Nedjeljom u dva

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#451 Re: Nedjeljom u dva

Post by internazionale »

Nisamsdaali wrote: 04/06/2023 18:08
Mishelinke wrote: 04/06/2023 17:39 Ništa bolji od Neleta nisu Brega, Čola, Lepa Brena, Haris Džinović, Željko Samardžić i njima slični, pa pune stadione i dvorane širom BiH, posebno u Sarajevu. Ne da nisu bolji, nego su puno gori. Od izjava da nikad neće pjevati u "alijinom Sarajevu", na silu mijenjanja govora iz ijekavice u ekavicu, pa sve do snimanja spotova i slikanja u uniformi VRS-a.

Da ne spominjem Cecu. Sutra da najavi koncert u Sarajevu, Koševo bi prekosutra bilo rasprodato.

Ne mogu licemjera, ali nikako....

Nego Nele, bujrum u RajvoSa. Kad mogu gori od tebe, možeš vala i ti.
Ok ovi ostali, al Čolu stavljat u priču sa tim polusvijetom…Dan danas priča ko da je juče završio drugu gimnaziju, a živi u BG 50 godina

Brenu isto ko i razumijem, sve joj je sistem dao i ostaje s njim do kraja. Samardzic je tipicni ekavicki folirant, a najgori od svih je svakako Dzinović, meni odvratniji i od Kusturice
:thumbup:
Def mrtva trka ćelavog smrada i Kuste ko je odvratniji
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#452 Re: Nedjeljom u dva

Post by mayab »

Analogija s Nijemcem1973-e najbolje govori gdje on stoji iza svih pacifističkih poruka ovog interviewa.
Problem je što je analogija neadekvatna: država tog istog Nijemca (Njemačka) je priznala agresiju na naše prostore i cijelu Europu,
postidjela se i unizila, platila ratnu štetu, prestala podrivati druge i pokazivati otvorene pretenzije na bivše države-žrtve
Država koja je izvršila agresiju 90-ih nije od toga uradila ništa, nego se i dan danas kurče i podrivaju sve šta stignu kod susjednih država -žrtava.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#453 Re: Nedjeljom u dva

Post by internazionale »

muha_sa wrote: 04/06/2023 17:29 Naravno da mi je žao sve i jednog ubijenog civila a posebno me srce i duša boli za ubijenom djecom :( klošar žvaljavi uporedjuje opkoljeno Sarajevu na kojeg su njegovi svaki dan 300 granata ispaljivali na civile i snajperali te ubili oko 1600 djece sa ubijenom djecom u Doboju :-)
Nije mogao sve izvrdati i izfilozofirati. Ovdje je baš zasmrdio.
Što neko napisa može do Lapišnice
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#454 Re: Nedjeljom u dva

Post by internazionale »

mayab wrote: 04/06/2023 22:34 Analogija s Nijemcem1973-e najbolje govori gdje on stoji iza svih pacifističkih poruka ovog interviewa.
Problem je što je analogija neadekvatna: država tog istog Nijemca (Njemačka) je priznala agresiju na naše prostore i cijelu Europu,
postidjela se i unizila, platila ratnu štetu, prestala podrivati druge i pokazivati otvorene pretenzije na bivše države-žrtve
Država koja je izvršila agresiju 90-ih nije od toga uradila ništa, nego se i dan danas kurče i podrivaju sve šta stignu kod susjednih država -žrtava.
:thumbup:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#455 Re: Nedjeljom u dva

Post by sehohari »

Ma, dovoljno je pogledati neki intervju sa nekom srpskom televizijom tipa Happy TV.
Za svakog druga priča...

Ja sam najviše primjetio ono njegovo "tamo dole" kada počne pričati o Sarajevu ili BiH općenito. Rekao bi čovjek da se javlja iz Berlina ili New Yorka, a ne da se 100 metara od njega prodavaju majice sa likom Ratka M.

