Nekadasnje Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#51

Post by JBT »

Turbo.....hahahahaha.... tamo sam jednom nekad davno brejkovao. I u Dancingu i pred Holidayem. A takmicilo se u Domu mladih a treniralo u Fisu.
Jednom nas je Murga drot postrojio i jedini ja nisam popio samar jer se umorio do mene. Rece: "Sta se vi ovdje na javnom mjestu uvijate ko crvi!?"
aris_angel1s
Posts: 143
Joined: 21/05/2005 18:47

#52

Post by aris_angel1s »

ovejaraS wrote:A da li se neko sjeca pravo finog i urbanog kafica Flamengo na Kovacicima iza bivseg restorana Lav, pa super restorana Martini u Lorisu...
U bogati tamo je bilo pravo ko i u Lavu.Lav je ono drzao Vlado Brkic ako se ne varam,Zagrebacka...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#53

Post by pape »

aris_angel1s wrote:
ovejaraS wrote:
aris_angel1s wrote:OKI sto se tice mjesta za izlazak mogli bi nabrajati do jutra,samo ne bih zelio da zapostavimo Sarajevske legende tipa malog Cire,Sinise, Mise kao i anegdote vezane sa ljudima slicna tipa a koji su u neku ruku postali simbolom grada.
Da li se ko sjeca onog tipa sto je urlao po tramvajima ,nije mogao da prica pa kad vidi dobru djevojku on se pocne derat.Bio je strah i trepet za djevojke :D


Jel mislis na Pinju?
Ne znam mu nadimak ,ali imao je crnu kovrdzavu kosu,crnomanjast ko Arap... :D
:roll: Nije to Pinjo. Pinjo je odlicno pricao, .... bolje od kompletnog Vijeca Ministara BiH. :lol:
aris_angel1s
Posts: 143
Joined: 21/05/2005 18:47

#54

Post by aris_angel1s »

JBT wrote:Turbo.....hahahahaha.... tamo sam jednom nekad davno brejkovao. I u Dancingu i pred Holidayem. A takmicilo se u Domu mladih a treniralo u Fisu.
Jednom nas je Murga drot postrojio i jedini ja nisam popio samar jer se umorio do mene. Rece: "Sta se vi ovdje na javnom mjestu uvijate ko crvi!?"
Hehe bio sam balavac tada ,ali pricala je raja da je znao poderat licnu u zadnjem dzepu farmerica svoje zrtve,naravno pendrekom :D :oops: :oops:
Bas ispred tog Turba...
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#55

Post by ovejaraS »

JBT wrote:Turbo.....hahahahaha.... tamo sam jednom nekad davno brejkovao. I u Dancingu i pred Holidayem. A takmicilo se u Domu mladih a treniralo u Fisu.
Jednom nas je Murga drot postrojio i jedini ja nisam popio samar jer se umorio do mene. Rece: "Sta se vi ovdje na javnom mjestu uvijate ko crvi!?"


hahaha... cuj sta se uvijate ko crvi hahahahaha... joj papka tita mi.

hej JBT, i ja sam se ba takmicio u domu mladih i bio na kraju sedmi, a vjezbo sam u slozi, bio neki kurs za breakdance, joj sta smo radili, ma nema na cemu se nismo vrtili, najvise helikopter, folovi, ali nikad se nisam uspio zavrtiti na glavi, neka me prpa ufati da vrat ne slomim. uglavnom sve je 80-ih bilo bolje milion puta iz razloga sto se tada npr. breakdance tek pojavio i bio je svjetsko cudo, pa video spotovi, pa satelitska, MTV, sve su to bila nova otkrica, a danas se samo sve to skupa ponavlja i kopira pa zato nije to vise to :sad:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#56

Post by JBT »

Jaran mi Mirsad uzeo drugo mjesto a Huso trece u DM-u ( mada je za prvo mjesto radila stela). Dobili za nagradu tortu u slasticarnoj u Holideju. Izabrali smo orahtortu. Onda smo spustili kasetas na onaj mramor i poceli brejkati. Na mramoru nije bilo potrebe za kartonskim podlogama.
Shaka kan je bila hit.
rabboziji
Posts: 7
Joined: 19/05/2005 23:32

#57

Post by rabboziji »

jedino sto je valjalo je bio klub studenata Stelex,a ono ostalo cisto pederisanje nekakve ufurane raje :lol:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#58

Post by JBT »

