Nekadasnje Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#376 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Romeo 80 »

Napadaju rolingstonsi i dalje :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#377 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by JThomas »

a šta je to 2012. bilo drukčije nego danas? ne 1982. nego 2012.?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#378 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by TRANCE »

Tromblon wrote:
ExNihilo wrote:Showerthought: sad je i ono Sarajevo iz vremena pokretanja teme - nekadašnje. :mrgreen:
Otisao iz Sarajeva 2012. Dosao nedavno nakon 6,5 godina I vidio kasabu u raspadanju. Nema ljudi. Duha. Nicega. Neki bijedni mutant novog pazara, bagdada I uzbekistana.

Kakve glavurde, tjelesa, moda. Uzas. Jos kad cuh narodnjake iz stojnicevih objekata kad povratio nisam.

Tuga mi dosla neopisiva. Gusi me danima. Nekad kontam nisam mozda Ni trebao ici.

Jebem ti Sarajevo da ti jebem.
Grad je napredovao u odnosu na 2012. Sad je vodosnabdijevanje ok, manje je pasa lutalica, javni prevoz je nešto redovniji, broj turista se skoro uduplao (s 268 hiljada dolazaka 2012. na 482 hiljade 2017.), više je zaposlenih, više se izlazi po kafićima i restoranima, više je love u opticaju u gradu. Broj seljaka je isti, čak se možda i smanjio, jer je u međuvremenu pomrlo dosta nadasve napredne generacije nosioca dimija i francuskih kapa koji su se potpisivali prstom i glasali za dinastiju. Sad su veći problem mladi naraštaji čiji je uzor Jala Brat.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#379 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tromblon »

@shake69

Jos nisi objasnio Sta to tukne.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#380 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tromblon »

salihh wrote:Sto ne mogu ovih crnjaka sto, shatro, pate za necim. Cuj tromblon... cuj ono doslo nakon 6,5 godina i naslo cemer i tumor... mozda smo trebali crveni tepih odrolati i kakve limene glazbe organizovati da se tromblonu slucajno ne smuci... sa sabina je svakako slucaj posebne borkinje tamne sile... ubijaj u pojam i pljuj po svemu... sarajevo je ozbiljan grad
Fali Ti dosta civilizacijskih nivoa da bih razgovarao Sa nekim poput tebe.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#381 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

TRANCE wrote: Grad je napredovao u odnosu na 2012. Sad je vodosnabdijevanje ok, manje je pasa lutalica, javni prevoz je nešto redovniji, broj turista se skoro uduplao (s 268 hiljada dolazaka 2012. na 482 hiljade 2017.), više je zaposlenih, više se izlazi po kafićima i restoranima, više je love u opticaju u gradu. Broj seljaka je isti, čak se možda i smanjio, jer je u međuvremenu pomrlo dosta nadasve napredne generacije nosioca dimija i francuskih kapa koji su se potpisivali prstom i glasali za dinastiju. Sad su veći problem mladi naraštaji čiji je uzor Jala Brat.
:thumbup:

Ljudi koji kazu da je grad losiji sada nego prije 5-10 god lazu.

Bila i ja ove godine i prvo sto sam primijetila je bas to za pse lutalice, puno ih je manje. Generalno je grad cistiji i sredjeniji nego zadnji put kad sam bila.

Turista kao mrava, nisam ih nikada vidjela toliko.

Ne razumijem se u omladinu sta slusa Jalu Brata ali to je vise do toga sto ja vise nisam u tim mladim i ludim godinama. Uostalom, objektivno je Jala Brat napredak u odnosu na ono sto je haralo na ovim prostorima zadnjih 30 god.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#382 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:
Black swan wrote:kako ja patim za sarajevom iz vremena AU monarhije :sad:
Obrati se Gavrilu.
Zar se ne bi trebao zahvaliti AU monarhiji sto je popusila Prvi svjecki :hm:
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#383 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by lajkujMe »

