Nekadasnje Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#351 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by muha_sa »

amrica wrote:
anonimni clan wrote:A sjeca li se iko kad su jedno vrijeme kruzile one grupice koje su svirale starogradsku muziku...ono tamburica,gitara i kontrabas.......
Amfora pa jedno vrijeme Ragusa...pa .........bio jos jedan restoran-konoba negdje ne Vracama gdje su svirali...... ne mogu da se sjetim svih tih naziva onih malih restorana........al se znalo fino sjesti i sjecam se kakav su stimung znali napraviti..........
Nije to tako davno bilo .prije nekih..22-23 godine. ;-)

Da nisu Stari krovovi? na Vracama, mislim.

Svirali su po kafanama na Kosevskom, a sad me ubij ako se mogu sjetiti ijednog imena.... :-?
nisu stari krovovi-
--ovo što anonimni pita,mislim da je, uz Vraca pa desno u jeNNoj ulicici--bog me ubio ako bih sad znao nac :lol: tamburice a i jedno vrijeme Sipa pjevo :D
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#352 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Doda37 »

muha_sa wrote:
amrica wrote:
anonimni clan wrote:A sjeca li se iko kad su jedno vrijeme kruzile one grupice koje su svirale starogradsku muziku...ono tamburica,gitara i kontrabas.......
Amfora pa jedno vrijeme Ragusa...pa .........bio jos jedan restoran-konoba negdje ne Vracama gdje su svirali...... ne mogu da se sjetim svih tih naziva onih malih restorana........al se znalo fino sjesti i sjecam se kakav su stimung znali napraviti..........
Nije to tako davno bilo .prije nekih..22-23 godine. ;-)

Da nisu Stari krovovi? na Vracama, mislim.

Svirali su po kafanama na Kosevskom, a sad me ubij ako se mogu sjetiti ijednog imena.... :-?
nisu stari krovovi-
--ovo što anonimni pita,mislim da je, uz Vraca pa desno u jeNNoj ulicici--bog me ubio ako bih sad znao nac :lol: tamburice a i jedno vrijeme Sipa pjevo :D
Pagus se zvala konoba
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#353 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by amrica »

Doda37 wrote:
muha_sa wrote:
amrica wrote:
Da nisu Stari krovovi? na Vracama, mislim.

Svirali su po kafanama na Kosevskom, a sad me ubij ako se mogu sjetiti ijednog imena.... :-?
nisu stari krovovi-
--ovo što anonimni pita,mislim da je, uz Vraca pa desno u jeNNoj ulicici--bog me ubio ako bih sad znao nac :lol: tamburice a i jedno vrijeme Sipa pjevo :D
Pagus se zvala konoba
tacno na okuci, pa desno?
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#354 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by anonimni clan »

Nisam mislio na stare krovove.....doduse bijase i u njima klavir i znao je poneko i zasvirati.......al nisam tamo bio tako cesto.....ti je drzao Sejo Susic koliko me sjecanje drzi......
Ali na ovo drugo sam mislio ........ jeste...... bravo Pagus.
Jedna vece mi je posebno ostala u uspomeni.........bilo dobroooooooo ali ono bas dobro.
I klopa i muzika,neko vino......bio neki praznik.......cini mi se 8 Mart........
A sistem je bio ..ono kad je puno.kljuc u bravu i nema vise niko da udje dok su sva mjesta popunjena.
A kome je padalo na pamet da izadje pored one klope,muzike i one fine domace atmosfere.....
Drago mi je da se jos neko sjeca ......... heheheheh prepao sam se da sam sve samo umislio. :lol:
palenta
Posts: 1
Joined: 28/02/2011 11:18

#355 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by palenta »

Pozdrav!Do ovog foruma sam došla jer sam u google upisala Vedo Toskić.Vidim da je zadnja objava bila 2008. ali ako ovo ko pročita volila bih znati šta je sa njime jer sam nešto načula ali ništa potvrđeno.Upoznala sam ga prije nekih 15 godina i bio je jako lijepi dio moga života pa ako ko zna šta je sa njime bilo bi mi drago da mi javi. ;-)
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#356 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by ins »

Doda37 wrote:

Pagus se zvala konoba
Pagus je drzao Balta.

Auuu kakav je to zlotvor bio u ratu, nije bas k'o Batko, al jeste jedno ko pola Batka.

