Nedjeljom u dva

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#101 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

dita von teese wrote:
dita von teese wrote:
Mislim da tema Nedjeljom u dva itekako treba ovom forumu - pa posto jos nije bila nova nedjelja, i ne znam ko ce biti sljedeci gost, unaprijed se izvinjavam za sljedeci post onom dijelu foruma koji smatra znanje o galeriji likova iz Nedjeljom u dva suvisnim, nepotrebim, nepozeljnim, i nimalo korisnim za neku, kako vidim, ideju bosnjastva-muslimanstva (vidim da se ta rasprava provlaci i ovdje).
Oprostite sto se ovaj lik ne uklapa u vasu koncepciju.

Sjecam se jedne slike iz clanka u Globusu, mislim da je bila neka ratna godina, ili neka neposredno poslije rata, na slici Goran Strok i njegova obitelj za trpezarijskim stolom, i komentar novinara kako se ne radi o nekim skorojevicima koji u antikno uredjenoj trpezariji na stolu drze podmetace sa likom Miki Mausa:)

Eto - nema direktne veze sa nama, ali sam sigurna da bi izvjesni dio foruma mogao obogatiti svoje znanje o svijetu gledanjem epizode u kojoj gostuje Goran Strok. Naravno, nema nikakvog razloga da to radite. I, ako ne vidite smisao u tome da znate ko je jedan Goran Strok, nemojte molim vas mene pitati zasto biste to radili.
Postavljam ovaj intervju jer je meni bio inspirativan, a nadam se da bi mogao biti i drugima.
S druge strane, uzivala sam u dikciji Gorana Stroka, koja je, zahvaljujuci njegovom dugom izbivanju sa ovih prostora, u kljucno vrijeme, ostala cista i ocuvana - ja bih rekla, prava zagrepcanska gornjegradska dikcija, kakva se danas rijetko moze cuti.

Ko zeli, nek uziva.

EDIT: [Kako god da probam, otvori se emisija sa SP. :D
http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119&cHash=1

Ovo bi trebalo biti dovoljno - kliknuti na "N", a onda Nedjeljom u dva, pa na padajuci niz.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#102 Re: Nedjeljom u dva

Post by Sezam »

Eto vidis, a fino sam je posavjetovao da se ne uvaljuje vise u govna :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#103 Re: Nedjeljom u dva

Post by luckylaka »

Sezam wrote:Eto vidis, a fino sam je posavjetovao da se ne uvaljuje vise u govna :D
Ma pusti je bolan :D
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#104 Re: Nedjeljom u dva

Post by pemanapemani »

Kolt12 wrote:
pemanapemani wrote:Pojedincima koji šupački pakuju raspad države nekim mantrama o etničkim teritorijama i (parafraziram) minimalno 52% teritorije rezervisano za Bošnjake nikako ne mogu odgovarati ljudi poput Popovića, Jovanovića, Lukovića, Ivančića, itd. Jebi ga, njima je i Komšić podvala Bošnjacima, a bio bi to i Bogić Bogičević da se ponovo politički angažuje.

Treba se upitati kome odgovara takvo bolesno razmišljanje?
Kada bi Dodik, Kačavenda, Ćosić, Nikolić, Čović i slični mogli birati kakvog prosječnog Bošnjaka žele, oni bi se udarali nogom u guzicu kada bi im u ponudi bili ovakvi primjerci.
Sadasnje stanje, fasisticki daytonski sporazum

Sad imamo sistem po fasistickoj formuli 51-49, gdje jedno pleme, srpsko pleme, je povlasteno u odnosu na ostala dva plemena. Ostala dva plemena na toj teritoriji gdje su Srbi povlasteni, su totalno potlaceni, ako ih i ima, a u mnogim tim podrucjima nesrbi ni ne postoje. Sto znaci, balans koji je apsolutno neophodan da bi sistem omogucio mirnu i stabilnu buducnost bez rata u bliskoj buducnosti, nije tu, cak naprotiv, sistem je toliko fasisticki da je cak luksuz i pomisljati da to nece izazvati u bliskoj buducnosti novi opci rat.