E, moj ti...... :-?
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#59

Post by ovejaraS »

JBT wrote:Jaran mi Mirsad uzeo drugo mjesto a Huso trece u DM-u ( mada je za prvo mjesto radila stela). Dobili za nagradu tortu u slasticarnoj u Holideju. Izabrali smo orahtortu. Onda smo spustili kasetas na onaj mramor i poceli brejkati. Na mramoru nije bilo potrebe za kartonskim podlogama.
Shaka kan je bila hit.


e nek si mi reko da je bilo stele :x , a ja se cudio sto me na kraju zapade 7. mjesto jer sam ba znao dosta folova, al gotovo je sad, kome da se zalim poslije 20 kuka :lol:

ali najbolji je bio onaj film Breakdance, to jarane kad raja izadje iz kina ne mozes proci od djece po podu sve se vrti ko ludo, puna ba ulica, isto zvrkovi, ma isto ko 70-ih kad raja izlete iz kina poslije brus lija, pa se pocnu sutati dok neko ne oplace :lol: :lol: :lol:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#60

Post by JBT »

Jasta nego stela.
Nego, jarana mi neki djecak lupi po glavi poslije premijere "U zmajevom gnijezdu". Jaran ga spuca nogom u guzicu, a djecak se dotace prstima po prsima i liznu ih i ispruzi prst prema jaranu mi i rece da ce ga naci kad se utrenira i da ce osvetnicka krv pasti. Naravno, kino je Prvi maj.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#61

Post by ovejaraS »

he-heh, a koliko nam svima nedostaju kina Arena, Kumrovec, Dubrovnik...

a moram vam reci kako sam znao u kino Djuro Djakovic jedan te isti film gledati po nekoliko puta ali po cijeni jedne karte, he-he, pa posto je godinama cjepo karte neki stariji cova sa cvikama, bilo je lako iako imas kartu proci u onoj guzvi bez cjepanja kupona, ili mu u brzini kad bas moras pruzis pogresnu stranu i kupon ostane za drugi ili treci put, joj meraka... a tada su se filmovi obavezno gledali po nekoliko puta... :)

a kino kolobara, e to je posebna prica, ali da skratim. ja i dvojica jarana nikad nismo kupili karte a gledali smo tamo na stotine filmova, kako? e pa bio je jedan tajni prolaz preko carsijskih krovova, pa niz zid iza platna, pa uletis u WC, zadrzis se loma, i fol normalno se vracas na mjesto :lol: :lol: :lol:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#62

Post by JBT »

E, vidis, to nisam praktikovao osim na tekmama Zelje. Sa juzne strane stadiona Grbavica je zid bio visok 4-5 metara. Na gornjoj povrsini zida su bili oni siljci., oko 10-15 cm dugacki. Nadjes 2 solidne lijane medju drvecem pa napravis bilokakvu omcu i nabacis na siljke. Onda se fino popnes pa onu drugu zakacis za siljke i spustis je sa druge strane, unutra u stadion. Spustis se do izbocenja u zidu koje je bilo na visini od nekoliko metara, ali krecuci se prema istocnoj tribini, priljubljen uz zid stignes do mejsta gdje mozes bez opasnosti skociti i prikljuciti se raji. Problem je bio sto ti to uzme skoro cijelo prvo poluvrijeme.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#63

Post by ovejaraS »

haha, cuo sam za to i od drugih, ali sam isto cuo i da su neki jalijasi jednom preko noci pred utakmicu probusiti zid na jednom mjestu pa ga zakamuflirali nekako i to im je dugo vremena sluzilo kao ulaz :D

a bas tim putem, gdje je sad zaobilaznica, naravno isla je pruga, uski kolosjek i voz ciro, sjecam se kako su raja znala iz zezancije staviti neke prepreke po pruzi iza krivine, i onda se sakrijemo na drvo (to je bila nasa loga :) ) i gledamo taj lom i proboj kroz djecije zapreke i barikade... :)
Jan Komel
Posts: 37
Joined: 28/10/2004 04:15
Location: London

#64

Post by Jan Komel »

Jel mislis na Pinju?