Smrad! Koliko sam cuo poslije, okinuo ga je nas snajper negdje u nekoj "akciji" na Grbavici.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#357 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by ilkbahar »

Da čujem komentare BB disco nekad i ovo cudo sto se otvara sada pod istim nazivom? Da li ima bar malo slicnosti u enterijeru ili vlasnici novog objekta nisu imali dovoljno maste da smisle neko orginalnije ime.
Kao dijete se sjecam da su od mene stariji momci i djevojke stalno pricali o famoznom BB-u, a ja sam bila jos uvijek premlada i da razmisljam da odem tamo.
zikamu
Posts: 2951
Joined: 10/09/2005 09:40

#358 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by zikamu »

Steta, zamrla tema prije cetiri godine... :(
Nije steta zbog par zadnjih komentara, vec zbog onih vremena pominjanih ranije... izlasci, trebe, svirke, sportski dogadjaji... a sve to u vrijeme dok je bog po zemlji hod'o.
Nadam se da nas je valjda makar jos deset djuturuma ostalo sto se sjecaju I posjecuju ovu stratnicu... :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#359 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by ExNihilo »

Showerthought: sad je i ono Sarajevo iz vremena pokretanja teme - nekadašnje. :mrgreen:
zikamu
Posts: 2951
Joined: 10/09/2005 09:40

#360 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by zikamu »

Ima I ta mjesta... :D
Nazalost! :(
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#361 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Fakat!

Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#362 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tromblon »

ExNihilo wrote:Showerthought: sad je i ono Sarajevo iz vremena pokretanja teme - nekadašnje. :mrgreen:
Otisao iz Sarajeva 2012. Dosao nedavno nakon 6,5 godina I vidio kasabu u raspadanju. Nema ljudi. Duha. Nicega. Neki bijedni mutant novog pazara, bagdada I uzbekistana.

Kakve glavurde, tjelesa, moda. Uzas. Jos kad cuh narodnjake iz stojnicevih objekata kad povratio nisam.

Tuga mi dosla neopisiva. Gusi me danima. Nekad kontam nisam mozda Ni trebao ici.

Jebem ti Sarajevo da ti jebem.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#363 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by shake69 »

I nisi trebao doci, sta ces? Nije najbolje, ali je i dalje najljepsi grad na svijetu.



ILi ovaj...
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#364 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tromblon »

shake69 wrote:I nisi trebao doci, sta ces? Nije najbolje, ali je i dalje najljepsi grad na svijetu.



ILi ovaj...
Uvijek cemo biti prvaci svijeta u umiranju u patetici.

Menu je Sarajevo uvijek najljepse, Ali ovo danas je TUMOR na Sarajevu.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#365 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by sabina1 »

Tromblon wrote: Uvijek cemo biti prvaci svijeta u umiranju u patetici.
Uf...kakva poenta :thumbup: :thumbup:

Umiranje u patetici uz nezaobilazan povratak u proslost ili jos konkretnije povratak u proslost iz vremena Tita.

A od tada do danas ama bas nista nije ostalo isto. Nista.

A gleda se u proslost jer da bi se gledalo u buducnost mora se obrazovati , napredovati , raditi , biti odgovorniji , solidarniji , ne krasti , ne biti korumpiran , imati odgovornost prema javnom i svacijem...

A to zahtjeva ovaj...trud i napor...etiku...

Za 10 godina nece ostati vise niko.

Pozdrav.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#366 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tromblon »

sabina1 wrote:
Tromblon wrote: Uvijek cemo biti prvaci svijeta u umiranju u patetici.
Uf...kakva poenta :thumbup: :thumbup:

Umiranje u patetici uz nezaobilazan povratak u proslost ili jos konkretnije povratak u proslost iz vremena Tita.

A od tada do danas ama bas nista nije ostalo isto. Nista.

A gleda se u proslost jer da bi se gledalo u buducnost mora se obrazovati , napredovati , raditi , biti odgovorniji , solidarniji , ne krasti , ne biti korumpiran , imati odgovornost prema javnom i svacijem...

A to zahtjeva ovaj...trud i napor...etiku...

Za 10 godina nece ostati vise niko.

Pozdrav.
Ma, lakse linkati keminu pjesmu I divaniti uz nargilu. A, pogledati oko sebe otvorenim ocima je jako tesko.