Da je Sarajevo vidjelo napretka u zadnjih 5 do 8 godina jeste mnoge stvari su "popravljene" ali ne i do kraja rjesene.
Sto neko rece puno manje pasa lutalica, manje kriminala, vise turistickih i prirodnih sadrzaja, vise kulturnih desavanja, vise turista, redovniji gradski prevoz i gotovo pa prestanak redukcija vode, djeciji parkovi takodjer puno sredjeniji i inace se sve vise ulaze u rekonstrukciju zgrada i zelenih povrsina. Ali!!
Sve je to nedovrseno.
Gradski prevoz iako redovniji daleko je od dobrog, i dalje stara vozila, nedostatak vozila itd its.
Vodosnabdjevanje nije trajno rjeseno nego je prolongirana trajnost.
I dalje se neplanski gradi i rusi grad.
Vise ali nedovoljno desavanja u gradu.
Ali ima nesto sto u zadnjih 5 god drasticno pogorsano a to je guzve u saobracaju. Narod ima vise para i samim tim vise auta prije ai mogao rahatom voziti bez vecih guzvi od Carsije do Ilidze od 9 do 15.00 sati a sada sem ako ne vozis u kasnim vecernjim to jeste ranim jutarnjim satima ne mozes izbjeci guzve.
Infrastruktura cestovna ne napreduje dovoljno brzo.
I tu se mora pod hitno rjesiti problem.
Pogotovo pravac Vogosca-grad, Skenderija-Dobrinja i Rajlovac-Aerodrom.
A nesto ma da ne znam kako centralno jezgro.grada rasteretiti pravac Narodno-Carsija-Vjecna vatra je pre opterecena.
Iskreno tu sem da se naplacuje ulaz ili da se izgradi podzemna tranzvezala ne vidim izlaz iz te situacije.
Takodjer veliki ali bas veliki problem je situacija parkinga izgledamo divlji s silnim autima na trotoarima a ima tu razloga nedovoljan broj parking mjesta zajedno s skrtarosima koji ne zele kupiti ili iznajmiti garazu ili parking mjesto.
Smatram da to treba rijesiti tako da moras predstaviti dokaz u osiguranom parking mjestu za svoje vozilo pri registraciji. I olaksicama i pojednostavljenjem procedura za izgradnju parking garaza kako nadzemnih tako i podzemnih.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#384 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

Apsolutno ima uzasno puno toga sto treba jos popraviti.

Samo sto reagiram na ove koji kazu ne samo da nema uopce napretka od 2012 nego i da je grad "strasno nazadovao" od tada. To nije, po objektivnim parametrima.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#385 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by emric »

Ovaj tromblon i ostale pukotine - nemojte svoja nezadovoljstva i neuspjehe reflektovati na Sarajevo. Sarajevo je ljepše nego ikad, a ljudi su drugačiji onoliko koliko se čovjek u svijetu inače promijenio. Nema grada koji je isti kao prije 30 ili 100 godina. Vama smetaju Sandžaklije zato što su Bošnjaci. Smetaju vam pokrivene djevojke zato što su muslimanke, a prelijepe i obrazovane.

Ofirni ste i dosadni. Sarajevo nikad više neće biti skovano od ulica Miloša Obilića i raznih vojvoda. Vaša islamofobna i antibošnjačka sranja ostavite za svoja četiri zida.

Kiss.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#386 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

emricu ne dipr,sarajevo je nekad bio grad a postalo je septicka jama i direktno je vezano sa papcinama koje su ga naselile u zadnjih 20 god,nema to veze s pripadnoscu bilo kom narodu,boji koze ili vjerskoj pripadnosti na sta insinuiras,vec sa mozdanom zaostaloscu,bahatoscu i donosenjem primitivizna iz nekih pripizdina koji je sveukupno prihvacen ,jer je vecina takvih.eto sad nam je super,nema vise vojvoda al ima azize, haĐija i begova..samo vama koji ste sljegli odnekud iz neimastine i bijede moze ovdje bit dobro ,onome ko je od ranije zivio tu i cija je porodica tu vijek ili dva ne mozete tu supljaru prosipat ,neke ljude ne odusevljavaju dudlaonice,trzni centri i kafancine s dzigerom. ne mozes proci 200m gradom da te neko ne vuce za rukav i trazi marku...gradski oci ne mogu rijesiti problem prosjaka ciganije i migranata ,a ne bilo cega drugog...poyyy
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#387 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by emric »

