Nedjeljom u dva

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#876 Re: Nedjeljom u dva

Post by DaysleepeR »

n+1 wrote: 13/06/2023 14:35
vicious wrote: 13/06/2023 14:05
Misliš 3-4 pjesme po albumu ili ukupno? Ako je ovo drugo, baš si ga debelo pretjerao :D
Ukupno, i to je još velikodušna procjena.

Pa Pušenje od albuma Bog vozi Mercedes (2001) nije po albumu imalo više od jedne pjesme (u najboljem slučaju) koje su uopće prepoznatljive u javnosti, da ne ulazimo u kvalitet istih.

Na Hodi da ti čiko nešto da (2006) to je bila "Nema više", na Muzej revolucije (2009) "Modni guru", a Radovi na cesti (2013) "Boško i Admira". Na Šok i nevjerica (2018)... Svjetla Sarajeva, možda? I na posljednjem albumu ne vidim uopće kandidata.

Dakle, ponavljam, ovo nisu pjesme koje mogu stajati rame uz rame sa pjesama na Walteru i Šejtanu, daleko od toga, nego pjesme koje bi prosječan štovatelj Zabranjenog pušenja uopće prepoznao. Doslovce sve druge je pojeo zaborav.

Prema tome, kandidate za pjesme koje ravnopravno stoje uz one na Walteru i Šejtanu trebalo bi tražiti u prva tri poslijeratna albuma. Što nas dovodi do pomenute brojke od 3-4 pjesme.

Ali dobro, za mene su prva dva albuma Pušenja u samom vrhu onoga što je domaći punk ponudio, pa mi je i kriterij u skladu s tim.
Realno je ovaj grad imao makar 10 bendova nakon ZP koji su bolji u svakom pogledu, ali to ne znači da Sula nije izmislio kreativnost za Neleta.

Uzmi samo ratne Nadrealiste u kojima je Sula dao veliki doprinos vs. Složna Braća, 1, 2 i 3 i svi ostale one Nadrealnosti koje je Nele radio.

Do koljena nisu.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#877 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

DaysleepeR wrote: 13/06/2023 14:40
n+1 wrote: 13/06/2023 14:35

Ukupno, i to je još velikodušna procjena.

Pa Pušenje od albuma Bog vozi Mercedes (2001) nije po albumu imalo više od jedne pjesme (u najboljem slučaju) koje su uopće prepoznatljive u javnosti, da ne ulazimo u kvalitet istih.

Na Hodi da ti čiko nešto da (2006) to je bila "Nema više", na Muzej revolucije (2009) "Modni guru", a Radovi na cesti (2013) "Boško i Admira". Na Šok i nevjerica (2018)... Svjetla Sarajeva, možda? I na posljednjem albumu ne vidim uopće kandidata.

Dakle, ponavljam, ovo nisu pjesme koje mogu stajati rame uz rame sa pjesama na Walteru i Šejtanu, daleko od toga, nego pjesme koje bi prosječan štovatelj Zabranjenog pušenja uopće prepoznao. Doslovce sve druge je pojeo zaborav.

Prema tome, kandidate za pjesme koje ravnopravno stoje uz one na Walteru i Šejtanu trebalo bi tražiti u prva tri poslijeratna albuma. Što nas dovodi do pomenute brojke od 3-4 pjesme.

Ali dobro, za mene su prva dva albuma Pušenja u samom vrhu onoga što je domaći punk ponudio, pa mi je i kriterij u skladu s tim.
Realno je ovaj grad imao makar 10 bendova nakon ZP koji su bolji u svakom pogledu, ali to ne znači da Sula nije izmislio kreativnost za Neleta.

Uzmi samo ratne Nadrealiste u kojima je Sula dao veliki doprinos vs. Složna Braća, 1, 2 i 3 i svi ostale one Nadrealnosti koje je Nele radio.

Do koljena nisu.
Ima 10 bendova koji su bolji od današnjeg Zabranjenog pušenja, to svakako.

A što se kreativnosti Neleta i Sule tiče, ako ćemo pravo, nisu ni sjena nekadašnjih sebe, kako jedan, tako i drugi. S tim da je Sejo posve učahuren u nekom svom filmu i fazonu, koji je potrošen već 20+ godina, dok je Nele makar pokušao i još uvijek pokušava ponuditi nešto novo.

