Nedjeljom u dva

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#251 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

Altsa wrote:
....

Pfff što sam se nasekirao :lol:
Nemam ja favorita. Ja samo zastupam stajalište da treba biti intelektualno i ljudski pošten te ne oduzimati pravo jednom narodu da sam sebi izabere svoje političke prvake.
A ovakva politika čini da je "Bosne" (kao mitske države) sve manje svakim danom.


Znaš kako kaže naš narod: inat babu valja :thumbup:
Oduzimanje prava drugome da izabere sam sebi što misli da je za njega bolje ne može donijeti bolje državi i društvu. Č
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#252 Re: Nedjeljom u dva

Post by seln »

Seyfo wrote:Jest Stanković napadao Komšića previše, ali nije ga slomio i na kraju uopšte ne bih zaključio da je ispalo da je Komšić žrtva, nego pobjednik a Stanković šupak. Štaviše, pitao ga je najteža pitanja od kojih se teško odbraniti a ovaj se ipak snašao.
Teza na kojoj je insistirao Stanković je da se Komšić nije trebao ni kadidirati (tj.učestvovati u takvom nečem) ako je Ustav nakaradan i nije dobar. Pa takvim razmišljanjem (dizanjem ruku od svega) ne bi nikad niko igdje išta uspio. Komšić fino govori da Ustav nije dobar, da treba mijenjati to i to i tako i tako (što se tiče predsjedništva) ali on trenutno nema kapacitet niti mehanizme da mijenja Ustav ... a ovaj opet kao papagaj "pa zašto si uopšte dio toga".On opet replicira o ipet "pa zašto ste se kandidirali".
Ne znam da li je neko primijetio,par puta se Komšić iskreno i od srca nasmijao dok je Stanković bio mrtav ozbijan.
Ne moze covjek svega da se sjeti, ali mogao ga je pitati je li se Lincoln trebao kandidirati dok je robovlasnistvo bilo legitimno.
Ne znam je li Stankovic bio svjestan koliko su mu argumenti klimavi, ali meni je bas izgledalo kao da hoce reci "vidite, HDZ, ja sam dobar Srbin".
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#253 Re: Nedjeljom u dva

Post by seln »

Humljanin wrote:
Altsa wrote:
....

Pfff što sam se nasekirao :lol:
Nemam ja favorita. Ja samo zastupam stajalište da treba biti intelektualno i ljudski pošten te ne oduzimati pravo jednom narodu da sam sebi izabere svoje političke prvake.
A ovakva politika čini da je "Bosne" (kao mitske države) sve manje svakim danom.


Znaš kako kaže naš narod: inat babu valja :thumbup:
Oduzimanje prava drugome da izabere sam sebi što misli da je za njega bolje ne može donijeti bolje državi i društvu. Č

Kao sto rekoh: Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#254 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

seln wrote:
Kao sto rekoh: Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla...
E ovo je primjer elokventnog bosanskog analitičara i intelektualca :thumbup:
Svaka ti je ko Njegoševa :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#255 Re: Nedjeljom u dva

Post by seln »

Humljanin wrote:
seln wrote:
Kao sto rekoh: Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla...
E ovo je primjer elokventnog bosanskog analitičara i intelektualca :thumbup:
Svaka ti je ko Njegoševa :lol:
Kaze tip koji se ponavlja kao pokvarena ploca: Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla...
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#256 Re: Nedjeljom u dva

Post by Seyfo »

A čuj portal "Dnevnik.ba". Urađeno da se sakrije čiji predznak ima. A gori poskok od poskoka.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#257 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

seln wrote:
Humljanin wrote:
seln wrote:
Kao sto rekoh: Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla...
E ovo je primjer elokventnog bosanskog analitičara i intelektualca :thumbup:
Svaka ti je ko Njegoševa :lol:
Kaze tip koji se ponavlja kao pokvarena ploca: Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla...

Treba vala zapisivati ove tvoje proročke izjave u kojima vrlo pronicljivo i virtuozno analiziraš bosanskohercegovačku društveno-političku zbilju. Možda će se nekad izučavati na fakultetima. Generacije će biti zahvalne.
:thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#258 Re: Nedjeljom u dva

Post by Altsa »

Humljanin wrote:
Altsa wrote:
....