Takvi kao ti su ekstrakt papanluka jer ne razumiju suštinu Sarajeva. Sarajevo je uvijek bilo mjesto došljaka, kako sad tako i iza onog rata, i onog rata, i onog režima, i UVIJEK. Samo ste vi zaboravili da ste odnekud došli pa ste veći u svojim očima, a suštinski nebitni i smiješni.

Pozdrav i dobrodošlica svim dobrim ljudima u Sarajevo, ma odakle dolazili. Ne osvrćite se na papke koji misle da su bolji od vas a ni sami ne znaju zbog čega.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#388 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

ne moras mi pripisivati svoje osobine...
ne sporim da nije bilo grad dosljaka,ali nikad nije bilo grad papanluka,krkanluka i bahatosti u tolikoj mjeri koliko je sad.
veci dio moje porodice je dosao iz jedne selendre u austriji(bregenz),pa se niko ne ponasa kao idiot, ni kao da je oslobodio sarajevo...gdje ti procita da ja napisah da sam bolji od nekoga ?
ako ne razumijes sustinu mog posta mozda da ti nacrtam?
focko
Posts: 286
Joined: 15/11/2018 10:07

#389 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by focko »

Kaze nele karajlic da je sarajevo 1945-1991 incidentalni period .sarajevo poslije 1991 se semo vratilo na period prije ww2. Dakle dimije samije dzamahirija. U pravu je.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#390 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by 90minut »

focko wrote:Kaze nele karajlic da je sarajevo 1945-1991 incidentalni period .sarajevo poslije 1991 se semo vratilo na period prije ww2. Dakle dimije samije dzamahirija. U pravu je.
Kako bi mi plakao :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#391 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by konektovan »

focko wrote:Kaze nele karajlic da je sarajevo 1945-1991 incidentalni period .sarajevo poslije 1991 se semo vratilo na period prije ww2. Dakle dimije samije dzamahirija. U pravu je.
E jesi nasao koga ces citirati, aferim... :-)
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#392 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Sociolog »

konektovan wrote:
focko wrote:Kaze nele karajlic da je sarajevo 1945-1991 incidentalni period .sarajevo poslije 1991 se semo vratilo na period prije ww2. Dakle dimije samije dzamahirija. U pravu je.
E jesi nasao koga ces citirati, aferim... :-)
Upravu je covjek.

Previse papanluka,krkana,kretena,moje generacije ,rodjenna krajem 80tih,odrasla na Pink kulturi,mladjih na Jala Bratu,ruku na srce generacije mladje od 1995,rodjene,manje se pucaju generalno,nego do recimo 2014..po tom pitanju je"mirnije"
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#393 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Thorgerson »

focko wrote:Kaze nele karajlic da je sarajevo 1945-1991 incidentalni period .sarajevo poslije 1991 se semo vratilo na period prije ww2. Dakle dimije samije dzamahirija. U pravu je.
Kakve ba dimije, pa izadjite do grada kad progrije malo sunce. Polugolo sve.

Samo jbg, kad nešto hoćeš da vidiš onda samo to vidiš. Pa ako pored 100 polugolih riba zapaziš 5 bula to je ipak tvoj i Neletov problem. ;-)

Vani sam vidjao i "gore" stanje.

p.s. Pretpostavljam da tebi i Neletu ne smetaju naravno opatice i casne sestre, koje se isto tako mogu svakodnevno sresti po gradu.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#394 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by rumenige_brajtner »

najjači su mi ovi što nisu makli dalje od svoje mahale, a pametuju kako je sarajevo metropola :-)
Post Reply