Neki savjet? nesto?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
NickZaBaciti
Posts: 16
Joined: 12/05/2013 00:56

#1 Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti »

Duze vrijeme sam forumas, ali novi nick sam otvorio jer me neke osobe znaju iz RLa i znaju osobu o kojoj cu poceti da pricam. Tako da mi je ovako najlakse, jer moram kamen sa srca vise da bacim, a ovo prvo naglasavam da ne bude sprdnje i trollanja jer misle da sam novi kolacic. Mada ce ionako biti trollanja siguran sam, ali nebitno. :mrgreen:

Unaprijed da naglasim da ce mozda biti i dug post, tako da mozete odmah napustiti temu ako vam se ne cita. Elem svrha teme je pola da eto izbacim iz sebe ovo i pola da savjeta nikada viska jel`?

Gdje poceti...prije par mjeseci sam upoznao djevojku, sve je prijateljski bilo i sa moje i sa njene strane. Tek u zadnja 2-3 mjeseca smo se bas zblizili, i dalje je sve bilo prijateljski. Znaci, ja sam njoj pricao stvari o sebi koje nikome nikada nisam pricao i ona meni isto tako o sebi.

Sve ovo pisem da neki kontekst predstavim. Uglavnom, ima momka i upoznao sam lika i sve super bilo, i ona je moju sada vec bivsu upoznala i o shemama koje sam imao pricali. Uglavnom mogu komotno reci najbolji mi je prijatelj ova djevojka.

Ali, svako malo se zna desiti da ona meni "kuka" o svom momku, jer ona zeli da se udaje tj namjerava, ali nije joj potpuno ugodno da joj taj momak bas bude neko ko ce sa njom provesti cijeli zivot. Elem nebitno, ja sam njoj uvijek naglasavao da je to velika odluka, ali kada sam poceo da osjecam nesto vise rekao sam joj da ne zelim da pricam u vezi toga, naravno pravi razlog nisam dao. Ja bih se licno osjecao gadno da je savjetujem oko toga, ako imam neke osjecaje prema njoj i to mi dodje kao neka skrivena namjera i jednostavno nisam taj tip.

U zadnje vrijeme je postalo sve gore i gore tj kako se osjecam tako da sam joj se i prestao javljati stalno, jer smo se mi fakticki svaki, ali SVAKI dan culi. I ona normalno se javlja kao "je li sve ok? jesam li ja sta rekla/uvrijedila? sta se desava? pricaj sa mnom." I ne mogu joj reci, jer znam da bi se cijeli odnos za 180 stepeni preokrenuo.

Ali mislim...ne znam, jebi ga, volim je. Ona meni stalno isto kaze, ali znam da to nije ista ljubav. Vise me vidi kao brata, sto je i opravdano. Nikada nisam nista pokusao, jer sam znao da je u vezi a i ja sam bio u vezi, a niti sam imao iskreno neku namjeru. Jednostavno se desilo to.

Sada ne znam stvarno sta da radim. Radije bih je imao u zivotu, nego da je nemam, kakve god prirode taj odnos bio. Ali ne mogu joj reci, jer znam ili bolje reci bojim se da ce se taj odnos totalno pokvariti i nece biti vise isti. Kazem to, jer do sada svaki put kada se nesto slicno desilo, zavrsilo se na isti nacin. Ali ne mogu ni NE reci, jer ubija me ovo unutra.

Mislim, ipak ovo je djevojka koja je nesto najblize "srodnoj dusi" sto sam ikada dosao/upoznao u zivotu. U svemu se poklapamo, od vjere, karijere, navika, ponasanja, kulture AMA bas sve. Nemam sta vise opisivati jer rijecima nikada ne bih mogao opisati.

Ali ubija me sve ovo. Nisam taj tip da "krade" djevojku nekome, pogotovo jer sam upoznao lika i normala je, raja lik, ali ruku na srce nije za nju. I ona sama zna to, i priznala je u jednom razgovoru, ali strah je nju jer ulazi u tridesete polahko i ima taj "racionalni" strah da ako sada ostavi, nakon tako duge veze "ko ce je takvu staru", sto je naravno glupost i sam sam joj to rekao. Ali posto sam ocigledno subjektivan u prici, ja njoj ne pricam nikada tj ne savjetujem je sto se njega tice, jer opet kazem to meni licno dodje kao "fakinluk" i skrivene neke namjere.

Tacno ne znam sta da radim. Da li joj reci, da li sutiti, ali ne mogu joj reci ali isto tako ne mogu ni sutiti.

Ne znam stvarno. Ni na nebu, ni na zemlji sam.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#2 Re: Neki savjet? nesto?

Post by caros »

Napij je,pokupite se i eto. :D
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#3 Re: Neki savjet? nesto?

Post by kritichar »

kažeš joj da ćeš je ženiti, ona raskine, sačekate mjesec dana da se smiri sve i onda počnete vas dvoje

to bi ja lako riješio :mrgreen:
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#4 Re: Neki savjet? nesto?