Prijedlog 52-31-17

Prijedlog sa formulom 52% (Bosnjaci i ostali) - 31% (Srbi) - 17% (Hrvati) je formula kojoj je jedini zadatak da zamijeni trenutnu fasisticku formulu 51-49, kako bi sprijecila da daytonska fasisticka formula 51-49, nakon sto NATO i zapadne zemlje izgube zainteresovanost da ga odrzavaju na aparatima, izazove haos ili opci rat unutar BiH u bliskoj buducnosti. Problem je sto nas ta daytonska fasisticka formula 51-49, zasnovana iskljucivo na istrijebljenju u ratu i u pauzi rata, upravo vodi u opci haos, zeljeli mi to ili ne, sadasnji fasisticki daytonski sporazum nas vodi automatski u nove sukobe ili opci rat. Tu je samo pitanje vremena. Ako postoji bolji prijedlog od te formule, koji ce osigurati stabilnost i razvoj u buducnosti, koji ce dati sistemu koliko toliko zdravu bazu, kako bi se sistem mogao kretati u pravcu stabilnosti i razvoja, gukni golube. Lako je kritikovati, a za uzvrat prodavati "panbosanstvo" iskljucivo od Bascarsije do Ilidze.

Vanjske granice BiH i pokusaji dijeljenja Bosne

Vanjske granice BiH se NE MOGU promijeniti bez apsolutnog pojedinacnog pristanka sve tri plemena u BiH, bilo to u miru, bilo to u ratu. Za promijene vanjskih granica BiH, znaci za raspad BiH je potreban je maltene pojedinacni referendumski vecinski pristanci sva tri plemena, Bosnjaka, Srba i Hrvata. Ako samo jedno pleme to odbije, BiH se ne moze raspasti, zapravo moze do nove runde rata, novog razaranja, novog mirovnog sporazuma, nove BiH i nove obnove bez pomoci vanjskog svijeta, samim tim vracanja na "razvijenost" prije recimo 30-50 godina, a na europskoj skali gledano, na dno Europe.

Kljuc je nova UNUTARNJA teritorijalna podjela

Kljuc je svakako nova teritorijalna unutarnja podjela do kojeg bi se doslo mirnim putem, znaci ne klanjem. Bez toga, nije vazno kako se organizujemo, enitetski, regionalno, kantonski/zupanijski, opcinski, nista postici necemo, tacnije i dalje cemo ici ka opcem ratu. Znaci u svakom slucaju, nova teritorijalna podjela mora biti fer, ne smije dati jednom plemenu nesto sto ni po kojem osnovu mu ne pripada, cijela stvar mora biti fer i izbalansirana prema sva tri plemena, kako bi cijeli sistem u buducnosti bio stabilan. A to se jedino moze postici ako se teritorija razdijeli u procentima na osnovu procenata u ukupnoj BiH populaciji iz 1991 godine, sto znaci po formuli 52-31-17.

"Panbosanstvo" od Bascarsije do Ilidze

Ako zagovornici "panbosanstva" od Bascarsije do Ilidze imaju neko efektnije rjesenje koje bi dovelo do toga da se koliko toliko poniste rezultati onog sto su planirali Milosevic i njegova ekipa kad su krenuli u komadanje BiH i istrijebljenje "pogresnih" plemena na "pogresnim" mjestima kako bi ostvarili svoje zlocinacke planove, izvolite gospodo, samo to implementirajte na terenu cijele BiH, ne samo od Bascarsije do Ilidze, jer evo vec 20 godina zivimo u fasistickom sistemu kojem su autori Milosevic i velikosrspka zlocinacka ekipa koji su napravili najgnusnije zlocine u Europi od II svj. rata.

Nadam se da ovih 20 minuta sto sam potrosio na pisanje ovog komentara nije potroseno uzalud i da ce drugima biti puno jasnije sta se treba raditi.
Da budem iskren, naporan si više sa svojim "patriotizmom".