Taj neki etno rock s Kusturicom nije zvuk koji je mom uhu ikada prijao, ali treba ukazati i na licemjerstvo da se u njihovom slučaju isti naziva seljaklukom i narodnjacima, a slučaju Kultur Shocka avangardom, jelte.

Serije nisam ni gledao, pa ne bih komentarisao. Knjiga je bila dosta uspješna, ove kasnije objavljene (porodična hronika) nešto manje. Pa eto, i taj tandem sa Stefanom je pokušaj da se starim pjesmama udahne neki novi život.

Bolje je u svakom slučaju od "Modni guru", čime je Pušenje efektivno stiglo na nivo Lake.
User avatar
vicious
Posts: 6878
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#878 Re: Nedjeljom u dva

Post by vicious »

n+1 wrote: 13/06/2023 14:35
vicious wrote: 13/06/2023 14:05
Misliš 3-4 pjesme po albumu ili ukupno? Ako je ovo drugo, baš si ga debelo pretjerao :D
Ukupno, i to je još velikodušna procjena.

Pa Pušenje od albuma Bog vozi Mercedes (2001) nije po albumu imalo više od jedne pjesme (u najboljem slučaju) koje su uopće prepoznatljive u javnosti, da ne ulazimo u kvalitet istih.

Na Hodi da ti čiko nešto da (2006) to je bila "Nema više", na Muzej revolucije (2009) "Modni guru", a Radovi na cesti (2013) "Boško i Admira". Na Šok i nevjerica (2018)... Svjetla Sarajeva, možda? I na posljednjem albumu ne vidim uopće kandidata.

Dakle, ponavljam, ovo nisu pjesme koje mogu stajati rame uz rame sa pjesama na Walteru i Šejtanu, daleko od toga, nego pjesme koje bi prosječan štovatelj Zabranjenog pušenja uopće prepoznao. Doslovce sve druge je pojeo zaborav.

Prema tome, kandidate za pjesme koje ravnopravno stoje uz one na Walteru i Šejtanu trebalo bi tražiti u prva tri poslijeratna albuma. Što nas dovodi do pomenute brojke od 3-4 pjesme.

Ali dobro, za mene su prva dva albuma Pušenja u samom vrhu onoga što je domaći punk ponudio, pa mi je i kriterij u skladu s tim.
Dobro, sve je naravno stvar ličnog ukusa i preferencija, eto meni recimo na Hodi da ti čiko nešto da ima još nekoliko dobrih (Laku noć stari, Takvim sjajem, pa i Dobro dvorište i Mejtaš). Možemo se složiti da s vremenom kvalitet opada, ali kao što i sam izdvajaš prva tri poslijeratna albuma, ja bih rekao da na njima ima barem 10 pjesama koje mogu stati uz stare.

Mislim da ne trebamo zaboraviti ni sam format albuma (LP vs CD) i broj pjesama (10 vs 12-15), pa samim tim imaš veću koncentraciju kvaliteta na prijeratnim albumima.
I da se razumijemo, i meni je Šejtan vrhunac diskografije ZP. :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#879 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

vicious wrote: 13/06/2023 15:08
n+1 wrote: 13/06/2023 14:35

Ukupno, i to je još velikodušna procjena.

Pa Pušenje od albuma Bog vozi Mercedes (2001) nije po albumu imalo više od jedne pjesme (u najboljem slučaju) koje su uopće prepoznatljive u javnosti, da ne ulazimo u kvalitet istih.

Na Hodi da ti čiko nešto da (2006) to je bila "Nema više", na Muzej revolucije (2009) "Modni guru", a Radovi na cesti (2013) "Boško i Admira". Na Šok i nevjerica (2018)... Svjetla Sarajeva, možda? I na posljednjem albumu ne vidim uopće kandidata.

Dakle, ponavljam, ovo nisu pjesme koje mogu stajati rame uz rame sa pjesama na Walteru i Šejtanu, daleko od toga, nego pjesme koje bi prosječan štovatelj Zabranjenog pušenja uopće prepoznao. Doslovce sve druge je pojeo zaborav.

