Nedjeljom u dva

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#276 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

rocco_siffredi wrote: Citaj boldirano.
Kakav je god, dobar ili los, zakon je. Dok se ne promjeni. I kao loseg, treba ga postovati. Opet dok se ne promjeni.
Licemjerno je pozivati se na Ustavni sud, a uzimati samo ono sto ti odgovara.
Pa šta sam ja rekao? Loš je i treba ga mijenjati. U čemu je problem? I gdje to ja ne poštivam ustavni sud?
User avatar
pici
Posts: 43588
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#277 Re: Nedjeljom u dva

Post by pici »

prvo sejdica i fincija da odradimo, ljubicevci stante u red... pa doklena to preko rede, ljudi smo nismo ercegovci...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#278 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

CPT wrote:
Humljanin wrote:Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla.

Evo jos jedan primjerak vrsnog bosanskog društveno-političkog analitičara čije sinteze i analize društvenog uređenja BiH i politickih odnosa među narodima ostaju kao biser u naslijeđu studentima najprestižnijih akademija za proucavanje i meditiranje :thumbup: brao
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#279 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Humljanin wrote:
rocco_siffredi wrote: Citaj boldirano.
Kakav je god, dobar ili los, zakon je. Dok se ne promjeni. I kao loseg, treba ga postovati. Opet dok se ne promjeni.
Licemjerno je pozivati se na Ustavni sud, a uzimati samo ono sto ti odgovara.
Pa šta sam ja rekao? Loš je i treba ga mijenjati. U čemu je problem? I gdje to ja ne poštivam ustavni sud?
Nema problema, neka ga mijenjaju, ali dok je i takav los zakon na snazi, postuj ga. I postuj zakonski izabranog predsjednika iz reda hrvatskog naroda :D
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#280 Re: Nedjeljom u dva

Post by mayab »

Humljanin wrote:
rocco_siffredi wrote:
Humljanin wrote:
Kako nema?
Koji je cilj ustavotvorac htio postići baš brojem 3 u Predsjedništvu?
Zašto je baš predvidio da tamo sjede jedan Hrvat, jedan Srbin i jedan Bošnjak?
Zašto Hrvat može potegnuti pitanje vitalnog nacionalnog interesa samo za Hrvate?
Zašto se hrvatski član Predsjedništva obraća isključivo hrvatskim predstavjicima u Domu Naroda?
Zašto je Ustavni Sud donio presudu da Dom Naroda nije "Dom Kantona" nego baš dom konstitutivnih naroda koji trebaju biti reprezantativno popunjeni?
Zašto hrvatski član predsjedništva ima isključivu nadležnost predlaganja hrvatske kvote veleposlanika?

Sve bi to bilo potpuno besmisleno kao i čitava ova drzava, ako nije zamišljeno da predstavlja 3 konstitutivna naroda.
Malo logike nije naodmet. :wink: :thumbup:
Ne treba logika, nego samo postovati slovo zakona. Kakvo je takvo je. Dok se ne promjeni.
Ustavni sud je donio i odluku da prava Hrvata nisu ugrozena jer nemaju kanal na Hrvatskom jeziku, nego je i ovo sasvim dovoljno, ali se opet zapinje za kanal. Zašto se uzima samo ono sto odgovara u datom momentu.
Vidiš kako ti lijepo zakamufliraš pa izjednačiš presudu po kojoj je nešto NEUSTAVNO i sa druge presudu po kojoj nešto NIJE USTAVNO PRAVO.

NEUSTAVNO = protuzakonito, protudržavno, itd.. a sadasnji izborni zakon je upravo neustavan.
Javni TV kanal na hrvatskom jeziku možda nije ustavno pravo, ali takav zahtjev NIJE NEUSTAVAN.
I time što se inzistira na jednom javnom kanalu koji bi bio na hrvatskom jeziku bi se ispoštivale mnoge pravne i civilizacijske stečevine, a ne bi se kršio ustav kao što ti impliciraš.