Pfff što sam se nasekirao :lol:
Nemam ja favorita. Ja samo zastupam stajalište da treba biti intelektualno i ljudski pošten te ne oduzimati pravo jednom narodu da sam sebi izabere svoje političke prvake.
A ovakva politika čini da je "Bosne" (kao mitske države) sve manje svakim danom.


Znaš kako kaže naš narod: inat babu valja :thumbup:
Oduzimanje prava drugome da izabere sam sebi što misli da je za njega bolje ne može donijeti bolje državi i društvu. Č
dobro si ti polupao loncice. :lol: haj razguli na poskok i ostala sranja.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#259 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

Altsa wrote:
Humljanin wrote: Znaš kako kaže naš narod: inat babu valja :thumbup:
Oduzimanje prava drugome da izabere sam sebi što misli da je za njega bolje ne može donijeti bolje državi i društvu. Č
dobro si ti polupao loncice. :lol: haj razguli na poskok i ostala sranja.
Razvalila si me argumentima opet ko Komšić Stankovića :lol:
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#260 Re: Nedjeljom u dva

Post by pici »

Image

NAPRID CRNA LEGIJO!!!
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#261 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Humljanin wrote:
Pfff što sam se nasekirao :lol:
Nemam ja favorita. Ja samo zastupam stajalište da treba biti intelektualno i ljudski pošten te ne oduzimati pravo jednom narodu da sam sebi izabere svoje političke prvake.
A ovakva politika čini da je "Bosne" (kao mitske države) sve manje svakim danom.


Znaš kako kaže naš narod: inat babu valja :thumbup:
Oduzimanje prava drugome da izabere sam sebi što misli da je za njega bolje ne može donijeti bolje državi i društvu.
Niko vam nije oduzeo to pravo, jer ga po ustavu i nemate.
Kako ti moze neko uzeti ono sto nemas.
Ista stvar je da bosnjacima, ali oni to kompenziraju brojem glasova.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#262 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

rocco_siffredi wrote:
Humljanin wrote:
Pfff što sam se nasekirao :lol:
Nemam ja favorita. Ja samo zastupam stajalište da treba biti intelektualno i ljudski pošten te ne oduzimati pravo jednom narodu da sam sebi izabere svoje političke prvake.
A ovakva politika čini da je "Bosne" (kao mitske države) sve manje svakim danom.


Znaš kako kaže naš narod: inat babu valja :thumbup:
Oduzimanje prava drugome da izabere sam sebi što misli da je za njega bolje ne može donijeti bolje državi i društvu.
Niko vam nije oduzeo to pravo, jer ga po ustavu i nemate.
Kako ti moze neko uzeti ono sto nemas.
Ista stvar je da bosnjacima, ali oni to kompenziraju brojem glasova.
Kako nema?
Koji je cilj ustavotvorac htio postići baš brojem 3 u Predsjedništvu?
Zašto je baš predvidio da tamo sjede jedan Hrvat, jedan Srbin i jedan Bošnjak?
Zašto Hrvat može potegnuti pitanje vitalnog nacionalnog interesa samo za Hrvate?
Zašto se hrvatski član Predsjedništva obraća isključivo hrvatskim predstavjicima u Domu Naroda?
Zašto je Ustavni Sud donio presudu da Dom Naroda nije "Dom Kantona" nego baš dom konstitutivnih naroda koji trebaju biti reprezantativno popunjeni?
Zašto hrvatski član predsjedništva ima isključivu nadležnost predlaganja hrvatske kvote veleposlanika?

Sve bi to bilo potpuno besmisleno kao i čitava ova drzava, ako nije zamišljeno da predstavlja 3 konstitutivna naroda.
Malo logike nije naodmet. :wink: :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#263 Re: Nedjeljom u dva

Post by pici »

jel franjo potpiso, yes... motaj kablove :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#264 Re: Nedjeljom u dva

Post by muha_sa »

pratim
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#265 Re: Nedjeljom u dva

Post by pici »

muha_sa wrote:pratim
Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#266 Re: Nedjeljom u dva

Post by muha_sa »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/103 ... _ruku.html

KOMŠIĆ PORUČIO HRVATSKOJ I SRBIJI: "Sjašite nam s vrata, ja mogu svašta da podnesem, pa da u ime BiH Vučiću i Plenkoviću pružim ruku"
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#267 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

pici wrote:jel franjo potpiso, yes... motaj kablove :mrgreen:
Takoje. :wink:

Sjeti se toga isto svaki puta kada ugledaš Mileta Ronhila na TV-u i reci sebi -- Alija je potpiso pola BiH Srbima i amenovo RS. Nemam se tu ja šta sad ljutit na Mileta kad on ima potpuno pravo na to što radi.