Prva stvar, nisu Bosanci, kao ni ostali građani BiH željeli nakaradni Daytonski Ustav, niti su ga oni potpisali. Građani su još manje odgovorni što se BiH isključivo gradila na potezu Baščaršija - Ilidža.
Na kraju krajeva, kako širiti ideju multietničke BiH na prostorima sa kojih su nevine pobile i protjerale vlasti RS-a, a "patriote" bestidno ukrale sve novce namijenjene tim nevino protjeranim i porodicama svirepo ubijenih, te učinile sve da se ti ljudi nikad ne vrate u svoje domove?
Uostalom, ne znam u čemu je problem? Nikad se ne bih odrekao Banja Luke, Prijedora, Čitluka, Višegrada, itd., i uvijek ću svaki pedalj BiH smatrati svojim, koliko god to bilo krivo tamo nekom zadrtom četniku i ostaloj fašističkoj gamadi.
S druge strane, ti propagiraš etničku, religioznu i rasnu matricu. Matricu po kojoj svi žive sa "svojim", druže se samo i isključivo sa "svojim" i na kraju jebu sa "svojim".
Historija i ljudska koža su učiteljice života. Prva nam je fino pokazala, a na drugoj smo osjetili kakvi degenerici propagiraju takve stavove.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#105 Re: Nedjeljom u dva

Post by Platformas »

Vidi bošnja jesu zbili redove protiv cure :lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#106 Re: Nedjeljom u dva

Post by luckylaka »

Platformas wrote:Vidi bošnja jesu zbili redove protiv cure :lol:
koje cure :-)
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#107 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

pemanapemani wrote:
Da budem iskren, naporan si više sa svojim "patriotizmom".

Prva stvar, nisu Bosanci, kao ni ostali građani BiH željeli nakaradni Daytonski Ustav, niti su ga oni potpisali. Građani su još manje odgovorni što se BiH isključivo gradila na potezu Baščaršija - Ilidža.
Na kraju krajeva, kako širiti ideju multietničke BiH na prostorima sa kojih su nevine pobile i protjerale vlasti RS-a, a "patriote" bestidno ukrale sve novce namijenjene tim nevino protjeranim i porodicama svirepo ubijenih, te učinile sve da se ti ljudi nikad ne vrate u svoje domove?
Uostalom, ne znam u čemu je problem? Nikad se ne bih odrekao Banja Luke, Prijedora, Čitluka, Višegrada, itd., i uvijek ću svaki pedalj BiH smatrati svojim, koliko god to bilo krivo tamo nekom zadrtom četniku i ostaloj fašističkoj gamadi.
S druge strane, ti propagiraš etničku, religioznu i rasnu matricu. Matricu po kojoj svi žive sa "svojim", druže se samo i isključivo sa "svojim" i na kraju jebu sa "svojim".
Historija i ljudska koža su učiteljice života. Prva nam je fino pokazala, a na drugoj smo osjetili kakvi degenerici propagiraju takve stavove.
Slusaj ti kako se odazivas, je.. se meni za tvoje osjecaje, uglavnom ser.. k'o foka. Ako zelis diskutirati i jos kao bonus nesto nauciti, onda izvoli, ako ne, setnja. Patriotizam je osnova svega, cak i dobre i razvijene ekonomije. Da su u BiH od Daytona do danas bili bar malo ekonomski patriotski nastrojeni, danas bi BiH imala bar 100k vise zaposlenih.

Znaci po tebi su "gradjani" oni koji nisu B/H/S, a B/H/S, pogotovo Bosnjaci su za tebe nacionalisti, fasisti i pretpostavljam i primitivni na sve to?

Odrekao si se ti i takvi kao ti svih tih nabrojanih lijepih bosanskih gradova onog momenta kad su vam "gradjanske" stranke djelovale iskljucivo na potezu Bascarsija-Ilidza i kad ste iskljucivo poceli ganjati glasove "gradjana" i Bosnjaka u bosnjackim vecinskim podrucjima. Tad ste vi rekli, "boli nas neka stvar za svim tim gradovima" koje si nabrojao, jer ste tamo i ono malo "gradjana" ostavili na cjedilu i niste se ni trudili tamo djelovati, a kamoli loviti njihove i glasove Srba i Hrvata, sto bi bilo normalno za "gradjanske" stranke koje teze Republici BiH. Tako da su "gradjani" tamo najvjerovatnije vecinski asimilirani u Srbe ili Hrvate, vasa "Bosna" je iskljucivo na podrucju gdje saobracaju tramvaji. Tako da mnogi kao sto sam i ja, zapravo ispravno misle da je vama najveci cilj sto vise razjediniti Bosnjake i sto vise uhljebiti "gradjane", a da vam je R. Bosna zadnja rupa na sviralu.