Nije on toliko nacionalista koliko je otuđen od realnosti.
HelaS
Posts: 5625
Joined: 22/09/2018 13:21

#456 Re: Nedjeljom u dva

Post by HelaS »

Mishelinke wrote: 04/06/2023 17:39 Ništa bolji od Neleta nisu Brega, Čola, Lepa Brena, Haris Džinović, Željko Samardžić i njima slični, pa pune stadione i dvorane širom BiH, posebno u Sarajevu. Ne da nisu bolji, nego su puno gori. Od izjava da nikad neće pjevati u "alijinom Sarajevu", na silu mijenjanja govora iz ijekavice u ekavicu, pa sve do snimanja spotova i slikanja u uniformi VRS-a.

Da ne spominjem Cecu. Sutra da najavi koncert u Sarajevu, Koševo bi prekosutra bilo rasprodato.

Ne mogu licemjera, ali nikako....

Nego Nele, bujrum u RajvoSa. Kad mogu gori od tebe, možeš vala i ti.
Nijedan od nabrojanih nije "gori" od Jankovića. Daleko mu kuća da bude. Policija mu neće moći garantovati sigurnost, to svi znaju :zzzz:
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#457 Re: Nedjeljom u dva

Post by MMM1977 »

A i voditelja nabijem na qrac. Uvijek žestok sa teškim pitanjima a danas kao priča 2 jarana kad sjednu popiti po pivo.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#458 Re: Nedjeljom u dva

Post by Romanista 101% »

Nele kao one cure sa izbora za Miss, mi smo za mir, srecu, postovanje...🤣

Ako ovako nastavi mozda i Nobelova za mir nije iskljucena 😆

Ovakvi su najopasniji.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#459 Re: Nedjeljom u dva

Post by drag_gost »

HelaS wrote: 04/06/2023 23:04
Mishelinke wrote: 04/06/2023 17:39 Ništa bolji od Neleta nisu Brega, Čola, Lepa Brena, Haris Džinović, Željko Samardžić i njima slični, pa pune stadione i dvorane širom BiH, posebno u Sarajevu. Ne da nisu bolji, nego su puno gori. Od izjava da nikad neće pjevati u "alijinom Sarajevu", na silu mijenjanja govora iz ijekavice u ekavicu, pa sve do snimanja spotova i slikanja u uniformi VRS-a.

Da ne spominjem Cecu. Sutra da najavi koncert u Sarajevu, Koševo bi prekosutra bilo rasprodato.

Ne mogu licemjera, ali nikako....

Nego Nele, bujrum u RajvoSa. Kad mogu gori od tebe, možeš vala i ti.
Nijedan od nabrojanih nije "gori" od Jankovića. Daleko mu kuća da bude. Policija mu neće moći garantovati sigurnost, to svi znaju :zzzz:
Cola uopste ne bi trebao biti u ovom drustvu. Neokaljan totalno.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#460 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

sehohari wrote: 04/06/2023 22:59 Nije on toliko nacionalista koliko je otuđen od realnosti.
Ovo je dobro zapažanje. "Otudjen od realnosti". Čovjek je i dalje ubijedjen da je Novi primitivizam stavio Sarajevo na mapu svijeta i da je on 'sinonim za Sarajevo'. Ta vrsta egomanijaštva mu možda ne dozvoljava da prizna sebi da je zajebao stvar, da možda ipak nije bio toliko pametan i pronicljiv kao što misli da jeste, da je kupio propagandu i da i dalje ne vidi dalje od svog nosa.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#461 Re: Nedjeljom u dva

Post by breba »

piupiu wrote: 05/06/2023 05:07
sehohari wrote: 04/06/2023 22:59 Nije on toliko nacionalista koliko je otuđen od realnosti.
Ovo je dobro zapažanje. "Otudjen od realnosti". Čovjek je i dalje ubijedjen da je Novi primitivizam stavio Sarajevo na mapu svijeta i da je on 'sinonim za Sarajevo'. Ta vrsta egomanijaštva mu možda ne dozvoljava da prizna sebi da je zajebao stvar, da možda ipak nije bio toliko pametan i pronicljiv kao što misli da jeste, da je kupio propagandu i da i dalje ne vidi dalje od svog nosa.
Takoreći, Nadrealan ;-) .
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#462 Re: Nedjeljom u dva

Post by Truba »

https://www.forum.hr/showthread.php?t=47399&page=370

Kolko su obojica bitni

1 komentar :lol:

Zastarjeli koncept...isfurana suplja...ideoloski potkovano za zemlju u eu nato sengen i pred sezonu...promasaj

Mislim da pola hrbatske nema pojma ko je nele
Culi su za nadrealiste i za zabranjeno :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#463 Re: Nedjeljom u dva

Post by _BataZiv_0809 »

Je li realno da frajer onakvu grobnicu ima u zvaljama :-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#464 Re: Nedjeljom u dva

Post by dr_Evil »

Mishelinke wrote: 04/06/2023 17:39 Ništa bolji od Neleta nisu Brega, Čola, Lepa Brena, Haris Džinović, Željko Samardžić i njima slični, pa pune stadione i dvorane širom BiH, posebno u Sarajevu. Ne da nisu bolji, nego su puno gori. Od izjava da nikad neće pjevati u "alijinom Sarajevu", na silu mijenjanja govora iz ijekavice u ekavicu, pa sve do snimanja spotova i slikanja u uniformi VRS-a.

Da ne spominjem Cecu. Sutra da najavi koncert u Sarajevu, Koševo bi prekosutra bilo rasprodato.

Ne mogu licemjera, ali nikako....

Nego Nele, bujrum u RajvoSa. Kad mogu gori od tebe, možeš vala i ti.

Nemoj tita ti, Samardzic prica ekavicom, zaista zvuci glupo ali svi nasi vani pricaju straNJski jezik, a i Tarik Filipovic prica Hrvatski na HRTu, ali gdje god stigne spomene Mostar i raju. Njega su Srbi za vrijeme prvog rata u Mostaru propucali u guzicu i lezao je u bolnici zbog toga, nesto kao Vaha, pa je onda neko poceo sa pricama da je pjevao za VRS, a taj neko niko drugi nego Pika. Naime Pika je kupio kafic na koji je Zeljko imao neka prava toboze, i onda je Pika zabranio Zeljku da dolazi u stari grad i na stari most, od tada Zeljko dolazi redovno u Mo ali ne u stari grad.

Predratne smo komsije, fini su to ljudi. Pogurao je isto par pjevaca iz Mo, mada nisu ipak nesto uspjeli.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#465 Re: Nedjeljom u dva

Post by _BataZiv_0809 »

Ko je taj Pika i kako on moze nekome zabranit da dolazi u Mostar?
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#466 Re: Nedjeljom u dva

Post by El_comadante »

Eto sad čujem da je Željko Samardžić iz Mostara. Ja mislio iz Srbije negdje.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#467 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

breba wrote: 05/06/2023 05:30
piupiu wrote: 05/06/2023 05:07

Ovo je dobro zapažanje. "Otudjen od realnosti". Čovjek je i dalje ubijedjen da je Novi primitivizam stavio Sarajevo na mapu svijeta i da je on 'sinonim za Sarajevo'. Ta vrsta egomanijaštva mu možda ne dozvoljava da prizna sebi da je zajebao stvar, da možda ipak nije bio toliko pametan i pronicljiv kao što misli da jeste, da je kupio propagandu i da i dalje ne vidi dalje od svog nosa.
Takoreći, Nadrealan ;-) .
:lol:

Touché!
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#468 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

_BataZiv_0809 wrote: 05/06/2023 07:37 Ko je taj Pika i kako on moze nekome zabranit da dolazi u Mostar?
To, to. To je taj ego-jalijaški mentalitet, gdje svaka šuša misli da je centar univerzuma i bogomdan da vlada.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#469 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

dr_Evil wrote: 05/06/2023 07:35 Nemoj tita ti, Samardzic prica ekavicom, zaista zvuci glupo ali svi nasi vani pricaju straNJski jezik, a i Tarik Filipovic prica Hrvatski na HRTu, ali gdje god stigne spomene Mostar i raju. Njega su Srbi za vrijeme prvog rata u Mostaru propucali u guzicu i lezao je u bolnici zbog toga, nesto kao Vaha, pa je onda neko poceo sa pricama da je pjevao za VRS, a taj neko niko drugi nego Pika. Naime Pika je kupio kafic na koji je Zeljko imao neka prava toboze, i onda je Pika zabranio Zeljku da dolazi u stari grad i na stari most, od tada Zeljko dolazi redovno u Mo ali ne u stari grad.