Post by mumy »

Sto se tice njene udaje,ona ce nadoci kad-tad ako vec sad vidi da joj nesto ne stima.Za tebe je najbolje da se malo povuces,jer kakav god joj savjet dao,ti ces ispast kriv...Sto se tice tvojih osjecanja,ja ne bih nista govorila,jer ocito nisu obostrana,ili ih ona nije jos prepoznala.Sacekaj jos malo,vidi kako ce se situacija razvijati...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#5 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić »

Bježi od komplikovane situacije, moj savjet :D
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#6 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Klitemnestraaa »

Ako nastaviš dalje šta možeš dobiti? Misliš da će ona tebi doći i reći da nešto osjeća prema tebi, ako i osjeća?
Jarane, skupi muda, pred nju i tako je i tako je. Bolje (za nju) da zna zašto si takav, nego da misli da si neki uobraženko postao ili neki kreten koji je odjednom zapostavio, a ona ne zna zašto. Šta misliš kako se ona sad osjeća? Boli i kad prijatelja izgubiš. Rzmišljaj malo i o njenim osjećajima, mislim da nije fer to što radiš, tebi je bolje ovako, ali možda ona nosi krivicu zbog tvog ponašanja, pita se čemu je ona kriva. Kažeš joj kako je, ako je ona zbilja "ta" razmislit će i o tvojim osjećajima prije no donese neku odluku.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#7 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić »

Klitemnestraaa wrote:Ako nastaviš dalje šta možeš dobiti? Misliš da će ona tebi doći i reći da nešto osjeća prema tebi, ako i osjeća?
Jarane, skupi muda, pred nju i tako je i tako je. Bolje (za nju) da zna zašto si takav, nego da misli da si neki uobraženko postao ili neki kreten koji je odjednom zapostavio, a ona ne zna zašto. Šta misliš kako se ona sad osjeća? Boli i kad prijatelja izgubiš. Rzmišljaj malo i o njenim osjećajima, mislim da nije fer to što radiš, tebi je bolje ovako, ali možda ona nosi krivicu zbog tvog ponašanja, pita se čemu je ona kriva. Kažeš joj kako je, ako je ona zbilja "ta" razmislit će i o tvojim osjećajima prije no donese neku odluku.
Friendzone klasični, najebat će. Ali bolje nek joj kaže odmah, nego da se zavlači i dodatno zaljubljuje.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#8 Re: Neki savjet? nesto?

Post by caros »

Nego,i ako ostavi njega radi tebe ko ti garantuje da se nece pojaviti 'novi ti' u buducnosti i da te nece ostaviti zbog njega?Jednom prevarant,uvijek prevarant,dokazano. :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#9 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić »

Caros, moj ahbab se tako skontao s djevojkom, ona varala drugog sa njim, kasnije ušla sa njim u vezu i bili tri godine u vezi. Sad je ona s drugim likom s kojim je moguće varala ovog mog. Sve se vraća, sve se plaća :D
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#10 Re: Neki savjet? nesto?

Post by kritichar »

gdje ovdje vidite prevaru?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#11 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić »

Nema prevare, ali jebem mu miša, nije prevara samo fizička :D
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#12 Re: Neki savjet? nesto?

Post by caros »

Sarajevo1946 wrote:Nema prevare, ali jebem mu miša, nije prevara samo fizička :D
:thumbup:

Nikad ne dozvolite djevojci da ima nekakvog prijatelja,uvijek ovako zavrsi. :mrgreen:
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#13 Re: Neki savjet? nesto?

Post by kritichar »

ne vara ona nikoga
Vise me vidi kao brata, sto je i opravdano
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#14 Re: Neki savjet? nesto?

Post by kritichar »

veze s vezom wrote:Mene je jedan bivsi prevario sa drugaricom...i tako odlucih da mi momak ne smije imati drugarice... :(

imal kakav da je takav ?
ja nemam drugarica :skoljka:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#15 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić »

Pa eto vam drug, hebo vas drug, u prvom postu :D
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#16 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Klitemnestraaa »

veze s vezom wrote:Od pojedinih monstruma se covjek vise ne smije ni zaljubiti :-)
Jel pokusao sta ? Nije!
to niko ovdje nije bio potajno zaljubljen u drugaricu/druga ?

Nije mu cura od jarana :D
:thumbup:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#17 Re: Neki savjet? nesto?

Post by lavorpunvode »

ne mogu da shvatim da se ti ne zapitas tu, sve i da bude nesto izmedju vas, hoce li jednog dana i tebe gledati kao tog momka, i takve stvari pricati nekom trecem. cuj gluposti, u nekoj vezi, udala bi se sutra, a na sva zvona prica kako joj taj momak ne odgovara i kako je s njim samo da ne bi s tridesetak ostala sama.. kakav licemjer od zene, zao mi je momka koji ce mozda i biti budala da je ozeni jednog dana :roll:
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#18 Re: Neki savjet? nesto?

Post by tendzera »

Sve joj reci u brk. :oops:
Ko ne riskira,ne profitira. 8-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#19 Re: Neki savjet? nesto?