Ne propagiram ja etnicku, religioznu i rasnu matricu, BiH je vec 20 godina podijeljena fasisticki, zlocinacki planovi se i danas u miru i fasistickom sistemu sprovode, nije to vise ona izmijesana RBiH, gdje je izmijesanost naroda bila glavni odbrambeni sistem za bilo kakvu podjelu, ne, danas takva RBiH ne postoji. Ona je sad neka siromasna fasisticka verzija Belgije, svako pleme skoncentrisano u posebnom kutku i Brcko kao Brisel. Naravno granice tih kutaka su odredjene ni po kakvom kriteriju, tako da su one zapravo generator novih ratova.

Moja polazista su vrlo jasna. Da bi BiH napredovala, mora promijeniti fasisticku bazu, jer sa njom nema napretka, cak naprotiv, ta baza izaziva nove nestabilnosti antagonizme i stvar drzi na istom mjestu vec 20 godina, plus prije ili kasnije ce generisati novi rat. Ta fasisticka baza je zapravo unutarnja teritorijalna podjela BiH. Kad bi se ona napravila boljom, a to je jedino moguce po formuli 52-31-17, onda bi postojala unutarnja teritorijalna podjela napravljena u miru i dogovorom, sto znaci ona ne bi bila stalni izvor nestabilnosti i mrznje, niti bi bila generator novog rata.

Kad bi se to uradilo, onda dolazi sljedeci dio kojeg prije nisam spominjao, jer je opsiran za objasniti, tako da cu ga pokusati objasniti veoma skraceno, a koji je "must do" odmah nakon sto bi se formirale te tri regije po formuli 52-31-17. Prilagadjovanje te tri regije EU NUTS regionalnim standardima, koje svakako sve i jedna zemlja koja zeli clanstvo u EU mora uraditi. I tad te regije postaju zapravo regije u kojima ce se morati postovati ljudska prava i inace sve je regulirano da zaista funkcionise. Pored toga formula da su svi ravnopravni, da je zastupljenost u drzavnim i regionalnim aparatima totalno izbalansirana prema popisu iz 1991 godine, sto znaci u drzavnim i regionalnim aparatima narodi i gradjani bi trebali biti zastupljeni prema popisu iz 1991 godine, gdje bi se to sve kontroliralo i objavljivalo, to je neki put ka napretku.

Samo opet kazem, nema napretka bez unistavanja fasisticke baze, a to je daytonska unutarnja teritorijalna podjela BiH, koja je najveci izvor problema u zadnjih 20 godina. Ne samo sto nije fer, nego nije ni na kakvom osnovu napravljena, izuzev fasistickom.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#108 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

dita von teese wrote:
Bien sur que tu ignores mes contributions sur cette theme, mais je vois que je ne peux pas ignorer gens comme tu. Il y a beaucoup de gens de cette sorte, pour mon ignorance. On ne les peut pa ignorer. Sous, s'est bien un mot en francais, et sous-culture est une melange, s'est pas de problem. Si tu veux, je pourrais dire "under". Tu comprends? Under-culture. Mais comme j'ai dit, je ne veux pas marquer ton background avec "sous", ou, si tu veux, "under", parce que je ne veux pas discriminer personne.
Ne, nisam te razumio, upotrebljavas izraze koji ne postoje ne samo u BHS jezicima, nego i u francuskom i engleskom jeziku, samim tim demonstriras nam bilingvisticku nepismenost.

Da, "sous-kultura" jeste problem za mene i za sve one "nepismene", jer kao izraz ne postoji u BHS jezicima i jer je plod tvoje maste. Ne mozes ti svojom mastom odredjivati i praviti nove izraze. Rijec sub-kultura je rijec u BHS koja je izvedena od engleskog izraza sub-culture, u ostalom na isti nacin i zbog istih razloga kao i u njemackom i recimo svim skandinavskim jezicima. Uzeti sad jednu francusku rijec, pa je pomijesati na isti nacin sa BHS rijeci i tako je pisati, moguce, ali je to plod tvoje maste, koji je totalno neispravan.