A što se tiče zakona i slova Daytona. Pa upravo to hrvati i iniciraju, da se izmijeni loš zakon po kojemu je moguće da jedan narod drugom izabere i nametne političke prvake. Valjda nije"neustavno i protuzakonito" i to tražiti ?
Po meni, takav zakon ne može ispasti pravičan i demokratičan!
Hajmo reći da ga donesu u parlamentu po "slovu i duhu" Dragana Čovića i klape, i sve dalje do kraja prođe da postane validan- gdje su tu ugrađene postojece presude Suda za ljudska prava u Strazburu ??
Takav jedan, potencijalno rasistički i segregacijski zakon i Ustav padaju opet u Strazburu, nakon prve presude nekoga ko se nađe diskriminiran, a naći će se odmah, i uputiti apelaciju !
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#281 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Vec ima presuda. Sejdic-Finci. Ali koga briga sta misli sud u Strazburu :D
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#282 Re: Nedjeljom u dva

Post by Seyfo »

Humljanin,nema od promjene izbornog zakona nista a ti najbolje da odselis iz BiH. Ili u maticu ili u najnoviju Hrvatsku,Irsku. Vidis da ne ide jbg,niko te ne konta,niko te nije dostojan, sve je ovo zlo i naopako, ne moze se popraviti kako bi ti htio,bar ne za tvog zivota. Pusti nas da se koprcamo, biramo Komsica, propadamo maestralno,valjamo se u blatu. A ti rasprodaj babovinu i karta u jednom smjeru. I po mogucnosti povedi sto vise svojih. Peace :bih:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#283 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

rocco_siffredi wrote:
Humljanin wrote:
rocco_siffredi wrote: Citaj boldirano.
Kakav je god, dobar ili los, zakon je. Dok se ne promjeni. I kao loseg, treba ga postovati. Opet dok se ne promjeni.
Licemjerno je pozivati se na Ustavni sud, a uzimati samo ono sto ti odgovara.
Pa šta sam ja rekao? Loš je i treba ga mijenjati. U čemu je problem? I gdje to ja ne poštivam ustavni sud?
Nema problema, neka ga mijenjaju, ali dok je i takav los zakon na snazi, postuj ga. I postuj zakonski izabranog predsjednika iz reda hrvatskog naroda :D
Bi li ti poštivao rasističke ili islamofobne ili bilo kakve nepravedne zakone usmjerene protiv Bošnjačkog naroda?
Zašto bih onda ja ili bilo koji Hrvat poštivao političko-pravno nasilje Bošnjačkog naroda nad svojim narodom? Ne može te kao čovjeka nitko prisiliti ni da poštuješ državu a ne čovjeka koji je zauzeo neku funkciju.

Nema te sile koja Komšu može oprati u očima Hrvata a i međunarodne zajednice koja vidi sa kime ima posla. Javni su dokumenti na wikipeaksu kakvim ga smatra američka administracija. Kada mu istekne rok, skinut će ga ko potrošen prezervativ. Do tada se jedino može šepuriti među onima koji su ga sebi izabrali i glumiti fakina i raju :wink:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#284 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

Seyfo wrote:Humljanin,nema od promjene izbornog zakona nista a ti najbolje da odselis iz BiH. Ili u maticu ili u najnoviju Hrvatsku,Irsku. Vidis da ne ide jbg,niko te ne konta,niko te nije dostojan, sve je ovo zlo i naopako, ne moze se popraviti kako bi ti htio,bar ne za tvog zivota. Pusti nas da se koprcamo, biramo Komsica, propadamo maestralno,valjamo se u blatu. A ti rasprodaj babovinu i karta u jednom smjeru. I po mogucnosti povedi sto vise svojih. Peace :bih:
:lol:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#285 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Humljanin wrote:
Bi li ti poštivao rasističke ili islamofobne ili bilo kakve nepravedne zakone usmjerene protiv Bošnjačkog naroda?
Zašto bih onda ja ili bilo koji Hrvat poštivao političko-pravno nasilje Bošnjačkog naroda nad svojim narodom? Ne može te kao čovjeka nitko prisiliti ni da poštuješ državu a ne čovjeka koji je zauzeo neku funkciju.

Nema te sile koja Komšu može oprati u očima Hrvata a i međunarodne zajednice koja vidi sa kime ima posla. Javni su dokumenti na wikipeaksu kakvim ga smatra američka administracija. Kada mu istekne rok, skinut će ga ko potrošen prezervativ. Do tada se jedino može šepuriti među onima koji su ga sebi izabrali i glumiti fakina i raju :wink:
Pa isti je zakon i za Hrvate i za Bosnjake :roll:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#286 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

rocco_siffredi wrote:
Humljanin wrote:
Bi li ti poštivao rasističke ili islamofobne ili bilo kakve nepravedne zakone usmjerene protiv Bošnjačkog naroda?
Zašto bih onda ja ili bilo koji Hrvat poštivao političko-pravno nasilje Bošnjačkog naroda nad svojim narodom? Ne može te kao čovjeka nitko prisiliti ni da poštuješ državu a ne čovjeka koji je zauzeo neku funkciju.