Prema tome, kandidate za pjesme koje ravnopravno stoje uz one na Walteru i Šejtanu trebalo bi tražiti u prva tri poslijeratna albuma. Što nas dovodi do pomenute brojke od 3-4 pjesme.

Ali dobro, za mene su prva dva albuma Pušenja u samom vrhu onoga što je domaći punk ponudio, pa mi je i kriterij u skladu s tim.
Dobro, sve je naravno stvar ličnog ukusa i preferencija, eto meni recimo na Hodi da ti čiko nešto da ima još nekoliko dobrih (Laku noć stari, Takvim sjajem, pa i Dobro dvorište i Mejtaš). Možemo se složiti da s vremenom kvalitet opada, ali kao što i sam izdvajaš prva tri poslijeratna albuma, ja bih rekao da na njima ima barem 10 pjesama koje mogu stati uz stare.

Mislim da ne trebamo zaboraviti ni sam format albuma (LP vs CD) i broj pjesama (10 vs 12-15), pa samim tim imaš veću koncentraciju kvaliteta na prijeratnim albumima.
I da se razumijemo, i meni je Šejtan vrhunac diskografije ZP. :D
Kako se često kaže, album ispred svog vremena. :thumbup:

A ja bih dodao: i današnjeg. :lol:

Idem ga odvrnuti.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#880 Re: Nedjeljom u dva

Post by zomri »

Pretjeruje Niho naravno. Samo na Fildzanu ima vise od 4 dobre a gdje su ostali.

I kad usporedjuje Sulu sa Neletom pravi pogresku :mrgreen: kad ih poredi na multimedijalnom nivou. Sula je imao samo izlete u neke soundtrackove sa mixed results, ali svakako nije bio poznat po multimedijalnosti pa nije fair prosudjivati ga na tom nivou. Njegov angazman u TLN bio je vise odraz nuznosti u ratu nego nekih stvarnih umjetnickih potreba.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#881 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

zomri wrote: 13/06/2023 15:12 Pretjeruje Niho naravno. Samo na Fildzanu ima vise od 4 dobre a gdje su ostali.

I kad usporedjuje Sulu sa Neletom pravi pogresku :mrgreen: kad ih poredi na multimedijalnom nivou. Sula je imao samo izlete u neke soundtrackove sa mixed results, ali svakako nije bio poznat po multimedijalnosti pa nije fair prosudjivati ga na tom nivou. Njegov angazman u TLN bio je vise odraz nuznosti u ratu nego nekih stvarnih umjetnickih potreba.
Pa govorimo uopće o kreativnosti. Kolega je spominjao serije, ja sam se nadovezao na ukupan kreativni angažman obojice.

Mogao je i Sejo napisati knjigu o osamdesetima. Ja bih je prvi kupio i čitao. Nije da nema šta reći. Ali nije, njemu je draže snimati takve hitove kao "Korona hit pozitivan". :D

P.S. Možda imaju 4 dobre na Fildžanu, ali pitanje je bilo: imaju li 4 koje mogu stajati ravnopravno sa Walterom i Šejtanom?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#882 Re: Nedjeljom u dva

Post by DaysleepeR »

Sula je malo izašao iz humora, što obitavanjem u Zagrebu i kupljenjem nekih njihovih fora koje em su bajate em nisu smiješne, što kroz svoj rad u AMUS-u, gdje su svi koji su članovi istog upoznali i njegovu ružnu stranu i sujetu. Mislim da ga je to dobro potrošilo i da je mnogo više ozbiljan i ljut, i da je sam rad oko autorskih prava i doveo do ovog okršaja. Ovakvi sporovi su svakodnevnica ali se ne dešavaju javno kao što se to desilo sa njima dvojicom.

Nakon gledanja zadnjeg podcasta sa Sulom, mnogo su mi jasniji njegovi motivi, jednostavno puko mu je film nakon svih godina, odlučio da presječe stvar i ćao.

Sula kao čovjek i njegovo Pušenje su daleko od savršenstva, ali mislim da mu je srce na pravom mjestu.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#883 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

Dobar je Sejo, ali mu ne valja što instrumentalizira ratni sentiment radi zaštite svojih materijalno-finansijskih interesa. Može i treba da ih štiti i bez toga.