Sto se tice "Under-culture", opet upotrijebljavas tvoju mastu, ne, "sous-culture" sa francuskog jezika se prevodi na engleski kao "sub-culture". "Under-culture" je bukvalan prijevod sa kojim mnogi pripadnici BHS naroda imaju najvise problema kad pokusavaju da govore ili kao u tvom slucaju pisu strane jezike.


Nego uvijek te zaboravim pitati, je li bar sta licis na tu DVT? Ono kontam uciti kineski, pa ako si zainteresirana da ucimo zajedno? :mrgreen:

Nemoj molim te da mi odgovoras na njemackom jeziku, jer ces potuniti jos dublje.

P.S. One silne greske u ovom gore tekstu cu se napraviti da nisam ni vidio. Bilo bi korisno da editiras tekst, jer ako slucajno vidi kakav Francuz, ne samo sto ce se dobro ismijati, nego ce i pomisliti da smo mi "nepismeni" Bosanci to pisali. Dovoljno nas je Kusturica isprovaljivao sa onim njegovim majmunskim "francuskim" jezikom. Sreca u nesreci pa se izjasnjava svugdje kao "Srbin".
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#109 Re: Nedjeljom u dva

Post by luckylaka »

Rock Flock wrote:Svi jaunaci nikom ponikose :lol: Hallo gdje ste bili 92 ge ? Takvi su nam trebali ! Nacinalno svjesni Bosnjaci od kojih se tresu gace cetnicima . Ovakvi su bili u dzamiji brojali i hapali arapske dolare i DM koji su bili namjenjeni odbrani zemlje , a sada na forumu navalili na jednu mladu djevojku koja je postavila klip sa Srdjom Popovicem . Ja heroja majko mila :-) Sta kazu drazi mi Mujo i Suljo od Jove pa da su ne znam kakvi :lol: :lol:
P.S. Jovan divjak vrijedi vise od kompletnog SDA koji je opljackao i izdao zemlju .
P.P.S. ,,Hrvati i Srbi nece BiH ! Mi cemo stvoriti bosnjacku drzavu i uz pomoc Allaha je sacuvati ,, Ovo je u izgovorio neki Bukvic iz SDA na sastanku te stranke u hotelu Hollyday In !
A Alija Izetbegovic kaze sljedece : citiram ,, Bosne nema bez Hrvata i Srba , a Srbi i Hrvati nece Bosnu ! Zakljucak izvedite sami .,, Kraj citata . Ovim pismenim i ostrascenim Bosnjacima ( koji vole Muju i sulju po svaku cijenu ) dajem da rjese ovu ,,mudru,, zagonetku :) :-D
Procitan si .Uzivaj u svom nacionalnom toru a Muju i Sulju(da ponovim jos jednom da se i imena Muslimana isto pocinju velikim slovom kao i Jovo,Srdzo...)pusti kraju ili jednostavno sjasi sa nas ,,glupi i polupismeni Bosnjaka,,
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#110 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Kolt12 wrote:
P.S. One silne greske u ovom gore tekstu cu se napraviti da nisam ni vidio. Bilo bi korisno da editiras tekst, jer ako slucajno vidi kakav Francuz, ne samo sto ce se dobro ismijati, nego ce i pomisliti da smo mi "nepismeni" Bosanci to pisali. Dovoljno nas je Kusturica isprovaljivao sa onim njegovim majmunskim "francuskim" jezikom. Sreca u nesreci pa se izjasnjava svugdje kao "Srbin".
Und, was machst du denn wenn ich dich auf Deutsch anrede? Bekomme ich dann eine Strafe?