'el more ? :thumbup:

To je naša domovina :bih:
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#268 Re: Nedjeljom u dva

Post by pici »

Humljanin wrote:
pici wrote:jel franjo potpiso, yes... motaj kablove :mrgreen:
Takoje. :wink:

Sjeti se toga isto svaki puta kada ugledaš Mileta Ronhila na TV-u i reci sebi -- Alija je potpiso pola BiH Srbima i amenovo RS. Nemam se tu ja šta sad ljutit na Mileta kad on ima potpuno pravo na to što radi.

'el more ? :thumbup:

To je naša domovina :bih:
yes alija dao pola srbima a franjo uvalio muslimane europskim vrednostima... sjeti se toga kad vazda vidisH :bih:


morel vako :thumbup:

to je nasHa domovina :bih:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#269 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

pici wrote:
Humljanin wrote:
pici wrote:jel franjo potpiso, yes... motaj kablove :mrgreen:
Takoje. :wink:

Sjeti se toga isto svaki puta kada ugledaš Mileta Ronhila na TV-u i reci sebi -- Alija je potpiso pola BiH Srbima i amenovo RS. Nemam se tu ja šta sad ljutit na Mileta kad on ima potpuno pravo na to što radi.

'el more ? :thumbup:

To je naša domovina :bih:
yes alija dao pola srbima a franjo uvalio muslimane europskim vrednostima... sjeti se toga kad vazda vidisH :bih:


morel vako :thumbup:

to je nasHa domovina :bih:
tAčno. :bih:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#270 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Humljanin wrote:
Kako nema?
Koji je cilj ustavotvorac htio postići baš brojem 3 u Predsjedništvu?
Zašto je baš predvidio da tamo sjede jedan Hrvat, jedan Srbin i jedan Bošnjak?
Zašto Hrvat može potegnuti pitanje vitalnog nacionalnog interesa samo za Hrvate?
Zašto se hrvatski član Predsjedništva obraća isključivo hrvatskim predstavjicima u Domu Naroda?
Zašto je Ustavni Sud donio presudu da Dom Naroda nije "Dom Kantona" nego baš dom konstitutivnih naroda koji trebaju biti reprezantativno popunjeni?
Zašto hrvatski član predsjedništva ima isključivu nadležnost predlaganja hrvatske kvote veleposlanika?

Sve bi to bilo potpuno besmisleno kao i čitava ova drzava, ako nije zamišljeno da predstavlja 3 konstitutivna naroda.
Malo logike nije naodmet. :wink: :thumbup:
Ne treba logika, nego samo postovati slovo zakona. Kakvo je takvo je. Dok se ne promjeni.
Ustavni sud je donio i odluku da prava Hrvata nisu ugrozena jer nemaju kanal na Hrvatskom jeziku, nego je i ovo sasvim dovoljno, ali se opet zapinje za kanal. Zašto se uzima samo ono sto odgovara u datom momentu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#271 Re: Nedjeljom u dva

Post by cyprus »

Evo još jedne prilike da repriziram svoj post od prije par mjeseci :oops:
cyprus wrote:Jebote, Komšiću svi postavljaju moronska pitanja :-) , koja su zapravo samo ziceri za njegov standardni retorički nastup... Ja bih volio čuti odgovore na sljedeća pitanja:

- Kako su konkretno Vaša dva prethodna predsjednička mandata doprinijela stvaranju bolje Bosne i Hercegovine?
- Navedite svoje najveće uspjehe na polju vanjske politike.
- Kako komentarišete činjenicu da je HDZ na proteklim izborima ostvario najbolji izborni rezultat u ovom stoljeću? Imate li možda vi neke veze sa tim?
- Mislite li da jačanje vanjske podrške za HDZ i samim tim osnaživanje političke pozicije ove stranke ima neke veze sa Vama?
- Da li smatrate da vam se iz HDZ-a i SDA trebaju nekako odužiti za svu pomoć koju im sve ove godine vašeg političkog djelovanja nesebično pružate?
- Šta mislite zbog čega su vaši koalicioni partneri sa ljevice nezadovoljni mnogim Vašim potezima, uključujući i samoinicijativnu i nenajavljenu kandidaturu za člana predsjedništva?
- Kažete da predstavljate sve građane Bosne i Hercegovine. Koje napore ste uložili da privučete glasove građana hrvatske i srpske etničke pripadnosti?
- Koje konkretne korake mislite poduzeti u pogledu sprečavanja čelnika susjednih država da se miješaju u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine?
- Kako komentarišete postupanje pojedinaca iz Vašeg koalicionog partnera GS-a? Slobodno dajte poseban osvrt na repertoar Emira Suljagića.
- Kako biste opisali Vaš angažman u Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine u protekle četiri godine?
- Zbog čega ste izbjegavali pojavljivanje na TV sučeljavanjima u predizbornoj kampanji? Zbog čega ne smatrate da to predstavlja nepoštivanje glasačkog auditorija?
- Pokušajte obrazložiti smisao postojanja Vaše stranke. Podrobnije elaborirajte kadrovska rješenja.
- Zbog čega ste u predizbornoj kampanji predlagali ukidanje konstitutivnosti naroda u Bosni i Hercegovini, kada dobro znate da smo bliže da ukrstimo muhu i lubenicu, nego da to sprovedemo u djelo?
- Zbog čega ne biste recimo pročitali Ustav Bosne i Hercegovine prije nego ga počnete frekventno citirati?
- Koliko smatrate da ste nasekirali Dragana Čovića?
- Čime planirate nasekirati Milorada Dodika?



Eto, Emela srećo, ako čitaš... Dopadne li ti šaka Nj. V., slobodno pođoni pitanja :) :oops: Naiđem li još koji put na ova sranja o legalnosti i legitimnosti što mu se nabacuju na volej, rascopat ću zid glavom :-) :-) Ili obrnuto...
Aleksandar je također prilično loše odradio intervju... Prenapadan gdje ne treba, a tamo gdje je bilo prostora - ništa... Ponešto je i zagrebo gdje treba, ali nije znao sprovest do kraja... Npr. dobro je spomenuo Nihada Hebibovića, kojeg je ovaj uzeo za savjetnika, ali se nije pripremio... Dotični je u zadnjih godinu dana na društvenim mrežama izbacio kamaru bljuvotina, koje se u najblažem obliku mogu nazvati govorom mržnje...
Last edited by cyprus on 21/01/2019 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#272 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

rocco_siffredi wrote:
Humljanin wrote:
Kako nema?
Koji je cilj ustavotvorac htio postići baš brojem 3 u Predsjedništvu?
Zašto je baš predvidio da tamo sjede jedan Hrvat, jedan Srbin i jedan Bošnjak?
Zašto Hrvat može potegnuti pitanje vitalnog nacionalnog interesa samo za Hrvate?
Zašto se hrvatski član Predsjedništva obraća isključivo hrvatskim predstavjicima u Domu Naroda?
Zašto je Ustavni Sud donio presudu da Dom Naroda nije "Dom Kantona" nego baš dom konstitutivnih naroda koji trebaju biti reprezantativno popunjeni?
Zašto hrvatski član predsjedništva ima isključivu nadležnost predlaganja hrvatske kvote veleposlanika?

Sve bi to bilo potpuno besmisleno kao i čitava ova drzava, ako nije zamišljeno da predstavlja 3 konstitutivna naroda.
Malo logike nije naodmet. :wink: :thumbup:
Ne treba logika, nego samo postovati slovo zakona. Kakvo je takvo je. Dok se ne promjeni.
Ustavni sud je donio i odluku da prava Hrvata nisu ugrozena jer nemaju kanal na Hrvatskom jeziku, nego je i ovo sasvim dovoljno, ali se opet zapinje za kanal. Zašto se uzima samo ono sto odgovara u datom momentu.
Vidiš kako ti lijepo zakamufliraš pa izjednačiš presudu po kojoj je nešto NEUSTAVNO i sa druge presudu po kojoj nešto NIJE USTAVNO PRAVO.