Post by respo »

reci joj pravo korisnicko ime pa nek te malo cita :D
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#20 Re: Neki savjet? nesto?

Post by p206 »

Sarajevo1946 wrote:Caros, moj ahbab se tako skontao s djevojkom, ona varala drugog sa njim, kasnije ušla sa njim u vezu i bili tri godine u vezi. Sad je ona s drugim likom s kojim je moguće varala ovog mog. Sve se vraća, sve se plaća :D
Što ih ta mijenja... nebi ja rekao da je to do momaka nego nje
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#21 Re: Neki savjet? nesto?

Post by p206 »



:)
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#22 Re: Neki savjet? nesto?

Post by miki.ba »

Buraz ako misliš da je to možda ta djevojka s kojom bi mogao provesti život, savjetuj je da ga ostavi i reci joj šta osjecaš.
Pa ne možeš ti tog njenog momka više voliti nego sebe.
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#23 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Eluveitie »

Image
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#24 Re: Neki savjet? nesto?

Post by WildRedRose »

Iz svakog ugla gledano, pravedno je da joj kazes. Tako ces bar znati na cemu si. Sve u svemu, ako taj momak stvarno nije za nju, nego smatras da si ti, ucinit ces i njemu uslugu ... :roll:
NickZaBaciti
Posts: 16
Joined: 12/05/2013 00:56

#25 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti »

Moderator me vec skontao, tako da mi je sada smijesno malo :lol:
miki.ba wrote:Buraz ako misliš da je to možda ta djevojka s kojom bi mogao provesti život, savjetuj je da ga ostavi i reci joj šta osjecaš.
Pa ne možeš ti tog njenog momka više voliti nego sebe.
Ne mogu to tek tako. Ona njega zaista voli, mada je i sama priznala da je to zbog godina koje su proveli zajedno. Nisam taj tip da ja sad suskam oko toga. Jednostavno znam da sam ja taj lik, ne bih zelio da se to tako desi.
Klitemnestraaa wrote:Ako nastaviš dalje šta možeš dobiti? Misliš da će ona tebi doći i reći da nešto osjeća prema tebi, ako i osjeća?
Jarane, skupi muda, pred nju i tako je i tako je. Bolje (za nju) da zna zašto si takav, nego da misli da si neki uobraženko postao ili neki kreten koji je odjednom zapostavio, a ona ne zna zašto. Šta misliš kako se ona sad osjeća? Boli i kad prijatelja izgubiš. Rzmišljaj malo i o njenim osjećajima, mislim da nije fer to što radiš, tebi je bolje ovako, ali možda ona nosi krivicu zbog tvog ponašanja, pita se čemu je ona kriva. Kažeš joj kako je, ako je ona zbilja "ta" razmislit će i o tvojim osjećajima prije no donese neku odluku.
Rekao sam joj da nije do nje tj da nije ona nista kriva, i da joj ne mogu reci sta je i postuje to. Tako sto se toga tice ne "pati".
veze s vezom wrote:Pa reci joj kako se osjecas..mozda je i njoj slicno kao i tebi,ne kuka beze o momku na taj nacin.. i to jos drugom muskarcu :oops: ( :D ) ..true story :mrgreen:

Stas ako tog drugog prenese pa je ozeni..? :zoka:
Ne znam, nisam osjetio da je tu nesto vise od prijateljskog odnosa sa njene strane zato nisam i rekao. Da jesam i da ne sumnjam davno bih ja rekao, ne bih imao problem i ne bih otvarao ovu temu. :)
kritichar wrote:gdje ovdje vidite prevaru?
Da, ovo treba naglasiti. Nije ovdje nikakva prevara.
respo wrote:reci joj pravo korisnicko ime pa nek te malo cita :D
da imam imalo pameti zvao bih je na kafu aa? :mrgreen:
lavorpunvode wrote:ne mogu da shvatim da se ti ne zapitas tu, sve i da bude nesto izmedju vas, hoce li jednog dana i tebe gledati kao tog momka, i takve stvari pricati nekom trecem. cuj gluposti, u nekoj vezi, udala bi se sutra, a na sva zvona prica kako joj taj momak ne odgovara i kako je s njim samo da ne bi s tridesetak ostala sama.. kakav licemjer od zene, zao mi je momka koji ce mozda i biti budala da je ozeni jednog dana :roll:
Pa prilicno je staromodna sto se toga tice i svjesna je toga, i ja naglasim i ona sama zna za to, ali sta je tu je.
mumy wrote:Sto se tice njene udaje,ona ce nadoci kad-tad ako vec sad vidi da joj nesto ne stima.Za tebe je najbolje da se malo povuces,jer kakav god joj savjet dao,ti ces ispast kriv...Sto se tice tvojih osjecanja,ja ne bih nista govorila,jer ocito nisu obostrana,ili ih ona nije jos prepoznala.Sacekaj jos malo,vidi kako ce se situacija razvijati...
Mislim da je ovo mozda i najbolji savjet do sada.
Post Reply