PS Den französischen Text habe ich weder (wie du) im Internet gegoogelt, noch durch ein Spell-check Programm editieren lassen. Deswegen fehlen da Akzente, aber ich entschuldige mich, wenn du dich darüber so frustriert fühlst.
Ich wünsche dir jetzt einen schönen Abend:)
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#111 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Ich entschuldige mich auch für die Neologismen. Hätte ich aber das Wort "Subkultur" verwendet, dann hätte ich dich marginalisiert, und das wollte ich nicht.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#112 Re: Nedjeljom u dva

Post by pemanapemani »

@Kolt12

Za mene su građani svi stanovnici BiH, nevezano za etničku i religioznu pripadnost. Znači, Bošnjaci, Srbi, Hrvati, Bosanci i svi ostali. Pojam građanin je iskorišten kao nazivnik za stanovnike BiH.

Druga stvar. Fašističko uređenje, kojim je država podijeljena na dva dijela, od kojih je jedan dio ekskluzivni teritorij srpskog naroda, koliko god na papiru izgledalo drugačije, želiš zamijeniti još fašističkijim rješenjem. Rješenjem po kojem bi se BiH podijelila na tri etnička teritorija. Aferim.

Treća i posljednja stvar. Napisao sam preko hiljadu postova u četiri godine koliko učestvujem na forumu. Forum ima opciju pregledavanja svih postova koje je napisao korisnik. Pronađi jedan post u kojem sam naveo da su, citiram, Bošnjaci nacionalisti, fašisti i primitivni.

Dok ne pronađeš takav post smatram te lažljivcem i manipulatorom. Također, zbog tvog propagiranja podjele BiH o tebi imam mišljenje kao o Dodiku i Čoviću, otvorenim šovinistima i bićima koji propagiraju fašizam, te rasnu i religioznu segregaciju.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#113 Re: Nedjeljom u dva

Post by alanskoda »

luckylaka wrote:
Rock Flock wrote:Svi jaunaci nikom ponikose :lol: Hallo gdje ste bili 92 ge ? Takvi su nam trebali ! Nacinalno svjesni Bosnjaci od kojih se tresu gace cetnicima . Ovakvi su bili u dzamiji brojali i hapali arapske dolare i DM koji su bili namjenjeni odbrani zemlje , a sada na forumu navalili na jednu mladu djevojku koja je postavila klip sa Srdjom Popovicem . Ja heroja majko mila :-) Sta kazu drazi mi Mujo i Suljo od Jove pa da su ne znam kakvi :lol: :lol:
P.S. Jovan divjak vrijedi vise od kompletnog SDA koji je opljackao i izdao zemlju .
P.P.S. ,,Hrvati i Srbi nece BiH ! Mi cemo stvoriti bosnjacku drzavu i uz pomoc Allaha je sacuvati ,, Ovo je u izgovorio neki Bukvic iz SDA na sastanku te stranke u hotelu Hollyday In !
A Alija Izetbegovic kaze sljedece : citiram ,, Bosne nema bez Hrvata i Srba , a Srbi i Hrvati nece Bosnu ! Zakljucak izvedite sami .,, Kraj citata . Ovim pismenim i ostrascenim Bosnjacima ( koji vole Muju i sulju po svaku cijenu ) dajem da rjese ovu ,,mudru,, zagonetku :) :-D
Procitan si .Uzivaj u svom nacionalnom toru a Muju i Sulju(da ponovim jos jednom da se i imena Muslimana isto pocinju velikim slovom kao i Jovo,Srdzo...)pusti kraju ili jednostavno sjasi sa nas ,,glupi i polupismeni Bosnjaka,,
kaze covjek koji je u USA. vazno je da si ti Dudakovica stavio kao avatar. neko ce pomisliti da si patriJota.
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#114 Re: Nedjeljom u dva

Post by luckylaka »

dita von teese wrote:
Kolt12 wrote:
P.S. One silne greske u ovom gore tekstu cu se napraviti da nisam ni vidio. Bilo bi korisno da editiras tekst, jer ako slucajno vidi kakav Francuz, ne samo sto ce se dobro ismijati, nego ce i pomisliti da smo mi "nepismeni" Bosanci to pisali. Dovoljno nas je Kusturica isprovaljivao sa onim njegovim majmunskim "francuskim" jezikom. Sreca u nesreci pa se izjasnjava svugdje kao "Srbin".
Und, was machst du denn wenn ich dich auf Deutsch anrede? Bekomme ich dann eine Strafe?