NEUSTAVNO = protuzakonito, protudržavno, itd.. a sadasnji izborni zakon je upravo neustavan.
Javni TV kanal na hrvatskom jeziku možda nije ustavno pravo, ali takav zahtjev NIJE NEUSTAVAN.
I time što se inzistira na jednom javnom kanalu koji bi bio na hrvatskom jeziku bi se ispoštivale mnoge pravne i civilizacijske stečevine, a ne bi se kršio ustav kao što ti impliciraš.

A što se tiče zakona i slova Daytona. Pa upravo to hrvati i iniciraju, da se izmijeni loš zakon po kojemu je moguće da jedan narod drugom izabere i nametne političke prvake. Valjda nije"neustavno i protuzakonito" i to tražiti ?
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#273 Re: Nedjeljom u dva

Post by rocco_siffredi »

Humljanin wrote:
rocco_siffredi wrote:
Humljanin wrote:
Kako nema?
Koji je cilj ustavotvorac htio postići baš brojem 3 u Predsjedništvu?
Zašto je baš predvidio da tamo sjede jedan Hrvat, jedan Srbin i jedan Bošnjak?
Zašto Hrvat može potegnuti pitanje vitalnog nacionalnog interesa samo za Hrvate?
Zašto se hrvatski član Predsjedništva obraća isključivo hrvatskim predstavjicima u Domu Naroda?
Zašto je Ustavni Sud donio presudu da Dom Naroda nije "Dom Kantona" nego baš dom konstitutivnih naroda koji trebaju biti reprezantativno popunjeni?
Zašto hrvatski član predsjedništva ima isključivu nadležnost predlaganja hrvatske kvote veleposlanika?

Sve bi to bilo potpuno besmisleno kao i čitava ova drzava, ako nije zamišljeno da predstavlja 3 konstitutivna naroda.
Malo logike nije naodmet. :wink: :thumbup:
Ne treba logika, nego samo postovati slovo zakona. Kakvo je takvo je. Dok se ne promjeni.
Ustavni sud je donio i odluku da prava Hrvata nisu ugrozena jer nemaju kanal na Hrvatskom jeziku, nego je i ovo sasvim dovoljno, ali se opet zapinje za kanal. Zašto se uzima samo ono sto odgovara u datom momentu.
Vidiš kako ti lijepo zakamufliraš pa izjednačiš presudu po kojoj je nešto NEUSTAVNO i sa druge presudu po kojoj nešto NIJE USTAVNO PRAVO.

NEUSTAVNO = protuzakonito, protudržavno, itd.. a sadasnji izborni zakon je upravo neustavan.
Javni TV kanal na hrvatskom jeziku možda nije ustavno pravo, ali takav zahtjev NIJE NEUSTAVAN.
I time što se inzistira na jednom javnom kanalu koji bi bio na hrvatskom jeziku bi se ispoštivale mnoge pravne i civilizacijske stečevine, a ne bi se kršio ustav kao što ti impliciraš.

A što se tiče zakona i slova Daytona. Pa upravo to hrvati i iniciraju, da se izmijeni loš zakon po kojemu je moguće da jedan narod drugom izabere i nametne političke prvake. Valjda nije"neustavno i protuzakonito" i to tražiti ?
Citaj boldirano.
Kakav je god, dobar ili los, zakon je. Dok se ne promjeni. I kao loseg, treba ga postovati. Opet dok se ne promjeni.
Licemjerno je pozivati se na Ustavni sud, a uzimati samo ono sto ti odgovara.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#274 Re: Nedjeljom u dva

Post by Humljanin »

cyprus wrote:Evo još jedne prilike da repriziram svoj post od prije par mjeseci :oops:
cyprus wrote:Jebote, Komšiću svi postavljaju moronska pitanja :-) , koja su zapravo samo ziceri za njegov standardni retorički nastup... Ja bih volio čuti odgovore na sljedeća pitanja:

- Kako su konkretno Vaša dva prethodna predsjednička mandata doprinijela stvaranju bolje Bosne i Hercegovine?
- Navedite svoje najveće uspjehe na polju vanjske politike.
- Kako komentarišete činjenicu da je HDZ na proteklim izborima ostvario najbolji izborni rezultat u ovom stoljeću? Imate li možda vi neke veze sa tim?
- Mislite li da jačanje vanjske podrške za HDZ i samim tim osnaživanje političke pozicije ove stranke ima neke veze sa Vama?
- Da li smatrate da vam se iz HDZ-a i SDA trebaju nekako odužiti za svu pomoć koju im sve ove godine vašeg političkog djelovanja nesebično pružate?
- Šta mislite zbog čega su vaši koalicioni partneri sa ljevice nezadovoljni mnogim Vašim potezima, uključujući i samoinicijativnu i nenajavljenu kandidaturu za člana predsjedništva?
- Kažete da predstavljate sve građane Bosne i Hercegovine. Koje napore ste uložili da privučete glasove građana hrvatske i srpske etničke pripadnosti?
- Koje konkretne korake mislite poduzeti u pogledu sprečavanja čelnika susjednih država da se miješaju u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine?
- Kako komentarišete postupanje pojedinaca iz Vašeg koalicionog partnera GS-a? Slobodno dajte poseban osvrt na repertoar Emira Suljagića.
- Kako biste opisali Vaš angažman u Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine u protekle četiri godine?
- Zbog čega ste izbjegavali pojavljivanje na TV sučeljavanjima u predizbornoj kampanji? Zbog čega ne smatrate da to predstavlja nepoštivanje glasačkog auditorija?
- Pokušajte obrazložiti smisao postojanja Vaše stranke. Podrobnije elaborirajte kadrovska rješenja.
- Zbog čega ste u predizbornoj kampanji predlagali ukidanje konstitutivnosti naroda u Bosni i Hercegovini, kada dobro znate da smo bliže da ukrstimo muhu i lubenicu, nego da to sprovedemo u djelo?
- Zbog čega ne biste recimo pročitali Ustav Bosne i Hercegovine prije nego ga počnete frekventno citirati?
- Koliko smatrate da ste nasekirali Dragana Čovića?
- Čime planirate nasekirati Milorada Dodika?



Eto, Emela srećo, ako čitaš... Dopadne li ti šaka Nj. V., slobodno pođoni pitanja :) :oops: Naiđem li još koji put na ova sranja o legalnosti i legitimnosti što mu se nabacuju na volej, rascopat ću zid glavom :-) :-) Ili obrnuto...
Aleksandar je također prilično loše odradio intervju... Prenapadan gdje ne treba, a tamo gdje je bilo prostora - ništa... Ponešto je i zagrebo gdje treba, ali nije znao sprovest do kraja... Npr. dobro je spomenuo Nihada Hebibovića, kojeg je ovaj uzeo za savjetnika, ali se nije pripremio... Dotični je u zadnjih godinu dana na društvenim mrežama izbacio kamaru bljuvotina, koje se u najblažem obliku mogu nazvati govorom mržnje...

Suvišna pitanja. Smisao Komšića je jedan i jedini - isključivo gurati prst u oko Hrvatima i ništa drugo.
Sve je sažela u jednu rečenicu ona gospođa iz uvodnog priloga: "On je naš pošteni Bošnjak i zlatni ljiljan. I to je to. Niti Komšić ima namjeru da nekome podnosi račune, niti to njegovo biračko tijelo uopće traži. Uostalom, vidjelo se u Stankovićevoj emisiji koliko je uopće Željko Komšić navikao na kritičko propitivanje njegvih stajališta, dogmi i sveukupnog naslijeđa.
Da upitaš njegove glasače što je taj čovjek učinio za sve godine provedene u visokoj politici počeli bi odmah pričati o Čoviću. Njegova svrha nije uopće da nešto pozitivno učini, niti se to uopće očekuje od njega. On je sredstvo za ponižavanje Hrvata. A njemu to savršeno odgovara, jer nema lagodnije pozicije. Nitko od tebe ništa ne očekuje, alat si u tuđim rukama, samo neka te tu i ćukaj dnevnice.
Mission accomplished. :thumbup: well done.

Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#275 Re: Nedjeljom u dva

Post by CPT »

Humljanin wrote:Al na duži period ovo je katastrofalno za budućnost države.
Bla, bla, bla, ugrozba, bla, bla, Komsic #*'!!#, bla, bla.
Post Reply