Predratne smo komsije, fini su to ljudi. Pogurao je isto par pjevaca iz Mo, mada nisu ipak nesto uspjeli.
Ni Čola, ni Brega nikada nisu promijenili način na koji govore. Za Tarika mi je jasno - čovjek radi emisije na HRT-u, HRT veli - govorićeš hrvatski. A za ove koji ne moraju, tipa Brena, Neda Ukraden, Samardžić - to mi nije jasno. Zašto se odricati svog jezika, a posebno zašto se odricati kad je i srpski jezik standardiziran na istočno-hercegovačkom dijalektu - i samim tim može ekavica, a ne mora. Ali dobro. Svako ima svoje razloge. Možda se ljudi stide svog porijekla, svog govora. Možda je bilo opasno pokazivati odakle si. Možda samo neprijatno. Hu nous.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#470 Re: Nedjeljom u dva

Post by dr_Evil »

_BataZiv_0809 wrote: 05/06/2023 07:37 Ko je taj Pika i kako on moze nekome zabranit da dolazi u Mostar?
SDA ratni i poslijeratni kriminalac, dzip i srebrena utoka. Drzi par kafica po mostaru, vodio Velez, sad je u fudbalskom savezu. Brat mu bio krimos ko i on sada presao u vehabije. Uglavnom eto moze mu se, ili mu se moglo ne znam vise koliko je aktuelan sada.


https://kliker.info/mostar-samir-cemalo ... nspektora/
Last edited by dr_Evil on 05/06/2023 08:23, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#471 Re: Nedjeljom u dva

Post by dr_Evil »

piupiu wrote: 05/06/2023 08:02
Ni Čola, ni Brega nikada nisu promijenili način na koji govore. Za Tarika mi je jasno - čovjek radi emisije na HRT-u, HRT veli - govorićeš hrvatski. A za ove koji ne moraju, tipa Brena, Neda Ukraden, Samardžić - to mi nije jasno. Zašto se odricati svog jezika, a posebno zašto se odricati kad je i srpski jezik standardiziran na istočno-hercegovačkom dijalektu - i samim tim može ekavica, a ne mora. Ali dobro. Svako ima svoje razloge. Možda se ljudi stide svog porijekla, svog govora. Možda je bilo opasno pokazivati odakle si. Možda samo neprijatno. Hu nous.
Ma smijesno je i meni, jedini mostarac na ekavici. Ali eto, samo kazem da nije negativna pojava na sceni.
team87
Posts: 309
Joined: 03/05/2010 14:31

#472 Re: Nedjeljom u dva

Post by team87 »

ne znam gdje da pitam, ova mi tema prva iskoci kad sam ukucao nele...

ima li neko video, pred sami pocetak rata, Nele hoda negdje oko Sarajeva i prica nesto, video se zove "zesci otpor ludilu", znam da je prije bio na youtube ali sad ne mogu nikako da nadjem?

hvala unaprijed :thumbup:
begluci
Posts: 63
Joined: 06/08/2010 13:20

#473 Re: Nedjeljom u dva

Post by begluci »

team87 wrote: 05/06/2023 12:02 ne znam gdje da pitam, ova mi tema prva iskoci kad sam ukucao nele...

ima li neko video, pred sami pocetak rata, Nele hoda negdje oko Sarajeva i prica nesto, video se zove "zesci otpor ludilu", znam da je prije bio na youtube ali sad ne mogu nikako da nadjem?

hvala unaprijed :thumbup:
https://radiosarajevo.ba/metromahala/li ... deo/192457

izbrisano..
HelaS
Posts: 5625
Joined: 22/09/2018 13:21

#474 Re: Nedjeljom u dva

Post by HelaS »

El_comadante wrote: 05/06/2023 07:41 Eto sad čujem da je Željko Samardžić iz Mostara. Ja mislio iz Srbije negdje.
Prije rata ga u "Pećini" slušao
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#475 Re: Nedjeljom u dva

Post by Truba »

čak i ja znam da je iz mostara
lik zato i zna pjevat :mrgreen:
Post Reply