1222 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Emilija Kovačev »

Ne znam ni ja šta me dovede ovdje, ali sam se pošteno ismijala maloprije. :lol: :lol:
Šteta što je tema utihnula.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#1223 Re:

Post by Dangubic »

mamica papucarka wrote: 28/05/2007 17:27 nisam iz Krajine, ali mi jeee muz :D I evo vec pet godina pokusavam provalit ove njihove termine, al slabo mi ide :D

meni je najsmjesnije bilo:
snimio se - skino se :D
Gumu od bicikla napuhati
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1224 Re: Re:

Post by pustopoljina »

Dangubic wrote: 08/07/2020 20:54
mamica papucarka wrote: 28/05/2007 17:27 nisam iz Krajine, ali mi jeee muz :D I evo vec pet godina pokusavam provalit ove njihove termine, al slabo mi ide :D

meni je najsmjesnije bilo:
snimio se - skino se :D
Gumu od bicikla napuhati
Pa kad se ispuse, napuses je..kako ti kazes? :skoljka:
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#1225 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by alexz »

Trahana :gunjastajl:
Post Reply