Jebote kakva je travestija napravljena u titinom sokaku Sa svim onim pekarama I buregdzinicama pa to je gore od katastrofe.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#367 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by shake69 »

Tromblon wrote:
sabina1 wrote:
Tromblon wrote: Uvijek cemo biti prvaci svijeta u umiranju u patetici.
Uf...kakva poenta :thumbup: :thumbup:

Umiranje u patetici uz nezaobilazan povratak u proslost ili jos konkretnije povratak u proslost iz vremena Tita.

A od tada do danas ama bas nista nije ostalo isto. Nista.

A gleda se u proslost jer da bi se gledalo u buducnost mora se obrazovati , napredovati , raditi , biti odgovorniji , solidarniji , ne krasti , ne biti korumpiran , imati odgovornost prema javnom i svacijem...

A to zahtjeva ovaj...trud i napor...etiku...

Za 10 godina nece ostati vise niko.

Pozdrav.
Ma, lakse linkati keminu pjesmu I divaniti uz nargilu. A, pogledati oko sebe otvorenim ocima je jako tesko.

Jebote kakva je travestija napravljena u titinom sokaku Sa svim onim pekarama I buregdzinicama pa to je gore od katastrofe.
Druze, gledam otvorenim ocima i makar postao i ´´sarajevski tabut´´, kako ga Sidran pjesnicki nazvao, vidim lijepo Sarajevo, a nikakve tumore.
Da ne ponavljam otrcanu ´´ljepota je u oku posmatraca´´.
Tukne mi to tvoje i tvojih sabina i drugih sljedbenika ovdje na nesto drugo, ali hajde.

I nigdje se ljudi ne vracaju vise nego upravo u Sarajevo. Znam puno raje iz dijaspore sto se vratila, da ne govorim o Danisu koji u seher dovede njegovu Belgijku i petero djece, Kojovicu, eno Mirza Teletovic dodje s njegovom Kroaticom i cetvero djece, pravac iz Cemerike...
Od tumora se bjezi, a u ljepotu dolazi.
Mi cemo i patetisati u njoj, a vas neka je dalje od Zlatne doline.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#368 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Tromblon »

Prvo da razjasnimo nesto prije nego sto nastavimo. Sta ti to tukne?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#369 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Truba »

kako ja patim za sarajevom iz vremena AU monarhije :sad:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#370 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by konektovan »

Black swan wrote:kako ja patim za sarajevom iz vremena AU monarhije :sad:
Obrati se Gavrilu.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#371 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Truba »

otišo lik u austriju da plaši bečlije
on i njegovi štovatelji te graditelji spomenikaa
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#372 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by sabina1 »

Tromblon wrote:Prvo da razjasnimo nesto prije nego sto nastavimo. Sta ti to tukne?
I mene to jako zanima , šta li mu to tukne , u Sarajevu tukne jedino kod onih kuća blizu deponije koje su se godinama nakon rata naknadno legalizovale iako ih tu nikada , niko od urbanista nije planirao ?
Bodkin
Posts: 21514
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#373 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Bodkin »

sabina1 wrote:
Tromblon wrote:Prvo da razjasnimo nesto prije nego sto nastavimo. Sta ti to tukne?
I mene to jako zanima , šta li mu to tukne , u Sarajevu tukne jedino kod onih kuća blizu deponije koje su se godinama nakon rata naknadno legalizovale iako ih tu nikada , niko od urbanista nije planirao ?
Uvijek ista prica. Pacenici koji kao brane grad od sarajlija koji se usude reci nesto protiv njega.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#374 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by Romeo 80 »

Bodkin wrote:
sabina1 wrote:
Tromblon wrote:Prvo da razjasnimo nesto prije nego sto nastavimo. Sta ti to tukne?
I mene to jako zanima , šta li mu to tukne , u Sarajevu tukne jedino kod onih kuća blizu deponije koje su se godinama nakon rata naknadno legalizovale iako ih tu nikada , niko od urbanista nije planirao ?
Uvijek ista prica. Pacenici koji kao brane grad od sarajlija koji se usude reci nesto protiv njega.
Svaka cast! :thumbup:
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#375 Re: Nekadasnje Sarajevo

Post by salihh »

Sto ne mogu ovih crnjaka sto, shatro, pate za necim. Cuj tromblon... cuj ono doslo nakon 6,5 godina i naslo cemer i tumor... mozda smo trebali crveni tepih odrolati i kakve limene glazbe organizovati da se tromblonu slucajno ne smuci... sa sabina je svakako slucaj posebne borkinje tamne sile... ubijaj u pojam i pljuj po svemu... sarajevo je ozbiljan grad
Post Reply