Kao što sam ranije pisao, dok se Nele 2018. nije vratio pjesmama Pušenja i počeo ponovo nastupati, prvo "stidljivo" i povremeno, na Beer Festu i drugim festivalima, a onda sve češće, kroz US turneju i sada nastupom sa Stefanom, njegov stav je bio "to s Neletom je završena priča i ne bih ja o tome".

Sad se ispostavlja odjednom da priča nije završena. Što li, bože.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#884 Re: Nedjeljom u dva

Post by DaysleepeR »

Sasvim je dovoljno da je potpisao neke ugovore kao vlasnik imena Zabranjeno Pušenje i kao autor pjesama kojih to nije.

Mada i ja mislim da je glavni razlog nastup u Hrvatskoj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#885 Re: Nedjeljom u dva

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 13/06/2023 15:31 Dobar je Sejo, ali mu ne valja što instrumentalizira ratni sentiment radi zaštite svojih materijalno-finansijskih interesa. Može i treba da ih štiti i bez toga.

Kao što sam ranije pisao, dok se Nele 2018. nije vratio pjesmama Pušenja i počeo ponovo nastupati, prvo "stidljivo" i povremeno, na Beer Festu i drugim festivalima, a onda sve češće, kroz US turneju i sada nastupom sa Stefanom, njegov stav je bio "to s Neletom je završena priča i ne bih ja o tome".

Sad se ispostavlja odjednom da priča nije završena. Što li, bože.
Pare? :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#886 Re: Nedjeljom u dva

Post by Haris.ba »

n+1 wrote: 13/06/2023 15:31
Sad se ispostavlja odjednom da priča nije završena. Što li, bože.
Pa objasnio je. Poceo je prodavati ono sto on smatra svojim, i ima papire da je njegovo. Udario mu frontalno na novcanik.

Nekoliko puta je objasnjavao sa primjerom prodaje tudjeg stana.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#887 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

n+1 wrote: 13/06/2023 14:47 A što se kreativnosti Neleta i Sule tiče, ako ćemo pravo, nisu ni sjena nekadašnjih sebe...

Bolje je u svakom slučaju od "Modni guru", čime je Pušenje efektivno stiglo na nivo Lake.
Ebi ga, pregazilo ih vrijeme. Meni su Fildžan viška i Agent tajne (malo manje) odlični albumi. A onda počinju neke country limunade. Nego, šta fali Laki? :oops: :D :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#888 Re: Nedjeljom u dva

Post by Chmoljo »

n+1 wrote: 13/06/2023 15:31 Dobar je Sejo, ali mu ne valja što instrumentalizira ratni sentiment radi zaštite svojih materijalno-finansijskih interesa. Može i treba da ih štiti i bez toga.
da ti pravo kažem, meni lično ne smeta. mnogi instrumentaliziraju da bi zagrabili iz tuđih para ili što bi se reklo "zajedničkih".

Sejo da bi odbranio ono što je njegovo. nije uzeo, oteo, prevario, nije mu povjereno na brigu pa 2postalo" njegovo. Hvala mu za ratne nadrealiste, jer što bi rekla navodno eskimska kad se led počne topiti, vidjećeš ko su ti jarani, a ko je s tobom samo htio gledati suknjice na slatkom ćošetu. e jebi ga, Sejo je bio sa nama na ledu i balansiro da ne upadne u more.

ne traži ništa što nije njegovo. ako će malo na sentiment igrati, neka igra. za mene je zaslužio, jer svaki glas koji ti je govorio da nisi lud i da nisi ti kriv što te budala sa brda gađa je bio glas podrške i vrijedio je haman ko puška na Žuči.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#889 Re: Nedjeljom u dva

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 13/06/2023 15:40
n+1 wrote: 13/06/2023 14:47 A što se kreativnosti Neleta i Sule tiče, ako ćemo pravo, nisu ni sjena nekadašnjih sebe...