PS Den französischen Text habe ich weder (wie du) im Internet gegoogelt, noch durch ein Spell-check Programm editieren lassen. Deswegen fehlen da Akzente, aber ich entschuldige mich, wenn du dich darüber so frustriert fühlst.
Ich wünsche dir jetzt einen schönen Abend:)
E sad nesto na ruskom :D Djeco.djeco
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#115 Re: Nedjeljom u dva

Post by luckylaka »

Rock Flock wrote:
luckylaka wrote:
Rock Flock wrote:Svi jaunaci nikom ponikose :lol: Hallo gdje ste bili 92 ge ? Takvi su nam trebali ! Nacinalno svjesni Bosnjaci od kojih se tresu gace cetnicima . Ovakvi su bili u dzamiji brojali i hapali arapske dolare i DM koji su bili namjenjeni odbrani zemlje , a sada na forumu navalili na jednu mladu djevojku koja je postavila klip sa Srdjom Popovicem . Ja heroja majko mila :-) Sta kazu drazi mi Mujo i Suljo od Jove pa da su ne znam kakvi :lol: :lol:
P.S. Jovan divjak vrijedi vise od kompletnog SDA koji je opljackao i izdao zemlju .
P.P.S. ,,Hrvati i Srbi nece BiH ! Mi cemo stvoriti bosnjacku drzavu i uz pomoc Allaha je sacuvati ,, Ovo je u izgovorio neki Bukvic iz SDA na sastanku te stranke u hotelu Hollyday In !
A Alija Izetbegovic kaze sljedece : citiram ,, Bosne nema bez Hrvata i Srba , a Srbi i Hrvati nece Bosnu ! Zakljucak izvedite sami .,, Kraj citata . Ovim pismenim i ostrascenim Bosnjacima ( koji vole Muju i sulju po svaku cijenu ) dajem da rjese ovu ,,mudru,, zagonetku :) :-D
Procitan si .Uzivaj u svom nacionalnom toru a Muju i Sulju(da ponovim jos jednom da se i imena
Muslimana
isto pocinju velikim slovom kao i Jovo,Srdzo...)pusti kraju ili jednostavno sjasi sa nas ,,glupi i polupismeni Bosnjaka,,
Ma je li Amerikanc stavrno tako :-D Nego deder ti meni raci kako se pise musliman ? Sa velikim ili malim slovom ? Ili kao sto bi ti rekao kako pocinje :-) :( 8-) :P
Ocito je da se samo kod tebe Mujo I Suljo pisu pocetnim malim slovom valjda ne slucajno sto bi ipak nesto trebalo da govori od tebi ili nema se sta reci,sam si sve rekao. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#116 Re: Nedjeljom u dva

Post by cyprus »

Uh svađe na patriotskom krilu :mrgreen:
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#117 Re: Nedjeljom u dva

Post by luckylaka »

cyprus wrote:Uh svađe na patriotskom krilu :mrgreen:
Vise na nacionalnom. :D
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#118 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Hejteri, ima li vas? :D



http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_t ... 0432f339cb

Pored kulture dijaloga kojom je osvjetlao obraz svima nama, radujem se posebno dvama malim i znacajnim komentarima nacelnika Imamovica:
1. Mjesoviti brak je zajednica izmedju muskarca i zene (jer postoje i druge vrste zajednica)
2. Hvala Bogu

Sto ce reci: tacka 1. ne iskljucuje tacku 2. Moje misljenje: BRAVO!!!

Vi'te kako se moze zivjeti ljubav u ovim vremenima inhibiranosti i frustracije. :oops:
Mastermind30
Posts: 211
Joined: 11/07/2013 15:49

#119 Re: Nedjeljom u dva

Post by Mastermind30 »

dita von teese wrote:Hejteri, ima li vas? :D



http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_t ... 0432f339cb

Pored kulture dijaloga kojom je osvjetlao obraz svima nama, radujem se posebno dvama malim i znacajnim komentarima nacelnika Imamovica:
1. Mjesoviti brak je zajednica izmedju muskarca i zene (jer postoje i druge vrste zajednica)
2. Hvala Bogu

Sto ce reci: tacka 1. ne iskljucuje tacku 2. Moje misljenje: BRAVO!!!

