Nedžad Sinanović

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1 Nedžad Sinanović

Post by Eborg »

Ne pratim košarku previše iako sam je aktivno igrao kao mlađi no nekako mi je ovaj igrač specifičan zbog svoje visine pa sam se uvijek pitao zašto ne igra za našu reprezentaciju. Znam da je bio nešto kratko tu nakon dužeg razvlačenja no kako se pokazao, je li loš ili šta? Zašto danas ne igra?

E sad, razlog otvaranja ove teme je jedna "legenda" koja mi se vrti po glavi već 10-tak godina za koju ne znam je li istina. Ovu priču sam čuo upravo kada je isti počinjao karijeru, dakle oko 2003. godine.

Dakle, ide da je mladi (18-20 godina) Sinanović iz Zavidovića došao u Zenicu na regrutaciju za vojni rok i nikada do tada nije ni igrao košarku. Doktor koji ga je pregledao je bio timski doktor Čelika i odmah je nazvao klub i rekao da ima jedan pravo visok momak koji bi trebao obavezno da potpiše za Čelik. Poslali su ga u klub i tamo je počeo trenirati iako vjerovatno nije ni znao pravila igre te je tako "star" sve učio ispočetka. Međutim, nedugo nakon toga odlazi u Sloveniju da radi sa ocem na baušteli ne želeći da se bavi košarkom. Ipak, vraća se u BiH i ozbiljnije se posvećuje košarci te nakon dobrih igara u Čeliku odlazi u Belgiju.

Ima li iko da zna da li je ova priča istina ili urbana legenda? Kakav je Sinanović kao igrač?
mrsamras
Posts: 262
Joined: 26/01/2013 00:44

#2 Re: Nedžad Sinanović

Post by mrsamras »

Prica je isitinita.Ne znam trenutno gdje je ali mogu se raspitati ako te bas toliko interesuje :D
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3 Re: Nedžad Sinanović

Post by shalla »

Nikad čuo za ovog lika :mrgreen:
Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#4 Re: Nedžad Sinanović

Post by Tacticus »

Eborg wrote:Ne pratim košarku previše iako sam je aktivno igrao kao mlađi no nekako mi je ovaj igrač specifičan zbog svoje visine pa sam se uvijek pitao zašto ne igra za našu reprezentaciju. Znam da je bio nešto kratko tu nakon dužeg razvlačenja no kako se pokazao, je li loš ili šta? Zašto danas ne igra?

E sad, razlog otvaranja ove teme je jedna "legenda" koja mi se vrti po glavi već 10-tak godina za koju ne znam je li istina. Ovu priču sam čuo upravo kada je isti počinjao karijeru, dakle oko 2003. godine.

Dakle, ide da je mladi (18-20 godina) Sinanović iz Zavidovića došao u Zenicu na regrutaciju za vojni rok i nikada do tada nije ni igrao košarku. Doktor koji ga je pregledao je bio timski doktor Čelika i odmah je nazvao klub i rekao da ima jedan pravo visok momak koji bi trebao obavezno da potpiše za Čelik. Poslali su ga u klub i tamo je počeo trenirati iako vjerovatno nije ni znao pravila igre te je tako "star" sve učio ispočetka. Međutim, nedugo nakon toga odlazi u Sloveniju da radi sa ocem na baušteli ne želeći da se bavi košarkom. Ipak, vraća se u BiH i ozbiljnije se posvećuje košarci te nakon dobrih igara u Čeliku odlazi u Belgiju.

Ima li iko da zna da li je ova priča istina ili urbana legenda? Kakav je Sinanović kao igrač?
imao je 17 godina
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: Nedžad Sinanović

Post by JThomas »

http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... 42668.html

jel vi to ozbiljno da on ne igra za reprezentaciju? igrao čovjek cijeli zadnji ciklus uredno...
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6 Re: Nedžad Sinanović

Post by shalla »

JThomas wrote:http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... 42668.html

jel vi to ozbiljno da on ne igra za reprezentaciju? igrao čovjek cijeli zadnji ciklus uredno...
Ja sam bio malo sarkastičan, naravno da igra ;-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7 Re: Nedžad Sinanović

Post by Eborg »

A zašto je onoliko dugo odbijao da igra za BiH? Koliko sam upratio navodno je želio špansko državljanstvo i da pokuša zaigrati za reprezentaciju Španije, je li fakat tako bilo?

Zar je zaista toliko napredovao, mislio sam da je njegovo samo da skače pod košem i da je tipični spori visoki centar bez tehnike?
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#8 Re: Nedžad Sinanović

Post by hrastov žižak »

Eborg wrote:A zašto je onoliko dugo odbijao da igra za BiH? Koliko sam upratio navodno je želio špansko državljanstvo i da pokuša zaigrati za reprezentaciju Španije, je li fakat tako bilo?

Zar je zaista toliko napredovao, mislio sam da je njegovo samo da skače pod košem i da je tipični spori visoki centar bez tehnike?
hahahahahahaha, oplako sam. :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#9 Re: Nedžad Sinanović

Post by shalla »

Eborg wrote:A zašto je onoliko dugo odbijao da igra za BiH? Koliko sam upratio navodno je želio špansko državljanstvo i da pokuša zaigrati za reprezentaciju Španije, je li fakat tako bilo?