Bolje je u svakom slučaju od "Modni guru", čime je Pušenje efektivno stiglo na nivo Lake.
Ebi ga, pregazilo ih vrijeme. Meni su Fildžan viška i Agent tajne (malo manje) odlični albumi. A onda počinju neke country limunade. Nego, šta fali Laki? :oops: :D :lol:
Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#890 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 13/06/2023 15:35
n+1 wrote: 13/06/2023 15:31 Dobar je Sejo, ali mu ne valja što instrumentalizira ratni sentiment radi zaštite svojih materijalno-finansijskih interesa. Može i treba da ih štiti i bez toga.

Kao što sam ranije pisao, dok se Nele 2018. nije vratio pjesmama Pušenja i počeo ponovo nastupati, prvo "stidljivo" i povremeno, na Beer Festu i drugim festivalima, a onda sve češće, kroz US turneju i sada nastupom sa Stefanom, njegov stav je bio "to s Neletom je završena priča i ne bih ja o tome".

Sad se ispostavlja odjednom da priča nije završena. Što li, bože.
Pare? :D
Pa normalno. I kao što kolega Daysleeper sugerira, sve to se još moglo i tolerisati dok je ovaj nastupao po Srbiji i US emigraciji. Ali ne lezi vraže, eto Neleta u Zagreb, i odjednom se Sejo sjetio tenka. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#891 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

@Chmoljo Vidi kako te slatko gleda :lol:

Image

:tooo:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#892 Re: Nedjeljom u dva

Post by Bloo »

piupiu wrote: 13/06/2023 15:40

Ebi ga, pregazilo ih vrijeme. Meni su Fildžan viška i Agent tajne (malo manje) odlični albumi. A onda počinju neke country limunade. Nego, šta fali Laki? :oops: :D :lol:
Ti si piu, ti si pile, ti si agent tajne sileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#893 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

Chmoljo wrote: 13/06/2023 15:44
n+1 wrote: 13/06/2023 15:31 Dobar je Sejo, ali mu ne valja što instrumentalizira ratni sentiment radi zaštite svojih materijalno-finansijskih interesa. Može i treba da ih štiti i bez toga.
da ti pravo kažem, meni lično ne smeta. mnogi instrumentaliziraju da bi zagrabili iz tuđih para ili što bi se reklo "zajedničkih".

Sejo da bi odbranio ono što je njegovo. nije uzeo, oteo, prevario, nije mu povjereno na brigu pa 2postalo" njegovo. Hvala mu za ratne nadrealiste, jer što bi rekla navodno eskimska kad se led počne topiti, vidjećeš ko su ti jarani, a ko je s tobom samo htio gledati suknjice na slatkom ćošetu. e jebi ga, Sejo je bio sa nama na ledu i balansiro da ne upadne u more.

ne traži ništa što nije njegovo. ako će malo na sentiment igrati, neka igra. za mene je zaslužio, jer svaki glas koji ti je govorio da nisi lud i da nisi ti kriv što te budala sa brda gađa je bio glas podrške i vrijedio je haman ko puška na Žuči.
Dobro, ali ako Nele ne smije izvoditi pjesme koje je Sejo "većinski napisao", da li to onda znači da Sejo ne smije izvoditi pjesme koje je Nele "većinski napisao"? Jok, Sejo smije i te. :D

I pazi termina: većinski napisao. Kao iz nadrealista. Postali su parodija samih sebe.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#894 Re: Nedjeljom u dva

Post by piupiu »

Bloo wrote: 13/06/2023 15:50 Ti si piu, ti si pile, ti si agent tajne sileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Izvini jaro, guzim :D :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#895 Re: Nedjeljom u dva

Post by DaysleepeR »

Ima i Nele pravo da njemu zabrani, samo mislim da nema nijedna pjesma gdje je Nele jedini autor, a za ove što dijeli autorstvo nadležan je AMUS i Sud u Sarajevu :) Valja doći predati papire :D Mislim da mu je to veće poniženje, a svakako dobija neke pare od tantijema.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#896 Re: Nedjeljom u dva

Post by Chmoljo »

n+1 wrote: 13/06/2023 15:50
Chmoljo wrote: 13/06/2023 15:44

da ti pravo kažem, meni lično ne smeta. mnogi instrumentaliziraju da bi zagrabili iz tuđih para ili što bi se reklo "zajedničkih".