Vi'te kako se moze zivjeti ljubav u ovim vremenima inhibiranosti i frustracije. :oops:
Ovaj napaceni bosnjo ranjenog uma koji kaze da ce se njegove kcerke izjasniti kao Bosanke :-)
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#120 Re: Nedjeljom u dva

Post by Canton »

dita von teese wrote:Hejteri, ima li vas? :D



http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_t ... 0432f339cb

Pored kulture dijaloga kojom je osvjetlao obraz svima nama, radujem se posebno dvama malim i znacajnim komentarima nacelnika Imamovica:
1. Mjesoviti brak je zajednica izmedju muskarca i zene (jer postoje i druge vrste zajednica)
2. Hvala Bogu

Sto ce reci: tacka 1. ne iskljucuje tacku 2. Moje misljenje: BRAVO!!!

Vi'te kako se moze zivjeti ljubav u ovim vremenima inhibiranosti i frustracije. :oops:
:thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#121 Re: Nedjeljom u dva

Post by udrch »

Od grada teške industrije mi smo danas poželjna ljetna destincija, ne samo za ljude iz BiH, nego i iz susujednih, pa čak i mnogo razvijenijih evropskih zemalja, istakao je Imamović.
ovaj dio na koji je ponosan je pravo dobar..iako čak nije ni previše kriv što je osim TE sve ostalo ugašeno od Irca do Šičkog, ali time se ponositi je apsurd..
čega se pametan stidi time se budala ponosi..
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#122 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

udrch wrote:
Od grada teške industrije mi smo danas poželjna ljetna destincija, ne samo za ljude iz BiH, nego i iz susujednih, pa čak i mnogo razvijenijih evropskih zemalja, istakao je Imamović.
ovaj dio na koji je ponosan je pravo dobar..iako čak nije ni previše kriv što je osim TE sve ostalo ugašeno od Irca do Šičkog, ali time se ponositi je apsurd..
čega se pametan stidi time se budala ponosi..
:meza1:
Mastermind30
Posts: 211
Joined: 11/07/2013 15:49

#123 Re: Nedjeljom u dva

Post by Mastermind30 »

Lud i ponosan wrote:
udrch wrote:
Od grada teške industrije mi smo danas poželjna ljetna destincija, ne samo za ljude iz BiH, nego i iz susujednih, pa čak i mnogo razvijenijih evropskih zemalja, istakao je Imamović.
ovaj dio na koji je ponosan je pravo dobar..iako čak nije ni previše kriv što je osim TE sve ostalo ugašeno od Irca do Šičkog, ali time se ponositi je apsurd..
čega se pametan stidi time se budala ponosi..
Ono sto je uradio Imamovic u Tuzli je za divljenje i svako postovanje... Nema veceg apsurda od glasanja za SDA, a istvoremeno zivjeti u ubjedjenju da ce oni nesto dobro da donesu, tj. da su se "popravili". :-)
Po cemu je tebi Tuzla primjer za bilo sta dobro, da si govorio o Tesnju razumio bih
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#124 Re: Nedjeljom u dva

Post by udrch »

šta on zna, bio u Tuzli dva puta sa navijačima..

skoro sve fabrike su ugašene, Siporex je kupila konkurencija..
svi trofejni klubovi su ugašeni..nema ništa..
Tušan i Mejdan liče na ruševine obične..

u gradu iz kojeg potiče Bingo je dobio lokaciju na Šičkom brodu, a Mercator u sred grada i to sa pompeznom najavom ovog Imamovića o 35 miliona investicija..istom su uredili korito Jale, natkrili je i otvorili Mercatoru još bolji prilaz iz drugog dijela grada..doslovno napravili trg..
isti taj forumaš koji Imamovića uzdiže, a Koldžu pljuje će uskoro dobiti u Novom Sarajevu, na jednoj od najboljih lokacija koje se mogu naći veliki Bingo centar..

http://www.bingotuzla.ba/planovi.html
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#125 Re: Nedjeljom u dva

Post by Basvod »

Tuzla jeste procvjetala, tu nema diskusije.
Samo ne kontam pricu o multietnickoj Tuzli i to sad 2 mjeseca pred popis kada ce se sve viditi i otkriti.
Post Reply