Nema te sile koja Komšu može oprati u očima Hrvata a i međunarodne zajednice koja vidi sa kime ima posla. Javni su dokumenti na wikipeaksu kakvim ga smatra američka administracija. Kada mu istekne rok, skinut će ga ko potrošen prezervativ. Do tada se jedino može šepuriti među onima koji su ga sebi izabrali i glumiti fakina i raju :wink:
Pa isti je zakon i za Hrvate i za Bosnjake :roll:

Znas kako narod kaže: Prilika lopova stvara :wink:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#287 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Važniji je parlament i Dom Naroda. Ne znam zašto se toliko zapinje oko predsjedništva.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#288 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

rocco_siffredi wrote:Važniji je parlament i Dom Naroda. Ne znam zašto se toliko zapinje oko predsjedništva.
To je isto ko da kažeš: ukro sam ti mobitel i ključ od stana, ne znam zašto ti je toliko stalo do mobitela. :-)
Ukrao si i jedno i drugo.

Jest važniji parlament i Dom Naroda to si u pravu. Ali se ista stvar događa na obe strane, a član predsjedništva je najisturenija funkcija koja je vidljiva izvana pa je zato i najistureniji primjer preglasavanja.

Jedno protupitanje: ako je predsjedništvo praktički fikus (a jest) , i ako Željko kaže da nemože skoro ništa napravit da popravi situaciju jer nema ovlasti... zašto je onda Bošnjacima toliko stalo tu preglasati Hrvate?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#289 Re: Nedjeljom u dva

Post by _BataZiv_0809 »

Isto bi bilo i u obrnutom slucaju. Cuj zasto.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#290 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Humljanin wrote:
rocco_siffredi wrote:Važniji je parlament i Dom Naroda. Ne znam zašto se toliko zapinje oko predsjedništva.
To je isto ko da kažeš: ukro sam ti mobitel i ključ od stana, ne znam zašto ti je toliko stalo do mobitela. :-)
Ukrao si i jedno i drugo.

Jest važniji parlament i Dom Naroda to si u pravu. Ali se ista stvar događa na obe strane, a član predsjedništva je najisturenija funkcija koja je vidljiva izvana pa je zato i najistureniji primjer preglasavanja.

Jedno protupitanje: ako je predsjedništvo praktički fikus (a jest) , i ako Željko kaže da nemože skoro ništa napravit da popravi situaciju jer nema ovlasti... zašto je onda Bošnjacima toliko stalo tu preglasati Hrvate?
Realno moglo se desiti i da dvojica u svemu preglasavaju Dzaferovica.
Otišli smo u off, upropastismo temu :thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#291 Re: Nedjeljom u dva

Post by Velkoski »

Nađite nekoga ko nije smetljar poput Čovketa i neće niko glasati za Komšića, prosto ka pasulj
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#292 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

Velkoski wrote:Nađite nekoga ko nije smetljar poput Čovketa i neće niko glasati za Komšića, prosto ka pasulj
:lol:
Rado srce, al ne date nam priliku.
Hajde prvo izmijenite zakon da nema preglasavanja i problem riješen :wink:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#293 Re: Nedjeljom u dva

Post by Velkoski »

jah, rado
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#294 Re: Nedjeljom u dva

Post by The 51st State »

Humljanin wrote:
Velkoski wrote:Nađite nekoga ko nije smetljar poput Čovketa i neće niko glasati za Komšića, prosto ka pasulj
:lol:
Rado srce, al ne date nam priliku.
Hajde prvo izmijenite zakon da nema preglasavanja i problem riješen :wink:
Sto lazes, imali ste priliku 2014, pa vam Sad komsic kriv sto je covic dodikov cuko I ne zelimo ga predsjednistvu,bice vam komsic I slicni uvijek dok god furate hdz pricu o podgrijavanju uzp projekta, a dotad sve po zakonu.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#295 Re: Nedjeljom u dva

Post by decembar2017 »