Sejo da bi odbranio ono što je njegovo. nije uzeo, oteo, prevario, nije mu povjereno na brigu pa 2postalo" njegovo. Hvala mu za ratne nadrealiste, jer što bi rekla navodno eskimska kad se led počne topiti, vidjećeš ko su ti jarani, a ko je s tobom samo htio gledati suknjice na slatkom ćošetu. e jebi ga, Sejo je bio sa nama na ledu i balansiro da ne upadne u more.

ne traži ništa što nije njegovo. ako će malo na sentiment igrati, neka igra. za mene je zaslužio, jer svaki glas koji ti je govorio da nisi lud i da nisi ti kriv što te budala sa brda gađa je bio glas podrške i vrijedio je haman ko puška na Žuči.
Dobro, ali ako Nele ne smije izvoditi pjesme koje je Sejo "većinski napisao", da li to onda znači da Sejo ne smije izvoditi pjesme koje je Nele "većinski napisao"? Jok, Sejo smije i te. :D

I pazi termina: većinski napisao. Kao iz nadrealista. Postali su parodija samih sebe.
naravno, ja nisam od onih koji će braniti neodbranjivo. fino nek ukine te iz repertoara i doviđenja. nije mi Sejo amidža da ga kujem u zvijezde al je meni ispo čovjek tamo gdje je ono baš trebalo tako da me boli kurac i hoće li on ispasti nekorektan prema žvalji. niti imam problem reć da koristi različit aršin, i da me to ne tangira :D

kakav je ko na dinaru to je posebna priča.

kako kažu - braća jesmo, ali nam novčanici nisu.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#897 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

Neki meta nivo cijele ove rasprave leži u tome što je Nele, krajem osamdesetih i devedesetih, bez previše pompe i buke, digao ruke i od Zabranjenog pušenja i repertoara koji ga prati, a što je, uostalom, omogućilo Seji da brend upiše na svoje ime. Nele je tada, ustvari, vjerovao kako će Zabranjeno pušenje u njegovom životu biti tek jedna od stvari kojima se bavio, ali nikako najveća. Nešto na tragu one levatske priče Đure: Nadrealisti su samo jedna od uloga koje sam igrao.

No, kako su decenije prolazile, Nele počinje shvatati da ništa što je radio, i ništa što će raditi, neće imati kulturni gravitas prvih albuma Zabranjenog pušenja. Jedino je Zabranjeno pušenje ulaznica za historiju. Sejo je to, naravno, shvatio mnogo prije. Kako i ne bi, kada je svaki naredni album lošiji od prethodnog. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#898 Re: Nedjeljom u dva

Post by _BataZiv_0809 »

Meni licno je Bog vozi Mercedes genijalan album od a do ž, tj. od Tigra iz Kladnja do Splitske princeze. Ni Agent tajne sile mi nije mrzak, ima i tu itekako lucidnih tekstova. Ostalo ovo novije poprilicna tankosava. :-?

Za Neleta nisam ni znao cime se bavi ni od cega zivi, doduse to je zbog medijske blokade vjerovatno.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#899 Re: Nedjeljom u dva

Post by DaysleepeR »

Ja mislim da Nele nema nikakvih problema sa parama, ali ima sa egom i glavom.
ZP je bio bend u kojem je bio frontmen, glavna identifikacija benda i to mu je ono gdje će imati osjećaj da se ostvario.

Nadrealisti su ipak bili kolektiv, jest on bio jedan od najisturenijih, ali neka objektivna anketa će imati njega i Đuru bare-bare u rezultatu.
No Smoking nije njegov, plus je odatle nogiran.

Njemu treba legacy, zato je napisao i knjigu, zato uporno gura neke Nadrealiste, tj. Složnu Braću, zato je opet krenuo u neki muzički projekat.

Ali para se nauzimao, kroz No Smoking, kroz ogroman tiraž knjige, kroz televizijske projekte. Ima on para.
Last edited by DaysleepeR on 13/06/2023 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#900 Re: Nedjeljom u dva

Post by n+1 »

Ma ima para kao pljeve, zbog toga je i bilo neukusno ono Sejino isticanje njegove tobože teške finansijske situacije.
Post Reply