Nije Pinjo, covjeka zvali Govno.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#65

Post by ovejaraS »

:roll:
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#66

Post by zzzzz »

ovejaraS wrote:
JBT wrote:Jaran mi Mirsad uzeo drugo mjesto a Huso trece u DM-u ( mada je za prvo mjesto radila stela). Dobili za nagradu tortu u slasticarnoj u Holideju. Izabrali smo orahtortu. Onda smo spustili kasetas na onaj mramor i poceli brejkati. Na mramoru nije bilo potrebe za kartonskim podlogama.
Shaka kan je bila hit.


e nek si mi reko da je bilo stele :x , a ja se cudio sto me na kraju zapade 7. mjesto jer sam ba znao dosta folova, al gotovo je sad, kome da se zalim poslije 20 kuka :lol:

ali najbolji je bio onaj film Breakdance, to jarane kad raja izadje iz kina ne mozes proci od djece po podu sve se vrti ko ludo, puna ba ulica, isto zvrkovi, ma isto ko 70-ih kad raja izlete iz kina poslije brus lija, pa se pocnu sutati dok neko ne oplace :lol: :lol: :lol:
Svi bolji filmovi dolazili su prvo u "Dubrovnik", bilo mi je to najdraze kino. Mada sam cesto isao i u "Partizan".
Bas sam Breakdance gledao u "Dubrovniku", karte pukle ko halva. Tapkarosi vazda trljali ruke kad je kakav dobar film
krkan
Posts: 367
Joined: 31/12/2004 04:13

#67

Post by krkan »

cda,kuk,bb,stelex
a jedno vrijeme je bila dobra i ljetna pozornica na ilidzi
nego sjecate li se hauga :-) i on je bio lik samo takav
dzindzo
Posts: 8
Joined: 20/02/2004 00:00
Contact:

#68

Post by dzindzo »

Stari sat Estrada Lisac Dedan Bosna u jelica ulici i naravno naj duhoviti konobar Nihad
pyrocool
Posts: 72
Joined: 26/12/2004 14:24

#69

Post by pyrocool »

aris_angel1s wrote:
pyrocool wrote:
Hehe Crvena Galerija danasnji Imperial ,bio sam dobar sa konobarom Veliborom- Vekom koji je tu radio
Da nije Antonic? Dobro sam ga znao a s njegovim bratom sam u skolu isao.
Jarane nazalost prezime mu ne znam ,svi smo se znali samo po nadimcima.
Tako vrijeme bilo niko nikog nije pitao za prezime.
Samo tip je bio otkacen pravo vazda je nosio kosu skoro na keca.
E onda jeste on....
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#70

Post by Altsa »

krkan wrote:cda,kuk,bb,stelex
a jedno vrijeme je bila dobra i ljetna pozornica na ilidzi
nego sjecate li se hauga :-) i on je bio lik samo takav
jest svi bjezali od njega
:lol: :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#71

Post by muha_sa »

Fino se bogme kafana i kafića prisjetismo.
Jesmo li gdje na izlete i akšamluke ljeti išli ?
Bendbaša---od bazena do Kozije cuprije a Miljacka čista i ubila se za kupanje i akšamlučenje.
Trebević--Dobre vode, Vranica a na Čelini najbolji uštipci.
Mooj bože.
mr_orange
Posts: 451
Joined: 01/11/2004 21:41

#72

Post by mr_orange »

Chumez, tj. ''Sake'' i sad postoji, Mina konobarica. :D
Šeherzade se sjećam, k'o malog me vodila tetka, i napravio sam scenu kad sam konobara(čini mi se Bene) nap'o što mi nije donio šećera da stavim u kolu. :D :D :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#73

Post by Harrys »

Image

Evo ja se sjetih brda lubenica na Bascarsiji.

:) :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#74

Post by muha_sa »

Na sadašnjem taxi štandu Baščaršija brda lubenica se prodavalo a najdraže nam bilo ukrast lubenicu---merak.
Pred zimu se na istom mjestu kupus prodavao te smo bogme znali koju glavicu hapit. Šejtanska posla.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#75

Post by pape »

muha_sa wrote:Na sadašnjem taxi štandu Baščaršija brda lubenica se prodavalo a najdraže nam bilo ukrast lubenicu---merak.
Pred zimu se na istom mjestu kupus prodavao te smo bogme znali koju glavicu hapit. Šejtanska posla.
:lol: Muha, .... i ja sam na istom mjestu jednom klepio lubenicu, ali .... zayeb`o se pa klepio onu donju. :zzzz:
Citavo "brdo" se srusilo i "zavaljutalo" prema tramvajskoj stanici. :zzzz:
Post Reply