Zar je zaista toliko napredovao, mislio sam da je njegovo samo da skače pod košem i da je tipični spori visoki centar bez tehnike?
Pa nisi daleko od istine :mrgreen:
Ma koliko znamo ono iz medija, sa njim je dugo bila neka zajebancija, on odbijao blabla pa kad je valjda skontao da mu je i BiH plafon u karijeri pristao je da igra za nas. Kažem ti, ne znam nikakve insiderske informacije, ovo je ono što mi svi znamo iz medija...
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#10 Re: Nedžad Sinanović

Post by Potočna pastrmka »

Meni je bio drag prošli kvalifikacioni ciklus, Wrigt, on, Teletović.
Rado se sjetim tih lijepih dana i odlazaka u Skenderiju na tekme. :-D
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#11 Re: Nedžad Sinanović

Post by Potočna pastrmka »

Al imam neki osjećaj da ovaj igrač nije maximalno iskoristio svoje prednosti, visinu, težinu, ima osjećaj za trojke itd.
Nekako mi tako izgleda.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#12 Re: Nedžad Sinanović

Post by Brat »

Balvan klasičan.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#13 Re: Nedžad Sinanović

Post by Artest »

Pratim njegovu, ne bas blistavu karijeru, jos od kad je draftovan u NBA.

Mutan tip koji je propustio nekoliko ciklusa pa se odazvao ovaj zadnji kad je trebalo dobiti novi ugovor u klubu.

U nasoj reprezentaciji ima ulogu da animira gledaoce kraj malih ekrana, uglavnom nekim stupidnom potezom. Vjerujem da mu se, uz Lepog Edu, najvise stuca od svih nasih reprezentativaca.

I dalje mislim da je Aco trebao povest Nurkica, jer je mali strasan talenat. Ovaj je mogao ostat u svom selu, izigravat stožinu za sjeno.
User avatar
antifascism
Posts: 860
Joined: 11/04/2013 16:15

#14 Re: Nedžad Sinanović

Post by antifascism »

Vrlo talentovan igrac, da su ga povrede zaobisle danas bi mozda igro u NBA.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#15 Re: Nedžad Sinanović

Post by hrastov žižak »

antifascism wrote:Vrlo talentovan igrac, da su ga povrede zaobisle danas bi mozda igro u NBA.
jašta, eno u memfisu nema više Hadadija, pa razmišljaju da dovedu Nečka da dodaje peškire.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#16 Re: Nedžad Sinanović

Post by MOSALJOZE »

Vala mi nije drag od kako je u onoj tekmi s Gruzijom sam da pogodi pod košem on nekako odbojkaški je udari i odbi se od tablu.
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#17 Re: Nedžad Sinanović

Post by relativno84 »

Sinanovic = FENOMEN :thumbup:

P.S. nizi sam od njega nekih 50cm ali nam isto fali da zakucamo to majka jednom radja i sreca nikad vise :run:
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#18 Re: Nedžad Sinanović

Post by smasma »

Placem od vasih komentara :D :D :D realno, lik k'o da je zaluto u kosarku. Imam osjecaj da kad Necko skoci ne mozes izvuc list papra ispod njega. Poludio sam gledajuci ga u kvalifikacijama.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#19 Re: Nedžad Sinanović

Post by Pismonosa »

Bosanski Karim Abdul Jabbar 8)

U prošlim kvalifikacijama je bio igrač sa najviše propinjanja na prste u borbi za loptu pod košem :thumbup:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#20 Re: Nedžad Sinanović

Post by Comrad »

Mislim da bi dobro bilo staviti i sliku nekoga, ako vec pricate o njemu.




















Svjeza slika sa turnira u Italiji.


Image
User avatar
antifascism
Posts: 860
Joined: 11/04/2013 16:15

#21 Re: Nedžad Sinanović

Post by antifascism »

smasma wrote:Placem od vasih komentara :D :D :D realno, lik k'o da je zaluto u kosarku. Imam osjecaj da kad Necko skoci ne mozes izvuc list papra ispod njega. Poludio sam gledajuci ga u kvalifikacijama.
Ima trenutno problema sa koljenima.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22 Re: Nedžad Sinanović

Post by It_is_a_Leclerc »

Meni je šokantno kako njemu, i u rijetkim trenucima kad mu lopta padne u ruke, protivnički igrači uvijek uspiju iskoprcati loptu iz ruku. Pa ja bih drvofixom ruke namazao, al' je ne bi tako hvatali... Prejezivo, svega mi. I ono jučer kad mu onaj Litvanac uvali bananu, a niži je od njega, brat-bratu, 30 cm. Sreća, bio neki obazriv sudija, pa sudio faul, da se baš do kraja ne obruka.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#23 Re: Nedžad Sinanović

Post by sinuhe »

Covjek se poceo baviti kosarkom ili sportom uopste kao odrasla osoba. A njemu dobro kad mu neko placa za to.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#24 Re: Nedžad Sinanović

Post by Herr Flick »

Kad se sjetim u kvalifikacijama kad je pri pokusaju da zakuca zakuco sebe za parket..Tad nisam mogao doci sebi 10 minuta od smijeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: I sad se smijem kad se sjetim te situacije
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#25 Re: Nedžad Sinanović

Post by Comrad »

Neka se on bavi kosarkom, sretno mu, ali liku nije mjesto u repki - ali bas nikako.

Nurkic jeste mlad, ali je vec puno bolji i pokretniji sto puta od ovog. Ali ajde neka odigra i ovo EP i hvala Nedzade, dovidjenja.

Vec sljedece EP treba raditi pomalo smjenu generacija, Bavcic i Nedzad jednostavno vise nisu kvalitet za repku. Naravno ako zelimo nesto da napravimo.
Post Reply