The 51st State wrote:
Humljanin wrote:
Velkoski wrote:Nađite nekoga ko nije smetljar poput Čovketa i neće niko glasati za Komšića, prosto ka pasulj
:lol:
Rado srce, al ne date nam priliku.
Hajde prvo izmijenite zakon da nema preglasavanja i problem riješen :wink:
Sto lazes, imali ste priliku 2014, pa vam Sad komsic kriv sto je covic dodikov cuko I ne zelimo ga predsjednistvu,bice vam komsic I slicni uvijek dok god furate hdz pricu o podgrijavanju uzp projekta, a dotad sve po zakonu.
:thumbup:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#296 Re: Nedjeljom u dva

Post by djkurt »

Humljanin wrote:

Suvišna pitanja. Smisao Komšića je jedan i jedini - isključivo gurati prst u oko Hrvatima i ništa drugo.
Sve je sažela u jednu rečenicu ona gospođa iz uvodnog priloga: "On je naš pošteni Bošnjak i zlatni ljiljan. I to je to. Niti Komšić ima namjeru da nekome podnosi račune, niti to njegovo biračko tijelo uopće traži. Uostalom, vidjelo se u Stankovićevoj emisiji koliko je uopće Željko Komšić navikao na kritičko propitivanje njegvih stajališta, dogmi i sveukupnog naslijeđa.
Da upitaš njegove glasače što je taj čovjek učinio za sve godine provedene u visokoj politici počeli bi odmah pričati o Čoviću. Njegova svrha nije uopće da nešto pozitivno učini, niti se to uopće očekuje od njega. On je sredstvo za ponižavanje Hrvata. A njemu to savršeno odgovara, jer nema lagodnije pozicije. Nitko od tebe ništa ne očekuje, alat si u tuđim rukama, samo neka te tu i ćukaj dnevnice.
Mission accomplished. :thumbup: well done.

Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
Pa čuj, nije da branim Komšića, ali Čović je gore zlo od njih dvojice, pa ti gledaj. Koje bi ti zlo odabrao veće ili manje?
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#297 Re: Nedjeljom u dva

Post by decembar2017 »

Humljanin wrote:

Suvišna pitanja. Smisao Komšića je jedan i jedini - isključivo gurati prst u oko Hrvatima i ništa drugo.
Sve je sažela u jednu rečenicu ona gospođa iz uvodnog priloga: "On je naš pošteni Bošnjak i zlatni ljiljan. I to je to. Niti Komšić ima namjeru da nekome podnosi račune, niti to njegovo biračko tijelo uopće traži. Uostalom, vidjelo se u Stankovićevoj emisiji koliko je uopće Željko Komšić navikao na kritičko propitivanje njegvih stajališta, dogmi i sveukupnog naslijeđa.
Da upitaš njegove glasače što je taj čovjek učinio za sve godine provedene u visokoj politici počeli bi odmah pričati o Čoviću. Njegova svrha nije uopće da nešto pozitivno učini, niti se to uopće očekuje od njega. On je sredstvo za ponižavanje Hrvata. A njemu to savršeno odgovara, jer nema lagodnije pozicije. Nitko od tebe ništa ne očekuje, alat si u tuđim rukama, samo neka te tu i ćukaj dnevnice.
Mission accomplished. :thumbup: well done.

Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
Kada hrvatima nije guranje prst u oko i ponizavanje proslava Covica i vrha hdz-a sto su ih srbi pomeli na 50 % drzave onda sta god da Komsic uradi nije problem vec samo izgovor da se dizu tenzije. Ako je hrvatima Covic stvarno predstavnik hrvati su onda sami pokazali koliko im je stalo i do Ustava, zakona i do ove drzave ili strah od ponizavanja pa se pozivanje na to je kao nazdravljanje otrovom u Haagu , samo za ismijavati.

Kao sto je vec navedeno od 2014 -2018 su Covic, hdz i hrvati imali sansu da odgovore na pruzenu ruku a oni se samo jos vise uvukli u Dodikovo dupe , i sada im Komsic kriv sto su se tamo sami ugurali :?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#298 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

decembar2017 wrote:
Humljanin wrote:

Suvišna pitanja. Smisao Komšića je jedan i jedini - isključivo gurati prst u oko Hrvatima i ništa drugo.
Sve je sažela u jednu rečenicu ona gospođa iz uvodnog priloga: "On je naš pošteni Bošnjak i zlatni ljiljan. I to je to. Niti Komšić ima namjeru da nekome podnosi račune, niti to njegovo biračko tijelo uopće traži. Uostalom, vidjelo se u Stankovićevoj emisiji koliko je uopće Željko Komšić navikao na kritičko propitivanje njegvih stajališta, dogmi i sveukupnog naslijeđa.
Da upitaš njegove glasače što je taj čovjek učinio za sve godine provedene u visokoj politici počeli bi odmah pričati o Čoviću. Njegova svrha nije uopće da nešto pozitivno učini, niti se to uopće očekuje od njega. On je sredstvo za ponižavanje Hrvata. A njemu to savršeno odgovara, jer nema lagodnije pozicije. Nitko od tebe ništa ne očekuje, alat si u tuđim rukama, samo neka te tu i ćukaj dnevnice.
Mission accomplished. :thumbup: well done.

Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
Kada hrvatima nije guranje prst u oko i ponizavanje proslava Covica i vrha hdz-a sto su ih srbi pomeli na 50 % drzave onda sta god da Komsic uradi nije problem vec samo izgovor da se dizu tenzije. Ako je hrvatima Covic stvarno predstavnik hrvati su onda sami pokazali koliko im je stalo i do Ustava, zakona i do ove drzave ili strah od ponizavanja pa se pozivanje na to je kao nazdravljanje otrovom u Haagu , samo za ismijavati.

Kao sto je vec navedeno od 2014 -2018 su Covic, hdz i hrvati imali sansu da odgovore na pruzenu ruku a oni se samo jos vise uvukli u Dodikovo dupe , i sada im Komsic kriv sto su se tamo sami ugurali :?
Naravno da se Hrvati gnušaju slavljenja nekakve RS, ali isto tako ako želimo da ne bude rata, trebamo prihvatiti realnost iste. RS nije neki srpski hir, nego sastavni dio ove daytonske države, koji su napravili stranci a amenovali svi ratni lideri. Koliko god nam se ne sviđala, otvoreno se obrušiti na RS je otvoreno rušenje Daytonske BiH. Koliko god da je nepravedan dayton, mi trenutno nemamo boljeg i kvalitetnijeg rješenja na vidiku. Treba raditi da se dođe do kvalitetnijeg rješenja koje bi bilo pravednije i sa kojim bi bilo više zadovoljstva na svim stranama.

A možeš li malo pojasniti to što si rekao da je glasanje za Čovketa kršenje ustava i zakona ove zemlje? To mi nije baš najjasnije ?
I na koji način je bila "pružena ruka" Hrvatima od 2014-2018? Koliko se ja sjećam jedini razlog zašto je Čovke dobio izbore je što se Želja nije kogao kandidirati. A mandat je prošao u Bakirovim prijetnjama ratom. Izborni zakon nije htio mijenjati ni na koji način. Mostar se isto blokira preko 10 godina bez želje za pomakom. Šta je konkretno bila pružena ruka?
Eto Čovke je kontra Mile Ronhila pružio ruku Bakiru i amenovo novi popis stanovništva iz 2013.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#299 Re: Nedjeljom u dva

Post by seln »

Humljanin wrote:
Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
Malo je Hrvata kojima vjerujem dase brinu za buducnost BiH.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#300 Re: Nedjeljom u dva

Post by seln »

Humljanin wrote:
rocco_siffredi wrote:Važniji je parlament i Dom Naroda. Ne znam zašto se toliko zapinje oko predsjedništva.
To je isto ko da kažeš: ukro sam ti mobitel i ključ od stana, ne znam zašto ti je toliko stalo do mobitela. :-)
Ukrao si i jedno i drugo.

Jest važniji parlament i Dom Naroda to si u pravu. Ali se ista stvar događa na obe strane, a član predsjedništva je najisturenija funkcija koja je vidljiva izvana pa je zato i najistureniji primjer preglasavanja.

Jedno protupitanje: ako je predsjedništvo praktički fikus (a jest) , i ako Željko kaže da nemože skoro ništa napravit da popravi situaciju jer nema ovlasti... zašto je onda Bošnjacima toliko stalo tu preglasati Hrvate?
Jebo te bog, koja zaslijepljenost.... :-)
zajedno sa srpskom bracom ste nas napali, pokusali istrijebiti, sproveli ste UZP sa ciljem podjele Bosne...
i ti se pitas zasto vam u tom naumu smetamo tamogdje mozemo?
:-) :-) :-) :-) :-) :-)
Post Reply